Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzkad
25. máj 2009

rybca gratulujeeeeeeeeeeeeem 😉 😉 😉

tehula si spravne naladena na porod 😉 😉 tak sup sup do toho drzim paste aby si mala supeeeer porod 😉 😉 😉 a neboj zelene kachlicky nebudes ani vnimat...mne bolo jedno ake farby su okolo, hlavne, nech mame po tom 😅 😅 a tusim zelena tam ani nie je, len oranzova...tusiiim co som vnimala 😀 😀 😀

miluska : tak ty si chodis na Strecniancku do lekarne a ani neprides kuk ?? Ved ja som na skok od lekarni 😉 😉 😉 aj ja tam chodim lebo je to kusok odo mna a hlavne non stop otvorene 😉 😉 😉

zuzkad
25. máj 2009

Babulky co uz ste maminky, prosiiiim len jedna informacia..s nozickami ma caka navsteva na Antolsku ako to tam chodi tie co ste boli uz ??

matinkam
25. máj 2009

Tehula - k tym podlozkam, ja mam 10 ks z tychto
http://www.depend.cz/produkty/podlozky/bed/
Zuzka D - dakujem za tvoje slova a povzbudenie 🙂 prave som sa od Misky vratila, zatial cakame, termin mame tento piatok. Opat sme si so sestrickou aj trocha zazartovali 🙂

mneme
25. máj 2009

rybce gratulujem k chlapovi ako hrom, tak sa konecne dockala a este k tomu nedelneho baba 😀 zelam obom vela zdravia a spolocnej radosti.

akejka, no, ze to mam za par - ono cim je to blizsie, tym sa ti to zda dlhsie - urcite to sama poznas. najma to ma stve, ze nejake priznaky bliziaceho sa porodu vobec nebadam. zatial to nevadi, lebo som dohodnuta na porode s oravcom a ten je este na dovolenke. do poradne idem v stredu a bola by som rada, keby sa uz potom cosi rozbehlo, urcite dam vediet. zatial stale naivne dufam, ze sa vyhnem vyvolavacke a ze vsetko pojde prirodzene aj bez epiduralu 😅

tehula, presne z toho nemocnicneho prostredia mam aj ja najvacsie stresy 😒 . ale ked sa neda rodit na zelenej luke, musia byt aj zelene plaste dobre 😉

miluska.h
25. máj 2009

ahoj zuzi: no ja som chodila na Strecniansku cele tehu, mam tam gynekologicku... 🙂 ako sa mate? nicolasko poslucha? 🙂

baby, tie co uz kazdu chvilku porodite, drzim Vam velmi palceky.

jasminet
25. máj 2009
sarianah
25. máj 2009

zuzkad dodatocne gratulujeeeem k Nicolaskovi.. 😉 ..vidis mas to tak rychlo za sebou..
..akurat som dnes volala na Antolsku kvoli USG obliciek, robia tam tusim aj nozicky aj vsetko ostatne..no hned mi povedali ze mam zavolat buduci tyzden v pondelok, lebo tento tyzden maju plny..bola som tam s malym uz pred 3 mesiacmi, cakalo tam asi 15 mamiciek s babetkami kym prisla lekarka..s cakanim aj vysetrenim sme tam boli asi 2 hodiny..

sarianah
25. máj 2009

..k tej Lattakovej..ja som ju sice nemala zazmluvnenu, ale moja spolubyvajuca ano..o nu sa prikladne starala, aspon 3 krat denne za nou prisla ci sa citi dobre, ci je vsetko v poriadku, ci nema bolesti, moja spolubyvajuca mala prirodzeny porod, ja som bola po sekcii, nemohla som sa ani poriadne pohnut, ale na mna ani nepozrela, jasne chapem ze nemusi, ked som ju nemala zazmluvnenu, ale ked ma sluzbu a ma sa starat o vsetkych pacientov tak trosku zvyseny zaujem okrem otazky "v poriadku?" by nezaskodil kedze som bola po sekcii..mna sa len spytala ci o.k. a isla k spolubyvajucej s ktorou preberala zdravot. stav aspon 15 min...vzdy ked prisla k nam na izbu som mala pocit ze som vzduch, ani ma nepozdravila, ani na mna nepozrela..to sa mi nepacilo..proste som nebola jej znama ani jej pacientka,tak ma uplne ignorovala..

katrin79
25. máj 2009

tehula: ja som kupovala tie podlozky na postel v zdravotnickych potrebach u nas na Sustekovej, bolo tam 10 ks v baleni a mozem to potom vyuzit ak mi zostanu na prebalovanie babatka. Inak myslim, ze to kupis v kazdych zdrav.potrebach, pripadne v lekarni, tak ak mas nejake pri dobe skoc sa pozriet. Alebo ako ti baby radia, maju ich aj v drogerkach, napr. v DM som videla.

katrin79
25. máj 2009

Inak uz by sme mohli nechat temu umrti rodiciek na Antolskej tak, lebo fakt to pre nas, co sa tam kazdu chvilu chystame ist rodit nie je moc prijemne o tom citat. Myslim, ze sa to moze stat v hociktorej nemocnici, proste to bola len zhoda nahod, ze sa to stalo prave dvakrat po sebe v tej istej nemocnici. Nechcem ist do porodnice s tym, ze sa bojim, ci im tam neumriem, to by aj cely porod prebehol este horsie ked ma clovek strach. Ja pojdem do porodnice s tym, ze si chcem odtial "ziva" odniest zdrave babatko a verim, ze tomu tak bude u vsetkych z nas 😉

inneska
25. máj 2009

katrin, rozmýšlala som, či napíšem príspevok ohladom tých prípadov, ale napísala si presne to, čo by som napísala ja...ja tam idem tiež rodiť a nebojím sa, lebo takého niečo sa môže stať v hociktorej nemocnici..a možno sa aj stáva, len sa o tom nevraví...

takže...všetky obavy a strachy hodte za hlavy a pripravte sa na bezproblémový pôrod a tešte sa na svoje bábätká 😵 😵

tehula
25. máj 2009

ahoj Katrin, presne moje slova. A akurat som volala so sestrou, tak ked mi ona vravela, co sa bezne u nich deje na ARO, lisky ani netusia...... Aj tak je to spolovice na nas, ako budeme pocuvat dokiho pri porode. Ja vravim, strach ma chyta z inych veci.

Tak som tie podlozky zohnala, kupila som v DMku od babylove. Dakujem vsetkym za linky a tipy, lebo som najprv nevedela, ako to presne vyzera.

inneska
25. máj 2009

tehu...v DMke som aj kupovala, ale pre seba som v lekárni kúpila 🙂 ale pri prvom pôrode som mala tie DMkové a boli super 😉

katrin79
25. máj 2009

nebojte nic, dobre nam to dopadne, treba len pozitivne mysliet, jasne, ze kazdy ma strach, ale ja mam skor strach o malicku ,aby bola v poriadku ako o seba...ale zvladneme to 😉

tehula: takze uz mas komplet vsetko? no ty si sikovna, ja este vetram na balkone cestovnu tasku, lebo dnes sme kupili a smrdi jak naozaj, tak musim pockat, kym sa vyvetra 😉

katrin79
25. máj 2009

Maminky, ktore ste teraz rodili na Antolskej, mam otazku, ze ci mi treba zobrat si tekute mydlo na ruky, alebo to bude v nemocke? Ci to by som vela chcela od nasich nemocnic? 😀

inneska
25. máj 2009

katrin..ja som tiež kupovala tašku a 2 dni sa vetrala 😝 😝 už som myslela, že bude musieť ísť do pračky 😀 ale vyvetrala a taška je už zbalená a nachystaná 🙂

inneska
25. máj 2009

ja som si zobrala obyč. tuhé mydlo...v IL žiadne mydlo nebolo, tak pre istotu beriem aj do BA 🙂

mneme
25. máj 2009

katrin, dobra otazka, to by aj mna zaujimalo 😕 v poznamkach z predporodnej pripravy k sestonedeliu, ktore mi poslala hav bolo tusim v suvislosti s dodrziavanim hygieny pisane o nejakych dezinfekcnych mydlach na izbach...

inneska
25. máj 2009

ja beriem, to mydlo vela miesta v taške nezaberie 🙂

katrin79
25. máj 2009

inneska: takze z toho potom vyplyva, ze minimalne dva dni este nebudem zbalena 🙂 ale teda som nepredpokladala, ze to bude tak smrdiet, keby som ju kupovala na trhu nepoviem, ale je zo sportoveho obchodu a smrad jak naozaj 😉
mneme: tak si pockame, ak sa ozve nejaka mamina, ktora sa vratila z nemocky, lebo zase nechcem tak brat zbytocne vela veci

olianko
25. máj 2009

katrin ja som sice rodila uz davnejsie ale mala som tam klasicke tuhe mydlo a na izbe sme mali take dezinfekcne.To aj lekar ked prisiel kuknut tak si to natrel na ruky a az potom pozeral babatka 🙂

mneme
25. máj 2009

inneska, obyc. tuhe mydlo si beriem samozrejme aj ja, ale zase take dezinfekcne v prostredi, kde su novorodenci bez vybudovanej imunity by bolo lepsie 🙂

tehula
25. máj 2009

katrin> ja uz som sa vcera pobalila, dnes som tam supla uz iba tie podlozky pod seba.
Tasku som vytasila uplne staru rarohu, ved aj tak sa to ta bude valat kdesi pod postelou....a nechcem byt hnusna, ale asi tam moc vytierane nebude. Ked teda vidim ten zoznam, pomaly premyslam, ci nezbalit aj mop a domestos, ze si tam budeme same upratovat 😀
mydlo som nebrala, len sprchac, takze aj to mam dobalit?

mneme
25. máj 2009

olianko, tak super, dik 😉

olianko
25. máj 2009

no ja ked som tam bola tak vytierali tusim kazdy den ale nie nejako poriadne 😝 .Niektore mamicky sa poriadne stazovali

katrin79
25. máj 2009

tehula: no ja som praveze nemala taku velkost tasky, jedna sa mi zdala strasne velka a jedna mala, tak som musela dokupit nieco medzitym 🙂
inak super si to napisala, berieme si aj cistiace prostriedky a so spolubyvajucou sa budeme striedat v upratovani izby a soc.zariadenia, jeden den jedna a druhy den druha.... 😀 To by bola ina sranda, keby ti z tasky trcal mop 😀 dokino sa spyta, ze mamicka, to co ste si so sebou zobrali? a ty ze no na upratovanie izby predsa 😀

tehula
25. máj 2009

olianko: ja sa z trochu spiny nezblaznim, len sa smejem, ze podlozky nam treba, aby sme im plachty nezaspinili, kosele na porod nedaju, lebo ved kto by to pral.......clovek si fakt musi zobrat ozaj vsetko mozne....potom niet divu, ze kabele mame velke jak keby sme tam na mesiac isli 😀

Pocujte, v zozname to nebolo, ale nemam zobrat aj postolky pre mimi? Nie ze mi potom povedia, ze pre moju sa uz neusli 😅 Ja som radsej zbalila jedny

mneme
25. máj 2009

ja mam do porodky pre mimi zabalene len rukavicky a ciapocku, postolky az na cestu domov. inak katrin, ten mop by sa dal vyuzit aj vramci pohybovej aktivity v prvej dobe porodnej 😀

majkas
25. máj 2009

ahojte,

ako sa mate? suhlasim ze nepozitivne temy treba vynechat a ja teiz o porode premyslam len ako o poslednej z prekazok, co vedie do ciela v prekazkovom behu - hlavna cena = krasne babetko 😀

rybce 😀 gratulujem k syncekovi

zuzkad aj ja som na par metrov od lekarne ne strecnianskej 😉 mozme dat potom kocik party 🙂

tehula
25. máj 2009

katrin> tak to potom s tou taskou chapem. Ja som tiez velmi nemala na vyber, lebo potom mame len take dovolenkove lodne kufriska, ze keby ma s tym na prijme videli, asi ma poslu s tou skrinou domov 😀 Ale mam rada velke kabele. Aj na kabelke sa mi vsetci smeju, ci v nej chodim uz pobalena do nemocnice 😀
No a si zbalena v jednej taske pre seba aj mimi aj porod aj odd. sestonedelia?
Lebo ja som to tak urobila, ze v jednej taske mam taku mini tasticku pre mimi s plienkami, utierkami a kremom na prdel, plus tie rukavicky, ciapka a postolky a este 2ks plienok bvavlnenych. A potom mam kosele svoje a ponozky, vlozky a blablabal.... no a potom tam mam v igelitke strcene veci na porod, ze kosela, zupan, uterak, hajzlak a sprchac

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre