Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

hanam
22. jún 2009

dakujem jasminet a chodi sa do nemocnice alebo polikliniky? a ako sa robi poradna klasicky ako u gyn. to prebieha ci inak? Nevies aky lekar je tam? Chodia tam aj medici pozerat? Dufam ze nie. Chodi sa kazdy tyzden?

inneska
22. jún 2009

hanam...presne ako píše jasmin, proste prídeš v niektorý deň(alebo ak chceš konkrétneho dr, tak v ten deň, kedy ordinuje) a donesieš si aj moč a ohlásiš sa u neho, že si prvý krát 🙂 nič k tomu nepotrebuješ 🙂 a on potom po vyšetrení zváži, kam ťa ešte pošle(mňa posielal na EKG, UTZ, hematologiu)podla toho , aké vyšetrenia budeš mať za sebou od svojho dr...a monitor na ten ťa pošle podla zdrav. stavu, poprípade ku koncu tehu, ja som tiež ešte nebola 🙂

katka1981
22. jún 2009

Baby pozor ten plast nie je jednorazovka, moj muz to nevedel a hned si ho upravil, odtrhol maslicku a podobne 😀

inneska
22. jún 2009

jasmi..my ked nie sme z ba, tak to budeme musieť stihnúť za tú dobu, čo budem v nemocke, i ked je to len jedna vec a aj to neviem, ako bude na tom manžel, či sa bude zdržiavať v BA, či potom príde len rovno pre mňa a z nemocky sa stavíme po RL ... to sa potom budem musieť popýtať tam tych čo to budú mať na starosti 🙂

hanam...je to klasická prehliadka ako u tvojeho dr, pozrie ťa, popýta sa na problémy, sestra zmeria tlak, váhu, pozrie moč a vidíte sa opäť o týždeň 😉 a žiadny medici 😉

hanam
22. jún 2009

dik baby a ktoreho lekara mi odporucate?

jasminet
22. jún 2009

chodi sa na polikliniku, tak uvidis ist zastupy tehotnych, tak chod za nimi 😀 jo, vaha, to sa radsej odvaz doma, vahu som tam myslim ani nevidela 😉 inac, zober si so sebou aj casopis, knihu a pevne nervy - niekedy sa caka dlho, baby sa predbiehaju a tak 😉

katka - plast ako plášť? 🙂 a topanky mal nejake nasuchovacky erarne? asi tam v teniskach nebude moct poletovat, ze?

inneska - hej, jasne, to chapem, ze ked nie ste z bratislavy, ze je to tazsie to zorganizovat. hlavne aby vas pustili potom z nemocky pocas strankovych hodin, aby ste to mohli vybavit...

jasminet
22. jún 2009

hm, to je tazko povedat, ze koho - ja som ich tam pochodila viacero a vsetci super. baby si chvalia dr. oravca, ja mam zazmluvneneho dr. scholtza... ono je to asi jedno ku komu pojdes, ked sa ti nebude pozdavat, tak dalsi tyzden pojdes k niekomu inemu...

katka1981
22. jún 2009

jasminet, mal tie navleky tusim. ten plast bol akoby papierovy taky divny som si ho nafotila, mu bol tesny 😀

inneska
22. jún 2009

katka...ja som tiež rozmýšlala, že aký plast máš na mysli, až po 4 prečítaní som pochopila, že myslíš plášť 😀 😀 😀

hanam...ja chodím k oravcovi, som zatial spokojná..a veru, všetkých si tu chvália, tak nech sa rozhodneš akokolvek, tak budeš spokojná 😉 a čakáva sa tak zo 2 hodinky, aspoň ja u oravca...ale dá sa to vydržať, vždy tam s niekým pokecám a ujde to ako voda 🙂

jasmin...snád to nejako sklbime dokopy 😅

inneska
22. jún 2009

a ešte otázka, kedy sa zvykne prepúšťať domov?? doobeda, či poobede?? v IL prepúšťali doobeda, okolo 9-10h...

jasminet
22. jún 2009

nooo, tak som zvedava na toho mojho, ze xxl, ako bude matozit v zelenom plasti 😀

inneska
22. jún 2009

jasmin...aj ten môj je XXL, tak či sa nám tí chlapi do nich vlezú 😀 😀 alebo im dajú dva 😀

jasminet
22. jún 2009

alebo im rovno nejaku plachtu prehodia cez hlavu, ako pončo 😀

katka1981
22. jún 2009

inneska, zavisi od toho kolko mamiciek v ten den prepustaju, lebo v ten den robili babatkam ultrazvuky, vselijake vysetrenia, ockovanie a to musia stihnut vsetky babatka, tie 3 vizity, vsetky papierovacky, tusim o 13. alebo 15.hodine sme boli vybaveni.

jasminet
22. jún 2009

katka nechala si malej aj uska prepichnut ked ste odchadzali? a prepustaciu spravu pre dieta ste dostali do ruky, alebo to posielaju rovno pediatrom?

mneme
22. jún 2009

inneska, nas prepustali okolo 13:30 a myslim, ze to zvykne byvat taky tradicny cas - medzi obedom a navstevnymi hodinami. rano na gynekologickej vizite sme sa dohodli, ze idem domov, potom to piskotke schvalila aj novorodenecka vizita, ale este sme museli cakat na moju prepustaciu spravu a prepustaciu spravu babatka sme dostali az poobede, ked ju zvazili a urobili jej ultrazvuk (mozok, mocovy mechur, oblicky). dost otravne bolo, ze som dopredu nevedela, kedy asi to bude, takze ked sme boli konecne hotove a prichystane, museli sme tvrdnut v nemocke, kym nas prisiel muz vyzdvihnut

katka1981
22. jún 2009

jasminet, ano sdestricka majka jej ich urobila p;red odchodom a krasne sa jej zahojili bez akychkolvek problemov ani ju neboleli uska a krasne trafila dierky presne.

katka1981
22. jún 2009

mneme ako sa citis? a ako martinka?

mneme
22. jún 2009

cau katka, citim sa fajn - jasne, ze trochu nedospata, poznas, nie 😉 martina je andel s dablem v tele, cez den nechce takmer vobec spat, postielka ju moc nebavi a radsej sa chce nosit na rukach. mozno je to aj kolikou, ale vcera ju podla mna nemala a aj tak zurila. snazim sa, aby kvoli tomu zalepenemu ocku velmi neplakala, vtedy sa jej to trochu pohorsi. inak normalka, skusam na nu vselico, nech z nej nie je rozmaznanec - chodievame casto von s kocikom, davam ju do satky, objednala som uz manducu na pohodlnejsie nosenie. teraz nam celkom zabera spanie v kociku na balkone - mame tam taky stary s vybornym pruzenim a to ju spolu s cerstvym vzduchom obcas uspi. hlavne ale je, ze papa dobre, pekne pribera, licka ma uz riadne plne a z noziciek pomaly safalatky 😀 no a vcera a predvcerom sme uz zachytili prve siroke usmevy s ocnym kontaktom, ktore nam dali okamzite zabudnut na to, ako sa vie certit 🙂
ako sa mate vy dve? co tie koliky? ja si dnes pojdem kupit fenyklovy caj, nacas som vylucila jogurty a papriku tak som zvedava, co na to slecnino brusko... este stale riesis stiahnutie bokov? mozem ta potesit - ja sa tiez este do predtehu texasiek nezmestim, ale ovela tesnejsie su mi tricka 😀

katka1981
22. jún 2009

Ahoj, tak mne je ta podprda co som vam ukazovala velka. Aj obvod mam uz povodny co som myslela ze rebra ostanu roztiahnute naveky. Ja mam cez prsia viac mozno o 2 cm, a ked sa mi natankuju prsia tak o kusok, ale tricka som ani nehladala, lebo ja to mam po krabiciach kym sa vybalime. Ale mam viacero takych co som si kupila v tehu, ze su dole volne, a v prsiach zviazane a tie su urcite dobre, len nemam co k nim. Tricka aj nohavicky su mu v pohode a gate no este asi 5 cm dole... Svokra povedala ze ona sa roztiahla az 10 cm lebo ona je hrozne uzka a do roka bola v povodnom stave. Jedny kapsace su mi uz velke a druhe za chvilu zas budu velke. To som nosila ked som bola pribrata zo stitnej zlazy, vazila som ako pred porodom a boky som mala ako teraz, cize tie sadaju nosit. Ved to nejake vydrzim. Ku kolike nebudem pisat nic, nechcem to zakriknut. Bambulka si pyta kazde dve hodiny papat a ked ju pred tym prebalujem, tak reve ze ma zakazdym rozboli hlava ale pokial jej netvrdne brusko (odvcera sa vyprtkava sama, alebo jej pomozem nozockami) tak je vsetko ok. Bojim sa ze je to len prechodne, tak si tovychutnavam. Vcera nevedela vecer zaspinkat, tak som ju v kuchyni kocikovala, krasne zaspala, supli sme ju do postielky a o pat minut uz musela ist papat. Ona ma asi v hlave hodiny, dve hodiny a dost. V noci vydrzala od 4. do 7:54, joj to bolo super, sice ani neviem ze som spala. Je uzasna, len sa modlime aby tie hnusne koliky skoncili. A pojdem homeopatovi ci nieco pre nu nebude mat.

katka1981
22. jún 2009

Mneme, nemam obvod povodny teraz som si merala ale uz nemam 85 ale 80 a predtym som mavala 78 a nosila kosiky 75. Takze to sa spravi lebo ani pas nemam povodny hoci brusko uz davno nikde. Nechapem ako rychlo to vsetko islo dole, ale zas ja som prve dni ani nevladala jest, a mat stale nocne aj denne zaroven 🙂

kobolova
22. jún 2009

Baby, potrebujem sa postazovat - som choraaaa ☹ ... Uz druhy den ficim na antibiotikach, plny nos, zapalene hrdlo, kasel, ach jaj... prechladla som z klimy na prednaske u detskej pediatricky, dofrasa!
Od piatku (ked sme splnili lehotu na vyssiu matersku z DNP) som bola zhava do rodenia, ale teraz, ked si mam predstavit to predychavanie s plnym nosom a zapal.hrdlom, sa do toho vobec nezeniem... skor dufam, ze to pride pekne na termin, aby som sa stihla vyliecit 😒 .

Dufam vsak, ze mala uz velmi nepriberie, aby som ju so svojimi "mini-mierami" vytlacila... uz chcem byt zdravaaaaaa! ☹

jasminet
22. jún 2009

mojho muza zas od min. tyzdna hrdlo boli, tak s tym bol u doktorky, ze sa nam ma dieta narodit, ze nech ho pozrie aby malu nenakazil a sestricka mu pozrela do hrdla, ze: dajte si caj a rusku na usta 😀 a bol vybaveny 😅

kobolova
22. jún 2009

no...to asi budem musiet aj ja... tu rusku. Som si robila srandu, ze ma moja mala vobec nepozna, ked budem vyzerat ako "moslimska zena" 😀 .
A dost blbo sa cez to dycha, a hlavne poti, mam to vyskusane...takze sa na to vobec netesim... 😝

jasminet
22. jún 2009

no, budem mu ju musiet ist obstarat.
ale, teraz je dost chladno, tak sa tak nebudete pod tou ruskou potit 😀

katrin79
22. jún 2009

mneme: este stale ma Martinka zapalene ocko? mojej malej tie kvapky co mi dala ocna dost pomohli, uz vobec nema cervene okolo ocka a ani jej uz netecie, len ked spinka a potom sa zobudi, tak jej ho trosku utriem, lebo ho ma trosku zalepene, ale kvapkame stale az do nedele nam kazala.

ja som sa dnes v noci prvykrat vyspala, malej som davala jest o jednej a potom sa mi zobudila az o pol siedmej, som neverila vlastnym ociam, ze je naozaj tolko hodin, lebo doteraz sa budila najneskor kazde tri-styri hodinky. Zato teraz cez den je furt hladna, hadam kazdu hodinu a pol jej davam jest, niekedy si len chvilu pocucka a zaspi a niekedy taha ako keby jej to mal niekto zjest aj pol hodinu

katrin79
22. jún 2009

chodite s babatkami von aj teraz? ja som cely vikend nebola ked bolo take nanic pocasie a dnes je vonku teda tiez riadna kosa ako v zime, dufam, ze sa pocasie umudri, lebo vsak stale sme len doma

luciarichard
22. jún 2009

tak ja mam za sebou dnes dalsiu poradnu ... stale to nevyzera na rodenie 🙂 Podla utz ma mala 3,5 kg ale doktor povedal ze podla velkosti mojho brucha je urcite vacsia .... uff 🙂

tehula
22. jún 2009

ahojte cerstve maminky. Tak to ja mam zas opacnu situaciu, mala je taka ospata, ze ju v noci musim budit, lebo by mi prsa praskli a tiez ju nechcem nechat celu noc v plienke pocikanu.
Inak je to anjelik, ja som prave taka cerstva, ze uz ani kavu nepotrebujem a to som bez nej nevedela zit.

Inneska, ako ste to teda vymysleli s tou cestou z IL pri porode? Ja po mojej rychlovke by som sa bala taku cestu.
Mna viezli len v ramci petrzalky a to som skoro v aute porodila. 😠

Katrin> dufam, ze spolocne kocikovanie plati 😉 Doktorka vravela, ze koncom tyzdna v zavislosti od pocasia mozme ist uz von

katrin79
22. jún 2009

Tehula: tak to je super ze Heidinka ti takto spinka, ale ja sa tiez moc nemozem stazovat, len papame, prebalujeme a spinkame 🙂 jasne ze kocikovanie plati, ale vsak je vonku taka zima, ze teraz som uz tri dni s malou nebola vonku...ja som Lauru najskor davala na balkon na pol hodinku dva dni a na dalsi den sme uz isli von na hodinku ale bolo 30 stupnov a teraz je 14 ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre