Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

skovka
4. máj 2009

Certica ak sa mozem este opytat, co si potrebovala priamo na porod? Rozmyslam, ze si dam tie veci do zvlast tasky, ktoru potom uz len vytiahnem z tej velkej. Beha sa tam len v koseli, ci mas na sebe aj zupan? Zevraj su tam aj fitlopty, tie su naco dobre? Pomaha to pri bolestiach nejak?

tehula
4. máj 2009

dievky, ked citam, ze papiere riesite. Viete mi niektora poradit, ako je to s rodnym listom?
Vlastne kto a kedy presne ho vystavuje?

Ide mi totiz o to, ze mam priezvisko bez OVA, co sa riesilo pred sobasom na matrike, kde som k ziadosti o uzatvorenie manzelstva pospisala aj papier, ze si ziadam meno bez OVA........Tam mi bolo povedane, ze automaticky bez OVA sa to nevztahuje na dcery, ze rovnako bude treba pospisat ten papier. Ale neviem, ci tam mam ist pred porodom, ze nech sa to nachysta, alebo potom sa bude cachrovat s rodnym listom, ze jej budu menit priezvisko?
Neviete, prosim niektora?

rybca
4. máj 2009

skovka - crtali sa na sone gulky, tak hadam to bude chlapec, ale mohli to byt aj zdurene zenske organy, na poslednom sone sa nechcel ukazat

co sa tyka dokladov, ja mam v tehu knizke uz pribalene, ze priatel je otcom, aby malemu napisali priezvisko po nom

skovka
4. máj 2009

Tehula tak v tom ti neporadim 😅
Rybca tak to som zvedava, ale aspon budete mat prekvapko 🙂

zuzkad
4. máj 2009

juuj som zaspala a az teraz som sa zobudila 😖 😖 v noci budem pozerat do steny a pocitat ovecky 😀 😀 😀 ale stale ma hlava boli...to pre to, ze v BA je tak vselijak na prsanie ale nie a nie sa spustit dazd a ten tlak mi robi bolesti hlavy 😢 ale dala som si paralen...tak dufam, ze zaberie 😉 😉

skovka si sa pytala na ten hmat...nooo mna osobne to doooost bolelo...trvalo to asi 2 minutky a bol to dost taky tlak palenie a rozbolelo ma brucho ako pri mrche...a krv ale nie moc 😉 😉 hlavne treba byt uvolneny, lebo sa to lahsie robi...ja som sa najskor tak stiahla...od bolesti...ale potom som sa snazila dychat a v duchu som si hovorila, ze porod bude horsi tak vydrzat musim 😉 😉 ...inac ak by si sa troska poponahlala...aj by si ma mohla stihnut v nemocke 😉 😉 😉 ja by som tam mohla byt asi od piatka...no ale uvidime 🙂 🙂

Ja co sa tyka papierovaciek...ja mam pribaleny papier z matriky, lebo ja som slobodna, ze otec dietata priznava otcovstvo a bude mat maly po nom priezvisko po nom...ale ako je to so sobasnym netusim 😖 😖

na porod mam jednu igelitku a v nej mam staru koselu, zupan, sprchovacie potreby s osusckou, vodu, papuce do sprchy..aj normalne...tic tac...wc papier 😉 😉 skovka niekde tu davnejsie som citala, aby sme si zupan brali, lebo ked ta vezu cez chodbu ci co...moze byt na chodbe viac oteckou a ty si skoro holaci co...uz si presne nepamatam, ale kocky radili ten zupan na zakrytie 🙂 🙂

skovka
4. máj 2009

ZuziD dik, idem si to tak pobalit, nech potom nepretiasam celu tasku a nehladam veci.
Ci sa poponahlam.. no uvidime, zatial tomu totiz nic nenaznacuje 😖 Ale urcite dam vediet, keby daco 😉

tehula
4. máj 2009

dakujem baby, nasla som nastastie tuto temu na konikovi, tak snad mi odpisu tie co to riesili....

Zuzkad> fiha, tak aspon mozes povedat, ze uz poznas Hamiltona 😀 Pevne verim, ze to uz dojde..........a nechcem moc prorokovat, ale mozno ten spanok cez den mal svoj ucel...........oddychnut si pre finale!!!!!!!!!! Mozno sa v noci fakt nevyspis.
Tfuj tfuj, drzim palce a potom sa nam ozyvaj

tehula
4. máj 2009

rybca> wow, no ja by som bola v napati jak guma v gacoch 😀 MNe povedali chlapca v 13tt, co bolo este skoro a jasne, ze sa sekli vtedy, no uz od 16tt im to vyzeralo na dievca....potom v 20tt to uz Havalda nesmelo tvrdil, ze asi fakt holka a sama som jej pisinu videla az na 3D v 24tt....a veru mala ju opuchnutu, ale jasna susula to bola 😀
A odvtedy mi na sono vzdy sa pytaju, ci viem, co to je, lebo ze mala tak nohy roztahuje, ze sa to neda nevidiet, ze ine deti su skor hanlivejsie............dufam, ze jej to neostane 😖 , bude tvrda vychova 😀

zuzkad
4. máj 2009

skovka ja mam tu igelitku v taske hned na vrchu, aby ked to pride na mna a budem uz v porodnici aby som len siahla do tasky a mala dolezite veci pri sebe hned, lebo ak budu bolesti budem o to nervoznejsia a budem stresovat ked to hned nenajdem budem sa bat, ci som si to nezabudla 😉 😉

bola by som mooc rada, ak by som ta stihla, ale ved uvidime 😉 😉 mozno sa budeme striedat 😉 😉

terezka044
4. máj 2009

tehula 😀 😀

terezka044
4. máj 2009

zuzka budeme na teba mysliet 😉

certica
4. máj 2009

mozno sa vam k porodu zide aj balzam na pery a mineral. voda v rozprasovaci na tvar...

slnecnica11
4. máj 2009

tehula a ten nas sa tiez na kazdom ultr.ukazuje jaky je chlapisko 🙂
ten ma nohy roztiahnute stale,pa tatovi 😀 😀

mneme
4. máj 2009
valmra
4. máj 2009

takze otecko nemoze byt pri 1. dobe porodnej???? som sa tu davnejsie docitala, ze otecko tam moze byt. tak ako to vlastne je?
moj drahy pri porode nechce byt, ale chceli sme zaplatit ten poplatok zanho kvoli tomu, ze moze byt pri mne pri 1. dobe porodnej. tak teraz som z toho jelen ☹ ☹
zuzkad - takze stale nic ☹ som zvedava, ako dopadnem ja...v stredu idem na poradnu, to mam prave termin, v stredu som bola na 1,5cm otvorena...som velmi zvedava ci si ma tam uz nechaju alebo ma poslu este domov

mneme
4. máj 2009

valmra, ale ved ty predsa v prvej dobe nemusis lezat na tej vzdycharni - mozes chodit a byt aktivna - vtedy s tebou otecko urcite moze byt. presnejsie ti ale urcite napisu baby, co uz maju porod za sebou.

valmra
4. máj 2009

dakujem 🙂

zuzkad
4. máj 2009

mneme dakujem za pekne zazelanie...ja dufam, ze to naozaj aj bude skory porod...a dufam aj, ze bezproblemovy 😉 😉 ja som porodny box nevidela...ani som sa nejak na to nepripravovala...uvidim ho az ked bude treba...v den D 😉 😉 😉 ale dakujem, ze si vsetko tak pekne popisala...zase som o nieco mudrejsia 🙂 🙂

inac babulky ten hamiltonov hmat nezabera na mna nejak...som stale 2v1 ziadne bolesti nemam...cize vsetko preslo 😉 😉 rodit este nebudeme 🙂 🙂 nevadi, nech si maly este pobudne pekne v brusku a pribera..len nie zas moc 😕 😕 taky 3,5kg by ma potesil najviac 🙂 🙂

ja budem mat kamosku pri sebe ..tiez netusim ako to je kedy moze byt uz pri mne, ale to asi ked absolvujem klystir, sprchu, monitor...potom uz moze byt pri nas celu dobu...a ked pride k porodu...tak moze manzel alebo kamoska odist uz von...cize by som sa netrapila s tym 🙂 🙂

Kocky viete mi poradit ako je to s pokladnou dole ?? Stale nemam zaplatenu EPI ...keby to na mna prislo aj v noci, je tam otvorena stale ?? Aby som si mohla vsetko zaplatit ak nestihnem skor ??

valmra
4. máj 2009

EPI sa kupuje v lekarni, ktora je nonstop otvorena. ja rozmyslam, ze teraz v stredu si ju uz pre istotu kupim a potom nemusime stresovat kvoli tomu

tehula
4. máj 2009

valmra" v lekarni?????????? To si kupujes tu injekciu? Ja som myslela, ze vlastne okrem latky platis za vykon.....neviem si predstavit behat s epiduralom po vzdycharni a hladat ARistu, ktroy to pichne.

Boze, zas mi prisli poslickovia...to som chcela ist spat.
Zuzkad> vidis, ako s tebou citim? 😀

zuzkad
4. máj 2009

tehula 😀 😀 ty si taaak sucitna...len skoda, ze mne nic nechodi ...ziadny poslicek niiic....skor mam pocit, ze mi je lepsie ..ani brucho mi od poradne netvrdne..u mna to ide vsetko naopak 😀 😀

valmra
4. máj 2009

ano, v lekarni sa kupuje.

tehula
4. máj 2009

zuzkad> posielam ti s radostou vsetkych mojich poslov, uz fakt chcem ist do hajan, neda sa mi, auuuuu. Zajtra ma caka posledny den v robote, robim mecheche, sa tesim na dobroty 😀
valmra> dakujem za info, padam na zadok z toho, co sa clovek este nedozvie..........Nemozem si doniest vlastneho ARistu inak? 😀 Zavolala by som sestru svoju, ona je v spinaloch a epiduralkach uz zbehla 😅

zuzkad
4. máj 2009

valmra to som nevedela...podla prednasky...si to len zaplatis a pri porode ked si povies, teraz to uz chcem...pride doki a pichne ti to...oni to maju uz pri sebe nie ?? Zajtra sa opytam sestry mojej...ona uz rodila 2x s EPI ale nehovorila mi nic o kupovani v lekarni...ale aspon budeme mudrejsie 😉 😉

valmra
4. máj 2009

ta EPI stoji dost penazi ☹ za pichnutie platit nebudes...takze si myslim, ze je jedno kto ti to pichne 🙂 ale keby si nasla niekoho kto ti ju kupi, tak to by bolo lepsie 🙂 🙂

zuzkad
4. máj 2009

tehula aspon vies, ze sa ti vsetko pekne pripravuje na porod ako ma...ja som poslickov zacala mat az okolo 37tt a vidis, teraz mi vsetko aj dlhsie trva...to mne magnezium potlacalo ...ale neboj ked mavam poslickov bolesti mam riadne vzdy...take ze az predychavat musim...ale aspon trenujeme 😉 😉 ...skus si dat teplu sprchu mne to vzdy zaberie..a potom suuup rychlo do postele a rychlo zaspat 😉 😉 bruuu noc 🙂 🙂

valmra
4. máj 2009

tak to som z toho zase jelen...ja som sa dopocula, ze sa to kupi v lekarni a ked ju budes chciet pichnut, tak ti ju pichnu a ked nie, tak ju vratis spat do lekarne a oni ti vratia peniaze.
jedna znama rodila asi tak pred mesiacom a jej muz isiel dole kupit EPI a kym prisiel naspat hore, tak mala uz bola na svet
tak som teda fakt zvedava ako to vlastne je, nechcem podavat milne informacie 😉
v stredu idem na poradnu, tak sa stavim v lekarni a spytam sa ze co a ako.

tehula
4. máj 2009

zuzkad> ak tu este stihnes napisat, zisti u svojej dokiny, ako je to s EPI, lebo ja som paf..... Do sprchy uz nejdem, som bola pred chvilou, lebo som cvicila...trochu rozdycham, hadam to prejde pomaly uz
KOcky drzte sa a informujte o vsetkom. Myslim na vas 🙂

zuzkad
4. máj 2009

jasne babulky zistim a poviem....ved ja ju nemam kupenu 😕 😕 😕 zajtra sa popytam sestry a hned sem napisem...ona rodila na Antolskej teraz v oktobri...takze budeme mudrejsie...a mozno sa nam ozve nejaka cerstva maminka a da nam info ako to je s tou nestastnou EPI 🙂 🙂

bruu noc babulky...pekne snicky 😉 😉

valmra
4. máj 2009

som veelmi zvedava na nove info o EPI...bru noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre