Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

nya
3. dec 2010

Ja tiez chodim do kurzu pani Jezikovej a mam z nej viac menej neutralny pocit.

@mici111
Neviem kolko sa plati na sukromnom kurze, ale na Antolskej sa to plati tiez a na to, co to poskytuje je to podla mna aj dost drahe.

trinity525
3. dec 2010

@mici111 to ani nepochybujem, neviem preco, ale ked ides niekam sukromne za peniaze tak kazdy vie cerit zuby ... akonahle sa ocitne ta ista osoba v statnom zariadeni tak ta odbije a zuby a ochota su prec ...

trinity525
3. dec 2010

@feb13 tak ja tam v utorok som ako na koni a prosim ta nevies ci je vobec potrebne tieto kurzy absolvovat? zeny predsa vedeli porodit starocia aj bez toho ... ked chcem, by bol otec pri porode tak to staci len uhradit? nic viac netreba uz absolvovat?

grelu
3. dec 2010

@nya ...pokial viem, Dr Greksova by mala mat terza niekedy termin porodu, takze ak sa nic zle nestalo, tak pochybujem, ze robi poradne

minix
3. dec 2010

@trinity525 žiadne kurzy ti netreba, ja som nikam nechodila, nikomu sa nemusela doprosivat, aby ma vzal do kurzu a porodila som... Príroda to zariadi, neboj sa😉
Otcovi pri pôrode stačí len zaplatiť, nič viac😉

barchee
3. dec 2010

@trinity525 ahojky 🙂 ja som bola akurát na tej predpôrodnej prednáške na Antolskej, to bolo príjemné, dozvedela som sa to, čo som potrebovala a trvalo to cca 2 hodinky 😉 teraz v stredu som bola tej povinnej epidurálkovej prednáške - teda mám už aj papiere založené v tehu knižke a nič viac neplánuje absolvovať 😉 tie predpôrodné kurzy platené sa mi zdajú zbytočné, šak nejsom blb, dýchať a tlačiť snáď budem vedeť, tak neviem čo viac by som sa tam dozvedela 😖 pri pôrode mi ajtak budú hovoriť čo mám kedy robiť, takže to vôbec neriešim 🙂 a teda ešte aj keď u mňa nie je isté ako budem rodiť, zdá sa mi to zbytočné vyhodenie peňazí.

minix
3. dec 2010

@barchee plne s tebou súhlasím😉

trinity525
3. dec 2010

@minix
@barchee presne tak ako vravite ... jedine co spravim je to, ze pojdem na prednasku o EPI, uhradim si ju a zaplatim otca pri porode ... ziadnej Jezikovej uz volat nebudem, tiez sa nemusim nikomu doprosovat 😝 i tak som pocula. ze vacsina zien pri porode zisti, ze ten kurz a priprava im boli na dve veci ...

nya
3. dec 2010

Ja som do toho kuzru isla hlavne preto, ze som myslela, ze sa to viac orientuje na cvicenie.
Nakoniec sa tam hodinu a pol rozprava a ledva pol hodku sa cvici.
Je pravda, ze som sa dozvedela aj dobre rady ohladne kojenia a tak, ale na to, ze to stoji 5 Euro kazde cvicenie + nieco asi preplaca poistovna lebo si od nas pytali aj karticky poistenca, tak sa mi to zda dost.

nya
3. dec 2010

@grelu
☹ jaaj a tak dlho som sa pozerala na ten zoznam poradni, kym som si ju tam vybrala. Nevies nahodou ci ju niekto zastupuje?
Neviem sa rozhodnut ku komu mam zacat chodit buduci tyzden do poradne 😒 .

barchee
3. dec 2010

@minix 😀
ja mám pocit, že aj tehotenstvo je dobrý biznis, nie? Hlavne teraz, keď je toooľko tehúl. Netreba to preháňať s tými kurzami ani s ničím, vela vecí je len brnkačka na city tehule, aby mala pocit, že pre svoje bábätko robí všetko čo môže...

trinity525
3. dec 2010

@barchee plne s tebou suhlasim 🙂

tehula
3. dec 2010

@barchee, pravdu hovoris, porodila som aj bez kurzov. Dychat niektore zabudnu pri porode aj ked prednasky absolvovali.
Ved personal ta instruuje 😉

tehula
3. dec 2010

@grelu, fakt? Ona cakala miminko? Pamatam si, ked na vizite na 600nedeli srandovala s lekarmi, ako obzerali nase sitia, ze ojojoooooj, nechcela by som rodit😀 a teda uz ju to caka 🙂 no super, tak nech jej to dobre dopadne, mila doktorka

feb13
3. dec 2010

@trinity525 Tak pokial som spravne pochopila co mi vtedy p. Jezikova vravela (moc toho nebolo), na Antolskej sa tie kurzy robia spolu s cvicenim a treba mat k tomu odporucanie od lekara... povinne to nie je a ja som cvicit nechcela a neskor som asi ani nemohla lebo som bola na rizikovom, a kazdopadne som chcela kurz kde moze byt pritomny aj manzel, takze som sa na to vykaslala. Na Antolskej som bola iba na tej prednaske co sa vola "predporodna konzultacia" a byva v pondelok 2x mesacne, ta bola celkom uzitocna. A s manzelom sme boli na sukromnom kurze co vobec nelutujem, myslim si ze sa nam podarilo vybrat obsahovo celkom vhodne zamerany kurz, mam pocit ze mi to dost vela dalo aj ked som zdravotnik a teda o porode nieco viem, a myslim si ze aj manzelovi bolo dobre ze tam bol a ma nejaku predstavu o tom do coho ide. No to je vsetko teoria a v praxi to otestujeme dufam ze za chvilku 😉

triminka
3. dec 2010

@grelu jeeeej a odkial mas to info o dr greksovej?
@nya ja som u nej rodila,nemala som ju zaplatenu,mala sluzbu prave....a v pohode bola.ona riesila babatko a sestricka mna 🙂 ale teda nebola som s nou dlho...dlhsie ma zasivala ako rodila 🙂 a potom na vizite mi vravela,jaaaj to je ten rychly porod? 😀 a mala so mnou bozsku trpezlivost pri zasivani... lebo ja som stale davala od bolesti hore panvu a ona stale nie nie nemozte hore,len dole...mi to chudera opakovala 100x a ja stale hore 😀 ale teda mala trpezlivost so mnou🙂 takze ak nebude sama rodit tak ja ju odporucam 😉

louisiana
3. dec 2010

Baby, hladala som infosky ze co zo sebou na porod, ale na nete som nasla len stare, neaktualizovane odkazy 😖
neviete ci potrebujem zobrat nieco aj pre miminko? alebo az na odchod domov?

misha8
3. dec 2010

@trinity525 ešte som nezistila ale že to stačí aj v den pôrodu....ked budem vedieť daám vedieť ale môžeš ma aj ty info 😉

misha8
3. dec 2010

@mici111 a počas otváracej doby môžem sa voľne pohybovať alebo musiš ležať???

mici111
3. dec 2010

@misha8 no ja som dostala cipok na otvaranie sa, lebo mi odtiekla voda a neotvarala som sa..takze som musela 2 hodky lezat..ale inak sa mozes normalne pohybovat, ist do sprchy..co len chces 🙂

minix
3. dec 2010

@louisiana pre bábätko ti treba iba plienocky a utierky na ritku, všetko ostatne dostaneš v nemocke...mne manžel priniesol až ked som šla domov všetky veci pre malú a ešte mi ju aj jedna milá super detská sestricka komplet obliekla. ;)

grelu
3. dec 2010

@nya ...pokial chces lekarku, tak Dr Bertoldova alebo Niznanska (obe je mozne aj zazmluvnit)...ak lekara, tak Dr Havalda alebo Rozemberg....su to odbornici a nehrozi, ze od nich budes vychadzat z ordinacie so slzami, lebo boli necitlivi (ako som uz par staznosti citala) 🙂

@triminka ...chodila som k nej a bola som v nemocnici, ked odchadzala z Antolskej

@tehula...no caka...a hned dve 🙂))

triminka
3. dec 2010

@grelu no tak to sa velmi tesim ze sa im takto pekne zadarilo 😉 normalne mam z toho uprimnu radost a to mi je vlastne cudzi clovek.... ale clovek,ktory pomohol mojej babulke medzi nas 😵

nya
3. dec 2010

@grelu
Na Rozenberga mam velmi negativne referencie od byvalej kolegine, ktora ho mala pri porode, ale nemala ho zazmluvneneho.
Havalda, Bertoldova a Niznanska su podla mna velmi vytazeni.
Ja som sa snazila najst niekoho s dobrymi referenciami a nie az takou popularitou nakolko asi nebudem zazmluvnovat, tak nech zbytocne nezatazujem uz aj tak vytazene poradne popularnych lekarov.

Samozrejme, ak zacnem k niekomu chodit do poradne a budem mat z neho uplne super pocit, tak si ho zazmluvnim, ale zatial sa priklanam skor k tomu, ze zazmluvnovat asi nebudem.

Nejake navrhy k mojim kriteriam? 🙂

grelu
3. dec 2010

@nya ...tak to si asi prva, co pocula nejaku kritiku na Rozemberga...posun dalej 🙂

...ak si nechces nikoho zazmluvnovat, tak je uplne jedno ku komu pojdes...na poradniach je to podla mna ako na beziacom pase a vytazeni su vsetci...a okrem toho, ak nahodou vystihnes ordinaciu po sluzbe, tak tam aj tak lekara nezastihnes...tak si vyber len den, kedy ti to najviac vyhovuje a hod si mincou 🙂)

louisiana
3. dec 2010

@minix dakujem za info, potesilo 😉

nya
3. dec 2010

@grelu
Tiez som bola prekvapena ked mi hovorila aky to bol hrozny doktor kedze tu som na nho citala iba chvalu... tak ale beriem to s rezervou.

...asi si fakt hodim mincou 🙂

emjee
3. dec 2010

@nya ja som chodila k dubcakovej, lebo mala zrovna poradnu, ked mi to vyhovovalo 😀 bola v pohode, ale nezazmluvnovala som

barchee
3. dec 2010

@nya ja chodím do poradne ku Korbeľovi - kvôli tehu-cuktovke a som s ním úplne spokojná 🙂 je na mňa milý, je taký jemný keď mi kontroluje bruško a krčok, nemám s ním žiadnu blbú skúsenosť, chodím k nemu už od 14 tt. Raz som mala na poradni NIžňanskú a tá mi nebola vôbec sympatická, tak čudne sa tvárila keď mi krčok kontrolovala 😅 bolo mi to nepríjemné 🤐 Ešte som mala na poradni takú mladú doktorku - Féderovú - tá bola zlatá 🙂 ja si neplánujem zazmluvniť nikoho zatiaľ 😉 rodiť budem akurát v dovolenkovom čase, nakoľko budem rodiť skôr ako mám TP, takže zazmluvnenie vôbec neriešim 😉

nya
3. dec 2010

Ja som hlavne nechcela zacat chodit k niekomu, kto ma vacsinu pacientiek zazmluvnenych. Neviem ci potom neberu nezazmluvnene ako pritaz ked maju plno svojich - zazmluvnenych.

Barchee mne to tiez zatial vychadza na sviatky, tak si hovorim naco budem niekoho tahat do sluzby cez sviatky, ak tam aj tak niekto sluzit bude.
Vyberiem si asi niekoho, kto ma poradnu az tak po 10.00, okolo osmej sa tam velmi zle parkuje a neskor to uz byva lepsie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre