Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

talinka
27. okt 2010

@januska26 no veru skoda, aj ked zas tak daleko to nie je 😉 a jasne, mlieko materske nezaruci, ze ekzem nebude a ine veci,len moze pomoct, kto ma na to dispozicie a ma ho mat, ho aj bude mat, bohuzial...ale kazdopadne nie je na skodu kojit..a ja mam doma zavislaka 😉

januska26
27. okt 2010

@talinka No, ved niekedy sa mozeme stretnut niekde na pol ceste...len neviem, kde ta polcesta je🙂ja sa tu nevyznam...Do Auparku mam cca 20-25minut pesi,a ty?Tam ten sad Janka Krala, tam je to pekne...nie,
A ty dokedy chces kojit?ja som chcela tak pol roka-max. rok, ale tak kojila som iba mesiac. A dufam, ze malicky bude mat krasnu kožičku a nebude to mat po mne. Zatial je to super, ale tak to sa moze objavit aj za 10rokov...

sante
27. okt 2010

Ahojte tehulky 🙂
rozhodla som sa tiež pre Antolskú, zbežne si aj čosi prečítam, len som sa nedočítala ešte, že ak mi viete poradiť, nechcem si platiť lekára, mám plánovanú sekciu, ale teda ked začnem chodiť do poradne a nemám lekára, či tam nebudem velmi dlho posedávať. čiže konkrétne, či niektoré sú tu aj také čo si počkajú na radu a či je to dlhé čakanie velmi. viem že je to individuálne, ale teda približne by ma to zaujímalo, dakujem 🙂

talinka
27. okt 2010

@januska26 asi si musime zacat pisat internu postu,lebo nas admini zvozia, ze ideme mimo temu 😀

cicimon
28. okt 2010

@sante budes tam sediet podla toho, kolko bab je pred tebou,...ale ono to ide pomerne rychlo...a zas niekedy je problem v tom, ze proste tam ziaden lekar nie je, tak treba cakat..

livia333
28. okt 2010

@sante aj ked mas lekara zazmluvneneho, tak v podstate cakas...vraj nie vzdy si sestricka zavola pacientky....ja mam zazmluvneneho...a na dalsiu poradnu mi konkretnu hodinu nepovedal..ci to ide rychlo, neviem posudit....na prvu poradnu som bola objednana a dostala som sa k dokimu tak 40min. po termine...a tento tt tam zase nikoho nebolo siroko daleko, ked som tam bola...
urcite zavisi aj od toho, ku komu sa rozhodnes chodit do poradne...

@januska26 a preco nekojis, ak sa smiem spytat? To sa neda povedat, ze ak zena nekoji tak deticky su zdravsie - ako je to v pripade tvojich kamaratiek...ale materske mlieko je urcite prospesnejsie ako UM...ale to je len moj nazor. Ak ti aj odislo mlieko, tak sa to da stale napravit...ved dnes dokonca uz aj mamicky, co maju adoptovane deticky mozu kojit...ak sa rozhodnu.
A obmedzovanie sa v strave, tiez nie je bezpodmienecne nutne, to ukaze mimi po par dnoch. Ja sice osobne skusenosti zatial nemam, tak sa nechcem hrat na mudru 😅 , ale laktacna poradkyna nam sama povedala, ze mozes vsetko..a treba len sledovat mimi, co mu nerobi dobre...je to prudko individualne.

januska26
28. okt 2010

@livia333 prestala som kojit lebo som musela zo zdravotnych dovodov...vratit sa nechcem...keby si si prezila co ja, tiez by si bola stastna, ze nekojis....Ja viem, ze UM nie je to, co MM, ale ani jedno mi 100percentne nezaruci, ze dieta bude zdrave...A co sa tyka obmedzovania v strave, tak ja by som musela, lebo ja ani neviem, naco som poriadne alergicka a keby som to zjedla alebo vypila, dieta moze byt alergicke taktiez...teda tak mi to povedala doktorka, proste by som sa do roka musela vyhybat vsetkym alergenom....ale tak to je najmenej, o to tu neslo...

januska26
28. okt 2010

@sante Ano, je to o tom, kolko tehuliek v ten den pride, ziadna nie je uprednostnena, iba ta, co ide prave rodit🙂)hehe...A este o tom, ci tam je doktor/ci nie je na operacke, ci nerodi a podobne.../NIekedy som cakal hodinu aj dve, niekedy 15minut🙂

lulusha
28. okt 2010

@nika222 - Hammerova je fajn, ale nemozes si ju zazmluvnit, nakolko este nema potrebnu atestaciu, aby odrodila sama

sante
28. okt 2010

dakujem vám velmi pekne 🙂 mne príde tak, že pri sekcii nepotrebujem lekára. pri dcerke som mala, ale bolo to len o tom, že ked som ležala už po, tak vždy ked mal službu prišiel sa spýtať ako sa mám a to nepotrebujem platiť. babatko musí vybrať aj nezaplatený lekár a potom sa starajú pediatri a sestričky ... no uvidím, o necelé 2tt mám poradnu ešte u mojho lekára a potom sa uvidí čo a ako, ale snad to zvladnem aj bez zazmluvnenia 🙂

trinity525
28. okt 2010

ja mam zatial taku skusenost, ze ak nema zena zazmluvneneho lekara ta ju nechaju vytrapit sa do posledneho dychu ... vsetky zeny z mojho okolia co nemali svojho Dr. pri porode dost trpeli ...

januska26
28. okt 2010

@trinity525
@sante Ja si myslim to iste, jasne, ze vsetko dobre dopadne a urcite to nejak zvladnes aj bez zazmluvenenia, ale nechaju ta vytrapit...Ked som ja rodila cisarskym so zazmluvnenim, tak sam povedal:"nebudeme to natahovat, urobime to teraz hned"...a kamoska mala to iste ako ja, len bez zaplatenia a cakala na sekciu tri dni a povedala, ze keby vedela,tak tych 233 eur by za to dala...

katka2209
28. okt 2010

Ahojte baby, neviete nahodou, kedy prebiehaju na antolskej prednasky o epi? tusim by to malo byt kazdu stredu o 14h, ale nie som si ista 😕

cicimon
28. okt 2010

@katka2209 ano,kazda streda o14tej

cicimon
28. okt 2010

@trinity525 ja som nemala zazmluvneneho a boloto uplne v poho..

trinity525
28. okt 2010

@cicimon a za tu prednasku sa nieco aj plati?

cicimon
28. okt 2010

@trinity525 nie,len staci prist

trinity525
28. okt 2010

len pre infosku pre tie,ktore budu rodit zaciatkom januara na antolskej,ze Havalda ma od 1.1.-7.1. dovolenku a nerodi 😉

hobit
28. okt 2010

@trinity525
@januska26 100 % suhlas, my sme sa tiez vytrapili...

danka79
28. okt 2010

Hm,neviem ci su lekari taki sadisti,aby umyselne nechali trapit zeny len kvoli tomu ze si ich nezazmluvnili.

Ja mam prave opacnu skusenost z okolia-vsetky maminy co mali dr.zaplatenych pekne prisli v den ked mal ich dr.sluzbu (aby nemusel behat do nemocnice ked ma volno..) a vsetky mali porody vyvolavane a urychlovane.Ziadne cakanie na odtok plod.vody atd..

Ale je naozaj pravda,ze nechaju casto zenu skusit rodit prirodzene,aj ked je uz vysilena, a az ked to fakt nejde a porod nepostupuje alebo je dokonca babo v ohrozeni,spravia sekciu.Takze si zena pekne uzije vsetky bolesti a nakoniec ako bonus ma este bolesti aj z rezu..
U mna osobne ked zistili,ze su ozvy zle-nedobre,tak uz nic nenatahovali,a sla som na sekciu. Ale urcite to nebol ziaden umysel,nikto nevedel ako to dopadne.Nemala som nikoho zaplateneho a chovali sa ku mne velmi pekne a slusne.

sante
28. okt 2010

@januska26 dakujem, takéto konkrétne prípady som chcela čítať 🙂 ide o to, že už mám dcerku a zasa by som ich chcela doma s mužom nechať samých čo najmenej, takže zasa budem rozmýšlať 😉
@hobit možeš mi prosím aj ty niečo konkrétnejšie napísať? dakujem 🙂

scarlette
28. okt 2010

@danka79 suhlasim s tebou, ze aj ked nemas zazmluvneneho lekara tak je personal super... mna si dokonca doktorka Bertoldova pamatala ked som k nej po troch tyzdnoch po porode prisla so zapalenym prsnikom...

minix
28. okt 2010

Baby, ja som mala zaznmluvneneho a nikto mi nic "nedaroval", ked začali ozvy klesať a mala trosku haprovat, ja som uz nemala síl na nic, priamo som v duchu volala po cisarskom a vykupeni, môj zazmluvneny rozhodol, že to dotiahneme do konca prirodzene a žiadna sekcia ani omylom. Skoro ma roztrhlo, ale ustala som to, takze ani zazmluvnenie mi v ničom nepomohlo a nikto mi nic ani sebe neulahcil. Druhy krát opäť zazmluvnim a to istého lekára.

hobit
29. okt 2010

@sante asi to je o stasti, lebo ja som nezazmluvnovla aj kvoli tomu, ze poznam baby, ktore rodili na Antolskej bez zazmluvnenia a boli spokojne...ja som mala proste asi smolu, alebo zhoda nahod, suhra okolnosti, znamenie zhora...proste nieco, nasledkom coho som rodila den a noc a nakoniec maleho vytiahli kliestami...este teraz trpnem ci je uplne v poriadku...takze druhe zazmluvnim urcite...

emjee
29. okt 2010

ad zazmluvnovanie: ja som nemala, pretoze som tam zacala chodit az v 34tt a za 6t sa neda spoznat lekara tak, aby som mu bola ochotna dat peniaze za to, ze ma odrodi
do poradne som chodila striedavo k dubcakovej a rozembergovi, rozemberg mi v 37tt povedal, ze to vyzera na cr
kontrakcie mi zacali o 2.30 v noci, bez odtecenia vody, hned v 10min intervaloch,
o 6 som odchadzala do porodnice s 5min kontrakciami,
o 7 sme dorazili do porodnice, kde ma hned medzi dverami ohodnotili na cr 😝 otvorena som nebola vobec,
o 9 ma dali na monitor
o 10 som bola na 1cm a konecne som dostala spinal a islo sa na vec (predo mnou rodili dve zeny cr, takze som musela cakat, kym pride rad na mna, ale neberiem to ako "nechali ma vytrapit", ja som totiz velmi chcela rodit prirodzene, ale kedze som sa neotvarala a bol predpoklad, ze M. bude velky - uzv v 37tt ukazal 3990g, bola som nakoniec rada cr; ako "nechali ma vytrapit" by som brala, keby som musela cakat v bolestiach na cr trebars do vecera alebo dalsieho rana)
vobec neviem kto ma odrodil 😀 porod bol v pohode (oproti pobytu na sestonedeli to bola prechadzka ruzovou zahradou)

sante
29. okt 2010

ahojte 🙂
dakujem za popísanie dalších skúsenosti 🙂
@emjee a šestonedelie bolo zlé?

maxinax
29. okt 2010

Ahojte, neviete ci poradne funguju aj v utorok (su prazdniny)? Oravec mi kazal prist v stredu, ale vtedy tam je len rizikova poradna.
Dakujem.

cicimon
29. okt 2010

@maxinax poradne sa neriadia prazdninami...,tak prid....jedine ak by ta poslal v statny sviatok si to over

danka79
29. okt 2010

@maxinax ja tiez chodim k dr.Oravcovi a mne povedal,nech pridem v utorok alebo v stredu. Nieco si tam stebotal so sestrickou ze kto robi v utorok a povedali,nech pridem radsej v stredu. Nerozumela som tomu,ale pojdem v utorok,to mi viac vyhovuje..V utorok robi dr.Drobny a v inej ambulancii ako mi tu baby poradili napr.aj dr.Havalda. Ja by som si najradsej pockala na Oravca,lenze on robi az piatok a to je uz dlha doba od poslednej poradne..skoda.

@emjee mna tiez zaujima to 600nedelie, nejake zle skusenosti? Lebo ja som tam mala take zmiesane pocity, rozculovali ma iba jedna konkretna sanitarka a to bububu okolo vizity co tam dokazali stresovat... Inak boli sestry velmi mile. Ked som taka nemohuca cerstvo po sekcii vzdy podakovala za kazdu somarinu co pre mna spravili (umytie atd..) tak vzdy reagovali s usmevom,ze to je ich praca..Laktacna sestra nestihala vobec nic,takze to sa mi nepacilo,ale to nebola konkretne jej chyba,ale chyba systemu kde na cele oddelenie bola sama a porodnica bola totalne preplnena..tvoje skusenosti??

cicimon
29. okt 2010

@danka79 napr moja skusenost so 600 je pozitivna,sestricky fakt super a takisto z novorodeneckeho. a ta jedna starsia sanitarka je tam fakt divna, hlavne co sa jedla tyka... ked boli ranajky 8-8/30 a sme este 8,29 jedli, uz nam brala tacky zo stola....ju nezaujimalo, ze prave kojis/bola neskor vizita/dieta place...
ale zas nocne kosele vymienala aj kazdy den a pod..fakt s tym jedlom to s nou bolo najhorsie - tu odporucam doniest si svoj tanier alebo misku a v pripade, ked nemozte ist jest v case jedla, tak si to presunut na svoje a potom zjest - mikrovlnka tam je

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre