Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

bambola
17. apr 2010

plati sa ked mas cisarsky indikovany? 😲 vsak vtedy davaju vybrat ci spinal alebo uspat a obe by mali byt zadarmo ved bez toho to nejde.

certica
17. apr 2010

samozrejme, ze pri cisarskom sa neplati

pipussa
17. apr 2010

hm, uvidim.....

dnes som zacala 35tt, takze k porodnikovi by som mala ist az za tyzden...v 36tt
ale zvazujem, ze pojdem uz teraz, kedze mam jednoznacnu indikaciu na sekciu,kvoli chrbtici
co si myslite ?
mam cakat na 36tt, alebo ?

matenka
17. apr 2010

pipussa v pohode si počkaj ešte týždeň, dovtedy rodiť nezačneš a ak máš jednoznačne sekciu tak to je jedno či teraz alebo o týždeň

pipussa
17. apr 2010

ja len dumam, ze este som sa ani nerozhodla pre porodnika,
zvazujem havaldu, scholtza, alebo rozenberga
a ziadneho nepoznam

budem si chciet zazmluvnit lekara, ale teda, neurobim to hned, ako pridem 1x... chcem vediet, ako sa ku mne budu spravat a tak.......
a okrem toho dost trpim na bolesti chrbtice, najradsej by som rodila uz v 38tt, ak by bol prcek rozmerovo v poriadku....
uz som zufala z bolesti krizov...
viem, ze kazdu boli chrbat, ale ja mam na chrbtici problem a je to este horsie

matenka
17. apr 2010

no neviem pipussa či ti spravia sekciu skôr, môj doktor robí fóry, či mi ho spraví 20 a termín mám 22, že každý deň je dobrý 🙄 , a bolesti mám riadne aj ja, skôr ťa nechajú ležať v nemocnici dva týždne, nechcem ťa strašiť, ale takýto prístup majú k tomu
fúúúúú a to ti neporadím ktorého, asi to budeš musieť risknúť, asi si si prečítala čo tu baby o nich píšu, ale myslím že si si vybrala dobrých doktorov, takže viac - menej budeš spokojná 😉

bambola
17. apr 2010

Asi ti naozaj nespravia skor 😒 , naozaj kazdy jeden den dobry .
Kludne si este tyzden pockaj tak ako kazda na ten 36tt nemas sa kamm ponahlat.

evatko
17. apr 2010

Pipussa, ja uz som na gynde, tieto sestricky "nevedia", ako to chodi na porodnici, ale ved baby Ti uz odpovedali.
Inak , ked ma prijimali na porodnici, sa ma pytali, ci ma tam poslal moj dr. A ci ho mam zazmluvneneho, aby vedeli, ze sa nemaju starat o druhych pacientky. tak to ma soklo. Hovorim, nie nemam ho zazmluvneneho a dufam, ze sa o mna budu starat vsetci, kt. budu mat sluzbu... 😎

matenka
17. apr 2010

tak to je sila evatko, teraz je otázne či je to naozaj výhra niekoho si zazmluvniť, lebo ak tam ten doktor nie je, tak o teba nikto nezakopne 😠

bambola
17. apr 2010

Evatko a to tam mas vlastny net alebo maju v nemocke (to by som asi vela chcela ale mozno prekvapia 😀 )

pipussa
17. apr 2010

ja mam termin 29.maja, je to termin, ktory mi dala lekarka od prveho dna tehotenstva..... a nikdy ho neposuvala....
prcek je vacsi o tyzden..... ale teda, neupravovala mi termin.
uvidim, co povie porodnik
mam take bolesti, ze neviem chodit, ani lezat, otacat sa v posteli...
vyraza mi to do pravej nohy....
ked sa zhorsi pocasie, tak sediviem
prirovnala by som to, ked mate zaseknuty nerv v krcnej chrbtici...... a nemozete sa ani pohnut....
hm.....
bude to zaujimave,ked budem mat bolesti krizov a aj jazvy po sekcii...
ale co nespravime pre nase miminka 🙂

matenka
17. apr 2010

pipussa aj ja mám termín stále rovnaký a mimino je asi o 8dní väčšie, ale to nikoho nezaujíma, lebo každý ti povie, že tie ultrazvuky sú nepresné a videla si asi sama ako to merajú, stačí trocha malá nepresnosť a výjde im nezmysel, mne deň pred pôrodom pri prvej dcére robili sono a povedali, že bude mať 3300g a mala 2700g, tak sa radšej nikam neponáhľaj, bábätku je najlepšie tam kde je 😉

evatko
17. apr 2010

prave som prisla z monitoru, bola tam sesticka z porodnice a vravela, ze nemaju kam davat babatka, tak maju plno. Dnes 3 sekcie a 4 porody.
Net mam vlastny, to by bol asi fakt luxus, keby tu este aj to mali
Co sa tyka terminu, dnes na sone som sa pytala uz tretieho doktora, le
bo podla usg som 38 tyzden, ale ze to sa neriesi, po treti raz ta ista odpoved: termin sa posuva len podla prvych usg

bambola
17. apr 2010

Mne tiez termin neposuvali a podla usg mame telicko o tyzden mensie a hlavku o tyzden vacsiu 😀 no vyber si 😠

Pipussa tak sa drz, vyzera to, ze moje ranne krizove bolesti su nic oproti tym tvojim.

pipussa
17. apr 2010

bambola

ja som do asi 30tt este rehabiliticna cvicila... chodila som specialnej lekarke.
ale ako to zacalo vyrazat do nohy, tak koniec... vraj sa nesmie cvicit, a teda, ani sa neda
niektore dni su strasne, niektore sa to da zvladnut.
teraz si prikladam na krize take vrecko, s ceresnovymi kostkami, zohrieva sa to v mikrovlnke, a je to balzam
ale nemoze to byt velmi horuce, aby to nevyvolali kontrakcie......
zaujimave je, ze ked som spravila drep, tak taka bolest, skor ked som dvihla malinko prabu nohu, ale potocila celym telom, tak praskkkkkk.... predychavam ako pri porode

sammy
18. apr 2010

Caute, tak ako? Evatko, Matenka, Lucia a neviemkto este? Ja este sedim doma, ani vcerajsi vylet so mnou nic neurobil. No este davam malej ten jeden den a potom zacnem byt fakt nastvana 😀

matenka
18. apr 2010

ja stále nič, doma som 🙂

evatko
18. apr 2010

Ja stale nic, v nemocke som🙂. Co Ty Matenka, este nemas narok, si az tri dni po nas, tak sa nesnaz predbehnut 🙂

sammy
18. apr 2010

Tak ste ma upokojili, ze som tu neostala sama 🙂 Snad sa tam uz coskoro vsetky stretneme na sestonedeli 😉

matenka
18. apr 2010

evatko, ale ak to pôjde takto ďalej tak si v utorok odrodím ako prvá 😀
sammy, keby nejdem sekciou, tak určite rodím ako posledná, mne sa možno znova pustí hlienová zádka deň pred sekciou, ale to bude asi tak všetko 😉

jasminet
18. apr 2010

pippusa - ja som mala zazmluvneneho dr.scholtza a s nim ako lekarom som bola spokojna. mozno som cakala trosku iny pristup k sebe ako zazmluvnenej, ale zas, co by som chcela, ze? 😀 len v jeden den som bola asi 7-8 baba, co si ho zazmluvnovala, takze som sa citila ako dalsie cislo v poradi. ale vravim, ako na lekara som sa na neho na 100% spolahla.

to zazmluvnenie, hm, keby som ho nemala tak ma hore na gynde popozera asi kazdy, akonahle zistili, ze hm, vy ste scholtzova, tak nikto sa uz o mna v tomto smere nezaujimal. ze, on si vas ustrazi. samozrejme, tlak, monitor a takato starostlivost bola kazdy den zabezpecena, ale nejaka kontrola zospodu nie (nie ze by mi to chybalo 😀 ).

zuzuj
18. apr 2010

jaj babenky evatko, sammy a aj matenka.. drzim palce bud. tyzden...myslim na Vas a nechcete ma niektora pockat???..ale sak aspon budem mat oddelenie pre seba...zatial sa nikto tu okolo mojho terminu neozyva...ale zase sama nechcem uplne byt 😀

sammy
19. apr 2010

Zuzuj, ja ta zjavne asi aj pockam, lebo furt sa so mnou nic nedeje. A keby som mala rodit zas tolko po termine ako prvu dceru, tak sa mala narodi az 28. aprila 😒

stacynka
19. apr 2010

ahojte baby, uz dlhsie vas tu po ocku sledujem, ze co a ako chodi na antolskej...
zuzuj ja mam termin sice tu na koniku 26. aprila ale vsade inde mi pisu ze 29. takze sme na rovnako tak teoreticky si mozme dat "spicha" na izbe 😉 pokial nechces nadstandart
inak baby prenasacky drzte sa, ja som pri prvom prenasala a teda na psychiku nic moc....
ja mam ist zajtra na poradnu som zvedava ci sa nieco zasa o kusok pohlo, lebo minule mi dr. povedal, ze no uz sa to zacina, ale neslubujem nic, mozte aj zajtra porodit aj za dva tyzdne....

stacynka
19. apr 2010

este som sa chcela spytat, tie co ste mali tatina pri porode vsetci boli na tej priprave, lebo moj tentoraz nebol, bol pri malom na tom a aj bol pri porode, tak sa mi zdalo zbytocne ho tam zasa nahanat, ved to je urcite zasa o tom istom

evatko
19. apr 2010

dnes ide na ozt, tak som zvedava.

sammy
19. apr 2010

Evatko, ja som zvedava co s tebou budu robit a ci nieco, kedze mas rovnaky termin.
Som si povedala, ze vydrzim do toho stvrtku do poradne, ale tam uz vazne mi musia dat nejake jasne stanovisko ze co a ako. A ked ma chcu nechat teda len tak, tak budem trvat na pravidelnych monitoroch aspon.

minix
19. apr 2010

Stacy, ziadnu prednasku pre tatina netreba, staci zaplatit😉

stacynka
19. apr 2010

minix dakujem, tiez som si myslela, dakujem za info 🙂

jarus8
19. apr 2010

Ahojte, chcem sa opýtať, či neviete ako sa skontaktovať s Ježíkovou. Mám záujem o predpôrodné stretnutia, ale vôbec sa jej neviem dovolať. Možno nemám ani správne číslo. Chodili ste k nej???? 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre