Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

nika222
14. okt 2010

Ahojte kočky, neviete mi popisat ako prebieha na antolskej ten glukozovy test? Idem buduci tyzden a neviem co ma caka :P Rano vas pichnu do prsta, potom do lekarne si pre ten roztok a potom dve hodiny co? Mozete ist mimo nemocnice ci musite cakat v cakarni? Dakujem za skusenost 🙂

bambola
14. okt 2010

@nika222 ja co si pamatam tak sme rano odovzdali prasok , vzali nam krv, dali vypit a potom sme tam dve hodiny museli sediet a pohybovat sa co najmenej. nemala by si vobec odchadzat

mirkita
14. okt 2010

@mici111
ahoj...citam ze si mala EPI....dali ti ju bez problemov? neviem ci si mala dohodnuteho dr. alebo nie...ide mi len o to, ci ju skustocne aj davaju kockam co nemaju dr. dohodnuteho alebo len takym....
@bambola vdaka za odpoved 😉
@lopezka...no presne takto si to predstavujem, ako pises...ze ma odbiju kym sa bude dat pichnut a potom bude neskoro...presne ako to mala jedna znama 😒 pride mi to divne, ved to clovek plati a je to jeho rozhodnutie...

mici111
15. okt 2010

@mirkita ahoj, doktora som nemala zazmluvneneho..ale je pravda, ze na EDU som bola dohodnuta po znamosti..ale jedna kamoska rodila ten isty den a dostala ju uplne bez problemov..len to musis lekarom stale pripominat 😉

mirkita
15. okt 2010

@mici111 😉 vdaka
na to sa chysta moj muz...kedze sa to stalo znamej, tak uz teraz je nastartovany ze ak mi sestricky budu tvrdit ze mi ju nemozu dat, tak bude zly 😀 ale nie...ja nechcem aby tam nieco riesil, len sa budem proste dozadovat....

tehula
15. okt 2010

@nika222, presne ako pises, len mne sestricka povedala, ze kludne si pocas tych 2hodin mozem ist vybavit, co chcem, aj ist domov, ze tam nemusim sediet, len teda nic nejest a nepit....Ja som tam ostala v cakarni, aby som niekde neodpadla... po 2h som si zaklopala, cize aj mimo poradia som sla dnu, aby opat odobrala krv.

nya
15. okt 2010

@nika222

Ja to mam dost cerstvo za sebou. Nerobili mi ho sice na Antolskej, ale u mojej lekarky a prebiehalo to tak, ze mi zobrala sestricka krv (nie z prsta, ale zo zily) potom som vypila glukozu a 2 hodiny som musela sediet v cakarni. Mala som zakaz sa prechadzat aj ist na WC a nemohla som sa napit ani vody. Po 2 hodinach mi zobrali krv z druhej ruky a konecne som sa mohla napit.

Odporucam zobrat si citron a ten si vytlacit do tej glukozy lebo inak sa to dost tazko pije. My sme boli na teste styri naraz a jedna z nas to pila skoro hodinu lebo to nemohla do seba dostat. Citron to cele zachrani, aby sa ti to lahsie pilo 😉 . So mnou sa podelila o svoj citron jedna mamina, ktora uz cakala druhe, tak poznala tento trik, za co som jej bola vdacna.

dimina
15. okt 2010

@chiarra8 ahoj, ja uz som na prednaske bola, no aj napriek tomu sa neviem rozhodnut, pretoze vela bab ma odhovaralo, ze sa to neoplati, ale na druhej strane mi zasa vela bab vravelo, ze je to super vec.Tak neviem, no ja uz vela casu nemam, tak uz by som sa mohla aj rozhodnut 🙂

dimina
15. okt 2010

@mici111 a mohla by si mi napisat, kolko si za nu platila? lebo to nam nepovedali a ja blba som sa na to nespytala. To asi tym stresom 🙂

dimina
15. okt 2010

@lopezka No aj take som uz pocula, len ono kazda mame iny prach bolesti, jedna ma bolesti silnejsie a druha slabsie, jedna rodi den ina zasa dve hod, keby som vedela ako som na tom ja, tak je pre mna jednoduche sa rozhodnut.Bojim sa hlavne toho, ze ked si dam EPI, a bolest sa zmierni, ze nebudem vediet kedy a ako tlacit.Do kelu, keby som to uz mala za sebou 😒

chiarra8
15. okt 2010

@dimina neboj, ved ked si bola na prednaske, mas papiere o absolvovani, chod to do pokladne zaplatit - 106 eur a nikde nie je napisane, ze to musis vyuzit.. ked to budes zvladat, tak si ju proste nevypytas a peniaze ti potom vratia.. takze rozhodovat sa budes az ked to bude aktualne 😉 mozno sa tam aj stretneme.. 😉 ja by som to tiez uz chcela mat za sebou.. 😒

dimina
15. okt 2010

@chiarra8 No podla vsetkeho, ja budem na odchode ked ty budes prichadzat, ale jeden nikdy nevie.Mozno to na mna pride neskor, alebo na teba skor.Akurat, ze mne lekar povedal, ze ja uz mam byt aj teraz pripravena, podla polohy malej 🙂 no uvidime

chiarra8
15. okt 2010

@dimina a zazmluvnujes si niekoho?

dimina
15. okt 2010

@chiarra8 to nie, keby ze mozem mat pri porode moju lekarku, tak ano, ale kedze ona porody nerobi, tak naco si zazmluvnovat niekoho, koho nepoznam... Neviem myslim si, ze v takomto pripade je jedno kto ti bude pri porode.Odrodit ta musia...

mici111
15. okt 2010

@dimina 106 evri 🙂 a neboj, tlacit budes vediet kedy..to je priroda..ja ani neviem ako ale to ta nuti tlacit samo... 😉 u mna to prislo, ked som bola tak na 8 az 9cm otvorena..to sa ani neda netlacit.. 😉

christie
15. okt 2010

@nika222 na antolskej je to super, zoberie ti rano sestricka z prsta krv (mozno aj normalne krv, mne brali aj tak, na krvny obraz). potom ides do lekarne (hned co je pri vchode) a tam ti daju pohar "Coffee to go" 🙂 kde je to pekne rozmiesane. Ma to asi 2 deci. Musis to vypit do max. 15 minut (mne to mimochodom chutilo). a v klude cakat. Po dvoch hodinach zaklopes sestricke a znova ti zoberie krv. A je to. Ja som si zobrala knizku a citala v cakarni. Niekomu moze byt zle, tak sa neodporuca ist von.

minix
15. okt 2010

@dimina neboj, tvoje telo ti da najavo, kedy máš zatlacit, príroda to zariadila😉 ja som sa tiež bala, že nebudem vedieť, ale vedela som veľmi dobre aj s epi. Máš lepšie, ked si ju zaplatis pre istotu a potom nemusíš využiť, peniaze ti vrátia.

swiss
15. okt 2010

ahojte, neviete kedy je najbližšie pondelková prednáška s pôrodníkom a neonatológom? Prednáška o EPI je každú stredu o 14-tej na anesteziológii alebo je to tiež len tak nejak každé dva týždne? Vďaka.

dimina
15. okt 2010

@minix no tiez si myslim, ze to budem vediet, no mam trosku taky strach.Najradsej by som to uz mala za sebou. A vies mi poradit este ako je to s detskou lekarkou? Musim ist za nou nahlasit babo este pred porodom, alebo sa to robi az potom?Mam vtom trosku hokej 🙂

minix
15. okt 2010

@dimina je to individuálne. Ja som si vybrala lekárku, ktorá mi ešte pred pôrodom dala take cca 2 hod praktických info, čo s novorodencom, aby ma nic nezaskocilo a bolo to fajn. Ak si vyberies dopredu, čo je lepšie, lebo niekedy sa na to pýtajú aj v porodnici, že koho máš, tak si potom dohodnes návštevu, kedy prides malicke doktorke ukázať. Ja som s ňou volala v piatok, pustili nás v sobotu a pondelok poobede sme boli u nej ( ak ta teda nepríde pozrieť domov;))

minix
15. okt 2010

@dimina ideálne je zavolať jej pred pôrodom, aby o vás vedela a nemala plny stav😉Po pôrode budeš mat oveľa viac iných starosti😉

dimina
15. okt 2010

@minix aha takze najlepsie by bolo, asi si nejaku vybrat a ist sa snou osobne dohodnut, je to asi lepsie ako po telefone...No tak ja sa to tedsa pokusim stihnut..Dakujem za pomoc, si mila 😉

minix
15. okt 2010

@dimina ja som to riešila telefonicky a ona si ma pozvala osobne😉 a nemáš za čo, snáď pomôže.

dimina
15. okt 2010

@minix urcite ano, vlastne uz pomohlo 🙂

repi
16. okt 2010

Ahojte kocky, chcem Vas poprosit o info, ked chodite posledny mesiac do poradne na Antolsku, vzdy (myslim aspon raz za ten mesiac) Vam beru krv na vysetrenie, alebo je to len kvoli epi? Vcera som zazila dost neprijemnu poradnu, kde ma lekar viacmenej tlacil do epi (ktoru mimochodom nechcem) a rovno mi povedali, ze mam prist v stredu na krv. Neviem teda ci beru krv aj bezne, alebo nie... Dakujem

cicimon
16. okt 2010

@repi cau, no mne tak krv nebrali, len kvoli epi

sedem
16. okt 2010

@repi ahoj,
no, mne tiez brali krv len na epi, inak nic, je to divne, ze ta tak do toho tlacili 😨 Ak sa mozem opytat, u ktoreho Dr. si bola? Ale podla mna je vzdy lepsie to mat v zalohe, ak ju naozaj pri porode nebudes chciet, vratia ti za nu peniaze, ale nikdy nevies, ako sa bude porod vyvijat, takze aspon ako zadne vratka to neni zle..ale nutit by ta urcite nemali...este mi napadlo, ak patris do nejakej rizikovej skupiny, ze ti hrozi cisarsky rez, tak mozno vramci predoperacnych vysetreni sa berie krv..

minix
16. okt 2010

@repi mne brali viackrat, ale to aj preto, lebo som RH negativna a manzel pozitivny a potom aj kvoli epi.

repi
16. okt 2010

dakujem baby, nie som rizikova, cs zatial u mna nehrozi. Bol to dr. Oravec, bola som dost prekvapena, lebo som doteraz na neho citala len same pozitivne reakcie. Mne teda nesadol absolutne. Nepovedal mi k mojmu stavu absolutne nic, len ze sa to zacina pripravovat, ani sa nevyjadril kedy dalsia kontrola a podobne a ja som bola taka v soku, ze som sa tiez zabudla spytat. Ale logicky predpokladam, ze o tyzden, aj ked teda urcite u ineho lekara. Mala som dojem, ze zostal zle naladeny hned ako otvoril moju tehu knizku a videl, ze pred tyzdnom som bola u inej doktorky... (bola som v tom istom case, v tej istej ambulancii, len on mal dovolenku, tak tam bol zastup). Pojdem teda v stredu na tu krv a dufam, ze vybavim aj poradnu. Nechce sa mi to absolvovat aj kvoli tomu, ze byvam dost daleko od Antolskej, rano o pol 8 mam ist na krv a ta povinna prednaska je az o 14 tusim...

feb13
16. okt 2010

@swiss Pondelkove prednasky v tomto roku su:
18. okt.
8. nov.
22. nov.
6. dec.
20. dec.
Je to o 12.30 v malej zasadacke nad bufetom na 3. poschodi, hned ako pojdes do arealu tak dolava su schody - s tym bruskom je trosku blbe ze tam nemaju vytah ale co uz 🙂 a trva to asi 2 hodiny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre