Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

miriam001
22. júl 2011

@penn tak toto som radsej ani citat nemala 🙂 az teraz sa naozaj zacinam bat...

penn
22. júl 2011

@miriam001 ou, ale nie... urcite to aj tak nebudes mat take, a porodis do 5h ako kopa prvorodiciek teraz,.. pisem to len preto, lebo aj ked som si nic nenamyslala, bola som pozitivne naladena, potom som mala pocit, ze mi nikto nechcel povedat pravdu,.. len sa treba pripravit aj na to, ze to nemusi byt take ruzove no, a to som pouzivala aj epino

tehula
23. júl 2011

@bv_alexandra, MUDr. Zacok sluzi na antolskej? Ja som si ho spajala skor s Ruzinovom, kedze tam ma aj sukr. ambulanciu a na porod na Antolskej odporuca skor inych lekarov. Nejdem prilievat olej, ale je tu na MK tema o nom, tak si precitaj skusenosti bab, ale velmi podobne ako pise @zuzi118
Ja som bola u neho len na 3D u oboch detoch, prvykrat fajn nalada, mily, precizny, druhykrat akoby trochu rozladeny a nafrneny. Neviem ale posudit odbornost.

pimpa
23. júl 2011

baby, ako je to s manzelom po porode na Antolskej? kedy najskor za mnou moze prist a vidiet babo, neviete? Este nie je rozhodnuty, ci bude pri porode, ale keby nebol..myslite ze fakt len cez navstevne hodiny a budem musiet ist za nim von a babo uvidi len cez sklo?ci aspon muza so syncekom pustia za mnou na izbu??

pitik
23. júl 2011

@pimpa Pokial viem, tak navstevy na izbach su povolene len na nadstandarde, inak len na chodbe a babatko je za sklom na ukazanie a potom sa dalo dat k sestrickam na izbu. A deti vobec nepustali na oddelenie, neviem, ci je tam este Dr. Divinec, ale on to vyslovene zakazoval kvoli chorobam. Inak pravdupovediac mne to tak vyhovuje, aj preto som nechcela rodit na Kramaroch, nech nechodia na izbu stale nejake navstevy a nielen moje. Aj ked som porodila syna a bola som na nadstandarde, tak bol za mnou len manzel, s dcerkou som sa stretla len na chodbe. Zato moja spolubyvajucatam mala kazdu chvilku nielen rodinu, ale aj kolegov a kamaratov a nebolo to teda ktovieco 😒 . Ale neviem, ci je to tak aj teraz

danka9999
23. júl 2011

@barchee ahoj....ako som čítala mala si v tehotenstve cukrovku...ja mám normálnu a začala som chodiť k doc. Korbelovi....chcela som sa ťa spýtať, či si ťa tam aj nechali pred pôrodom, alebo nebolo treba, a či bábo nebolo váčšie ako by malo...dík

danka9999
23. júl 2011

ahojte....môžete mi niektorá povedať, čo stojí zazmluvnenie doktora na Antolskej?...díky

denka23
24. júl 2011

@danka9999 Ahojky zazmluvnenie doktora na Antolskej vychádza 232,36 eura (7000SKK).....a tu ti posielam ešte aj link na ostatné služby na Antolskej - teda hlavne jej cenovú reláciu 😉 😉 😉 http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza... ......dúfam, že som ti pomohla 🙂

barchee
25. júl 2011

@danka9999 ahoj, ak máš normálnu cukrovku, je väčšia pravdepodobnosť, že budeš mať väčšie bábätko 😉 ja som sa začala otvárať v 34tt a malý sa narodil o týždeň, teda ešte v neukončnom v 35 tt 😅 odišla mi zátka, to som registrovala a na poradni o pár dní na to ma už Korbeľ poslal ležať na 5. poschodie kvôli hroziacemu predčas. pôrodu ako riziko pri tehu cukrovke a tak aj bolo 😉 malý mal normálnu veľkosť na 35 tt - mal 2220 g a 43 cm keď sa narodil 🙂

babulkaa
25. júl 2011

@denka23 ahoj na tej stranke pisu ze EPI stoji len 106, ale kazda vravi ze 150 tak aka je teda jeho cena nevies nahodou? Dik

erickaa
25. júl 2011

@pitik Ahoj, návštevy na nadštandarde sú po celý deň, alebo iba počas návštevných hodín? Ja rozmýšľam nad nadštandardom, ale desí ma tá predstava, že bude na izbe stále niekto cudzí nasáčkovaný. A ty si to neskúsila tej spolubývajúcej nejako vysvetliť, že či sa nemôže krotiť? Ďakujem 😉

katy1979
25. júl 2011

@erickaa najprv sa na ten nadstandart musis dostat. mne sa to nepodarilo. myslim ze je to na dohode so spolubyvajucou. ja som tam chcela tiez akurat otecka maleho to je vsetko ziadne siahodlhe navstevy.

@pimpa prist moze ked budes schopna sa postavit z postele a ak budes na normalnej izbe tak len cez sklo. von ta pustia aj mimo navstevnych hodin. vzdy som sa sestriciek slusne opytala ze ci mozem ist von na chodbu ze tu mam navstevu a nikdy nebol problem.

heln
25. júl 2011

ahojte, keď sa z toho spamätám, tak napíšem.....
@erickaa mne inak ten nadštandard neprišiel nijak nič moc extra na viac (nakukla som tam), možno krajšie zariadený, "normálne" postele, také nižšie, nie ako tie nemocničné, telka (na čo?), rekonštruovaná kúpeľňa (možno plus), ale dalo sa v pohode fungovať, keď sme boli štyri na kúpelku spoločne, akurát to otrasne vyzeralo, keďže je to asi štyridsať ročná stavba, tie staré kachličky.... a návštevy, ja som práve preto nechcela nadštandard, aby sa mi tam nenanominovala rodina a cudzí ľuda.... a na nadštandarde môžu byť návštevy tuším celý deň, len nie deti do 15 rokov

erickaa
25. júl 2011

@katy1979 @heln Ja by som ten nadštandard chcela len a len preto, aby si otecko mohol pochytkať bábätko. Na zariadenie kašlem. Ale ako hovorím, veľká nevýhoda sú tie neobmedzené návštevy. A zasa sama byť na izbe nechcem, lebo ako sa poznám, tak budem stresovať a predsa len by som prijala rady od nejakej spolubývajúcej 😀

veve39
25. júl 2011

@erickaa navstevy na nadstandarde mozu byt cely den. urcite je to vecou dohody so spolubyvajucou (ak mas stastie na to ze bude volny a ochotu zaplatit viac, mozes si ho zaplatit aj cely, je to 66,-€/noc)
ovela vacsi problem je vsak to, aby bol nadst.prave volny - neda sa dopredu rezervovat, musis mat nan stastie. Na odd.su len 2 taketo izby. Co ja viem, tak vacsinou dopyt po nadstandarde vysoko prevysuje ponuku ...

katy1979
25. júl 2011

@erickaa ja som ten nadstandart chcela prave kvoli tomu oteckovi kvoli zariadeniu urcite nie. ale ako veve pise dopyt vysoko prevysuje ponuku. takze je to o stastí. mne sa to nepodarilo bohuzial

erickaa
25. júl 2011

Baby, tak to urobím asi tak, že keď bude voľný, tak to budem brať ako znamenie, že mám ísť. A keď nebude, tak mám po probléme a nebudem to riešiť 😀 😀 😀 ďakujem za odpovede

miriam001
25. júl 2011

@babulkaa 150. kupovala som ju minuly tyzden

pitik
25. júl 2011

@erickaa nepamatam si to uz presne, tusim hlavne cez navstevne hodiny. ono mne maleho zobrali kvoli silnej zltacke musel byt prve dni non-stop pod lampou u sestriciek a tak som aj chcela trosku kludu, ja som radsej vysla za manzelom a malou (vtedy mala 2 roky) na chodbu a presli sme sa do vstupnej haly, len take ti netaktne poznamky od navstev mojej spolubyvajucej, ze " a ta kde ma dieta", ktore som pocula neboli velmi prijemne. ale tak boli sme tam spolu nejake cca 2 - 2,5 dna, tak sa to dalo vydrzat. Teraz dufam, ze zase nebudeme silno zltackovat a chcem sa pytat domov co najskor.

pitik
25. júl 2011

@erickaa ja to tiez tak beriem, chcela by som tam ist, ja teda aj kvoli zariadeniu, najma kupelni a WC, bola som aj na normalnej izbe, aj na nadstandarde, aj kvoli posteli a mojej chrbtici. ked som rodila pred 4 rokmi, tak akurat malovali a na normalne izbe boli po 3 mamicky s babatkami, cize na tej bunke dokopy 6 a to uz boli citit. Bola som tam asi den, potom sa uvolnil nadstandard. Ale zase ak by sa neuvolnil, da sa to tam celkom prezit. Co rozhodlo o tom, ze opat idem na Antolsku a nie do Ruzinova, ci na Kramare, tam som bola na amniocenteze a stacilo...

danka9999
25. júl 2011

@barchee ahoj...ked mne malú na ultrazvuku pozerali v 32 -týždni, tak mi doky povedal, že má 2400g....teraz idem v stredu Korbeľovi, tak uvidím čo mi povie....a kolko si tam potom s malým ešte ležala po pôrode, ked sa narodil skôr...dík

denka23
25. júl 2011

@babulkaa to čo každá vraví že stojí 150 eur EPI je pravda.....majú na tej stránke chybu, ale ostatné je v poriadku...takže na 100% je to 150 eur za EPI 😉

budulinka
25. júl 2011

niekto sa tu pytal na hammerovu, takze si robila atestaciu akurat ked som mala rodit ja. v polke februara.

dalsi porod pojdem urcite cisarom a odporucam kazdej prvorodicke, ktora nevie do coho ide. antolska moze byt fajn, ak nie su komplikacie, ale inak nasetrit prachy a ist do viedne. mala som zaplatenu epi, ale dali mi len jednu davku, na druhu uz nevedeli zohnat anesteziologa. takze som rodila v bolestiach, nevladala som. malu zo mna tlacili a tahali a zlomili jej klucnu kost a sposobili kefalohematom. ja som sa natrhla. natrhla!!! to o klucnej kosti nam povedala detska lekarka 2 tyzdne po porode. z nemocnice sme si pri tom odnasali 100% zdrave babo, proste sa neunuvali. prachy za epi v hajzli, lebo som dostala davku. no, asi tak. ale ked vladzete, tak to je urcite bezproblemove, odnesie si to len par percent populacie. 😒

heln
26. júl 2011

ahojte, pred týždňom som rodila na antolskej a neviem, či som sa z toho už dosť spamätala, aby som k tomu niečo napísala....
@pitik hej, dr, Divinec je tam stále, a myslím, že vie, čo hovorí a prečo to hovorí, inak bol strašne fajn, robil srandičky, dobrú náladu, povzbudzoval a radil s kojením. vidím ho tam, ako jeden z tých svetlých momentov nášho pobytu.
rodila som týždeň po termíne, posledný týždeň som už mala kontrakcie (poslíčkov) a v nedeľu večer to už bolo dosť husté a šla som, prespala som tam do rána, ráno ma dali na pôrodný box, inak sa mi to tam zdalo veľmi veľmi škaredé, na tom stole som preležala pol dňa a desne ma bolel chrbát, napojili ma na monitor, kontrakcie podľa nich slabé, po niekoľkých hodinách mi dali infúzku na zosilnenie kontrakcií a aby som sa viac otvorila, potom mi prepichli vodu, kontrakcie zosilneli, ale pôrod nepostupoval, pôrod mi viedla jedna mladá doktorka, ktorá konzultovala s druhou, okolo obeda sa im to už nezdalo a začali volať aj iných doktorov, potom ma pozrel aj taký "šéf" doktor (taký šedivý s briadkou), neviem ako sa volal, keď ma pozeral, tak som myslela, že mi vytrhne asi vnútornosti a ešte si medzitým robil nejaké srandičky, či ma niečo bolí, a to som v tej chvíli vôbec nechápala, ale keďže mi pôrod nepostupoval, nebola som otvorená, hlavička nebola tam kde mala byť, už mi šla zakalená voda, malú som oberala o kyslík, a už som vôbec nevládala... tak ten doktor o druhej zavelil sekciu, ktorú aj viedol, takže mu v podstate vďačím za úspešný koniec, a aj priebeh sekcie bol v dobrej nálade, bol naozaj milí, malú mi po ošetrení priložili k hlave a bola chvíľu pri mne...
neviem, či po tomto "zážitku" budem mať ešte odvahu na ďalšie dieťa.......
personál bol v pohode, nemôžem mať výhrady, jedlo sa dalo, ale nemala som vôbec chuť....
čo sa týka oteckov, tak po sekcii (možno aj po pôrode) pustili otecka na chvíľu za mamičkou a nám doniesli na chvíľu aj malú..... bolo to veľmi pekné....

nya
26. júl 2011

@budulinka
u mna anesteziologicka bola a chcela mi dat druhu davku a porodna asistentka to zatrhla s primitivnym komentarom, ze deti sa rodia v bolestiach... a to som mala pred sebou este 3 hodiny kym sa dcerka narodila. Oni vseobecne nechcu davat tu druhu davku, dovolia vam len jednu a potom vam daju druhu na sitie.

frola
26. júl 2011

@heln v prvom rade ti gratulujem k malickej. 🙂
ale teda fuha, toto je hrozne co dokazu ti doktori porobit. mala si niekoho zazmluvneneho? lebo rozmyslam ze kebyze ta ma na starosti iba jeden doki mozno by ta nenechali tak dlho trpiet. no mrzi ma tvoj zly zazitok ale neboj ono ti to rychlo vyfuci z hlavy a na bolest uplne zabudnes. teraz budes mat ine prijemnejsie starosti. tak vela oddychuj a vychutnavaj si babatko.

barchee
26. júl 2011

@danka9999 malý sa narodil v piatok a som budúci štvrtok išla domov, lebo ma ešte v stredu čistili, neodlúčila sa mi úplne placenta. Malý bol na odd rizikových novorodencov 3 týždne, teda po mojom odchode ešte 2 týždne, nedalo sa tam s ním ostať lebo prerábali oddelenie a boli v iných priestoroch, kde neboli izby pre maminy, takže sme za ním každý deň chodili, nosila som mu moje mliečko, no veľmi zle som to znášala 😔 No mne ho merali deň pred pôrodom a dali že 1980 g a mal 2220g na druhý deň ako sa narodil 😉 tá utz váha je orientačná, aj keď u nás sa celkom trafili 😝 po pôrode schudol na 1960 g, keď sme si ho brali domov vážil 2450 g 🙂

budulinka
26. júl 2011

@nya, no, co dodat.. za epi sa tu bojovalo, kym to zacali davat a teraz su zas proti. ved na to je, aby si necitila bolest. potom sa baby trhaju. na sitie ma iba niecim postriekali. kazdej tehoske hovorim, nech ide rovno na sekciu, alebo do viedne. tu to nema uroven, cely moj porod bol na prd. najskor ma presvedcila aby som si dala epi, ked ma boli aj vysetrenie - to nejaka krava do mna strcila ruky asi az po lakte, ze porod nezvladnem bez epi a potom mi ju ani nedaju. a tiez som pred tym neverila babam, co toto rozpravali

x_shushu_x
28. júl 2011

Ahojte baby 🙂 ...
bola tu spominana prednaska, ktora byva kazdy druhy pondelok. Nevedela by mi nahodou niektora poradit, v ktory pondelok to je najblizsie? (popripade v ktorej miestnosti 😖 ).....Nam sa to uz tiez pomaly blizi, tak chceme byt mudri 😉 ....A dakujem, ak by niekto vedel..

heln
28. júl 2011

@frola ďakujem
nie, nemala som zazmluvneného, aj tak tých doktorov nepoznám a sú dovolenky, tak som si nezazmluvňovala, a keby som mala normálny problém, tak je to jedno, odrodila by som aj "sama", ale naozaj som netušila, že budem mať takýto problém, keby som mala v tomto prípade zazmluvneného isto by to riešil promptnejšie a nemusela som sa tak natrápiť..... ono, naozaj hlavné je, že to máme za sebou a sme obe v poriadku a mám krásny zdravý ružový pokladík, ale naozaj tá psychika po sekcii je iná....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre