Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

shawn7
14. máj 2011

Predpokladam, ze vacsina z Vas uz mate vybrateho pediatra? Nemate niekoho, koho by ste mohli odporucit?

babulina
15. máj 2011

@shawn7 ak by si potrebovala v petrzalke tak mi napis IP, mozem ti poslat referencie na lekarov z fedinovej, popripade strecnianskej

jajka81
15. máj 2011

@shawn7 Ahoj, ano k p.Jezikovej potrebujes papier, vypytaj si od tvojho lekara. Potom uz len p. Jezikovej zavolas a sa objednas a ked prvykrat prides cvicit, tak ten papier jej odovzdas. Inac ja som sa k p. Jezikovej dovolala asi po 2 tyzdnoch, bolo dost tazke ju zastihnut....Ak by si sa nevedela dovolat, ja chodim cvicit v piatky, napis mi do IP a ta mozem objednat ked tam budem...

mirka1004
15. máj 2011

ahojte kočky 🙂
tie čo uvažujete nad EPI aj si ju zaplatíte vopred či to necháte potom na porod? 😕

tehula
15. máj 2011

@mirka1004 EPI treba mat zaplatenu vopred. Neda sa to platit uz pocas porodu, ze si premyslis 😒 Aspon tak to pisu aj v tych papieroch

mirka1004
15. máj 2011

@tehula - fakt, lebo kamoška čo mi tam rodila 3 mesiace spatne tak ked prišla na prijem muž isiel zacvakat....ale ja to asi nebudem riskovat 😀

mici111
15. máj 2011

@mirka1004 no ja som rodila s epi a treba to mat zaplatene vopred..inak ti ju nedaju..

cicimon
15. máj 2011

@mirka1004 "otec pri porode" staci pocas porodu platit ale EPI dopredu

mirka1004
15. máj 2011

@mici111
@cicimon - dakujem za info, tak asi zajtra ju zaplatim nech to mam z krku 😎

hanahana7
16. máj 2011

@jajka81 @mirka1004 boze baby , vsak my sa mozno aj stretneme 😉 😉 😉 ja mam TP 24.6.. no uvidime

kaara1980
16. máj 2011

Kočky,v pondelok už idem prvý krát do poradne do nemocnice.Sestrička mi dala ,súradnice, 😕 ,že od 12:30 číslo dverí 27.Neviete kto tam ordinuje?či to majú ,erárnu, ambulanciu?A ešte taká blbá otázka,lebo ja tam nikdy nebola-v ktorej časti nemocnice sú tie ambulancie?Lebo ja poznám len to,kam chodím na predprípravu.ďakujem.

tehula
16. máj 2011

@kaara1980 neviem presne, ktory lekar bude mat poradnu v pondelok v tych dverach, ale trafis tam najjednoduchsie, ked pojdes po terase do casti Poliklinika -> prve sklenne dvere a v tej chodbe prve dvojkridlove presklenne dvere 😉

mirka1004
16. máj 2011

boli sme s manžom na tej prednaške na Antolskej a on chudak že nevie či to zvládne 😀 že ked počul o nastrihu, šití atd... tak mu až zle bolo, a že si ešte premyslí či k porodu pojde aby to tam zvládol 🙄 no chápete toto???To ja to musím prežit ale jemu je už teraz zle...padavka moja 🤐

@hanahana7 - ta vaha je podla mna super 😉 😉 a veru sa možno stretneme 😎

mirka1004
16. máj 2011

a inak bolo hovorene aj o tom DIANATAL gele a teda ten porodnik sa vyjadril skor tak že moc skusenosti s tym nemaju, ale že ako ked sa žena rozhodne tak jej to tam ma kto aplikovat...ale teda nepotešil ma a ja si ho teda nebudem kupovat určite, pokial ešte nemaju moc skusenosti 😒 😒 asi nebudem dráždit a riskovat

shawn7
16. máj 2011

@jajka81 Dik za ponuku, ak sa jej nedovolam, tak sa urcite ozvem. Kontrolu mam az 25.5., takze papier budem mat asi az vtedy.

jancia
16. máj 2011

@mirka1004 a kto daval prednasku? to bola ta pre oteckov? inak neviete ci treba znova absolvovat ked uz pri jednom porode bol?
ale Miri, hlavne ho do nicoho nenut, nech si to necha prejst hlavou, lepsie ak sa nebude citit na to nech tam nejde ako by mali sa onho starat ze tam odpadne 😝 alebo teba by mal stresovat...

mirka1004
16. máj 2011

@jancia - no šak ja som hrala hrdinku, že mi to vobec nevadi ale mrzi ma že ma tam chce nechat v tom samu...ale radšej ako keby mal odpadnut 😝
A pre oteckov nie je povinná vobec žiadna prednáška - to je už zrušené, toto je len v zasadačke na antolskej kde najprv dokina z novorodenckeho kecala, potom gyndoš Rozemberg a potom o pupočnikovej, ale to sme my už odišli...a sestrička vravela že kludne nech tam ide aj otecko aspon bude mat prehlad, tak som ho tam dotiahla a boli ich tam vela... 🙂

mirka1004
16. máj 2011

@jajka81 - veru nebola si dnes na tej prednaške na Antolskej ? 😝 nebola som si ista, ale sa mi zda že si to bola ty, lebo ja nie som na tvare 😅

jancia
16. máj 2011

@mirka1004 ved ja tiez mojho tam chcem... a on si vymysli ze vikend pred terminom ide do Tatralandie 😝 zabit ho je malo 😠 😠
tak super ze to uz nie je povinne, a tato prednaska byva nejak pravidelne?

mirka1004
16. máj 2011

@jancia - to neviem, mne sestrička dala 2 termíny 2. a 16. mája...tak asi každé 2 tyždne, netuším... 😕

kaara1980
16. máj 2011

@tehula díky 😉 Hádam trafím

kaara1980
16. máj 2011

@mirka1004 Ja ten gél už mám kúpený.Teda môj drahý mi ho kúpil.Hlavne že ho vedia aplikovať,vyskúšam a tajne dúfam,že tento pôrod bude o inom ako ten prvý.
Inak ja viem prečo mi ho kúpil...ja som mu o ňom rozprávala a mierne ho ukecávala,nech ide k pôrodu.Lenže môj starý je padavka(hlavne že hrá hrdinu) a nechce tam ísť bojko,tak mi zalepil oči gélom.

labutka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jabadaba
16. máj 2011

@l.lara jedine sa to da urobit tak, ze najprv im ukazes babatko, spoza toho nestastneho skla, potom si malinke odlozis na novorodeneckom a vyjdes na chodbu za muzom a malou, tam aspon malinku mozes trosku postiskat, aby nebola smutna, ze je maminka prec. Aj my sme to takto museli spravit. 😖 A este jeden fajn trik je, aby mala neziarlila, mozes jej povedat, ze pre velke sestricky davaju darceky, nieco jej mozte malicke kupit a potom jej to donesies akoze z porodnice od babatiek. My sme to takto spravili pri syncekovi. Drzim moc palce.

zuzkakorienok
16. máj 2011

@kaara1980 v pondelok v tom čase je tam MUDr. Scholtz.

kaara1980
17. máj 2011

@zuzkakorienok ďík za info 😉

luciole
17. máj 2011

@mirka1004 ved nastrih a sitie on na vlastnej kozi prezit nemusi, tak co mu ma byt co zle 🙂 a predsa to nevidi, ved nestoji lekarovi za chrbtom 😉 moj muz prezil porod v pohode, este si s porodnikom aj zazartovali prilezitostne a bola to naozaj velka pomoc, ze som ho mala pri sebe...nech to tvoj manzel este zvazi, je to naozaj vynimocny zazitok aj pre muza

singlee
17. máj 2011

@mirka1004 Aj manzel bol pri porode a tiez bol v pohode...a som rada ze tam bol... povedz tomu tvojmu ze aj tak ti stoji pri hlave a nevidi toho vela..a nema sa coho bat..zvladne to a tebe bude oporou.. a naozaj je to vynimocny zazitok byt pri narodeni babatka

smejko
17. máj 2011

Kočky, už sa mi to kráti, budúci týždeň zrejme nastupujem do nemonice, tak mi ešte napadlo pár otázok :
- ako rýchlo po cisárskom púšťajú domov ?
- koľko detských jednorazových plienok treba brať so sebou ?
- treba brať aj odsávačku alebo sa dajú požičať ?
- kedy treba nahlasovať že chcem nadštandard ?
ďakujem

mirka1004
17. máj 2011

@luciole
@singlee - kočky dakujem, manžel si to všetko premyslel aj sme sa o tom rozpravali a povedal že tam pojde že on to zvladne a ak by bol daky problem že už to nezvlada tak rozdycha na chodbe...tak sa teším...ale vravel že ma bude zabavat a tak sa aj on zabavi...no a toho nastrihu sa boji preto, lebo mu kolega vravel ako bol pri manželke a že ked ju nastrihli tak to bolo ako ked kura porcuju...tak on si to neviem ako strašne predstavuje 😝 😝 ale pojde tak som rada 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre