Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kwetinka1
24. feb 2011

Ahojte, ja som na antolskej rodila pred 3 tyzdnami. Moje celkove zhodnotenie - velmi dobry pristup az na par ludi, ale pri takom mnozstve sa najde vzdy niekto kto robi problemy. Rodila som sekciou. Na porodnici boli fakt vsetci mili, od sestriciek, ze anestezilogicku a hlavne Scholtza, ktoreho som mala zazmluvneneho. Ten clovek dokaze kludne reagovat aj ked je kopec stresu a ma fakt velmi dobry pristup, ktory mne vyhovoval. Po porode ma previezli na 5 posch. lebo na 600nedeli mali plno a tam sme si zili ako kralovne. Tam bol najlepsi pristup. Boli sme tam den porodu a na druhy nas uz previezli na 4 posch. Co sa tyka 600nedelia, tak sestricky a lekari fakt mili. Nemozem sa na nikoho stazovat. A novorodenecke? Tam mam tazke srdce na primara. Mala spala prve 2 dni a nebolo ju mozne zobudit a potom nastali vreskoty, ale ja som este mlieko nemala a mala bola hladna. Nevedela som co robit. No sestricky mi pomohli. Stalo sa, ze som jednu poprosila a neprisla vobec, ale isla som za inou a skusala. Nestalo sa, zeby mi nepomohol a neukazl co potrebujem. Prebalovanie mi ukazali este ked som bola leziaca (ale nevadilo mi to) a potom som uz sama prebalovala. Mala som stresy, ale vsak ucila som sa. Zo zaciatku som bola nesikovna, ale potom to uz islo. Na nejaky 3 den mi kazali balit na siroko, tiez som poprosila sestricku a hned mi to isla ukazat a este sme casto aj pokecali o vselicom moznom. A co sa tyka prikrmovania. Som nazoru, ze dieta ked je hladne a matka nema mlieko, tak preco nedat UM??? Ja ked som to uz nezvladala si malu prikladat, a aj tak bola stale hladna, ved nemala co papat, tak som sla za sestrickami, poprosila, vysvetlila co a ako a malu mi prikrmili, lebo ja som jej to z tej striekacky nevedela dat. Fakt az na primara som nemala problem.
Co sa tyka sacieho reflexu, tak doma som si musela odstriekavat istu dobu mlieko a malej som davala z flasky a teraz pekne papa z mojho prsa a vie sa krasne prisat a aj mlieka mam dost.
drzim vsetkym palce co sa chystaju rodit na antolsku

jabadaba
24. feb 2011

@alexandrah to je dobry napad Alexandra, to si vsetko pribalim celkom isto. Snad nebudem cakat az mi budu robit na vlastnom dietati pokusy. To nech si skusaju na tych svojich.

jabadaba
24. feb 2011

@kwetinka1 nevies ci by bolo mozne priniest si vlastne umele mlieko? Alexanbdra mi nasadila chrobaka do hlavy dobrym napadom, a rada by som to tak spravila. Ja len, ze by som sa nemusela nikomu prosit ci zadonit o prikrmenie, proste by som si svoje dieta nakrmila a basta.

minix
24. feb 2011

Baby, nehnevajte sa, ale nepripadá Vám ako dopredu zložiť zbrane brat si do porodnice umelé mlieko? Chápem, že máte niektoré zle skúsenosti, ale toto by ma v živote nenapadlo....radšej by som stojrat zobudila tu sestricku, co som aj robila pred rokom, aby mi zarobila um pre malú, aj ked niekedy to bol kysly ksicht, ale jednoducho som ignorovala.

majloo
24. feb 2011

@kwetinka1 A co sa dialo s primarom? Bol neprijemny? 😕 A myslis Divinca? teda neviem, ci je tam este stale primarom..

bambusko
24. feb 2011

ozaj dobry napad s tym um, reklama mesiaca uspesna 😒 tu su dobre rady 😉

http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab...

gretkab
25. feb 2011

@jabadaba Ja by som si tiez vzala vlastne UM, keby som mala znova rodit (dufam, ze uz nebudem 😉). Mne do 4. dna UM dat vobec nechceli, dieta hladne (aj ked sestricka pri kupani mi povedala, ze ak chcem, tak jej moze "tajne" dat, aj jej teda dala, ale ked som sa vecer pytala doktorky, tak ze nie, ze az po 4 dnoch). Ked sa mi mliecko spustilo, bez problemov sme dalsich 9 mesiacov kojili bez akehokolvek prikrmovania UM. Takze pri spravnom prikladani podla mna podanie UM nema ziadny vplyv na dalsie kojenie (tot moja skusenost).

bambulienkaxxl
25. feb 2011

@smejko Ahoj robieva sa cvičenie tuším to býva raz ta t. tuším vo štvrtok treba sa informovať u svojho lekára ani by to mali vedieť

bambusko
25. feb 2011

myslim, ze ozaj stoji za uvahu, zamysliet sa nad rozdielmi medzi um a kolostrom/mm, nielen kvoli uspesnosti dojcenia, ale aj kvoli zdraviu dietatka. ziadny cicavec v prirode nekrmi po narodeni svoje mladata cimkolvek inym nez materskym mliekom

prve dni po narodeni sa tvori kolostrum

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=kolostru...

Deti kŕmené umelým mliekom v prvých pár dňoch prijímajú príliš veľa nevhodnej tekutiny, ktorá sa úplne líši od toho, čo by mali dostať (kolostrum). Kde sú dôkazy, že umelé mlieko môžeme bezpečne podávať deťom? A také množstvo? Bremeno dokazovania je na tých, ktorí propagujú intervenciu!

Jedna dávka umelého mlieka? Čo zlé sa môže stať?

Teoreticky, jedna dávka umelého mlieka v prvých pár dňoch alebo týždňoch môže zvýšiť riziko rozvoja: - Cukrovky prvého typu - Zápalového ochorenia čreva - Alergie - Astmy - Koliky - Zvýšené riziko cukrovky prvého typu Sekvencia aminokyselín (ABBOS) albumínu kravského mlieka, ktorá stimuluje produkciu protilátok proti ß bunkám pankreasu, čo v konečnom dôsledku vedie k cukrovke prvého typu (juvenilnej) – tento predpoklad už nie je všeobecne prijímaný, ale aj tak možný. Najnovšia teória sa opiera o fakt, že dojčené dieťa má lepšiu imunitu slizníc - Zvýšená stimulácia inzulínu umelým mliekom v porovnaní s materským vyúsťujúca do inzulínovej rezistencie (cukrovka druhého typu) - Zvýšené riziko obezity alebo nadváhy (cukrovka druhého typu) - Zvýšené riziko zápalového ochorenia čreva Iná črevná flóra u dojčeného dieťaťa než u dieťaťa kŕmeného umelým mliekom - Poranenia steny čreva vyúsťujúce do absorbcie cudzorodých bielkovín a iných makromolekúl - Spomalenie „uzavretia čreva“ - Zvýšené riziko gastroenteritídy v mladom veku

http://anielik.scot.sk/e107_plugins/content/con...

bambusko
25. feb 2011

zaroven je kolostrum prevenciou proti kolikam

V kolostre a v mlieku sa nachádza takzvaný epidermálny rastový faktor, ktorý urýchľuje dozrievanie detského čreva. Vo väčších množstvách sa nachádza v kolostre. Deti narodené v rozvojových krajinách kde sú ponechané po pôrode na prsníku v kontakte koža na kožu, zriedkakedy trpia kolikami na rozdiel od detí narodených v Spojených štátoch či v Európe, ktoré sú veľmi často oddelené od matky a ktorým sa dávajú náhrady mlieka (niekedy úplne nepotrebne) atď. Práve významné množstvo epidermálneho rastového faktoru, nezriedeného iným mliekom, pomáha dozrieť črevu. Kolika sa objavuje i v spoločnostiach, kde si matka odsaje kolostrum a vyhodí ho.

zrzulka
25. feb 2011

....baby s tym UM snad nemyslite vazne 😕 namiesto neho si zhanajte uz teraz vsetky dostupne materialy o tom aby ste mohli co najdlhsie uspesne dojcit.Pribalte si kontakty na laktacne poradkyne, s ktorymi sa v pripade co i najmensieho naznaku problemu skontaktujete. bambusko sem hodila uzitocne informacie. je na kazdej zene - matke ci sa nad tym zamysli. Chapem ze bez boja to mnohokrat nejde ale myslim ze nase deti nam stoja za to zabojovat za ne...nezvzdavajte to dopredu, UM vobec nekupujte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. To najlepsie z vas co mozete svojmu dietatku poskytnut je vase mlieko.........je nenahraditelne,usite presne na mieru vasmu dietatku.
http://dojcenie.wordpress.com/2010/09/15/preco-...

slavkav
25. feb 2011

@jabadaba
@alexandrah

ja som rodila pred tyzdnom, UM davali uplne v pohode. primar podla mna realne netusi, co sa mu deje na oddeleni. sestricky davaju UM uplne bez problemov. cize ak niekto velmi chce - daju.

zrzulka
25. feb 2011

...podla mna primar vobec o tychto zakernostiach nevie inak by nerobil prednasky o dojceni na oddeleni...

slavkav
25. feb 2011

ja som tiez za kojenie, len zial zatial sa viac trapime ako kojime. takze musim prikrmovat. takze mne keby nedali UM, tak malinky by velmi chudol ... takze ja som bola vdacna za UM. ale tiez by som bola radsej, keby som ho vobec nemusela pytat ... 😒
a riesim to aj s laktacnou a rovno aj s Annag

certica
25. feb 2011

@bambusko pekne 😵
baby, ved si trochu verte! 🙂 lebo tym, ze sa vopred "poistujete" kupou UM, predpokladate problemy (sugescia) a vlastne potvrdzujete pochybnosti o sebe, o niecom, co je uplne prirodzene (teda vy a dojcenie) . a to je samozrejme nezmysel (pochybovat) a velka skoda. takze odhodit strach a sup s laskou a radostou.... 🙂

luciarichard
25. feb 2011

Tak kazdy clovek iný názor podla mna bol primár detského jeden uzastny clovek a viem ze si ho vela mamiciek chváli ze velmi pomohol ich detom. Ja som mala tazke strdce na sestry, mne nikto nic neukázal... potom na mna nahukala jedna doktorka ako to ze neviem balit malu do tých uzastných potrhaných poštoliek, dnes by som ju asi do riti poslala ale co v porodnici ked som mala saba so sebou čo robiť 😒
Ale jasné že nie všetky sestričky boli také ... problém bol že ked som tam rodila ja tak bolo sestonedelnie plné na prasknutie

zrzulka
25. feb 2011

@slavkav skoda ze si nemala kontakt na laktacnu skor mohla si sa Um vyhnut...Pricin moze byt viacero.napriklad dost caste je ak je dieta velmi spave a nebudi sa na dojcenie. Toto som mala pri dcerke kedze prekonavala zltacku. ked nepriberal trebalo ho castejsie prikladat k prsniku. Ale to po porade s Annag isto vies... Drzim palce nech sa krasne rozpapate a ty aby si mala z dojcenia pozitok. je to krasny pocit ...ja si ho neskutocne uzivam, dopriala by som to kazdej jednej z vas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

slavkav
25. feb 2011

@zrzulka ja som mala kontakt na laktacnu skor. malinky nebol spavy ... prikladala som casto ...a aj prikladam a prikladam ... aj spravne - mala som po prichode laktacnu doma ... takze neodcudzujte vsetkych, ktore davaju UM. nie je to vzdy dobrovolne.
ja viem, ze su aj take, co davaju UM hned ako mozu - mala som taku spolubyvajucu na izbe, co na druhy den davala malinkej UM. ale je to kazdeho vec. ja som velmi chcela kojit, tak dufam, ze to s Annag rozbehneme.

certica
25. feb 2011

@slavkav ja myslim, ze tu nikto (alebo aspon väcsina) nema zaujem niekoho odsudzovat. ved je to smiesne. ja osobne som chcela svojim prispevkom len povzbudit, bol mieneny ciste pozitivne 🙂 . mrzi ma, ak si to niekto prelozi(l) inak.

bambusko
25. feb 2011

@slavkav nemaj vycitky 🙂 nejde tu o odsudzovanie podla mna. vecsina zien ma malo info. ty si bola dostatocne pripravena a s tvojim odhodlanim verim, ze to zvladnete 🙂 kamoska spolupracovala s laktacnou poradkynou po sekcii, kojila 4m s cievkou s um a podarilo sa 😉 dcerka sa jej nedavno odstavila vo veku 2,5r

alexandrah
25. feb 2011

ahojte, viem, ze primar, divinec tam chodil, a vravel, ze nerad vidi, ako sa tam dava detom UM, sestricky sice davali na poziadanie, jasne, ze kazda matka by chcela hlavne MM, aj prikladame, vsetko, len naozaj, niekomu sa mlieko spusti po 2 dnoch, niekomu po 4, niekomu po 2 tyzdnoch, a mozes prikladat aj kazdu hodinu, co som aj samozrejme robila, tak casto, ako sa dalo, a ked mi nespal ... len ten 3 ti den a noc, co bola kriza, ja som este nemala, on uz hladny, neprajem to zazit nikomu, tie stresy, babo plakalo 24 hodin, v kuse, aj v noci, cely den, ja som 2 dni nejedla, lebo len co som do seba dostala 2 lyzicky polievky, tak strasny rev, a clovek vystresovany, po porode, uboleny, nevie, co sa deje, a nechce byt odkazany na aj horsie sestry, tak reci typu, ze nie a nie, ani za svet, chcela by som vidiet taku hrdinku ... je jasne, ze kazda z nas to berie iba ako krajne riesenie, aj ja som potom v pohode kojila, aj dietatu das kolostrum, ale nedas mu 3 dni jest, ked je hladne?, nic?? ked mlieko este nemas, a ono place, ze je hladne, aj prikladas?? tak ja teda dam!!! a je to to iste, ako keby mi tam dali sestry, akurat ze to dam sama, uz mam viac skusenosti, som druhorodicka, tak viem aj mlieko zarobit, co by som pri prvom absolutne netusila ...väcsina babatiek potom mliecko rozkoji, ale su aj take, co fakt dostali mlieko az cca 1-2 tyzdne po porode, a dokonca aj take, co nemali vobec, a jak by chceli ... tak take urcite zranuje citat, ze ked sa chce, tak kazdy vie kojit, lebo tu boli temy, ze kojenie, a potom ked niekto odsudzuje baby, ze nemaju mlieko, lebo je to urcite ich vina, psychika, a podobne, to je dost bolestive ...a to si urcite nekupovali mlieko dopredu ...tak takym povedat, ze nesmu dat Um je ale riadna blbost, a nechcela by som byt v ich kozi ... som bola rada, ze sa mi to mlieko spustilo aspon pri odchode z porodnice ...potom sme kojili v pohode ...

slavkav
25. feb 2011

@certica nemyslela som konkretne teba a ani @bambusko ... ja som to myslela vseobecne, lebo ja som prvu dceru tiez nekojila - rovnaka situacia ako teraz a to som si uzila odcudzovania ... z kazdej strany ...

tiez si myslim, ze kojenie je najlepsie.

bambusko
25. feb 2011

kolostrum sa tvori hned po porode, to, ze sa neda vytlacit rukou, neznamena, ze nie je. mlieko sa "nespusta " len tak z nicoho nic. stracanie na vahe u zdraveho novorodenca je fyziologicke, priroda s tym pocita a dieta i matka su na to pripraveni. ubytok moze byt az 10% hmotnosti - najdes to v kazdej ucebnici alebo odbornom clanku o adaptacii novorodenca. malo znama je technika stlacania prsnika, ktora umozni efektivnejsie dojcenie.

http://sites.google.com/site/dojceniemamila/stl...

kwetinka1
25. feb 2011

@jabadaba to ti neviem povedat ako je to ohladom UM, ale suhlasim tu z nazormi, ze ja by som si ho tam nebrala. radsej by som poprosila sestricky a keby bolo najhorsie, tak ti ho moze niekto priniest.
@majloo ano, myslela som toho. poslem ti IP.

primar zakazal prikrmovat moju malu, ale ja som matka. on bol radikalne proti tomu a tie jeho nazory a pod.....radsej sa nevyjadrujem. nebola som len ja z neho zufala, ale aj spolubyvajuca.

nechapem, preco sa tolko toci okolo MM a ako je dolezite dojcenie. kzada matka si to uvedomuje. moj nazor je taky, ze matky to len zbytocnej stresuje. a ktora matka sa rozhodne krmit UM, tak jej nepomozu ziadne vyskumy, ani to, ze v porodnici jej odmientu dat UM, ked babo nema co papat a pod.
ja som bojovala o to ako levica, aby som malu mohla dojcit, nebolo to lahke (bola som po cisaraku), ale verim, ze nie kazdej sa to podari a keby sa to mne nepodari, tak som zmierena s tym, ze bude na UM a ja som pre to spravila vsetko co bolo v mojich sila. a tie nazory typu, ze to ide, len treba odhodlanie, vydrzat a chciet a neviem co by ma len vystresovali.....

a este k vyskumom chcem dodat len tolko, ze teraz sa tam razi teoria, ze mamicky mozu jest vsetko (strukoviny, cokoladu, citrusoviny...). kazdu chvilku su ine vyskumy....a k tomu UM....ja neviem ako ostatne, ale v case ked ja som bola babo tak sme vyrastali na sunare a doslova sme boli sunarove deti. a mozem povedat o sebe, ze som zdrava.....

sharlotta
25. feb 2011

@gretkab Detska JIS je na 2. poschodi, ked vyjdes z vytahu na pravo.

alexandrah
25. feb 2011

ahojte, @jabadaba, @kwetinka1 - ahoj, uplne ta chapem, veru, to vie poriadne stresovat, ked ti vsetci vravia, ze kazdy moze kojit, len treba chciet, aj primar na prednaske, a tebe to zrovna nejde, tak si pripadas ako uplny odlud ... a dokonca vravel, ze kojene deti nemaju vobec, ale vobec koliky, tak to je strasna blbost!!!!!
jasne, ze MM je najlepsie, ale aj to UM ma v sebe - niekto vravi, ze aj viacej zivin, a podobne, proste, ked to nejde, tak nejde, matka sa nezabije, a to odsudzovanie okolia je najhorsie ...moj syn bol kojeny kratsie, ako napr. kamaratkin, bola som dlho chora, velmi, ale kojila som niekolko mesiacov aj ja ... a napr. je uplne zdravy, a ine deti v jeho veku su furt chore, hlavne tuto zimu, a to sa vravi, ze mliecko ani nie tak na ziviny, ako na imunitu je super ... no nas syncek asi nachytal imunitu od nasho psa, lebo od malicka bol vystaveny roznym mikrobom od neho, hehe, tak preto je asi zdravy ako buk ... (co ja zrovna nie som). a tiez je pravda, ze pri kojeni som jedla toho dost, aj strukoviny som skusila, aj citrusy, po par mesiacoch, a to som mala znamu, co nejedla temer nic, a uz jej z toho sibalo, bola nervozna, zla na dieta ...lebo mala mala furt koliky, a potom sa zistilo, ze to neni su koliky ... a moj syn nemal koliku ani raz ... klop klop ....

alexandrah
25. feb 2011

a inak, aj ja som mala prve 2 dni vraj najspavejsie babo v porodnici, a mlieko sa mi rozbehlo na 4. ty den, takze ani to nie je na prekazku ... proste sa asi nevie, preco jeden moze kojit, a druhy nie ...

nika222
25. feb 2011

Tak pridám skusenosť s porodnicou aj ja 🙂 Rodila som pred týždňom, pôrod zacal prirodzene ale pre vysoke ozve maleho a jeho nepostupovanie pri 6 cm zahlasisili ze to bude musiet ist sekciou. Rodila ma dr. Hammerová, a bola uplne užasna... Perfektne ma aj zasila, teraz po 7 dnoch mi vytiahla stehy a vobec ma rana neboli uz, mozem sa konecne aj zasmiat a kychnut si 🙂
Co sa tyka personalu, tak na porodnom boli uplne uzasní všetci, ci dokrori alebo sestričky, trošku zlu spomienku mam na dr.Redechu, mohol by byt trošku citlivejší ale dalo sa. Sestričky na 600 tiez vacšionu v pohode, a ak boli niektoré nepríjemne tak sa dali spracovat 🙂 Co sa tyka novorodeneckého tak to bolo už horšie. Niektoré sestry boli v pohode mile a chapave ale bolo ich malo... Chcem sa ale vyjadrit ku kojenie a UM. Prveho syna som bohužial kojila len 2 tyzdne aj cestou... Bol velky hlados a mne sa stratilo mlieko, lebo som bola chora a atb k tomu a flaska... No stalo sa :( Odrastol na UM a teraz ma 10 rokov a je uplne zdravy... Aj ked bol malinky nemal zaidne vacsie problemy. Teraz ale pri druhom synovi som ale pevne rozhodnuta kojit co najdlhsie aj ked neviem ci to bude mozne... Po sekcii som musela lezat 24 hod ale prikladala som maleho ako casto to len slo... Kolostrom dostal cele. Po mobililizacii som ho mala skoro stale pri sebe a mozem povedat ze skoro pernamentne na ciciku aby sa mi rozbehlo mlieko. Vela som pila, proste robila vsetko preto aby mi nabehlo. Bohužial ale prve 4 dni nebolo nič... Musela som chodit obcas za sestrickami aby mi dali do striekačky a neboli vzdy ochotne... tie reci pri tom.... No ale malinky mal cez 4 kila tak potreval vela mliecka... Na 4 den ma ale bohuzial tak "dokusal" ze som mala krvave bradavky a nemohla kojit. Moje jedine vykupenie bolo ze sme sli domov... Prva cesta bola do lekarne kupit UM. 24 hodin som nemohla kojit, len liecila bradavky ktore niesu do dnesneho dna ok bohuzial. Za ten cas sa mi tak naliali prsia ze mi vystupila teplota a bola som z toho velmi nestastna...Odsavackou mi nic neslo, odstiekat tiez nie. Len vytekalo. Musela som i cez tu bolest a krv maleho prilozit. Plakala som od bolesti do vankusa ale musela som aby sa mi nezapalili prsia... Teraz po 3 dnoch je to stale bolave ale moja tuzba kojti je silnejsia. Mlieko sa pomaly zase rozbieha , beriem homeopatika, vineu a litre vody pijem ale bohuzial musim aj dorkmovat lebo zatial mam malo mlieka. Preto baby nestresujte ked nemate mliecko z akehokolvek dovodu aj UM vasmu babetku neublizi. A keby ze idem este raz rodit na antolsku urcite beriem UM zo sebou nech sa nemusim doprosovat nikomu. Nieje nič horšie ako vystresovana matka a uplakane dieta 🙂

alexandrah
25. feb 2011

@nika222 - dakujem, ze si to napisala, urcite sa ti vsetko podari, ako by si chcela, velmi si urcite povzbudila vsetky mamicky, ktorym sa z nejakeho dovodu nedari ... ja osobne si nemyslim, ze UM je nejake zle, proste je to hlavne genetika, ci bude niektore babo chorejsie, alebo nie, a vyzivne je UM urcite poriadne, sak je to to najdolezitejsie, co male babatka, co nemozu byt kojene dostanu ... a to mi jedna mamina pisala, ze ona da radsej kravske mlieko, lebo je to "prirodzene", a nie ako UM, "chemia" ... som nemala slov ... uplne ta chapem, so zapalom sa kojit neda ... aj ja som prveho syna prestala po par mesiacoch kojit, lebo som ochorela, a brala som 3 je atb. po sebe ... co uz ... hlavne nestresujem, vsetci mi vraveli, ze zaklad dostal ... to je hlavne ... uvidim, ako to bude pri dcerke, jasne, ze chcem a priori kojit, ale proste uvidim ... a je horsie, poznam kopec mamin, co prve babo kojili rok a pol, a druhe mesiac, ze uz nevladali ... tak potom je mozno lepsie obe kojit pol roka, ako jedno 2 roky, a druhe vobec ... ale ot je ina tema ...inak, skvele, ze pises o dr. hammerovej, lebo ju chcem k porodu, uz som u nej aj bola na poradni, tak som sa s nou aj dohadovala, ma velmi dobre referencie na IT, aj je fakt mila, vyzera byt aj taka poctiva, pripravi sa na vsetko, aj sikovna, aj ini lekari ju doporucovali, tak snad porod dopadne dobre 😀

nika222
25. feb 2011

@alexandrah nieje začo 🙂 len ma občas dostanu reči typu "kojit moze kazda" čo neni pravda :( i ked niekedy mamina velmi chce. Ja rozmyslam nad nejakou laktačnou poradkynou ale neviem kde sa na nu obratit a ci chodia aj domov. No ale kojenie je v inej teme 🙂
Co sa tyka dr. Hammerovej chodila som k nej do poradne uz od 12 tyzdna cize som si s nou prešla uplne vsetkym, velmi mi pomohla co sa tyka aj po psychickej stranke, ked bol nejaky problem stacilo zavolat a zobrala aj mimo ordinačnych hodin. NIc nezanedbala, bola opatrna pri vsetkom a velmi ludska a mila. Ak by som mala niekedy este dalsie dieta co teda neplanujem urcite tak kvoli nej urcite :P Aj pri porode mi velmi pomahala a bola mi oporou, neviem si to predstavit ze by ma rodil niekto iny 🙂 Určite ju odporucam a nebudes lutovat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre