Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jasminet
17. mar 2010

otec pri porode sa plati az na zaklade vymenneho listku od sestricky z porodnice, cize sa dopredu neda zaplatit

evatko
17. mar 2010

Dakujem, tak to je teda odveci, ale zase na druhej strane to moze byt aj bezpecnostne opatrenie. To by si mohol nejaky uchyl zaplati poplatok, a potom sa dorutit na porodnicu, ze ide za manzelkou. A keby mali vela ludi, ani by si mena rodiciek nepamatali a sup uz by tam bol... 😎 Neviete, preco ma napadaju take kraviny...?

certica
17. mar 2010

evatko 😀

sammy
17. mar 2010

Matenka, je dost mozne, ze to budes mat za sebou skor ako ja, lebo prva dcera sa vobec neponahlala a rodila som 9 dni po termine, tak mozno tam uz ani jednu z vas nestretnem.
Ale tajne dufam, ze tentoraz sa to podari aspon o trochu skor ako prvykrat, ved uz teraz ledva chodim a nic nevladzem a to mam na starosti cely den dceru.

cicimon
17. mar 2010

no na priblizne rovnaky termin je nas teda dost...

budete mat vsetky manzela pri porode a EPI?

sammy
17. mar 2010

Ja po zlej skusenosti epi nechcem. A manzela by som sice brala, ale bude musiet byt s dcerou, takze budem sama 😒 Snad to zvladnem aj bez neho.
Aspon usetrime 😀

lucia169
17. mar 2010

ja zase po dobrej skusensoti chcem EPI aj manzela 😀 , so synom bude nejaka babka, alebo teta, je ich dost tak sa hadam niekto najde kto sa postara 😎

evatko
17. mar 2010

Ja som epi nemala a ani ju nechcem, vsak som nejaka zena, a nech mm vidi, aku bolest vytrpim pre nas a nase mimi 😀 , a mm tam bude, aj keby ma tam mal uz oddnes cakat. Bol uzasny, velka pomoc a podpora... a hlavne si este tyzden po porode necitil ruku od ramena po dlan, co ma drzal leziacu na fit lopte 😉
Sammy, zober dcerku so sebou, tak ako to je normalne v UK a USA, budes inovatorkou. Mala bude chodit od jedneho boxu k druhemu, a kontrolovat priebeh. Alebo ked mi prepustis fit loptu, ak by sa mi nahodou neusla, pozicam Ti nachvilu manzela- neboj dam mu stuple do usi a satku na oci
Tak sa teda vsetky stretneme na oddeleni a v porodnici sa budeme len minat, zakyvame si a vypraceme box pre dalsiu. Tesim sa, uz nech je den D

matenka
17. mar 2010

ale celkom slušne to máme, vyzerá to tak, že naozaj sa tam stretneme, moje bábo je o týždeň väčšie, ale nevezmú ma ešte skôr, celkom toho už začínam mať plné zuby a rada by som už mala pôrod za sebou

všetky idete asi rodiť normálne?

evatko
17. mar 2010

moje je zase o tyzden mensie a aj ovulku mavam az na cca 21 den. Aj prveho syna som "prenasala"- v podstate rodila v termine. Ale uz teraz mam pocit, ze prenasam nejaky ten tyzden, vyzeram ako velkonocne kinderko... Inak ja mam snad jedine lepky z toho, ze babo bude velke. Kamoska rodila v januari v termine, pribrala 13 kg a babo vazilo 4,8 kg- tlacila ho hodinu. Ja mojho "poterminoveho" 3,6kg vaziaceho syna asi 1,5 minuty.
A vlastne este jednu nocnu moru mam- sitie. Kontrakcie a tlacenie boli prechadzkou v ruzovej zahrade oproti sitiu- pre mna(a s tym spojene hojenie) Tak by som chcela, aby ma nenastrihli( ja viem- riziko natrhnutia sa...fnuk)
JA pojdem pravdepodobne lezat tesne pred terminom, aby som nemusela letiet z takej dialky do BA/tak sme to spravili aj minule a dost som si to uzivala, vobec mi nevadilo, ze som tam cakala na mimi 6 dni a aj to mi ho vyvolali)

ufko
17. mar 2010

ahojte kocky
ja len, ze ked som si dva dni dozadu isla platit EPI a porodnika, spytala som sa v pokladni ci uz mozem zaplatit otecko pri porode a ona ze ano..a to som nemala ziadny papier od sestirkcky..takze mam vsetko zaplatene vopred 😉

evatko
17. mar 2010

super, tak aj ja si to vyplatim vopred

zuzuj
17. mar 2010

baby tak niektora by ste mohli prenasat, nech tam nie som sama o tyzden po Vas 🙂
cicimon: no a vlastne ku komu si sa rozhodla chodit nakoniec, ja tam idem az 31.3 tak to sa ti asi neoplati ked sa ti kuknem...

zuzuj
17. mar 2010

Ozaj a neviete ako to je ked si zaplatite porodny box a otecka a potom pojdete sekciou, Vam tie peniaze vratia ci nie?.. 😅

cicimon
17. mar 2010

zuzuj - lucia sa ponukla, ze mi v piatok posle ordinacky, kedze ona v piatok ide....a ak nahodou nie, tak pojdem asi v pondelok rano na blind

da sa platit porodny box dopredu? mne sa zda, ze to sa da zajednat len vtedy, ak dojdes a je volny

saudi
17. mar 2010

hej, porodny box si vyberas az ked uz rodis, neda sa dopredu

zuzuj
17. mar 2010

cicimon: no ak si sa pre nikoho nerozhodla konkretneho tak je to asi fakt jedno, lebo kamoska co nemala nikoho zazmluvneneho ked prisla na iste cislo dveri tak tam bol aj tak vzdy niekto iny. To aj ja hoci budem mat zazmluvneneho on ma poslal objednat sa na ultrazvuk a to pojdem uz 2 krat a predpokladam, ze tam zas bude niekto iny. Myslim, ze je to jedno, oni su tam aj tak vsetci v celku v pohode, len ja napr. Dr. Marekovu fakt nemusim. Ja kebyze mi nehrozi ten cisarak ci nikoho nezazmluvnujem... 😉
inak s tym porodnym boxom neviem , ale asi je to tak ako pises, aj ked mna to zaujima, ze dojdem tam a bude volny poviem, ze chcem ho, no a potom sa to zvrtne tak ze budem musiet na cisarsky tak ci potom vratia peniaze alebo co...aj ked neviem ako to prakticky prebieha...s tym platenim...no pojdem sa tam asi opytat osobne ked pojdem na poradnu...

sammy
19. mar 2010

Ahojte, tak som dnes bola 1x v poradni. Vybrala som si dvere c.25 - bol tam Mudr. Oravec. Celkom sa dalo, cakala som len hodinu. Boli ste tam niektora tiez dnes? Ja som tam bola medzi 9.45-10.45

sammy
19. mar 2010

Ahojte, tak som dnes bola 1x v poradni. Vybrala som si dvere c.25 - bol tam Mudr. Oravec. Celkom sa dalo, cakala som len hodinu. Boli ste tam niektora tiez dnes? Ja som tam bola medzi 9.45-10.45

lucia169
19. mar 2010

Ahoj sammy, ja som tam dnes bola. Prisla som nieco po deviatej a mala som rifle a ruzovy rolacik, nesla si nahodou hned po mne? Ako sa ti pozdava Dr. Ja ho uz mam zazmluvneneho a kedze bude mat teraz dovolenku idem k nemu az 31.3. , mam na neho mobil a mam mu zavolat kedy mam prist. Ty si ako dopadla?

sammy
19. mar 2010

Lucia, asi ano, mala som take modre tricko. Boli ste tam v ruzovom dve, ale asi len ty si mala rolacik.
Ja som si nezazmluvnovala, nejak s tym zatial vaham, este som sa nerozhodla, ale skor to asi necham zas na nahodu ako pri dcere.
Mne kazal prist uz buduci stvrtok, lebo ze v piatok tam nebude. A rovno na 7.30, ze mi spravia odbery a aj som sa mala objednat na UZV. Ale tam mali obsadene terminy, tak tam pojdem az 29.3.

saudi
19. mar 2010

aj ja som tam bola dnes rano, tmavoruzovy top 🙂 tiez rozmyslam, ze si ho zazmluvnim. len ma prekvapilo, ze ma celkom prehovaral na EPI, aj vas? doteraz som si bola ista, ze pojdem bez a nejako ma nalomil.

saudi
19. mar 2010

aj ja som tam bola dnes rano, tmavoruzovy top 🙂 tiez rozmyslam, ze si ho zazmluvnim. len ma prekvapilo, ze ma celkom prehovaral na EPI, aj vas? doteraz som si bola ista, ze pojdem bez a nejako ma nalomil.

cicimon
19. mar 2010

zuzuj - a robia aspon podla tych ord. hod alebo aj ked pridem k niekomu ako to ma napisane tak je mozne ze tam bude niekto iny? ci proste len dojst rano a cakat kto tam bude?

a mate niekto skusenost s tym dr. Zajacom a dr. H....? z c. 25?

minix
19. mar 2010

Saudi, na epi nahovaral aj mna a musim povedat,ze to bol asi majlogickejsi krok na svete, mne sa epi zisla ako sol, bez nej by som asi ani neporodila😉

S epi nemas co stratit, ak ju nevyuzijes, peniazky mas spat.

sammy
20. mar 2010

Saudi, nesedela si nahodou vedla mna? A kedy mas teraz prist?
Na EPI sa ma pytal, ale ked som povedala, ze nechcem, neprehovaral ma. Aj tak by ma asi nenahovoril, lebo prvykrat mi to narobilo viac skody ako uzitku, vlastne len pri siti mi to pomohlo.

tonicka
20. mar 2010

Ahijte kočky, tak som sem nakukla , trosku z nostalgie trosku v ocakavani druheho 😵 nastastie ja mam problem s lekarom vyrieseny uz z prveho tehu a nemenila by sm za nic na svete 🙂 U mna to isti Dr.Rozemberg 😉 , ze certica? 😀 😀
evatko, napada ta to preto ze si tehu 😀 😀

nanika
20. mar 2010

cicimon, ja neviem ako kocky, ale ja som bola u zajaca raz a stacilo mi. Na tej 25 je stale len on, ale to nie je bezna tehu ambulancia a cakas pol dna na dr., ktory podla mojho nazoru by uz mal rozmyslat na oddychovani na penzii.

cicimon
20. mar 2010

vdaka - tak uz som sa rozhodla, ze pojdem v utorok, kedze vsetci dobri su v utorok a v pondelok nic moc 🙂 a som zvedava, ako to spravia cez velku noc s tymi, co budu chodit v pondelky

zuzuj
20. mar 2010

vidim cicimon , ze si sa rozhodla...sláva 😀 ..no ja neviem ako to je v ambulancii bola som zatial len raz u Havaldu a on ma objednal kedy tam on je...ale na ultrazvuku to nesedi, ja ked som bola - bol tam Rosenberg a ten tam vobec ordinacne hodiny nema....
Ja byt tebou vobec neriesim ci ma lekarka poslala na cislo dveri 25 alebo 80, rozhodnem sa podla toho na ktoreho lekara su dobre referencie...a to su podla mna najlepsie referencie od bab, aj tak v nemocnici koluje...Niznanska, Halvalda,, Korbel, Rosenberg, a dobre som pocula aj na Sysaka...,takze tak...mas pravo vyberu lekara...a potom ked uz si vyberies asi by som sa dohodla s tym konkretnym kedy tam bude znovu hoci ho nemas zazmluvneneho...

cicimon
20. mar 2010

zuzuj - ty si mi teraz dobre poradila....

zuzuj
20. mar 2010

😀 cicimon mala si niekoho ineho vyhliadnuteho?? prepaac...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre