Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jabadaba
16. feb 2011

@alexandrah uz zajtra,? Hm, ja az 24. teho. Ale tak velky rozdiel to uz nie je, tyzden hore dole. No nechce sa mi tak straaaaaasne obiehat a vybavovat tu Antolsku. A teraz zrovna ked je este chripkova sezona je to uplne ze "super"... 😝

alexandrah
16. feb 2011

@lenka92 - ahoj, no ja vaham medzi nou, a havaldom, ked budem mat havalda plno, tak skusim asi ju ... ona je aj taka mlada, mozno este nemal ani vela pacientov zazmluvnenych, a skor bude mat volne?? hadam ...
@jabadaba - ahoj, no uz mam po, zase mam uzku panvu, ja, klasika, 18 cm, ako pri syncekovi, no co uz ... tak o chvilu budem aj volat na antolsku, a potom uz ide do tuheho ... boze ... uz sa mi zle spi, furt na wc, trpnu a opuchaju ruky, budim sa v noci asi 10 krat, a to som rada, ak syn spi, a nebolia ho iduce zuby, lebo to sa nevyspim vobec ...

lunalena
16. feb 2011

@jabadaba dakujem, odpisala som 🙂

minix
16. feb 2011

@luuca1 mesiac po pôrode sa nediv, nic netlac, jednoducho daj tomu čas. 😉

jabadaba
16. feb 2011

@alexandrah takze to vyzera na cisarak? Ak ano, tak sa nam to krati obom, lkedze to je o cosi skor. Ale ja by som to uz aj prijala, tiez nespavam, netravi mi dobre tak zas tazoby, chodim ako kacica co ma boli cela panva a bedrove klby ma bolievaju v noci tak, ze idem az ma slak triafa. Na chrbte mi je divne od srdca, na boku tie bedra, potm maly skace ako skokan, ak neskace tak ma stikutku 😀 , ak spi tak mne treba na wc aspon dva krat. Az mi je to smiesne cele. Dospavam rano, do desiatej taham, vtedy ako tak viem zaspat po celonocnom bdeni. Uz sa tesim az bude po tom. Takze zacina ti tiez obiehanie Antoly a riesenie co so sebou, kedy a u koho....

bambola
16. feb 2011

@alexandrah ja som mala 19 a porodila som normalne 😉 ale tiez som bola pripravena aj na sekciu

bambulienkaxxl
17. feb 2011

@danii ahoj ja som rodila na Antolskej a asi by som inde rodiť nechcela možno to bolo aj stoho dvovodu že tam robím. Ale sestričky boli velmi mile a ochotné pomocť a nevedely že som zamestnankyna. mnesa páčilo aj to že po porode som bola velmi unavená a malu mi priniesli ukazať nakojiť a ja som potom zaspala ani som sa nepohla nebudili ma nechali na vyspať a malu mi priniesli až ráno a odvtedy je ako kliestik namne zasesená s pozdravom Petra p.s. držím palčeky

risovka
17. feb 2011

Ahojte baby, na Antolskej som rodila pred 3 rokmi a do mesiaca mam zas, rada by som vedela, co sa tam odvtedy zmenilo. Nieje tu nejaka druhorodicka, co rodila nedavno a vie to porovnat?
Videla som, ze tu riesite odsavacku do porodnice. Ja si ju napriklad teraz beriem, nech sa mi mlieko urobi co najskor, maly plakaval od hladu a kedze stale spal, nemal ho kto roztahat, tak sa mi spravilo az poslednu noc pred odchodom. Tak ak mate, berte, moja rada. Dolezita je aj vybublana Vinea a jablkovy dzus.

alexandrah
17. feb 2011

@jabadaba, @bambola - no ja som prveho syna tiez mala 18 cm, a tiez som porodila, sice nie sicasorm, ale cez VEX, lebo mal aj pupocnik okolo krku, aj siel rucickou napred, neviem, kde sa tam zmestil .-..tiez som mala interne pripravene, ale ked mohli, tak boli za prirodzene, takze ani teraz to podla mna nevyzera na cisarak, to ako mi povedali by som musela mat cca 4 kilove dieta, co ja urcite nie, Riško mal 3 kg, a 50 cm, a teraz cakam dievcatko, takze viac mat urcite nebude ... ja som stuplik, a chuda, takze ma zase nechaju sa vytrapit ... a potom som uz s tehotenstvami nadobro skoncila, prisaham!!!este teraz zabojujem,m a potom uz koniec!! 🙂
inak, @bambulienkaxxl - prvorodickam, co viem, tam vzdy dali babo az rano, nechali vyspat, ale druhorodickam ho doniesli hned, cca 1-2 hodky po porode ... ja som tiez najprv riesila, ze chcem babo hned, ale jaka som bola rada, ze som sa vyspala ... no teraz to uz asi nebude, oni myslia, ze druhorodicky uz vedia, co a ako, s dietatom, lebo ako prvo ani prebalit, ani prezliect, nic ... takze sa asi nevyspim ... no co uz ...

jabadaba
17. feb 2011

@alexandrah no budem Ti drzat palce nech to nemas tentoraz take zlozite. 😉

zipsy
18. feb 2011

ahojte, baby, neviete ako je to s monitorom a ultrazvukom na poradniach, lebo bola som uz 2 x na poradni, a obidvakrat ma pozrel len "rucne" a to je vsetko. buduci tyzden by som mala ist a ultrazvuk, ale ten monitor nespominal. to sa mam niekde objednat sama, alebo ako to je?

seba1
18. feb 2011

@zipsy to by som chcela aj ja vedieť, o cca 2,5 týždňa sa tam chystám začať chodiť na poradne a chcela by som, aby pozreli malú, lebo moja Dr.mi podľa jej uzv hovorí, že je menšia o 2-2,5 týždňa, chcela by som to objektivizovať na ich uzv, ktoré majú hádam modernejšie ako tá moja Dr. Ty si tam začala chodiť od 36 tt ukončeného, alebo stačí, keď si 35tt + niečo?

zipsy
18. feb 2011

@seba1 ja som tam bola prvy krat v 37. tyzdni, ale neviem ci to nejako riesia, ze presne v kolkatom si.. ale myslim, ze 35+nieco uz je v pohode....

seba1
18. feb 2011

@zipsy ja tam chcem ísť určite čo najskôr, lebo mám už teraz skrátený krčok, aby som bola pod dohľadom

nya
18. feb 2011

@zipsy
mna na monitor poslali prvy krat az 1 den po termine. Myslim, ze posielaju az ked prenasas alebo sa im nieco nezda.
Poslu ta hore na oddelenie, bud pojdes na porodnicu na 3. poschodie alebo na rizikove na 5. poschodie.
Potom odporucam radsej to 5. poschodie, ak sa nechces "traumatizovat" rodiacimi maminami. Mozno niekomu to nevadi, ale mne to moc dobre nerobilo, ked som pocula co ma caka. 😅

jasminet
18. feb 2011

@zipsy na monitor sa len tak bezne neposiela. je to tak ako pisala @nya . ja som tiez isla prvy krat az ked som bola po termine ubytovana na rizikovom. to uz som potom na neho chodila 1x denne az do porodu.
a prehliadky porodnice tiez velmi neodporucam, na ma to velmi zle zaposobilo, dost depresivne a to tam zrovna nikto nerodil 😀

zipsy
18. feb 2011

@jasminet
@nya ok, vdaka

dadka212
18. feb 2011

@seba1 teda moc moderné to tam nie je 😀 utz len jeden na všetky poradne a to starý jak republika 😝

keď tam idete v tom 36-37 tt prvý krát tak vás pošlú zväčša na jeden utz,inak pozerajú zospodu a takým lievikom počúvajú srdiečko...na monitor neposielajú, pri synovi som tam už musela ležať lebo som prenášala a to sme chodili 1 alebo 2x denne na monitor a pri dcérke ma poslali na monitor až keď som tam prišla že asi rodím...

nya
18. feb 2011

@jasminet
mne odtiekla plodova voda a na izbe (myslim, ze to volaju cakacka) na porodnici som stravila 2 noci a jeden den. No moja psychika dostala zabrat. Pocula som asi 5-6 porodov kym to prislo aj na mna.

jasminet
18. feb 2011

@nya pane boze 😀

jasminet
18. feb 2011

@dadka212 mne tam este na utz stihli vynadat, ze preco si moja lekarka nekupit utz 😅 akoze ja som za to mohla asi... 😀 ale hlavne ta moja krasavica ho mala v ordinacii, omnoho lepsi a novsi nez oni, ale co by sa tym ona zaoberala ked nas vsetky mohla poslat do nemocnice, ze?

alexandrah
18. feb 2011

ahojte, veru, ako pisu baby, na monitore som ja bola iba na rizikovom, aj tak ich mali malo, a furt pokazene, a inak az ked rodite ... ultrzv. tiez asi velmi nerobili ... tym lievikom, ako tu niekto napisal
jabadaba - diky moc, sa mi aj snivalo, ze Miška sla rychlo, snad sa to splni 😀 necakam od porodu nic dobre, netesim sa zrovna, ale vyhnut sa tomu neda, tak som pripravena na vselico, horsie to byt nemoze, snad zvladnem 🙂

jabadaba
18. feb 2011

@alexandrah neboj, dobre bude. Nevyhneme sa tomu to je pravda, naveky zostat tehotne nemozeme, ale uz nam do finale vela nezostava. Treba asi verit, ze to dobre dopadne. Ani mne sa do toho nechce to mi mozes verit. Ale uz sa mi normalne o tej potvorke sniva, stale sa snazim vo sne zistit ako vyzera a predstavujem si ho v tej jeho uz pripravenej postielke. Uz ho tu caka. Tak uz to len musi dobre dopadnut, neni ina moznost a basta. 🙂

alexandrah
18. feb 2011

@jabadaba - ahoj, no mne sa o miske aj snivalo, viem, ako bude vyzerat, teda si myslim, ale aj o riskovi sa mi predtym snivalo, a vyzera presne tak ... ale aj tak som zvedava 😀

seba1
18. feb 2011

@dadka212 no čo už, ale ma aspoň vyšetria odspodu častejšie, lebo teraz som mala poradňu až po 4 týždňoch

evixa
18. feb 2011

Ahojte, 9. 2. rano 5:35 sa nam narodilo nase dievcatko. Aj touto cestou chcem podakovat Dr. Urbanovi a p. a. pani Belesovej a jej kolegyniam. Uzasni ludia. Nelutujem, ze sme znova zvolili Antolsku. Personal robi co moze pri materialnom vybaveni ake ma k dispozicii. Maminy drzime palce a zelam vam aspon taky dobry pocit z porodu ako mam ja (a nemyslite si, aj mna to bolelo 😀 ). 🙂

seba1
19. feb 2011

@evixa gratulujem k narodeniu malej, nech ste obe zdravé.

opina
19. feb 2011

Ahojte,som tu prvy krat,zatial som len v 13tom tyzdni,ale uz sa pomaly rozhliadam po internete,ze kde by som asi mala rodit a najviac ma zaujala antolska.Ako to tam funguje,keby som si to chcela ist pozriet,mozem tam ist uz aj teraz,alebo mam cakat,kym tam budem chodit do poradne.A este mam jednu otazocku,ma tu niekto skusenost s porodom do vody a robi sa to vobec niekde v Bratislave?Dakujem:-0

alexandrah
19. feb 2011

ahojte kocky, tak sa pridavam ku fun clubu dr. hammerovej, dneska som bola na antolskej, lebo som od vcera necitila pohyby, reku, tak nech ma pozru, aj ma kukli, fakt hned urobili ultrzv, aj vysetrenie, aj monitor, a zrovna mala sluzbu dr. hammerova, tak som jej aj vravela, ake mala dobre referencie na internete, tak bola prekvapena a potesena, hned mi dohodla poradnu k nej, lebo u svojho gyn. som uz skoncila, a uz by som mala ist aj na antolsku, bola uzasna, o vsetkom sme sa porzpravali, dala mi na seba cislo, rovno som jej vravela, ze si ju zazmluvnim, dokonca tam bol zrovna aj rozemberg, aj si ma pamatal, aj sa kukol na synceka, ktoreho rodil pred rokom, aj sestricky som si pamatala, fakt som z toho mala dobry pocit ... a dcerka bola uplne v poriadku, uz ma 2.6 kila, aj prietoky ok, som otvorena na 1 cm, ale to je ok ... no nic, upalujem prec ... hammerovu som spoznala podla velkych modrych oci, hehe, jak ste ju tu popisovali 😀

smejko
19. feb 2011

kocky, robi sa nejake cvicenie na antolskej ? Ak ano, odkedy tam treba chodit ? Ja cakam dvojicky, rodit by som mala az v juni (podla terminu), ale kamoska ma nastrasila, ze to treba zacat skor s pripravou Poradite pls ? dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre