Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

anikazia
21. jún 2013

@cicimon sestra ktora ma davala na nohy mi to povedala.

cicimon
21. jún 2013

@anikazia no tak to neviem..... so mnou co boli na izbe baby po CS ziadnej 2 dni oddychu neslubovali a aj deti im nosili po par hod na kojenie

beruska.zuzanka
21. jún 2013

@cicimon k tým dvom dňom oddychu, v skupine o antolskej ma tiež niekoľko žien presviedčalo, že detičky nosia mamičkám až po niekoľkých dňoch, čo mňa teda osobne celkom pobúrilo, ale ja som pri prvej nebola po sekcii, tak neviem, ako sa mamičky po sekcii cítia, určite je tažšie sa o dieťatko postarať po takom zákroku a tiež s takýmto prístupom personálu, ako zažila
@anikazia ...

ja dúfam, že k sekcii tentoraz opäť nedôjde a malú mi prinesú hneď, ako to bude možné...

cicimon
21. jún 2013

@beruska.zuzanka aj ked nie ze starat sa hned ale s prikladanim sa urcite 2 dni necaka

asocial
21. jún 2013

@beruska.zuzanka ..rodila som na antolskej, a ziadne dva dni...ja som rodila prirodzene...vecer..maleho mi doniesli potom nadranom...
a po sekcii zhruba 24 hodin nemala mama dieta...ale to je individualne, niektore mali po par hodinach..oni sa tam snazia, aby sa ti mlieko spustilo...vravim, aj druhe na antolsku...

barborav
21. jún 2013

Ahojte. Chcem sa spytat- rodila na Antolskej niektora mamina cisatskym dve deticky po sebe bez zazmluvnenia lekarq? Teda ci im indikovali pri druhom tehu cisarsky kvoli prvemu porodu? Dalej by som sa chcela spytat, ci ste niektora mala zle hojenie rany po cisarskom prave v tejto nemocnici. Dakujem vopred za odpovede 😉

molka
21. jún 2013

ja som "2 dni oddychu" zažila na Antolskej pri prvom pôrode, ale vtedy to bol bežný postup, že ženy boli 2 dni na pooperačnom a až na 3.deň išli na šestonedelie, kde im konečne dali dieťa. Po druhej sekcii mi dieťa priniesli na priloženie po pár hodinách, ale zase mi ho zobrali. Na 2.deň ma postavili a keď videli, že to v pohode zvládam, priniesli mi dieťa a už mi ho nechali. Sestričky vraveli, že ak má nejaká žena problémy a nemôže sa postaviť, nechajú ju ešte oddychovať. S personálom som žiaden problém nemala, sestričky sa naozaj snažili vzhľadom na to, koľko tam majú práce.

marcelatje
21. jún 2013

@anikazia mne EPI pichala originál anesteziologička a tiež to nebolo na prvý krát..... 😒 a viem aké to je byť po sekcii a prinesú ti dieťa 😉

jajka81
21. jún 2013

@tehula inác na tej predporodnej prednáške som sa pýtala na dokrmovanie babatiek glukozou a bolo mi povedané, ze to sa uz vôbec nerobí. Vraj to zbytočne rozhasilo metabolizmus kedze po glukoze prudko stupne inzulin a potom rychlo padne. Takže uz sa vraj dokrmuje len UM.

bambinecko
22. jún 2013

2 dni voľna..ja som mala sekciu v stredu dopoludnia, postavili ma vo štvrtok ráno a bábätko mi dali vo štvrtok okolo 2 poobede (predtým mi ho nosili prikladať). vo štvrtok večer sa ma sestra spýtala, či ho chcem na noc alebo mi ho ešte zoberú. najskôr som si ho chcela nechať ale potom som usúdila, zr pre oboch bude lepšie, keď sa ešte jednu noc vyspím..tak som ho dostala až v piatok o 4:30 ráno 🙂 a naozaj som sa po prespatej noci cítila o 100% lepšie a aj schopnejšia sa o bubáčika postarať.
s laktačným poradenstvom..bolo vidieť rozdiel, že niektoré sestry sa nám venovali a iné na to kašlali..a tiež mi poradili klobúčiky..čo ale neberiem úplne zle, malinký sa konečne najedol..len teraz po 2 týždňoch sa trápime a učíme prikladať..
hrozné ale bolo stravovanie..keď si odmyslím mlieko, hrášok a dokonca kapustu!, ma úplne dostal systém, nestihneš to za určenú pol hodinku, nenaješ sa..môj malinký mal dar zobudiť sa pref začiatkom podávania stravy..ja ako prvorodička a hlavne prvokojička som ho s veľkou ťažkosťou upokojila (aj to chúďatko často nebolo sýte) a potom mala 1,5 minúty na obed..no hrozné

slavka_a_maros
22. jún 2013

@bambinecko ja som tiez rodila pred dvoma tyzdnami sekciou 🙂 na sestry som stastie nemala, tiez som odisla s klobucikmi, ani sa ju nesnazili prilozit, rovno poradili klobuky 🙄

silsil
23. jún 2013

@bambinecko veď obed si si mohla nechať odložiť a zjesť neskor v pohode sa to dá, ja tak tiež robím ked nestiham 😝

bambinecko
23. jún 2013

@silsil hm..tak taká možnosť mi nebola ponúknutá, veď tie misky oni museli odniesť, o to šlo, nie? jedine tak raňajky sa dali zobrať na izbu..

havranica
24. jún 2013

Ahojte baby, ak vsetko pojde podla planu, tak by som mala rodit na zaciatku oktobra. Chcem sa opytat, je podla Vas nutne si zazmluvnut lekara? Nemam s tym problem, len je pravda, ze tych lekarov spoznam az posledny mesiac ked tam budem chodit na kontroly, a nie som si ista, ci ich spoznam na tolko aby som vedela koho si zazmluvnit. Diky

marcelatje
24. jún 2013

@havranica ja si myslím že potrebné to nieje. Ja som nezazmluvňovala a službukonajúci lekári zvládli aj akútny prípad a všetko skončilo dobre 🙂

havranica
24. jún 2013

@marcelatje, dakujem ti za odpoved, ja som pocula, ze vsetci lekari su tam dobri, tak preto rozmyslam nezazmluvnovat...keby som mala vazne k niekomu blizsi vztah, chodila do poradne, cele tehu tak si ho asi zazmluvnim...

cicimon
24. jún 2013

@havranica netreba

saranata
24. jún 2013

@havranica netreba, porodila som tam tri deti bez jedineho problemu, uzasní lekari, u mna konkretne lekarky 🙂

zuzkag2
24. jún 2013

@bambinecko aj ja som mala s tymto problem, rodila som minuly rok v oktobri, a tiez sa maly zasadne budil tesne pred obedom, ranajkami...a nedalo sa velmi odkladat, ked po pol hodke prisla sanitarka, a vypytala si taniere. ale teda, luto mi to velmi nebolo, lebo ta strava bola hrozna, vobec mi to nechutilo. ale to je nemocnica, lepsie som necakala, a nosili mi papat z domu, na stastie 🙂

jajka81
24. jún 2013

@havranica ani podľa mňa netreba. Zlého lekára tam ozaj nenajdes....

silsil
24. jún 2013

@bambinecko tie misky napr. z obedu zostavali tam pri mikrovlnke potom odlozene, takze nebol s tym problem

cicimon
24. jún 2013

ja som si doniesla svoju dozu do ktorej som si prekladala jedlo, ked som nestihala jest... lebo ta sanitarka bola akasi citliva na tie taniere @silsil

levik
24. jún 2013

@havranica Tiez si myslim ze v takom pripade je uplne zbytocne zazmluvnovat

misel711
25. jún 2013

@havranica podla mna zalezi od lekara, ja som zacala chodit na antolsku v 30tt hned som dr povedala ze ju chcem pri porode a mam dobru starostlivost... viem ze u nej sa konci navstevami po 6nedeli a budem rada ze uvidim jej tvar ked pojde do tuheho, lebo zatial mi vsetko vysvetluje... je fakt ze keby som tam zacala chodit v 36tt ako sa bezne robi tak by mi to asi bolo jedno lebo toje uz len biznis...

iivuskaa
25. jún 2013

chcem sa opytat ked svojo dokiho mam u milosrdných v BA, tak ako je to potom v 8-9 mesiaci mu navrhnem v ktorej nemoc. by som chcela rodit..?či podla bydliska to je ktora nem. je najblizsie...?a asi si neplanujem zazmluvnit nikoho konkretneho..

linle
25. jún 2013

@iivuskaa urcite si mozes vybrat porodnicu, ktoru chces a nemusis si zazmluvnovat doktora. Problem moze byt akurat, ze v case porodu bude porodnica plna a poslu ta do inej. Ale to mozu poslat aj rodicku s trvalym pobytom v mieste nemocnice.

macoja
27. jún 2013

ahojte ... porodne plany ked su v poho sa vzdy akceptuju..ked su poziadavky realne a zdravotny stav to dovoluje nie je nikde problem...a co sa tyka pritomnosti dul pri porode cest vyniemiek ale niektore su podla mna ako clenky v sekte....proste zalezi vzdy na cloveku a nad tym ze si treba uvazit ze tam maju roboty viac nez na kostole a treba brat ohlad aj na personal a na to ze nie je tam len jedna matka

sashie
30. jún 2013

@cicimon určite tam študenti budú. ja som rodila v auguste a boli tam.

cicimon
30. jún 2013

@sashie aj ja som rodila v auguste a neboli..

sharlotta
30. jún 2013

@havranica netreba, vzdy sa spravaju milo a uctivo, bez ohladu na to, kto tam je. Samozrejme, nie vzdy ma kazdy dobru naladu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre