Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

helen
4. júl 2010

Tak ja dnes nerodím, môj doktor nemá službu ako sľúbil 😠

Baby netušíte prosím, či nemá doktor Havalda najbližšie dva týždne dovolenku?

adkatarabka
4. júl 2010

Ahojte. Dakujem za rady 😉 Dnes skusim tie okna, to som mala v plane a potom sa uvidi. Ocividne je malemu u maminky dobre 🙂

adkatarabka
4. júl 2010

@helen Ahoj. ja pravdepodobne tiez nestiham svojho doktora a to som si ho uz aj zaplatila. 😒 Ak neporodim do utorka, tak aj ten moj ide na dovolenku. V utorok pojdem do poradne a vobec neviem ku komu. Mam v plane tiez Dr.Havaldu, tak uvidim ci tam bude. Ak nie, tak uz pojdem kde sa bude dat .. bohuzial.

adkatarabka
4. júl 2010

Baby co ste uz rodili.. este mam jednu otazku. Ked to na VAs prislo, utekali ste na centralny prijem, alebo rovno na porodnicu? Ako sa to blizi, tak som nejaka popletena z toho vsetkeho ... 😅

zrzulka
4. júl 2010

zdravim :O))) tak my uz sme domka aj s nasim pokladikom... nastastie sme tam pobudli len 4 standardne dni takze sa celkom dalo....

inak rodit cez dovolenkove obdobie asi nic moc ako tak citam tak uz som aj rada ze to mame za sebou.... nebola som nadsena s vyvolavanim porodu ale takto sme sa aspon mohli pekne dohodnut s porodnikom a nebolo to stresujuce....

@adkatarabka ja som bola dohodnuta s mojim porodnikom ze pridem rovno na 3tie poschodie.... Podla mna ak tam prides a povies ze ides rodit tak ta urcite nevratia spat 😀 Viem ze pri dcerke sme sli cez prijem z ktoreho nas odviedla na porodnicu sestricka...

adkatarabka
4. júl 2010

@zrzulka gratulujem a prajem veeeeela radosti!
Pôvodne som aj ja uvažovala nad vyvolaním pôrodu skôr, ale nejak sme si to rozmysleli... Ale dúfam, že to už nebude dlho trvať. Veľmi sa na naše prve babatko tešíme.

helen
4. júl 2010

@adkatarabka Ďakujem za info, tak to sa tam utorok možno stretneme, tiež skúsim asi Havaldu, ale už nebudem zazmluvňovať. Myslím, že sme mali toho istého pôrodník, lebo aj ten môj je tu do utorka 😉 Pôjdem tam ráno čím skôr. Pravdu povedic, najradšej by som sa s ním dohodla na vyvoloaní, ale netuším, či bude takému riešeniu naklonený :-/
Budem mať biele nohavice a žltú blúzku alebo červené tričko 😀

@zrzulka Blahoželám! Skvelé, že to tentokrát išlo hladko!

adkatarabka
4. júl 2010

@helen Je to dosť možne, že je to ten isty 🙂 aj ja pojdem v utorok hned rano. Skusim Halvadu, ale ked tam bude velmi plno, tak asi pojdem inde.. Tiež už nebudem zazmluvňovať, takže je to asi už jedno. Odrodi ma niekto, kto bude mať službu... Dufam len, že to dobre dopadne. Ale tiež sa skusim spytať, či by mi nemohli "pomôcť". V tomto teple je toho už naozaj dosť. Ak ťa tam spoznam, tak sa určite prihovorim 🙂

helen
4. júl 2010

@adkatarabka Budem sa tešiť 🙂 Aj ja mám toho už dosť a hlavne musím nejako zorganizovať prvú dcéru, radšej by som to asi mala naplánované. Snáď tam Havalda bude a keď nie, snáď ho bude zastupovať Nižnanská.
PS: aj ty si bola s tvojím pôrodníkom dohodnutá, že ťa odrodí ešte pred dovolenkou ale akosi nestihol?

helen
4. júl 2010

@adkatarabka A ešte otázka: netušíš čo s tou zmluvou a peniazmi? Kam ísť aby to vrátili? Či až po pôrode?

adkatarabka
4. júl 2010

@helen Tu zmluvu budem riešiť po pôrode, ale myslím že som niekde dole pri pokladni čítala, že len treba podať žiadosť (musí rodička alebo splnomocnenec) a oni to potom vrátia na účet, alebo tak nejako. Ešte si to presne zistím.
S tým mojím sme boli predbežne dohodnutí, že ma odrodí do dovolenky , t.j. že ten pôrod vyvoláme ak to nepríde spont.. Mali sme to urobiť pôvodne v piatok, ale keď som mu volala, tak mi povedal, že na mňa nebude mať toľko času.. pravdupovediac, aj mi odľahlo, lebo sa mi to zdalo skoro. Tak som ja chcela, že či by sa nedalo v pondelok, ale to je štátny sviatok a on nemá službu... Tak sme to nechali tak. Nehnevám sa na neho, lebo bol v podstate milý, len to bolo fajn mať vlastného pôrodníka. Teraz sa musím spoliehať na náhodu... Tak si držme palce. 😉

helen
4. júl 2010

@adkatarabka Jasné. Ja trochu rozladená som, pretože sme sa v stredu dohodli, že si nedeľu zoberie službu, keďže štvrtok a piatok nebude mať dosť času. No dnes ráno som mu vychystaná podľa dohody volala a povedal mi, že tú službu nemá 😠 Čo už.
Tak držím palce aj ja tebe 🙂

minix
4. júl 2010

Kocky, k tej zmluve sú aj take akoby podmienky a práve tam je napísané, ako postupovať, aby vrátili peniaze.

bambola
4. júl 2010

@helen @adkatarabka babyyyy, v utorok idem aj ja a sluzbu ma lekarka u ktorej sa chystam rodit 😎
je to mlada baba, dobra lekarka a zlata a zle som na nu este necitala 🙂 ja si myslim, ze ked vas bude rodit nahodou ona tak stradat nebudete 😉 a este aj usetrite 🙂
ale tak zavisi aj ci cez den alebo vecer (ked ma sluzbu).
ja vlastne ani neviem ci mi v utorok vyvola alebo ma hospitalizuje alebo ked nic tak posle opat domov 🙄 hm...necham sa prekvapit ale dufam, ze sa mi to zajtra najneskor utorok rozbehne 😠

adkatarabka
5. júl 2010

Včera som to už nevydržala, tak ma drahý zobral na Draždiak, aby som si aspoň nohy omočila 😀 A ak by to na mňa prišlo, tak nemocnica je po ruke 🙂 Dobre to vymyslel. Je to na nevydržanie v tomto teple. A malý stále nič. Od rána sa len prevaľuje v tom mojom brušku ale von nič... Vidím, že to bude nezbedník 😉

helen
5. júl 2010

@bambola tak ti budem veľmi na utorok držať palce, aby si porodila ako po masle! 🙂

@adkatarabka V poradni sa už ale nestretneme, lebo ja som si dnes nadránom odbehla odrodiť 🙂 Pôrodníka som teda stihla a išlo to samé, až tak, že sme nestihli EDA 😒 bolo to teda náročnejšie, ale rýchle a je to za mnou. Takže ťa čakám zajtra na 600nedelí 🙂 som na 18tke pri dverách, alebo nadštandard ak sa podarí 🙂 Drž saaaa!

adkatarabka
5. júl 2010

@helen Fiiha. Tak to Ti gratulujem! 😉 Mne sa také niečo zatiaľ nepodarilo, ale do rána je ešte času dosť ...

bambola
5. júl 2010

@helen jej, gratulujem 🙂
tak aby sme sa tam my dve nestretli 😀 zajtra poobede idem na kontrolu a uvidim co sa bude dalej diat 😠

helen
6. júl 2010

@bambola budem držať palce aby sa to pekne rozbehlo!

bambola
6. júl 2010

@helen no rozmyslam ci nejdem okna umyt 😀

adkatarabka
6. júl 2010

Ahojte. Tak ja stále nič. Malý sa nechystá...

lenka23
6. júl 2010

@adkatarabka ahoj... a čo ti pvedali? Dokedy ťa nechajú prenášať?

adkatarabka
6. júl 2010

@lenka23 mam prisť o dva dni. Dufam, ze nebudem prenasat. Dost prosebne som na doktora pozerala, ze uz by som aj prijala, keby mi pomohli... tak uvidime. Dufam, ze do konca tyzdna budeme mat babatko 😉

lenka23
6. júl 2010

@adkatarabka a kde budeš rodiť?

helen
6. júl 2010

@bambola No ja som umyla týždeň pred pôrodom 🙂 A pila som poctivo čaj z malinových listov týždeň pred pôrodom. Ale či to bolo to, čo zabralo...

bambola
6. júl 2010

@helen no dnes som si upratala cely byt, okrem tych okien lebo lialo ako z krhly 🙂 a stale nic. idem spravit nejake jedlo a tak o dve hodky kontrola v nemocke 🙂

andullinka
6. júl 2010

Ahojte, chcem sa spytat, kedy byvaju na Antolskej prednasky o epiduralke a od ktoreho tt sa ich mozem zucastnit? Dakujem za odpoved 😉

bambola
6. júl 2010

@andullinka kazdu stredu od 14h na oddeleni anesteziologie na prizemi a mozes ist kedy chces 🙂

andullinka
6. júl 2010

@bambola Dakujem pekne za odpoved. Vidim ze tebe sa to uz krati, tak zelam rychly a bezproblemovz porod, nech mas malinku cim skor pri sebe! 😉

lenka23
7. júl 2010

Ahojte, neviete mi povedať ktorá ambulancia zajtra robí poradňu? Toto dovolenkové obdobie je hrôza. Minulý týždeň vo štvrtok to boli len dvere č. 27. A na rozpis lekárov sa teraz tiež nedá spoľahnúť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre