Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzkakorienok
19. máj 2011

@mirka1004 mne doktor vravel že keď mi začnú kontrakcie alebo mi voda odtečie tak že mám ísť na pôrodnicu, tam ma vyšetria a podľa vyšetrenia ho zavolajú...buď z domu (mám ho zazmluvneného), alebo ak je v nemocnici, tak ho zavolajú hore na oddelenie. príde mi to také logické, lebo oni majú aj tak kadejako tie ordinačné a nie je to vždy tak ako majú na dverách písané. 😉

jajka81
20. máj 2011

@zuzkakorienok Jeeeej, ty to mas tusim kazdym dnom, tak drzim palceky 🙂

tehula
20. máj 2011

@hoota ja si ale myslim, ze pritomnost medikov moze rodicka odmietnut. Ma na to pravo, aj ked ide o kliniku, kde su medici bezni.....to premielanie personalu a pripadne zaucanie cerstvejsich lekarov uz ale samozrejme neovplyvnis, pokial nie je doktor zazmluvneny.

@kaara1980 no ja by som sa dodatocne chcela spytat, preco na nadstandardnom porodnom boxe sa v info uvadza, ze sa pitie povoluje a na standarde nie. Ci som si nieco zle precitala?
Na hydrataciu si baby tusim vincentku striekali. Ja som v krizovej situacii zula namocenu gazu, kedze som tesne pred nemockou zvracala viackrat a bola ozaj dehydrovana. Zopar glgov by mi teda pomohlo

jajka81
20. máj 2011

@mirka1004 Ja som presne preto bola prekvapena, ze som myslela, ze pocas ordinacnych hodin sa ide cez ambulancie. Ale Rozemberg to vravel tak, ze vzdy cez centralny prijem.....vsak?
S tym dianatalom som viacmenej rozhodnuta, ze to skusim, ale este chcem ist na poradnu na antolsku a tam sa priamo opytam nejakeho porodnika, co si o tom mysli.

tehula
20. máj 2011

@jajka81 do 15-16tej by som isla priamo na 3.posch na porodnicu. Oni doktora zavolaju podla nalezu. Cez centralny prijem az niekedy po 16tej, kedy sa nemocka pomaly zatvara. Ja som pri prvom isla cez centralny prijem okolo 18tej vecer, ked uz sa aj tak inakade nedalo vojst do nemocky....ale odtial hned na porodnicu, kde ma potom vysetril lekar v sluzbe

jajka81
20. máj 2011

@tehula To som si myslela aj ja, ale Rozemberg vravel, ze vzdy cez centralny prijem, ze su tam dvoje dveri, ze treba zaklopat na chirurgicke a odtial ze ta oni poslu do porodnice.....

kaara1980
20. máj 2011

@tehula p.Ježíková na príprave vravela,že sa nesmie piť vôbec.Inak ja som rodila syna v LM a tam mi v pohode ešte aj na pôrodnú sálu doniesli čaj v kanvici.Ono toho veľa žena nepopije,ale už len keď si hlt môže dať veľa urobí.

tehula
20. máj 2011

@jajka81 no neviem, ja ked som prisla vtedy, tak bolo vsetko pozamykane, a sme sa pytali dole sanitkarov, ze kade a co, a uz len dvere rozrazali a na porodnicu ma posielali, ked ma videli v tych kontrakciach per pazuch s muzom a ocom.
@kaara1980 tak teraz som nasla clanok, kde pisu, ze ani na nadstand. boxe sa pit nesmie, ale fakt ze niekde pisali, ze sa da.....tak neviem no.

kaara1980
20. máj 2011

@tehula ale pravdu máš,lebo v Mama a ja som čítala,že nápoje a strava povolená.Vtedy som zostala zarazená,pretože som už vedela,že sa nesmie.Žiaľ nemocnica si naháňa lepšie referencie a tak zavádza

jajka81
20. máj 2011

@tehula Aha 🙂 Tak len dufam, ze budem rodit v noci alebo cez vikend, nech to mam jasne kam ist 🙂

mirka1004
20. máj 2011

@jajka81
@tehula - teraz som sa pytala kamosky co rodila a ze normalne isla cez centralny prvy raz to bolo cez den zaklopala a oni ju poslali na porodnicu s tym ze na porodnicu zavolali ze ide rodicka aby boli pripraveny...a druhe rodila v nedelu tak zase na centralny ale vtedy tam s nou aj vypisali dake zakladne udaje co sa jej popytali ako meno, datum sobasu atd..a až potom ju poslali na porodnicu, neviem ci to bolo preto lebo mala v tom druhom pripade zaplateneho porodnika, ale toho aj tak potom volali az z porodnice ked ju vysetrili ze v akom stadiu to je...cize tak..
Ja som zistila ze to mam trosku inak ako vy, lebo pokial nebudem mat porodnika zazmluvnenho tak naozaj idem zrejme mojmu gyndosovi a ten ma posiela hore uz na porodnicu alebo domov, on usudi co sa deje...samozrejme pocas ordinacnych, lebo on ma tak dohodu tym ze je to sukromna ambulancia ale je na antolskej tak sa tam poznaju...Ja keby že si nechcem zaplatit porodnika tak do uplneho konca chodim k nemu, aby som vraj nemusela hore na ambulancii vždy dlho čakat....fajn vyhoda, ale ja si chcem zaplatit porodnika 😝

caline
20. máj 2011

Ahojte baby, viete mi prosim niektora poradit, kedy ma ordinacne hodiny Dr. Rozemberg ? Vopred dakujem 🙂

zuzkakorienok
20. máj 2011

@jajka81 🙂 Termín mám 25.5. tak uvidíme kedy si drobček zmyslí že chce ísť medzi nás 🙂 Ďakujem.

zuzkakorienok
20. máj 2011

@caline Dr. je tam v utorky a štvrtky od 11:00 do 12:30 a v piatky sa od 8:00 do 14:30 strieda s Dr. Hammerovou 🙂 je to č.dv. 27. Ale najlepšie bude keď zavoláš do ambulancie a opýtaš sa sestričky či tam vtedy bude, lebo oni si to menia aj podľa služieb, plánovaných sekcií a pôrodov.

zuzkakorienok
20. máj 2011

@kaara1980 nesmie sa piť ani jesť kvoli tomu, že keby museli rýchlo robiť sekciu tak najhorší scenár je najedená a napitá žena ... To sú preventívne opatrenia. Už keď nás doma chytia kontrakcie tak máme minimalizovat príjem tekutín a stravy :-/

kaara1980
20. máj 2011

@zuzkakorienok ja viem prečo je to zakázané.Ide o to,že niekde sa môže a niekde nie...tak nechápem dôvod rozdielov

shawn7
20. máj 2011

@kaara1980 ahoj, sice som este nerodila, ale ohladne pitia som pocula som asi toto: Pit sice oficialne nemozes, ale ak mas so sebou pol litrovu flasu a pijes len po malych hltoch, resp. ked uz nevidis od smadu a chodis kazdu pol hodinu cikat, tak by to nemal byt problem. Len musis chodit cikat. Niektore zeny cmulaju ladove kocky. Co sa tyka dehydratacie, vraj celkom dobre padne sprej do nosa na zvlhcenie sliznice (vincentka alebo sterimar a pod.), tik-tak alebo take rozpustne platky do ust.

scrabble
20. máj 2011

je dobre si so sebou vziat flasku s vodou. Pri predychavani kontrakcii sa stava dost casto ze sliny nikde a sliznica v ustach "vyschne". Na Antolskej ti podaju vaticku namocenu vo vode na ovlazenie pier. Ale uprimne, problem to neriesi ☹ . Tak som si na drzovku vytiahla flasku a glg som si v ustach poprevalovala. Nepila som to na litre, takze by to ani pri pripadnej narkoze nevadilo. Naozaj nechapem preco nedovolia ani toto, teda oficialne.

kaara1980
20. máj 2011

@shawn7
@scrabble však mne síce pri prvom pôrode dali piť,ale fakt som nemala chuť ani náladu sa nalievať.Ale na ovlaženie stačí aj jeden hlt,tak podľa mňa dať si raz za pol hodinu jeden glg nemôže ublížiť.Skúsim si vziať pollitrovku-keď tak tak len pre istotu,ale kúpim aj tú vincentku 😉 .Inak v podstate,keď sa žena chodí sprchovať počas prvej doby pôrodnej,tak sa tam môže napiť koľko chce a nik ju neuvidí.Ale zas ja som vzorná pacientka 😉 a dodržiavam nariadenia

scrabble
20. máj 2011

Ja som prvu dobu stravila doma, ale aj tak som nic nejedla a ani nepila, lebo som pekne lezkala v postielke a pokusala sa medzi kontrakciami trosaku pospat 😀 lebo moje babbatko sa zacalo pytat von o 22,00 ked som si akurat lahla unavena po celom dni do postele 😠 Nieco po 3,00 hod rano, ked uz mi bolo jasne ze odpocinok sa nekona,a kontrakcie boli take silne ze som konecne medzi nimi prestala zaspavat a zacala skutocne sledovat cas na hodinkach 😉 som zobudila manzela a vyrazili sme na Antolsku. Do porodnice sme prisli nieco po stvrtej rano. Po vysetreni sa ukazalo ze som otvorena na 6 cm a sli sme rovno na sal. Malinka sa narodila kratko po piatej.
Ja som tu vodu potrebovala az na porodnom stole a odtial sa uz do sprchy nedalo 🙂 , preto odporucam viat si zo sebou aspon deci vody.

penn
20. máj 2011

ahojte, no ja som si zobrala sprej s vodou,.. od kozmetiky 🙂, ako odporucala pani Jezikova.. asi to tam este nevideli lebo to chvalili, .. ale ja som nebola vobec pri zmysloch, a do ust mi to striekal manzel,.. fakt osviezujuce.

scrabble
20. máj 2011

@penn Ja som vedela, ze sa nemam spoliehat na to ze som tretorodicka a mala som ist pekne na skolenie k pani Jezikovej 🙂 🙂 🙂 Ten sprej je super napad, takze ak omylom otehotniem stvrty krat uz budem mudrejsia 🙂 🙂 🙂

penn
20. máj 2011

@scrabble xixi jaaj, kazdopadne blahozelam, no kedysi som chcela 4 deti a som bola prekvapena trebars v manzelovej rodine kolko parov ma len jedno dieta, reku take osamele, no a po porode mi bolo priam do placu, ze aj ja budem mat jedinacika, tak jedno pozitivum prveho porodu vidim, ze uz tiez budem mudrejsia druhy krat, ja som si napr. vobec neuvedomila, ze ved tam niekde je ta sprcha.. a ani ma nenapadlo tam ist, aj fit loptu som videla az na fotografiach zo saly doma..

scrabble
20. máj 2011

@penn No, clovek sa uci cely zivot 🙂

scrabble
20. máj 2011

@penn Jeeej prepac, aj ja tebe gratulujem k miminku. Ten cas tak leti. Moja je uz taka velka.

lujzalota
21. máj 2011

@penn pozor tento zoznam je neaktualny, cca pred 1,5 mesiacom si doktori vymienali ordinacie .... treba to ist omrknut do nemocnice .... najlepsie ak mate uz vybrateho svojho doktora a s nim sa dohodnete aj na kontrolach ja som to tak robievala, aby sa mi nestalo, ze by doktor pocas svojej ambulancie mal operaciu. teraz to uz neriesim, som treti tyzden zavreta na rizikovom ... tak mam prehlad o vsetkych lekaroch 🙂

domika007
21. máj 2011

ahojte, ja som sa prave dnes vratila z porodnice na antolskej, a musim vyjadrit maximalnu spokojnost! uzaasny personal aj pristup! 😵

lujzalota
21. máj 2011

ano mozem potvrdit, takisto je dobre aj rizikovom .... len posledne dva dni nie som spokojna s kuchynou, ale clovek nemôze mat vsetko, ze?

penn
21. máj 2011

@domika007 ahoj, tak blahozelam, a u koho si rodila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre