Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

silsil
15. máj 2013

@barchee je to teraz asi pravda..maju nejaky speci rezim, lebo im tam cez vikend porodilo 40zien, a spolu ich je tam 66

dzoan
15. máj 2013

@cicimon
si zlata dakujem,mozem sa ta este popytat par veci??
ked na antolskej sa rodi je babtko v izbicke s tebou?? a ked porodis pocula som ze mu davaju umele mliecko nemali by ho dat najprv hned matke, vsak to ma byt prvy kontakt???
mam trosku hruzu z toho niekdo ma dobre skusenosti niekdo nie a kedze som prvorodicka nevyznam sa z toho vobec :[
a ako dlho ostavas v nemocnici po porode? kedy ta prepustia???

dakujem xx

strihalka
15. máj 2013

@barchee mozno to bolo v obdobi viroz...

hobit
15. máj 2013

@barchee ja som tam bola na navsteve v pondelok dopoludnia, sklo je mimo provoz, nieco tam prerabaju v tom vyklenku, ale normalne som mohla ist dnu do chodby a mali sme tam aj babo 🙂

hobit
15. máj 2013

@silsil hej, su po 3 na izbe 😝

cicimon
15. máj 2013

@dzoan po porode si v nemocke den porodu plus 4 dni a ak po sekcii tak tusim plus 6dni (to si nie som ista)
babo ti donesu cca po 6h od porodu na izbu, tiez zavisi od toho ako sa citis.... hned po porode ti ho prilozia na prsnik a moze si cuckat 🙂 a urcite ho nekrmia UM pokial nechces, pokial ho mas na izbe tak ho mas kojit, ak mu chces dat UM mozes ist za sestrami a oni ti ho daju, ale jaasne priorita je kojit

andulja
16. máj 2013

Maminky, tiez mam par otazok:
Chodite niektora do poradne k Dr. Malovej vo stvrtok? Ked ma tie dlhsie ordinacne hodiny? Ako to tam vyzera v zmysle: natresk mamiciek a radsej tam byt uz od 7.00 aby sa clovek dostal na rad, alebo je to celkom OK? Mate s nou niekto skusenost?
A KOLKO plienok zobrat babatku do porodnice, neratalo sa to cca 10/den?
Rodila som sice "len" pre 4 rokmi, ale zistujem, ze si to uz nepamatam :(
Hladala som vcera na nete, co zo sebou do porodnice a nejaky pocet plienok som nenasla.
Som sice len v 32tt, ale vcera mi zistil lekar, ze sa otvaram (a vsetky tie cudne pojmy z tehu knizky) tak ma chyta panika, ze nic nemam nakupene, nic pobalene a ani netusim, kde mam krabice s odlozenymi najmensimi vecami po prvej dcerke....
Este stale davaju na Antolskej rybaciu masticku na zadocek, ci si balite svoju?
@dzoan: ja som bola na Antolskej den porodu+5 dni a este si ma tam chceli nechat (po CS sa mi zle hojila rana), ale rupli mi nervy a s placom som sa pytala domov, lebo mi tam uz bolo dlho. ale co si pamatam, tak na 5ty den pustali mamicky po CS domov, prirodzeny porod -nemam info.

Dakujem za rady!

monika2712
16. máj 2013

@andulja ahoj, co sa plienok tyka, ja som minula za 5dni nejakych 30-35 plienok, a ano masticku stale davaju na zadocek.

mirka1004
16. máj 2013

@dzoan ak možem odpoviem Ti na tvoje otazky
Prvy kontakt s dcerou som mala hned ako sa narodila mi ju dali na bruško ešte stále mala aj pupočníkovú neprestrihnutú, potom ju zobrali a cca po 10 minutách priniesli pekne mi ju priložili nechali a spýtali sa či ju chcem mať pri sebe alebo si oddýchnem...tak som povedala, že kludne ju možu zobrať vraj ich dávajú vyhriať do inkubátora no a moja potom zaspinkala tak cca 6 hodín po porode mi ju priniesli, ale každu hodinu na izbe mi chodili sestričky hovoriť ako sa má a či ju chcem prenášať na izbu, len spinkala tak som ju nechcela rušiť...čiže super prístup! No a potom už zostala so mnou stále aj keď prvú noc máš nárok na to, že sestričky sa ponúknu že si ju nechajú pri sebe ak si po pôrode ešte slabá a chceš sa vyspať. Určite žiadne UM nedávajú len tak, priorita je kojenie!Až keď fakt bábo plače dlho od hladu a Ty ešte nemáš mliečko tak ak si ideš vypýtať tak dajú cez striekačku 😉
Zotrvanie v nemocke deň porodu + 4 a pri cisaráku deň porodu + 5 sú štandard..

mirka1004
16. máj 2013

@andulja plienky som minula cca jedno to celé balenie Pampers kde ich je 43...len jedna mi ostala a bola som v nemocke klasicky, že na 5 deň domov

mm2112
17. máj 2013

Damy, dakujem za tuto temu, je tu strasne vela stran, niektore som precitala,...ale mam otazocku, termin mame 20.jula este stale chodim k svojej doktorke do poradne,... chystame sa tiez rodit na Antolskej a moja otazka: od ktoreho tyzdna zacina vlastne ta poradna v danej porodnici, teda na Antolskej? Ked chcem mat manzela pri porode, treba aby tam chodil aj on s nami? Staci na to tato priprava, aby mohol byt pri nas? Som trosku nervozna, ci vsetko stihame a samozrejme chcem mat vsetko co najskor ujasnene.... dakujem velmi pekne za kazdu odpoved 😉

monika2712
17. máj 2013

@mm2112 do poradne do porodnice sa chodi od 36-37tt, manzel nemusi chodit s tebou, nie je tam ani ziadna predporodna priprava pre manzela myslim, len musis zaplatit jeho ucast pri porode.

jajka81
17. máj 2013

Baby co ste chodili k pani Jezikovej, zažili ste niektorá tu lekciu pre oteckov? Kde pani Jezikova názorne ukazuje ako mozu manželia pomôcť pri porode? Aké to bolo a co presne bolo jej náplňou? Oplatilo sa to? Mám manžela kvôli tomu naháňať nech si vezme dovolenku?

marilliana
18. máj 2013

@silsil to vazne? tolko porodov, fuha.....vies o tom viac?

danjelca
18. máj 2013

@marilliana vraj je teraz totálny nátresk na Antolskej akurát kamarátka tam rodila v stredu a že už pôrody neprijímali po nej..

arabeska
18. máj 2013

na antolskej bol este aj vcera stop stav,rodicky posielaju na kramare a do ruzinova.odporucam si tam predtym zavolat ze ci uz beru alebo nie.

marilliana
18. máj 2013

@danjelca fuha, no dakujem za info

marilliana
18. máj 2013

@arabeska no to su spravy! vdaka

levik
18. máj 2013

@katkavg Ja som bola pozerat raz v nedelu poobede, vobec som sa dopredu nedohadovala, proste sme prisli, zazvonili a opytali sa.. Zavisi asi od toho, ci maju frmol, alebo je prave prazdno. Preto je lepsi vikend, nedela najlepsie. Takto to bolo pred 4 rokmi, ale snad nemali na tom co zmenit.

meiwe
18. máj 2013

@barchee ano bola to pravda, dovod bol co som zachytila padnuty strop, nechceli ohrozovat babenka a mamicky.

robinoo
19. máj 2013

Ahoj, ked je tak veľmi plno tak posielajú asi preč aj tie čo tam majú zazmluvneneho lekára, vsak? Idem tam ráno na poradňu tak sa skúsim spýtať.

silsil
20. máj 2013

@robinoo no ked je plno, to znamena ze nemaju volny porodny box.. a asi ani postel na 600nedeli..takze neviem kam by dali aj tie baby co maju zazml. lekara.. ci na chodbu..ci na ine oddelenie.. proste ked to nejde tak to nejde

robinoo
20. máj 2013

@silsil bola som tam dnes, porodnik mi povedal že už je to v pohode a že tie so zmluvou neposielali preč.

silsil
20. máj 2013

@robinoo Áno už je tam situácia lepšia 🙂 ale aj tak by som tam nechcela ísť rodiť keď je plno a stop stav, byť na chodbe alebo natlačené na izbe alebo iné obmedzenia. .

sammy
20. máj 2013

Baby, myslim ze teraz to tam maju stale tak, ze na izbach su po troch, proste sa stale rodi vela deti. Rodila som v januari a aj vtedy bolo plno i ked nastastie nemuseli posielat prec.
@arabeska Neviem ci si ma pamatas, boli sme raz spolu kocikovat v Dubravke, to som mala este len jedno dieta, ktore ma teraz uz 5,5 roka 🙂 Vidim, ze v niektorych rodinach sa dari plodit stale len to iste pohlavie, aj u nas tak 🙂 A inak prajem rychly porod bez problemov.

arabeska
20. máj 2013

@sammy jeej,ale teda musela som riadne zarozmyslat,dievca ty mas inu pamat 🙂 a dakujem za krasne prianie,snad to tak aj bude a dufam ze uz coskoro 😀
date aj 4 kolo ci tretie bolo posledne?

sammy
20. máj 2013

@arabeska No my sme ani to tretie neplanovali, tak uz radsej nehovorim nic, lebo este sa nahodou pritrafi aj stvrte 😀 Ale ktovie, mozno ma este pred styridsiatkou dohonia biologicke hodiny a budeme chciet take male vonave babo 😀

arabeska
20. máj 2013

@sammy nas to nejako zacalo bavit a hlavne nemam rada neparne cisla tak sme si povedali ze dame aj stvrte kolo,len je otazne kedy 😀

xlucia
20. máj 2013

@andulja rata sa min. 8 kusov na den. ak das k plienkam svoju masticku, pouzivaju tu, takze nemusis mat erarnu, pokial sa ti nepozdava

sammy
20. máj 2013

@arabeska Vy mate take fajn rozdiely, u nas je to dost besne, skoro stale ich mam vsetky 3 doma, takze dostavam zabrat 😀 Ale ako vravim, nevylucujem uz ani stvrte, ale urcite nie tak skoro, to by som uz nerozchodila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre