Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jarus8
12. máj 2010

Jój baby, veľmi pekne ďakujem za rady. Až mi odľahlo. Takže pôjdem do tých istých dverí, ale od 11:00. V najhoršom sa budem tváriť, že som to skôr nestihla. 😉

jarus8
12. máj 2010

Tie, ktoré už bábätko máte a mali ste epi, aké sú vaše názory? Ja sa stále neviem rozhodnúť a dosť ma desí tá bolesť hlavy. 😖

ceresna
12. máj 2010

Jaruš, ja som žiadnu bolesť hlavy nemala, to je asi individuálne. Trochu ma bolelo to miesto vpichu, ale pri bábatku som nejak nemala čas na to myslieť.

minix
12. máj 2010

jarus, uz sme sa o tom tu bavili...ja som napriklad takisto nemala vobec ziadnu bolest nicoho, ako keby som ani epi nemala pichnutu. Ja idem do druheho suverenne s epi. 🙂)

katy1979
12. máj 2010

Jarus ja idem do epi aj druhykrat. Bolesti hlavy ci chrbta po porode asi nemozno zvalovat na vinu epi. Hormony,stres,nedostatok tekutin dlhe hodiny. A chrbat boli bez epi ci s epi. Vsak to je namaha pre organizmus.

babulina
12. máj 2010

jarus da sa ta bolest hlavy poriesit tou zatkou alebo liekmi, keby nahodou ale je to podla mna indi vindi, to ako po narkoze niekomu je strasne zle od zaludka a niekto uplne v pohode
a mozno zistis ze epi vobec nepotrebujes 😉 , ja som si ani nespomenula a ani sa ma nikto nepytal

katy1979
12. máj 2010

Baby s tymi plienkami. Ja som kupila pampers 1 je tam 27 ks a nie je to vobec velke takze ja si zbalim tie a potom mi prinesu dalsie.

minix
12. máj 2010

Katy, presne tie som mala aj ja a mne vystacili😉

mici111
12. máj 2010

kocky a ja ked mam balenie ze 78 ks tych malych pampersiek, to tam mam cele trepat? alebo staci ked zoberiem nejakych 30 plienok a potom mi donesu ak nebudu stacit?
melkina, my sme boli tiez vcera s riskou na antolskej v poradni, a este jej hovorim, ze si to urcite ty 🙂 ale sme sa ti neprihovorili, lebo sme si neboli iste..🙂 ja som mala rifle a take fialove tricko 🙂 sedeli sme krizom oproti tebe pod oknom 🙂

lucqa
12. máj 2010

jarus, a som tiez nemala po EPI ziadne bolesti, dali mi 2 davky 🙂

mici, ja mam tiez to balenie 78 ks a dnes som balila tasku, tak som si zobrala 10 ks a zvysok si necham doniest na druhy den.

a kolko si beriete podloziek pod seba? ja som zabalila 5 ks, ale zda sa mi to aj vela 😕

misik1
12. máj 2010

ja mam 28ks balenie babylove, podloziek 5....mne sa nezda vela,kazdy den 1 novu,cistu...
inak k tej bolesti na prednaske vravela doktorka,ze to moze byt vtedy,ked sa nahodou prepichne tvrda plena a vyteka mozgovomiesny mok...ale to vsetko prejde, preto sa treba tych niekolko hodin co najmenej hybat

nanika
13. máj 2010

Baby, nechcem strasit, ale ono zalezi aj na tom, kto vam tu EPI pichne. Ja som lezala na izbe s jednou super babou, ktorej to pichala na 8x a nevedela sa trafit, potom prisiel jej lekar a povedal, ze stacilo, nebudu ju trapit, tak sla bez EPI. Bola to nejaka mlada anesteziologicka a povedala, ze pacientka mala vraj nejaky zly chrbat :(

lucqa
13. máj 2010

misik ja som tiez ratala na kazdy den jednu podlozku. a vsetko co budem mat navyse budem postupne pocas navstev davat mm, aby mi bral domov, nech potom nemusime trepat tolko veci 🙂

fakt zalezi velmi od anesteziologa, ved aj ked beru krv, tak zalezi od sestricky ako vie pichat, minule mi na hematologii triafala asi na 6x a potom to vzdala... a to bol len obycajny odber, anesteziologicku by som taku veru nechcela 😖

misik1
13. máj 2010

nanika,tak ta snad nebude mat sluzbu a inak, oni aj ked sa nepodari pichnut,tak uz si to zaratvaju...lebo bol otvoreny cely set....no jednoducho,ze z celeho toho pouzita jedna ihla a nic viac a peniaze idu....a to by mozno stacilo poobzerat sa po nahradnych ihlach...urcite su specialne,ale ja tak..tak dat k nahrade len tu....ale biznis je biznis

helen
13. máj 2010

Závisí a od chrbta, teda chrbtice, j by som sa toho nebála, robí sa to na bežiacom páse a fest to pomôže udržať si nejaké sily na záver pôrodu. Jarus smelo do toho 🙂 Ja som mala na Antolskej výborného anestéziológa, len meškal aj na prvú aj na druhú dávku, lebo mali veľa sekcií.
Plienok podľa mňa stačí na úvod tak 30, podložiek 5 sa zíde.

babulina
13. máj 2010

podloziek neni nikdy dost, ja som davala pod seba ale aj pod malu pri prebalovani

melkina
13. máj 2010

mici a vidiš bola som to ja 😉 tak už vas nabuduce budem poznať 😉 ja ale v utorok ist nebudem moct, tak snad to nebude vadiť, ked pridem v stredu 😒 však keď si lekara nezazmluvnujem, tak snad to až tak nevadi .....

nanika
13. máj 2010

Ja som mala na cisaraku fakt super anesteziologicku, taku starsiu, stihlu, ked som ju zbadala, aj s doktorkou a doktorom, ktori ma operovali, vedela som, ze to dobre dopadne, a naozaj, aj jazvu mam peknu a bez komplikacii 🙂

pipussa
13. máj 2010

nanika
rodila si so spinalom ?

ceresna
13. máj 2010

Melkina, tak to sa tam potom v stredu možno aj stretneme - len maj na pamäti, že ordinujú len 2 ordinácie - 108 od 10:00, a nejaká 2x (asi 27?) od 11:00. Ja tam budem už od rána, lebo idem na krv a potom na UZV.

lucqa
14. máj 2010

baby, a ako je to teraz z UZV, treba sa dopredu objednat, alebo ked vas posle porodnik, tak mozete ist rovno tam a zoberu vas?

cicimon
14. máj 2010

lucqa - treba sa objednat a maju tam celkom plno, tak potom volaj hned

katarinka1986
14. máj 2010

ahojte 🙂 ja som rodila na antolskej pred rokom,nemam sa na co stazovat,aj na nete som nasla rozne fora a hodnotenia nemocnic v BA,a vsetky boli velmi pozitivne na rozdiel od inych nemocnic. Lekari boli zlatí,sestričky velmi ochotne 🙂 😉

beju
14. máj 2010

Ahoj Jarus. Ja som na Antolskej rodila takmer pred rokom. Mala som EPI a mám s ňou úplne výbornú skúsenosť. Anesteziologička sa trafila až na 3 raz, ale podarilo sa. Bolesť som potom cítila, ale nebola až taká strašná.
Pri epidurálke by hlava ani chrbát po pôrode nemali bolieť, ak bola dobre pichnutá. Horšie je to pri spinálnej analgéze (vtedy ti úplne znecitlivie dolná časť tela).

Ja som po pôrode žiadne bolesti v súvislosti s EPI nemala. 🙂))) Rodila som nakoniec bohužiaľ cisárom (po 13 hodinách trápenia) - podali mi len zosilnenú dávku.

Kočky chcem sa opýtať na MUDr. Oravca. Spomína sa tu veľmi málo. Ja som s ním rodila. Pracuje ešte na Antolskej vôbec?

misik1
14. máj 2010

beju a katarinka, tak pozotivne pisete...
beju ja chodim k oravcovi,a idem unho rodit...ty si ho mala nahodou ci dohodnuteho...a co ze sa rozhodlo pre cisarsky?

beju
14. máj 2010

Mala som ho zazmluvneného. Bola som veľmi spokojná. No bohužiaľ mi veľmi skoro odtiekla plodová voda. Pôrod mi vyvolali o 22,00h stačil len čípok a už to šlo. Pri napichovaní EPI okolo 11,00h mi odtieklo strašne veľa vody, ale Julka sa napriek tomu vôbec neposúvala dolu. Okrem toho bola aj dosť veľká - vážila 4 150g. Oravec sa rozhodol pre cisár predovšetkým kvoly tomu, že som mala poobede o 16,00h veľmi málo vody a nechcel zbytočne riskovať.

Po pôrode som bola tak isto veľmi spokojná s jeho starostlivosťou.

ceresna
14. máj 2010

Lucqa, tak ako ti napísala Cicimon, treba sa objednať - volať treba medzi 7:00-9:00 na číslo 02/6867 2618.
Asi by ťa mal poslať lekár (mne to napísala do tehu knižky), lebo mňa sa sestrička pýtala, že kto ma posiela.
Objednáva sa na konkrétny dátum a čas, ale je to nemocnica, takže sa to môže posunúť a môžeš si tam aj riadne počkať.

lucqa
14. máj 2010

dakujem ceresna, ja idem na buduci tyzden 1x na antolsku do poradne a maly je este stale KP, preto si myslim, ze ma dr. supne hned na UZV, tak nech potom nechaosim, kedze nebyvam priamo v BA a treba aj starsiemu zaobstarat opatrovanie.
uz to cakanie mi nevadi, pred 3 rokmi som myslela, ze na antolskej korene zapustim, byvala som tam od 7 do 14:30, ale vtedy som sa nemusela starat kam dat starsie dieta.

ceresna
14. máj 2010

Lucqa, ja mám presne ten istý problém so strážením malého.
Tak som prosila tú sestričku z UZV, aby mi to dala na stredu, keď mám aj poradňu aj krv si chcem dať vtedy zobrať, a stredy býva aj tá prednáška o EPI - nech to mám všetko v jeden deň a nechodím tam jak na klavír. Hoci som si vedomá, že tam strávim celý deň.
Ale je možné, že keď máš doktora, tak ti to nejako vybaví, aby si kvôli tomu nemusela cestovať ešte raz.
Možno si to tu už písala, ale nepamätám si - aj si niekoho zazmluvňuješ?

lucqa
14. máj 2010

ceresna, ja asi budem chodit na poradne vo stvrtok, vcera som sa objednavala k dr. Rozembergovi a chcela by som si ho aj zazmluvnit a on ma poradne vo stvrtok.
ja som pred 3. rokmi chodila aj na hematologiu na Antolskej a tam to strasne dlho trvalo, tak len dufam, ze tomu sa teraz vyhnem.
no, budem to musiet pokombinovat tak ako ty, nech to mam tiez vsetko naraz, ale musim pockat co mi povie dr. vo stvrtok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre