Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katka1981
1. máj 2009

Maminahenika, dakujem za tip, uz som si to ulozila do mobilu. Nevies mi poradit prosim ake nohavicky po porode?

zuzkad
1. máj 2009

katrin79 ja si beriem 3 kosele, ale v pripade ak nahodou by som si ich rychlo zaspinila a nemala by som cistu pri sebe, kludne si zevraj mozes popytat novu z nemocnice, ze ti daju aj zupan...cize ak si ich nechces znicit, tak si pytaj novu koselu..moja sestra mala aj svoju aj ich a dokonca si tu ich chvalila, lebo sa dobre rozopinala pri kojeni 😉 😉 😉 😉

terezka044 ja by som sa riadila podla skorsieho....aby si bola pripravena a opatrnejsia v tom termine...aj tak v poslednej dobe sa deticky rodia nejako skor ako su terminy urcene...az na mna ja ten pripad nie som "zatia" 😉 😉 😉
Inac ani ja kosele nemam rada, ja len kratase a tielko....ale co si pomozeme...predsa tam nam to bude lepsie aj kv. lekarom a navstevam, lebo asi by to blbo vyzeralo behat sam polonaha po chodbe...len v nejakom tielocku a kratasoch 😀 😀 😀 a este taka tucna po porode 😀 😀 😀

zuzkad
1. máj 2009

ahoj henika 🙂 🙂 nooo ako vidis stale 2v1...tuto noc som mala sice dost casto bolesti, ale preslo to, teraz mam sem tam ale slabucke, cize sa nejak nestresujem 😖 😖 resp. netesim, zeby som isla uz rodit.
Ta mast co pises aj pomoze troska na strpnutie ?? Lebo dost kociek sa stazuje, ze maju bolesti pri kojeni...dufam, ze to zvladnem 😉 😉 😉

ako sa inac mate ? Co nove ? Jasne, ze ak to pride na mna ozvem sa...to je na 100% 😉 😉 😉

mneme
1. máj 2009

terezka, ja som tiez pocula, ze najspolalivejsi odhad terminu dava utz v 12-14 tt, ale podla mna si nerob tazku hlavu z terminu - vies predsa, ze je to plus minus 2 tyzdne a v tom rozmedzi sa predsa pohybuju vsetky tvoje terminy. gynekolog ti bude vediet povedat, ako sa tvoja situacia priebezne vyvija. radsej sa pobal, aby si bola pripravena, ale babo predsa najlepsie vie, kedy sa ma vypytat na svet 🙂

anjelik7
1. máj 2009

Zuzkad,ak sa babo spravne priklada,predchadza sa bolestivym a zranenym bradavkam.Na to je tam laktacna a aj kazda sestricka vyskolena.Ak nie je mamina spokojna s jednou,zavola si inu sestricku.Bradavky su vzdy zo zaciatku citlive ale casom bolest nebude taka vyrazna.Najlepsia masticka je materske mlieko.I tak pri pohlade na svoje dieta,kazda matka zabuda na bolest.

tehula
1. máj 2009

Ahojte dievcata.
Zuzkad: este stale si v celku? Ja uz seriozne uvazujem nad tym zbalit sa, no momentalne sa na to ani necitim.....ide to so mnou z kopca, brucho kleslo, strasne ma tlaci, chrbticu uz necitim, dole mam take hrce opuchnute, ze neviem, co si uz o tom mysliet.....ledva chodim jak kacica....
este ma cakaju odrobit 2dni v praci, neviem, ako vydrzim do porodu. MAm pocit, jak keby som mala rodit hned zajtra. A to som bola doteraz fit, cvicila som, prechadzky......no posledne dni, zmeny jak hovado
Ako sa citite vy kocky?

katka1981
1. máj 2009

tehula, ahoj. Ja som pred chvilou isla na wcko a same stony.Hovorim muzovi ze zas sa citim jak po porode (mala ma hlavicku v panve , niekedy to dost boli)

zuzkad
1. máj 2009

anjelik7 dufam, ze mas pravdu a kojenie bude hrackou pre mna...lebo aj to ma znepokojuje, ze este stale nemam ziadnu tekutinu - kolostrum, ktora by mala vytekat z prsnikov :o( tak dufam, ze to je v poriadku

tehula no ako vidis stale som 2v1 ...aj som mala cez noc bolesti aj dnes ale nepravidelne a nie caste...cize zase nic...pred chvilou som dovesala zaclonu, tak ma svokra skoro zaskrtila, ked ma videla na rebriku...ale ja som si ju chcela povesat po svojom 😉 😉 ...mozno mi to nejak dopomoze 😀 😀 😀

sarianah
1. máj 2009

..jeej zuzkad a Ty stale nic..som myslela ze sem mrknem a Ty uz budes pisat zazitky z porodu a aky je maly sladky 🙂
..mimochodom Ty si expertka..v tvojom stave vesat zaclony 😠 😀
Masticku na bradavky predavaju aj sestricky na sestonedeli, je fakt perfektna, ja som mala so sebou kalciovu mast, ale moc nepomahala a musela sa umyvat, tak som si kupila tu od sestriciek a ta bola super, nemusela sa umyvat a hned som citila ulavu..je to rakuska masticka specialne na bradavky, u nas v lekarnach ju nemaju a fakt pomaha..len treba ju spotrebovat do 3 mesiacov od otvorenia, tak je fajn kupit si aj na domov jednu ked sa minie, ale da sa potom prist kedykolvek kupit k sestrickam keby sa ti minula..vtedy stala 160 Sk, teraz neviem ked su eurace..
A ano, to je pravda, na zaciatku kojenie boli, ja som videla pomaly hviezdicky, ked sa maly pricucol 😀 , tahal jak o dusu, tusim az z päty 😀 😀 ..bolelo to asi prve 2 tyzdne a potom je to uz o.k...

anjelik7
2. máj 2009

Zuzkad,vsetko je v najvacsom poriadku,mliecko sa spusta po porode,ked sa dietatko priklada k prsniku.Niektore maminy maju kolostrum uz v poslednom trimestry,ale to vobec neovplyvnuje dojcenie.

katrin79
2. máj 2009

ked tu uz spominate ten krem na bradavky, viete poradit aku kupit masticku na ritku pre babo proti zapareninam?
A este ma zaujima, do porodnice treba zobrat jedno cele balenie jednorazovych plienok?

terezka044
2. máj 2009

baby tak budem uz cakat toho 3.6. , snad pojde von 😀

katrin: masticku bud bepanthen ten je aj na bradavky alebo sudocrem 🙂
a zobrat treba cca 30ks plienok

zuzkad
2. máj 2009

sarianah noo ako vidis, zazitky ti este nepopisem z porodu, kedze nerodime este 😀 😀 😀 vcera som mala dost bolavy den...cely den som mala bolesti ako pri menzese ked som dostala, ale nepravidelne a v pohode to preslo...a dnes nic cely den 😉 😉 takze uvidime 🙂 🙂

ten kremik si urcite budem v nemocke pytat, lebo aj ja mam len kalciovu mast a bepanthen ale tu na bradavky si kupim v nemocke, aby som mala 😉 😉

terezka044
2. máj 2009

baby a co si beriete do nemocnice na pitie a jedenie? lebo nemocnicna strava to by som fakt nejedla 😔 som tam uz bola, aj za kamoskou a to iste, proste neviem, navyse neviem ci je prisposobena pre kojacu maminu? ja by som sa na to nespoliehala ktovie z coho to robia, 😕

ja si planujem brat ten sixpack mineralok Lucka al. Rajec (neperlivu), ovocie. Dalej vobec neviem, ako ste to riesili tie co ste tam boli? Chodili ste si kupovat do bufetu ci ste jedli co nemocnica dala? 😀

zuzkad
2. máj 2009

terezka044 ja mam zatial v taske len 1 vineu 😅 😅 ...mam v plane si dokupit este hroznovy cukor a nejake kekse po porode, aby som pojedla nieco, ostatne si necham nosit, uvidim ako na tom budem s chutou...pocitam, ze si necham priniest kazdy den maminkovsku polievocku atd 😉 😉

miluska.h
2. máj 2009

katrin79: masticka na zapareniny je najlepsia Sudocrem, mam to odskusane... 😉

certica
2. máj 2009

terezka, ja som ficala hlavne na vode, jogurtoch, jablkach a detskych vyzivach s piskotami 😅

katrin79
2. máj 2009

miluska: dakujem, mam zapisane v zozname 🙂

katrin79
2. máj 2009

a treba si brat aj toaletny papier, asi ze? a pribor a pohar tiez? alebo to dostanem?

zuzkad
2. máj 2009

katrin79 ja si beriem kompletne vsetko...a hlavne wc papier...lebo po porode budem rada ak sa ako tak utrem...a to som si kupila totaaalne jemnucky wc papier....tam asi taky nezozenieme 😉 😉 ...pohar si neberiem ale pribor ano...aj taku dozu...ked nebudem stihat hned sa najest...prelozim si to k sebe, lebo zevraj tam to pozbieraju po nejakej dobe a netrapi ich, ze si este nejedla, lebo si kojila, alebo si bola niekde na vysetreni 😉 😉

katrin79
2. máj 2009

zuzi diky za info, takze treba ten najjemnejsi toal.papier 😀

elly111
2. máj 2009

ahojte dlho som sem nenakukla 😀
toaletný papier treba, príbor a pohár dostanete ak nebudete mať vlastné 🙂
do bufetu som nechodila, iba pred pôrodom na kremeš s manželom😀 a jedla som čo nemocnica dala, mlsala hroznový cukor a pila veľa vody, jablkový džús,...
všetkým vám želám bezproblémové pôrody a zdravučké drobčiatka

terezka044
3. máj 2009

Baby kto vsetko ide zajtra na prednasku na antolsku? ja idem kuknut dufam ze bude miesto 🙂 😀 kedy to je 12.45? a kde presne, neviete mi povedat prosim ako sa tam dostanem 🙂 🙂

mneme
3. máj 2009

terezka, ja tam mozno skocim ak budem stihat po poradni, ale na dverach ambulancie som si precitala, ze prednaska zacina o 12:30. malo by to byt na 3. poschodi za bufetom. bohuzial sa na antolskej zatial vobec nevyznam, takze sa asi na mieste spytam.

mam otazku na pokrocilejsie tehulky - chcela by som sa ist este predtym, nez to bude naostro, pozriet na porodnicke oddelenie - treba sa vopred dohodnut - ak ano s kym?, alebo ako to vlastne chodi?

dendulka999
3. máj 2009

Ahojte baby, zajtra mám ist prvý krát na antolskú do poradne , neviete mi poradit na ktorom poschodí sa to nachádza a že ktorý lekár tam zajtra bude?? Alebo či tam je viacej ambulancií??

dadka212
3. máj 2009

Dendulka aj ja idem zajtra prvý krát, musíš ísť nie hlavným vchodom, ale úplne dozadu k lekárni, tam je taký vchod do ambulancií všetko je to na prízemí a naľavo budú čakárne, tam si vyberieš lekára...ja idem asi k dr. Oravcovi...inak tu sú ordinačné hodiny lekárov https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

skovka
3. máj 2009

Ahojte, Zuzid vidim, ze sa drzite 🙂 Ja som v utorok na sone, tak budem na teba mysliet 😵 Inac v poslednych dnoch sa mi sniva uz len o porode, pridem do nemocky, vsetko je tam krasne, uzasny porodny box, ale vzdy ma poslu domov, ze este nie je cas 😀
Mne poradili ine maminy tiez sudocrem a bepanthen, takze tie uz mam kupene, aj tu masticku z DM na bradavky, tak hadam nieco z toho zaberie.
Co sa tyka zupanu, vobec by som nevahala, zobrat ten najtensi a uplne staci po kolena, je tam strasne teplo, takze aj tak ho vyuzijeme asi len pri navstevach alebo vysetreniach.
Ja som sa bola pozriet na oddeleni sestonedelia, ale podla mna netreba volat dopredu, oni totiz nevedia kedy budu mat kolko roboty, kolko bude v ten den a hodinu porodov, takze treba tam ist a popytat sa sestriciek, ci teraz maju chvilku casu, a bud povedia ano, alebo nie..
A prednaska je na tretom poschodi nad bufetom, treba ist peso.

nannky
3. máj 2009

Ahojte, chcela som sa opytat, o com byva prednaska v zasadacke, ci je vhodne prist aj s oteckom.

terezka044
3. máj 2009

nannky myslim ze moze dojst aj otecko dokonca sa to zevraj odporuca ak chce byt pri porode 🙂

mneme
3. máj 2009

skovka, a mohla si mrknut aj na porodny sal a tak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre