Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lulusha
1. dec 2010

@misha8 erarne kosele davaju, ja som vlastne pouzivala iba tie - su najlepsie na kojenie a nevadi, ked sa zaspinia... ja som bola na nadstandarte, tam nebolo treba ani vlozky, ani podlozky pod seba - inde ano...plienky si vezmi a aj vlhcene utierky na ritku, inac pre babo netreba nic...nemala som pri porode nikoho, nakolko to bol cisarsky, ale ani tak som nechcela - hned po porode vsak za mnou mohol prist na izbu manzel - to som este nebola ani na nadstandarte

misha8
1. dec 2010

@barchee dakujeeeem 😉

misha8
1. dec 2010

@lulusha dakujem za info 🙂

nya
1. dec 2010

Poznate niekto mudr. Greksovu?
Buduci tyzden musim ist prvy krat do poradne na Antolsku a rozmyslam, ze zacnem chodit k nej, tak by mi pomohli vase skusenosti s nou.

minix
1. dec 2010

@nya mne robila pár krát uzv, ale takú milu osobu som nezazila, usmievala sa, nemala som pocit, že som jej na pritaz, všetko vysvetlila, ak by som nechcela staršieho doktora, neváham a chodím k nej do poradne😉

trinity525
2. dec 2010

@minix myslíš si, že starší Dr. má viac skúseností? Ja som veľa krát práve zažila presný opak ... 🙂

matta308
2. dec 2010

baby, mam taku otazocku... ked mam zaplateneho priatela k porodu...kedy vlastne so mnou moze byt?? az na sale,alebo aj pri kontrakciach?? dakujem..🙂

minix
2. dec 2010

@trinity525 nemyslím si to, poznám aj konkrétne prípady na antolskej, ked je to opačne😉
Ja som proste toho doktora chcela mat pri pôrode, tak som sa zariadila😉

trinity525
2. dec 2010

Ahojte, mam jednu otazku 🙂 dnes sa so mnou moja Dr. rozlucila a od buduceho tyzdna by som mala chodit do poradne tam, kde som sa rozhodla rodit... ako to funguje? Vybrala som si Dr. Havaldu a staci ked pridem ked ma ordinacne hodiny a spytam sa ho ci mozem k nemu chodit do poradne? nepotrebujem ziadny vymenny listok od mojej Dr.? lebo nic take mi nedala....
dik za pomoc 😉

talinka
2. dec 2010

@trinity525 ahoj, ja som chodila tiez Havaldovi a presne ako pises, prisla som tam, vysedela radu a zobral ma..nemala som nic...iba tehu knizku ak si dobre pamatam...

minix
2. dec 2010

@trinity525 presne tak, ako si napísala, posadis sa pred ambulanciu a cakas, najlepšie je nepytat sa, či ta vezmu, ale oznámiť, že k nim zacinas chodiť😉 a nezabudni si do každej poradne moc-ja som sa takto pred rokom bala, že mi v kabelke zmrzne....a hla, ditko ma uz 10 mesiacov, až je mi to luuuuuto, že to ide tak rýchlo😢

katy1979
2. dec 2010

baby to usg co sme nahanali bolo kvoli oblickam nie klbiky. klbiky chodime tiez na teslovu

trinity525
2. dec 2010

@talinka dakujem za info a ako si s nim bola spokojna? aj ta odrodil? 😉

trinity525
2. dec 2010

@minix moc??? 😀 to je sranda a to je jedno do coho ho donesiem? a kolko sa tam zvycajne caka na chodbe? aby som sa dopredu psychicky pripravila 🙄

misha8
2. dec 2010

kočky ktorá nemala sekciu ale normálne rodila ked mate zaplateneho partnera môže byť s vami stále alebo odkedy??? ako je to počas otvaracej doby môžte sa voľne pohybovať ???

talinka
2. dec 2010

@trinity525 Havalda je super,ale nerodil ma,mala som sekciu a moc do skumavky, kup si v lekarni to je najlepsie

talinka
2. dec 2010

@trinity525 ja som nikdy necakala dlho...islo ot rychlo aj ked tam bolo viac mamiciek

trinity525
2. dec 2010

@misha8 prosim ta a kde presne sa na Antolskej plati otec pri porode ? ked si pojdem zaplatit EPI tak by som aj to vybavila v ten den ...

minix
2. dec 2010

@trinity525 presne tak, kúp si v lekárni skumavku, nieze to ponesies v kelimku od jogurtu😉 sestricka ti vždy z toho vysetri hodnoty v poradni. Čaká sa ako kde a ako u koho, je to ťažko individuálne...ja som chodievala na siedmu, štvrť na osem, aby som bola prvá a aj som bývala....bežne som odtiaľ vypadla okolo deviatej. Držím palec😉

minix
2. dec 2010

@trinity525 presne tam kde epi, zaplatis aj otca pri pôrode😉

trinity525
2. dec 2010

@minix tak kelimok od jogurtu by ma teda nenapadol 😀
no super tak to si vsetko uhradim na mieste 🙂 dik za info

mici111
2. dec 2010

@matta308
@misha8 kocky, ked mate zaplateneho otecka pri porode - ja som tam mala kamosku 😉 -tak ich pustia za vami az ked budete na porodnej sale..skor v ziadnom pripade nie ☹ jedine, ze by ste sli na ten nadstandardny box, ale tam vas daju tiez az po priprave (klystir, prip.holenie), to jest ked mate epidural tak ked ste na tie 3-4cm otvorena, ked nemate epidural tak tesne pred porodom...

zuzana39
2. dec 2010

@misha8
@mici111 - ja som mala muža pri sebe hned od začiatku,ked sa porod ešte len rozbiehal,nemala som ešte ani klystír nemala som zaplatený nadštandard 😉 tiež som počula,že može byť pri mne až ked začne porod,ale našťastie bol so mnou celý čas-pomáhal mi v sprche ked som začala mať kontrakcie,prechádzal sa so mnou po chodbe a podobne-bolo to super 🙂 poobede ked som to už mala za sebou a previezli ma na izbu na šestonedelie ,sestrička nám doniesla malého na izbu a bol so mnou aj tam,síce len 30minút,ale stálo to za to 😉 Je síce pravda,že som náhodou bola na izbe sama,dalšia mamina prišla až večer.

mici111
2. dec 2010

@zuzana39 tak to asi nebola plna porodnica..lebo ked som bola ja, tak uz ani dalsie baby na porod neprijimali ale posielali ich na kramare alebo do ruzinova..lebo uprimne..pri tej prvej dobe porodnej, ked mozes ist do sprchy a podobne by som bola velmi nerada, keby sa mi tam premaval na izbe cudzi chlap..takze zalezi od toho, kolko porodov je..podla mna..

zuzana39
2. dec 2010

@mici111 rodila som v piatok ráno, o 9-tej som bola preložená s rizikového oddelenia na porodnicu a bolo nás tam asi 4.Bola som,ale jediná ktorá tam mala muža,tak ma dal doktor na volnú izbu,takže nikomu nezavadzal 😉 mala som šťastie.

mici111
2. dec 2010

@zuzana39 no tak to hej, tichucko zavidim 😉 ale aj ja mam pekne spomienky na porod..ako mi pichli epidural, tak sme sa nasmiali s kamoskou na porodnej sale 😀 😀 to bola malina 😀

zuzana39
2. dec 2010

@mici111 no ja na porod moc pekné spomienky nemám 😒 mala som rizikové a aj porod bol vyvolávaný nasilu o 3týždne skor,rodila som 2dni,ale som rada,že som tam nebola sama 🙂

trinity525
3. dec 2010

no baby ta p. Ježíková sa mi teda nezdala až taká milá a ochotná ako ju tu každý opisuje ... trosku neochotna a rychlo sa niekoho zbavit, este mi povedala, ze nie je iste ci moze byt otec pri porode atd ... nebola mi ani ochotna povedat kedy byvaju preporodne kurzy ... 😠 vrrrr, uz zacinam citit statne zariadenie ... skoda, ze uz Koch nefunguje

feb13
3. dec 2010

@trinity525 Ja tiez chodim k Dr. Havaldovi a je velmi sympaticky, ja som sa pytala iba sestricky ci ma zoberu a hned si zobrala moje papiere a aj dalsich mamiciek ktore tam boli tiez prvykrat. Mam dojem ze on si zoberie kazdeho, ale musis tam ist v utorok lebo iba v ten den ma poradnu.
A s p. Jezikovou mam podobnu skusenost, dovolala som sa k nej asi po 2 tyzdnoch a nakoniec som sa nedozvedela prakticky nic a teda ochotna vobec nebola.

mici111
3. dec 2010

@trinity525 ja som chodila k Jezikovej do sukromneho kurzu..a tam bola fakt velmi mila..ale asi tym, ze sme si to platili sami.. kuk www.maternitycare.sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre