Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

miluska.h
28. apr 2009

zuzi: prvy krat sme boli vonku minuly piatok, to mal malinky 9 dni. 🙂 bolo celkom teplucko, prjemne. akurat ja som mala problem, lebo to brucho ma neskutocne bolelo uz po pol hodine a ledva som dosla domov. teraz sa uz citim omnoho lepsie, aj ked este stale nie som fit. som zvedava dokedy to bude este trvat...

leahl: ked ideme von, tak dam malemu okrem zakladneho oblecenia (body, dupacky alebo supravu) taku hrubu mikinu s kapucnou a prikryjem ho dekou. ked svieti slniecko, tak mu je v tom teplo, ale ja ho radsej zababusim a ked treba, tak ho odkryjem.

zuzkad
28. apr 2009

mneme ta prednaska je naozaj velmi rychla...neboj..trva to maximalne 20 minut...ubehlo to tak rychlo...aj ked nic s nej nemam nejak som nic nepocula, lebo sa tam dost kecalo a doki rozpravala strasne potichu...ale ten papier treba, tak som ju nejak zvladla a info o nej som si precitala a popytala som sa sestry mojej 😉 😉 ...musis tak byt celu tu dobu, lebo na zaciatku ti zoberu tehu knizku a po skonceni volaju tehulky a daju ti potvrdenie do tehu knizky a papiere ktore si beries k porodu a na zaplatenie tej EPI. Ja som to tiez odkladala, lebo sa mi nechcelo, ale fakt to ubehlo raz dva 😉 😉

miluska : dobre vediet...ja by som isla von aj skor ale uvidim ake bude pocasie..ked bude teplucko tak by som sla aj po troch dnoch 🙂 🙂 🙂 a davas malemu aj kremik na opalovanie ?? uuuf tie bolesti ti nezavidim...ale dufam, ze uz budes v poriadku 🙂 🙂

mneme
28. apr 2009

zuzkad, tak to je potom v poho 😎 vidim, ze uz to mas za par, tak drzim palceky 😵

miluska.h
28. apr 2009

zuzi: kremik zatial nedavam, snazim sa mu robit tien na tvaricku. aj ma to napadlo, ze musim zohnat nejaky spolahlivy krem, aby sa maly nevyhadzal...

baby neviete o nejakom dobrom?

zuzkad
28. apr 2009

miluska ja som si nechala poradit od znamej mojej maminy ona je lekarnicka dlhe roky a odporucila mi jeden kremik http://www.daylong.sk/ochrana_deti.html je pisane sice, ze je od 1 roku, ale kludne ho mozu pouzivat novorodenci...aj jej dietatku ho davala...vzdy nam poradila dobre tak som dala na jej radu aj teraz a kupila som ho pre maleho..radsej nech ho mam, lebo toto slniecko sestre spalilo malu nie moc, ale chmatlo jej licka ..teda tvaricku ☹ ...tak sa bojim...

jahodka11
29. apr 2009

daylong pouzivame aj my a som velmi spokojna....maly mal aj ekzem, ma citlivu pokozku, ale tento krem mu nevadi 🙂 sme naozaj spokojni 🙂

jasminet
29. apr 2009

daylon pouzivam aj ja, pre seba, je super, vobec nie je mastny...

tie prednasky o epi sa robia nejak pravidelne? kde je to vypisane, ze kde a kedy?

mneme
29. apr 2009

jasminet, kazdu stredu o 14:00 na ARO odd. (bohuzial zatial neviem, kde to je). Potrebujes na to doniest vysledky z krvi a papier od svojho gynekologa. Mozno baby, co to maju uz za sebou budu vediet podrobnejsie info.

jasminet
29. apr 2009

aro oddelenie? boze, ved pochodim celu nemocnicu kym porodim a to som 28 rokov nebola skoro ani u lekara 😀 a teraz kazde 2 tyzdne na ultrazvuku a podobne 😀

majka86
29. apr 2009

ARO je ako vojdete do nemocky tym "sklennikom" :o) az prides dozadu k vytahom (v pravo je tiez taky obchodik s detskymi vecickami) su tam take sklenene dvere, ale budu zamknute, budes musiet cakat, kym otvoria, ale bude tam viac mamiciek, cize to urcite spoznas..inak aj na recepcii ti presne povedia kam.

tie vysledky krvi nepotrebujete, ak ich nemate, len vam na konci prednasky povie a zapise aj do knizky,ze je treba krvne testy. a ani papier od gynekologa nepotrebujete :o))), da vam iba peciatku, ze ste to absolvovali, vyplnite tam papiere a s tymi papiermi potom do pokladne zaplatit

majka86
29. apr 2009

zuzka prosim ta :o)) aku velku mas tasku? teda aby si ma pochopila preco sa pytam,ja uz som sa 3 krat musela vybalit a znova zabalit, lebo ta taska bola tak tazka, ze manzel mal normalne trosku problem s jej vahou :o) a naozaj som tie veci musela tak vyhadzat, ze mi dost vela budu musiet potom podonasat postupne.

mozes mi prosim poslat tiez ten zoznam veci do porodky? diky

akejka
29. apr 2009

tehula veru, nechcem ťa strašiť, ale radšej sa už pobal. Pre každý prípad. Mám kamošku, ktorá mi volala, keď som bola v 5. mesiaci tehu, že či už som zbalená a ja jej na to, že či jej nepreskakuje ? A ona mi volala z pôrodnice, porodila o 6 týždňov skôr - v sanitke, chúďa a nebola zbalená, preto ma súrila s tým balením. Aj 2. dieťa porodila o 6 týždňov skôr, až 3. mimi porodila v termíne, ale dodnes frfle, že 9. mesiac bol horší ako všetky pôrody dokopy 😀
tehula, zuzana : dr. Oravca si baby strážte, nikomu ho veru nepustite. 😉 Aby nebol obsadený, keď vás to chytí 😉

a ešte, čo si sa pýtala k tomu predčasnému pôrodu - keby ťa to chytilo, tak ti EPI aj tak nedajú, lebo by si ledva stihla vyliezť na stôl... 😝 Ja som EPI mala vybavenú, zaplatenú, ale nepichli mi ju, lebo ma prijímali do pôrodnice otvorenú na 8cm a 1 minútovými kontrakciami ! To ma tak otvoril ten spomínaný Hamiltonov manéver 😵

zuzkad
29. apr 2009

tak ako pise majka86 to ARO najdete raz dva...len pojdete staaale rovno, cez sklenenu chodbu a ked prejdete cez dvere pri vytahoch tak hned oproti vam budu zelene dvere...ARO....je tam asi 5 stoliciek a pri nich je aj tel. budka...oproti su kavomaty cize raz dva to najdete 😉 😉 😉

majka86 ja mam tasku velku ako svet 😅 😅 😅 ak chces kuk do mojho albumu tam je to hebedo odfotene...a kaslem na to co si o mne bude kto mysliet...ja viem, ze tam mam veci co potrebujem a hotovo...ono sa to nezda, ale kosele nocne, plienky, vlozky, vlhcene obrusky, drogeria aj k porodu...wc papiere, jedna voda....a papuce a taska je plna ...takze sa vobec netrap..jedine ak by vam to robilo problem s nosenim, co si nemyslim...taska sa donesie do porodnice...ta bude pri tebe stale a ked porodis...bude na voziku pod tebou ked ta prevezu na sestonedelie...nerodila som sice ale mam presne pokyny od sestry mojej 😉 😉

majka86
29. apr 2009

dakujem za zoznam zuzkad 🙂 to mas pravdu, ze fakt len par veci (ved len zupan mi zaberie pol tasky)a je to plne..
ja byvam hned pri antolskej, cize mne ani nebude vadit, ak mi to postupne budu nosit..
inak ze vraj naozaj vlozky davaju :o) ale tiez by som to teda neriskovala bez nich

akejka
29. apr 2009

majka tie vložky nám dávali tak prvé 2 dni - boli sme 2 baby na izbe (po sekcii) a mali sme ich asi 50 ks položených na stolíku. Ale potom nám ich už nedopľňali, tak sme používali svoje...
nezabudnite si šľapky do sprchy, ja som ich tam mala jediná - z 2 izieb, čo sme mali spoločnú kúpeľňu. Neriskovala by som pleseň na nohách...

Zas nebaľte si toho zbytočne veľa, podonáša vám potom manžel, čo bude treba...ja som si z každého brala 1ks -balík vložiek, balík plienok, 1 toaleťák, 1 vodu,...manžel potom denne vozil ďalšie veci, keď bolo treba.

zuzkad
29. apr 2009

majka86 ja to mam tiez kusok od nemocnice...asi 5 minut autom...ved nejako to zvladneme...tie vlozky si beriem za kazdu cenu, lebo spoliehat sa na to nebudem...a ak by som nedostala nemocnicne, nebudem predsa nahanat sestricky nech mi priesu balik vloziek...radsej siahnem do tasky a vezmem si svoje 😉 😉 😉

akejka slapky mam 😉 😉 to bolo skoro prve co som si zabalila 😉 😉 😉 radsej ako pises...pliesen chytit ee nechcem 😝 😝 😝
ono neuveris, ale ja naozaj mam tak ako pises po jednom...ale aj tak je ta taska plna 😀 😀 😀 nevadi..ako som uz pisala, neriesim to...hlavne, ze budem mat vsetko potrebne pri sebe 🙂 🙂 🙂

akejka
29. apr 2009

zuzka presne, aj ja som mala veľkú cestovnú kabelu na kolieskach úplne natrieskanú - ten toaleťák (aj keď som ho stlačila), šľapky, papuče a hlavne plienky zaberú dosť miesta 😀
A oba razy som si do pôrodnice naivne zbalila aj krížovky, časopisy - ani raz som sa k nim nedostala, nebol čas, ak bol trošku kľud, snažila som si zdriemnuť, lebo v noci som spávala max. 3 hodiny. (aj to bol úspech, ke´d som toľko spolu prespala). Ja mám hrozne rušivý spánok a tak ma budilo každé zaplakanie na oddelení, to, že sestričky behali po chodbe, vŕzgajúce vozíky s bábätkami na chodbe, lebo niektoré s apo nociach s miminkami prechádzali po chodbe...

kolka1
29. apr 2009

Ahojte, ma tu prosim niekto skusenosti s MUDr.Janacom? Mozete mi dat referenciu? Vdaka

leahl
29. apr 2009

niekde som tu postrehla diskusiu o nom, vraj je veľmi dobrý odborník ale treba sa povzniesť nad jeho správaním a slovníkom...(doslova bolo napísané že sa správa ako ,,jedno hovado,,) ked to nájdem tak ti to prepošlem..ale baby si ho ako lekára chválili

talinka
29. apr 2009

kolka, mam zname a kamosky, co rodili u Janaca a nevedia si vynachvalit, vynikajuci odbornik aj ked svojsky,ale treba ho brat s rezervou a chapat jeho humor a je velmi ok, dokonca niektore si ho zaplatili aj pri druhom porode.... 🙂

iveta901
29. apr 2009

Ahojte ja by som Vas chcela poprosit o pomoc, chcem sa objednat k Mudrr.Havaldovi po prvykrat a neviem tel.cislo.Alebo to treba osobne? A este sa chcem opytat ze ked nemam urobenu kultivaciu na steptokoka tak mi ho urobia na Antolskej?

talinka
29. apr 2009

iveta, ja som chodila k HAvaldovi ale nemam nanho cislo, skus zavolat cez informacie na Antolsku nech ta prepnu, neviem ci sa da k nemu objednat, proste tam chod a je to 😉

zuzkad
29. apr 2009

cafte tak som doma z nemocky...maly je drobcek 😅 😅 😅 podla sona ma teraz 2900g ...taky drobecek moj...a podla doki ak neporodim do nedele mam sa v pondelok hlasit v poradni a dohodneme co a ako...asi by som mala v utorok nastupit do nemocnice....normalne sa uz aj tesim..ze by som aj rodit isla 😉 😉 😉
doki sa smiala, lebo maly je zevraj zvlastne poskladany...nejako ma nozky aj rucicky do lavej strany ..ved aj citim ako ma tam boxuje 😅 😅 som zvedava ako pojde von...dufam, ze sa nezacne roztahovat ked pojde von a potraúi maminku 😖 😖

iveta mne robili ster na kultivaciu az v 39tt takze urcite aj tebe budu robit len troska neskor...popripade ak pojdes do poradne pripomen im to...aj ked to istotne budu robit 😉 😉 😉

akejka ja som mala tiez nutkanie, ze si pribalim krizovky, ale z toho zislo a mam zabalenu mini knizku "vsetko o kojeni" 😀 😀 😀 ..ta sa mi asi zide kedze som zaciatocnicka 😀 😀

talinka ahoj 😉 😉 😉

skovka
29. apr 2009

Iveta ja chodim k Havaldovi, cislo som si opisala, len ho teraz neviem najst. Skus zavolat na recepciu a vypytat si na neho cislo, je to ambulancia c. 22. Byva tam tusim v utorok, urcite v stredu a v piatok. Ja som sa neobjednavaa, prisla som osobne. Co sa tyka kultivacie, ak ti ju nerobila tvoja doktorka, tak ti ju urobia na antolskej.
Zuzi ja sa mam tiez objednat na sono, som zvedava, kolko sme narastli. Aj ked ten ultrazvuk netreba brat az tak vazne, odchylky su dost velke. A 2900, to je pekna vaha, lepsie ako valibuk, ktory by mal uz teraz pomaly 4 kila nie? 🙂 Aspon pojde lahsie von 🙂 . Ja som inac posledny mesiac vobec nepribrala, tento tyzden dokonca pol kila schudla, tak hadam mala rastie tak ako ma.
A k baleniu tasky som sa este nedostala, ale zajtra sa chystam.. myslela som, ze zoberiem taku strednu, ale ako vidim, bude treba riadnu tastisko 🙂

terezka044
29. apr 2009

havalda je velmi prijemny musim potvrdit, chodim k nemu na ultrazvuk. vsetko pekne vysvetli, opise, porozprava, opyta sa ako sa dari.. velmi mily pan. kebyze si mam vybrat kto ma odrodi tak vyberiem jeho. ale 7tisic na porodnika nemam 😀

rybca
29. apr 2009

ahojte, tak uz som tu, doobeda som bola na poradni, dnes ma nepozorala palpacne, len mi zmerali tlak, kukli na tlak co si meriam doma, vysledky zo sona a dohodli sme sa na buduci tyzden rano na odber krvi kvoli epi a potom bezna poradna, predbezny termiin medzi 10. a 18. majom, tak ssme sa uz s drahym dohodli, ze 7. doleti domov a potom zvysime fyzicku aktivitu aby prisiel drobec co najskor medzi nas..🙂

zuzzii
29. apr 2009

Ahojte, chodi tu niektora k dr. rozenbergovi? Ja zacnem chodit na Antolsku az o mesiac, a asi by som isla k nemu.. neviete kedy ordinuje?
Baby vy uz to mate za par 🙂 sa maaate, ja uz teraz ledva nosim brusko ... tak drzim palce k porodu.

zuzkad
29. apr 2009

skovka ja by som prijala keby mal moj maly tak 3500g ...2900 sa mi zda malicko, ale zas bude to moj maly drobcek 😅 😅 ...ved on dorastie 😉 😉 pocula som, ze tu vahu moze mat mimco uplne inu pri narodeni..ako sono odhadlo, tak dufam, ze menej to nebude 😅 😅 😅
ja zajtra idem dokoncit balenie, aby som mala vsetko naozaj pripravene, kedze mi doki povedala, ze to moze byt do nedele...tak radsej nech som pripravena na 100% 😉 😉

rybca mozno od radosti, ze ti drahy priletel porodis prave 7.5. 😀 😀 😉 😉

zuzzii mozno sa opakujem, ale uvidis ako ryyyychlo ti to ubehne...ja som presne ako ty sem pisala, ako zavidim, ze uz to maju tehulky za par a pozri sa na buduci tyzden mam termin a mozno uz aj mamina bude zo mna 😅 😅 😅 ...ja som mala 8 mesiac dost blby...vsetko ma bolelo...zle sa mi chodilo a teraz tesne pred porodom sa citim akoby som ani tehu nebola...plna energie..len to brusko ma robi nemotornou...inac sa citim super 😉 😉

zuzzii
29. apr 2009

zuzkad mne to islo celkom rychlo az doteraz 🙂 zrazu mi narastlo brusko a ide to pomalsie ... ale tak verim ze tie 2 mesiace uz ubehnu ... juj tak prajem co najlepsi porod a napis potom ako to islo 🙂...

rybca
29. apr 2009

zuzka - ja som uz aj tak nastavena, 7. vyzdvyhem draheho na letisku, potom nejaka fyzicka aktivita a 8. sa nam narodi babatko..🙂 mam tyzden na to, aby som to vysvetlila krpcekovi v brusku..🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre