Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katka1981
15. jún 2009

kukenzi, super, takze aj ty budes teraz rarita na antolskej ako som bola ja. Uzi si to, dufam ze si posedis v pohodicke ako ja, moc ti to prajeeeeeeeem.

gertka
15. jún 2009

tak som docitala spatne,

mneme gratulujem k Martinke...dala si jej najkrajsie meno 😀 ako ja mam ... aj ty to uz mas za sebou

inn, majkas...aby som vas nepredbehla 🙂 dnes ma tak pichalo vnutri, ze neviem, co sa deje....ale uz je ok, lezim

katka1981
15. jún 2009

katrin79, Katuska ako sa ti dari s kojenim? Ja mam tu odsavacku z Gyoru pokazenu a neda sa vyreklamovat , som zvedava co vymyslime. Bojim sa ze bud stratim mlieko alebo ju nebudem potrebovat kym mi ju vymenia. Mala nastastie odsava dostatocne, trapi ma ze dnes ma zase zlte ocka.... ako sa dari Lauruske?

mneme
15. jún 2009

marika, vrecko s pieskom na brucho davaju. a na novorodenecke nikoho nepustia, aj ked ty uz budes pohybliva, mozes babo ukazat iba cez sklo a za navstevou musis vyjst na chodbu. pokial si zaplatis nadstandard, moze chodit navsteva za tebou a babom na izbu.

kukenzi, fakt to znie ako super porod, drzte sa obe babulky 🙂

marika6
15. jún 2009

dakujem, na Kramároch mohli za deťmi chodiť

dendulka999
15. jún 2009

tehulka nemám vybratého pôrodníka , ty máš nejakého??

baruskah
15. jún 2009

Ahij baby, gratulujem k babatkam....zajtra idem na poradnu na antolsku....kto sa tiez chystate?
susy: mame rovnako termin, tak sa snad stretneme....

katrin79
15. jún 2009

ahoj Kati, no zatial sa mame fajn, dufam, ze to tak aj zostane, malicka len papa a spinka, takze mi nerobi ziadne starosti, je velmi dobrucka, ja som si isla kupit odsavacku priamo ked ma muz viezol z porodnice, som sa bala, ze co ked sa mi mala neprisaje zase ako to bolo v nemocnici, tak aby som si mohla mliecko odsat, ale zatial som ju nepouzila, lebo sa pekne napapa sama, co sa velmi tesim.
Ako casto davas papat Sofinke? Moja mala sa budi kazde tri hodiny, v noci kazde styri. Inak som sa bala ked som ju sla prvykrat kupat, ze ako to zvladneme, ci ju budem vediet chytit a tak, ale nastastie to zvladame celkom fajn, pri obliekani si sice trosku poplace vacsinou, ale potom ideme hned papat a je kludnejsia.
Ale nejak si nevie odgrgnut, lebo vacsinou mi pri kojeni zaspi a potom ked ju dam odgrgnut, tak uz je ako zarezana 🙂

ninimimi
15. jún 2009

Kukenzi : aj ja ti gratulujem k Natálke neskor sa spýtam ako sa to dá zvládnuť s dvomi deťmi 🙂
🙂 Premýšlam o druhom no bojím sa že by som toho mala asi moc 😝

katrin79
15. jún 2009

mneme: diky za info o soc.poistovni, som nevedela, ze to staci poslat postou, ale pre istotu si tam zajtra zavolam, ci fakt netreba osobne, lebo som pocula, ze do soc. treba ist

miluska.h
15. jún 2009

mneme, kukenzi: gratulujem k babetkam 🙂

kobolova
15. jún 2009

katka, mneme, katrin i ostatne baby, co ste v poslednom case rodili - obliekali ste svojim krpcom pocas pobytu v nemocnici svoju ciapocku, rukavicky a ponozky? Alebo im obliekali erarne?
Ja len, ci si to ma vyznam pribalit... 😝

katka1981
16. jún 2009

katrin79, no mala vcera plakala asi 4 hodiny, no v kuse nie, lebo sme ju mojkali, po 22.zvykne mavat koliku, dnes sa ukludnila rano o 2.30. Krmim ju ako si pyta, niekedy aj kazdu hodinu a pol az dve. Lebo ked pri kojeni zaspi, spapa malo a pyta si castejsie. V noci vacsinou pri kojeni zaspim, takze cas nestiham sledovat ale ked zaspime v posteli spolu, mala je spokojna. Pokial nema koliku, po kojeni hned zaspinka. Dnes zavolam pediatricke, co na tie krce. Vcera som uz plakala, nevladala som.

inneska
16. jún 2009

katka...tieto prvé týždne sú najhoršie, ale prekonáte a bude krásne 🙂 držím palce, nech to zvládnete a malička vám robí radosť 😉

kobolova...ja si myslím, že asi bude všetko erár...resp. tieto veci asi ani nepoužívajú v nemocke(teda aspoň pred rokom v IL sa to vôbec neobliekalo)ani čipaočky, ani rukavičky ani ponožky...

katka1981
16. jún 2009

kobolova, vsetko nam dali v nemocnici, aj kremik na ritku, oblecko maju peknucke, ciapocku nam nedali, ze je teplo, rukavicky ti dali ked si si vypytala, lebo niektore babatka maju dlhe nechtiky. Vezmi si pre babo len pampersky a vlhcene utierky, popripade pre seba na kojenie 2 latkove plienky. Pre babatko ti nic ine do porodky na antolsku netreba. Az ked si babo budes brat domov potrebujes postolky a oblecenie.

katka1981
16. jún 2009

inneska dakujem, bude to take 3 mesiace, uz aby sa to zlepsilo. Volala som pediatricke, nieconam napise, ale ze nech necakame zazraky, ale verim ze to pomoze a bude dobre.

inneska
16. jún 2009

katka...ja som paťkovi dávala espumisan pred každým papaním zopár kvapiek a mali sme klud 🙂 za 2 mesiace ho bolelo bruško asi tak 2x, že riadne, že ani kvapky nepomohli...ale inak bolo dobre, tak asi zaberali..verím, že to zvládnete 😉

dadka212
16. jún 2009

ahojte 🙂

Mneme, Kukenzi gratulujem k dcérenkam 😵

katka1981
16. jún 2009

inneska, mne pediatricka do telefonu spominala biogaiu, to beriem aj ja a este nejake 2 nazvy ale neviem co, manzel k nej zbehne adostane recept a instrukcie. Tak to mu nadherne zabralo, dufam, ze aj malickej nieco pomoze. Ved ja nie som vobec nafuknuta, davam si extra pozor nato co zjem. Ked sa ti syncek narodi v TP tak bude mat krasny datum.

katka1981
16. jún 2009

dadka212, ahooooooooooooooooooooooooooooooj. gratulujem! tak co dame stretko teutonia? 😀

inneska
16. jún 2009

katka...aj ja som si dávala pozor na to čo zjem, a raz mi aj reagoval na čerstvé pečivo, tak som chrúmala len staré 2-3 dňové rožky 😅 a ani po údenom mäse mu nebolo dobre...
snád lieky od dokiny pomôžu...a prečo bude pekný dátum?? keby sa podarí 7.7., by bolo fajn... 🙂 alebo máš niečo významné v tento deň??

katka1981
16. jún 2009

kobolova, nechodis k dr.havaldovi?

dadka212
16. jún 2009

ahoj Kati 🙂 ďakujeme
no nakoniec som nekúpila teutoniu, ale jané lebo som "našla" teutonku neskoro a neprišla by mi načas (asi keby mala malinká mesiac)
inak ja idem dnes na poradňu a tiež sa niečo spýtam na bruško, lebo Danielka stále len plače a plače keď je hore ☹ a spinká cez deň tak nekludne, každú chvílku je hore, tak si myslím, že by to mohlo byť bruško...

alikaa
16. jún 2009

Ahojte, chcem sa opytat ci niektora z vas rodila u dr. Durinovej, resp. ake s nou mate skusenosti?

katka1981
16. jún 2009

dadka212, jane bol aj nas favorit. S teutonkou som spokojna nad mieru ale tiez by som na nu necakala na poslednu chvilu. Moja teraz zaspinkala ale ta noc bola hrozna, uz som nevedela co robit, len som ju kojila, mojkala, a plakala a mala krce. Dala som ju do postielky, ze sa vyplace a zaspi, ale ten rev, muz bol so psom v garazi a krici na mna ze co je malej a ja na neho, ze nic place ako ostatne deti, ze ja uz nevladzem, najhorsie bolo ze som bola taka unavena ze som sa bala mat ju na rukach aby mi nepadla na zem. Nic nepomahalo, potom ju zobral muz, plakala aj jemu, aspon som si dala sprchu a do 2.30 ju mal na rukach, potom mi ju dal do postielky, som mu vdacna ze som si pospala, chudak, on bude dnes rozbity. No my to mame tak, ze kazdu noc taha nocnu ten druhy. Minulu noc ked uz zaspavala, kazdu minutu pipal angel care, lebo tak tvrdo zaspala, ze ju ani nezachytil, tak ja som len hopsala z postele, az som mala svalovicu. Aky si mala porod?

katka1981
16. jún 2009

dadka, Sophia spi celkom dobre cez den, alebo ked je hore tak si vsetko obzera ale po osmej vecer alebo po 22. zacnu krce....tesim sa ked muz donesie tie veci od lekarky.

akejka
16. jún 2009

katka1981 - sorry za neskorú odpoveď - až teraz som sa prelúskala poslednými 5 stranami 😒
áno ja som ti poradila MUDr. Macúchovú 😉

katka1981
16. jún 2009

akejka, moc ti dakujem , je perfektna!!!!!!!!!!!!

akejka
16. jún 2009

mneme ahojček ! Ešte raz gratukujem k Martinke, nevedela som sa ťa dočkať...stále som sa pýtala na teba, nikto o tebe nič nevedel, až katka, keď prišla z nemocky ťa spomenula.
K tvojmu pôrodu - priebeh bol takmer totožný s mojím 1. pôrodom...u mňa teda nastupovali kontrakcie pravidelne, aj som sa úplne otvorila a prišli tlaky, len som malú nevytlačila a tiež to skončilo akútnou sekciou...
síce ma celé tehu pripravovali na možnú sekciu, ale keď ma dali na pôrodnú sálu a začala som tlačiť, dúfala som, že pôrod aj skončí prirodzene 😒
Nebojkaj, aj keď bol ten zážitok hrozný, onedlho zabudneš na všetkú tú bolesť...ja som dlho po 1. pôrode nechcela ďalšie deti a vidíš rozmyslela som si to 😉 Časom to prebolí...
A bola si spokojná s dr. Oravcom ? Zachránil Martinke život, tým, že ťa zbytočne netrápil...u mňa to bolo detto, Miška už strácala ozvy, preto povedal, že mi urobí akútnu sekciu. Písala som ti, že na neho sa môžeš spoľahnúť, zasiahol práve včas...
ako písala čertica - sekciu ber ako ukončenie tehotenstva, ktoré tvojej malej zachránilo život...
ak by si niečo potrebovala, kľudne sa na mňa obráť (aj cez IP), mám veľa skúseností s hojením jazvy po sekcii, zažila som dobré, aj zlé hojenie, takže v tomto smere som odborník ja 😉

dadka212
16. jún 2009

Kati no "našťastie" Danielka má tieto stavy plaču len cez deň, ale boli sme u doktorky a dala nám sab simplex a normálne to zabralo, už hodinku je kludná 🙂
a kludne môžeme dať stretko v parku, určite sa pridá aj Wiola jej potom môžem napísať, ona má teraz tiež také problémy s bruškom ako my, Tomáško má koliky 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre