Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

andrejusa
10. apr 2013

ahojte, ja tiež roznýšľam nad touto porodnicou, lebo je mi najbližšie, ale počula som už všeličo...opýtam sa narovinu... ak si nechcem zazmluvniť dr. (3OO eur určite nedám nikomu) je to velmi zlý prístup od dr. a sestričiek a ktorý porodník je podla vas NAJ??dik

cicimon
10. apr 2013

@andrejusa nie je vobec ziadny zly pristup ak si nikoho nezazmluvnis... vsetko moze byt o nahode rovnako aj ked si zazmluvnis.... kazdy moze mat "svoj" den... ja som 2x rodila bez zazmluvnenia a nemozem sa stazovat
nikdy by som nedala 300e niekomu za to ze si spravi svoju robotu

andrejusa
10. apr 2013

@cicimon presne!! neviem prečo by som mala platiť niekomu za to, čo musi urobiť a plat za to berie... kamošky ma trošku strašia, že ak si nezazmluvnim,tak na to doplatim...takže si ma ukludnila, dik

pufa
10. apr 2013

@andrejusa ja mám info od personálu priamo z antolskej, že sa môže stať že keď si niekoho zazmluvnis a ten niekto nepríde, ostatní lekári si ťa budú náschval menej všímať.. Ja mám odporucene nezazmluvnovat.

andrejusa
10. apr 2013

@pufa no to presne napadlo aj mna, ked si niekoho tehulka zazmluvni, ostatni sa na nu ako budu pozerať ked práve nebude mať ten dr. službu... a tiež som počula že zazmluvnený dr. príde a aj tak len stoji a pozerá na toho kto práve ma službu a maximalne mu diktuje čo ma robiť...o čom to potom je,že?

chloe001
10. apr 2013

@andrejusa to je hlupost. Nemala som zazmluvneneho doktora a podla mna bol pristup skvely. Ked budem rodit niekedy v buducnost znovu, tak jedine na antolsku.

andrejusa
10. apr 2013

@chloe001 dakujem, ozaj som sa toho bala, niesme z najbohatších a maximálne zvažujem epiduralku a možno ten samostatný privatny box,ale aj to vraj nemaju moc radi...

pufa
10. apr 2013

@andrejusa prečo by mali mat problém s tým že chceš nadštandardný pôvodný box? Nemajú tam aj oni viac pohodlia?

andrejusa
10. apr 2013

@pufa no kamaratka tam rodila a vraj jej sami povedali-"ale viete že to nemáme radi!",lebo tam musia zachádzať, je to vraj dalej od porodnej saly 😒

jajka81
10. apr 2013

@sunflower80 na vzdycharni otecko nemôže byť ani ak by si mala zaplatenú jeho účasť na pôrode. Bude tam s tebou asi nejaká ďalšia mamina a to by bolo dosť veľké naburanie jej intimity....

lauricka
10. apr 2013

@pufa je to pravda, neradi rodia na nadstandardnom boxe, maju to od ruky a zle sa im tam pracuje, je tam daka ina postel a mozno aj zariadenie

chloe001
10. apr 2013

@andrejusa inak, ten nadstandardny box je podla mna trochu vyhodene prachy... ja som sa tam chodila prechadzat predychavat kontrakcie a na vecko ma tam posielali... co ja viem... mne bolo lepsie na tom klasickom, kde som videla na doktorov a sestricky a ked bolo treba, iba som na nich "mrkla".

jajka81
10. apr 2013

@andrejusa určite si nikoho zazmluvnovat nemusíš. Ja som tiež bola bez zazmluvnenia a zlého prístupu som sa tam nedočkala od nikoho.

sunflower80
10. apr 2013

@jajka81 dakujem za info. Tak to uplne chapem. Ani mne by sa nepacilo, keby tam bol iny otecko. Som myslela,ze ta vzdycharen su nejake boxy,kde si sama. No vdaka tebe som mudrejsia 😉

andrejusa
10. apr 2013

@chloe001 zas som ušetrila 😀 😀 😀 , ale chcela som mať muža pri sebe aspoň pri tých prvých boelstiach, pri porode by už viem že nechcel byť a asi ani ja 😀

mirka1004
10. apr 2013

@sunflower80 Havaldu len odporučam...rodila som u neho dceru a bez nastrihu 🙂 a teda ja som to nevyžadovala vôbec, lebo som to brala tak, že on vie najlepšie....teraz je to moj normalny gyndoš a teda stara sa o mňa od začiatku tehu!!Je to skvely lekar s užasným prístupom ale hlavne odborník vysokého stupňa!

mirka1004
10. apr 2013

@andrejusa ano nas Rozemberg na to upozornoval na prednaške, že moc nemaju radi ten nadšt. box lebo je tak mimo ostatných boxov a potom tam moc nechodia sestričky...

saranata
10. apr 2013

@andrejusa tiez som tam rodila , tri krat bez zazmluvnenia, mala som krasne porody a plne ma respektovali
ja som zo zasady proti týmto " legalnym uplatkom "
a na antolskej konkretne su skvelí lekari s velmi dobrým prístupom

andrejusa
10. apr 2013

@saranata no supeeer, zatiaľ ma iba strašili, tak ste ma potešili že je to tam takto fajn 🙂

petra1402
10. apr 2013

Ahojte maminy prosím poradite mi kedy a v ktorych dverach ordinuje prenatalnu poradnu Mudr orosova alebo Mudr kristufkova ? Ďakujem

petra1402
10. apr 2013

@andrejusa ahoj nieje to otras ked si nezazmluvnis ;) ja som rodila bez a v pohode ;) aj ked rozdiel je jedine vtom že ťa odrodi ten kto má službu čo nemusi byt zle 🙂 podľa mna úplne v pohode

sammy
11. apr 2013

@petra1402 Peti, ja som chodila ku Kristufkovej, byva tam kazdy den okrem stredy od 13 do 14.30. Myslim ze v utorok tam nie je pisana, ale normalne robila vtedy.

chloe001
11. apr 2013

@andrejusa zavisi ako to myslis, moj porod trval 12 hodin, do siestej rano (cize pat hodin) som bola na izbe porodnice (asi ta vasa vzdycharen) a potom z toho sedem hodin som bola na porodnej sale, odvtedy bol muz so mnou celu dobu, hopkala som nalopte, pocitali sme spolu stahy, chodil sa so mnou prechadzat, rozpraval sa so mnou atd. Bez neho by som to tam nevydrzala. A ked uz pojde do tuheho, proste odide, to vam dr alebo porodna asistentka povedia, ako to vyzera. Ked nechce vidiet samotne tlacenie, ako vyjde babo. Ja som velmi chcela, aby bol muz pri vsetkom, ale bohuzial, my sme skoncili nakoniec sekciou, tak to uz musel cakat na chodbe.

alena16
11. apr 2013

Ten nadstandardny box nemaju radi preto lebo sa tam da rodit v prorodzenejsej polohe, lepsej pre matku aj dieta, ale je to nepohodlne pre lekara.

A kam treba ist ked zacnem rodit a a bude to doobeda, ked sa neda ist cez urgentny prijem? Mam ist do hociktorej poradne, kde budu ordinovat??

alena16
11. apr 2013

@petra1402 Na strane 860 su rozpisy vsetkych poradni. Ale urcite sa na ne nspoliehaj, vobec nemusia platit. A radsej si tam najskor zavolaj, ked chces ist k niekomu konkretnemu.

pufa
11. apr 2013

@lauricka
@mirka1004
@alena16 no, dozvedam sa coraz absurdnejsie veci od vas.... fakt sme tu v niektorych veciach strasne pozadu..

levik
11. apr 2013

@andrejusa nemala som nikoho zazmluvneneho a vsetci na porodnici boli uplne perfektni 😉

alenkam.
11. apr 2013

@alena16 rovno na tretie do porodnice... 😉

andisko
11. apr 2013

@andrejusa @pufa zazmluvnovat netreba, vela bab si nezazmluvnuje a boli spokojne. ja som mala zazmluvnenu dr. malovu a nelutujem, rodila som od 19hodin (od 5tej do 21ej) a chodila ma pozerat ako to postupuje a potom pocas porodu tam cely cas bola a aj ho viedla, nepostavala tam 🙂 bola fakt super, ani nenastrihavala, dobre zasila a aj ked som rodila tak dlho, tak mam z toho pekny zazitok. v ramci moznosti :D nadstandardny box si myslim aj ja ze su zbytocne vyhodene peniaze, lopta bola aj na klasickom porodnom boxe. ja som bola na vzdycharni od zaciatku aj s jednou babou, ta odisla na box asi po 3 hodinach a potom som tam bola sama do vecera. partnera tam sestricky nechali od cca 17tej, ale to sa len dohodli, ze tam moze ostat - myslim, ze vsetko zavisi od konkretnej situacie - keby tam bola dalsia baba, isto ho nenechaju. a na box ma dali az ked som bola ready (otvorena ako ma byt) o nejakej 19tej tusim. pytali sa ma, ci chcem ist na box skor, ale tym ze som bola s partnerom a sami na izbe, bolo lepsie na vzdycharni, je tam hned sprcha/WC, viac sukromia a tak.

andisko
11. apr 2013

@andrejusa @pufa aha a to som este vlastne chcela povedat, ze ja som rada, ze som zazmluvnila, lebo keby som nebola tak pocas tych 19 hodin je teoreticka sanca, ze by sa tam vystriedali 3 lekari, a som sa bala toho, ze jeden povie tak a druhy tak. takto co povedala malova, to platilo a vedela som co sa kedy stane. keby isiel porod lahko a dobre, to by bolo asi jedno kto by tam bol. no a hlavne tie "usetrene" peniaze radsej investujte do nadstandardnej izby na 6tonedeli potom, aby za vami mohli chodit vasi na izbu, to mne osobne najviac vadilo. a takisto pokulhavajuca podpora dojcenia a starostlivost o deticky si myslim, ze tam bola horsia ako o mamy. na vsetko bola odpoved "dame mu nutrilon" 🙄 . nastastie ho napokon nemal, ale nebolo to lahke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre