Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dadka212
23. jún 2009

určite spoznáš keď bude hladná 😉 a máš IP 😉

mneme
23. jún 2009

dadka, tak tvoj popis danielky mi silno pripomina nasu martinu - az na to, ze my mame len jedneho drobca a nemusim sa krutit este okolo braceka 😉 inak, satku na nosenie mam uz davno, martine sa v nej aj pacilo, ale kym si ju zaviazem a ju do nej narvem, tak to chvilu trva a tak som si myslela, ze manducu nahodim sup-sup a bude po placi. takto som ju ale z pokojneho stavu dostala akurat do placu 😒 no nic, budem to skusat dalej - len na tom navode to vyzera o dost jednoduchsie ako v skutocnosti. a ake uvazy si skusala? ja zatial len kriz s kapsou, pretoze sa jej paci vo vertikale...

no a s tymi cecikmi - jasne, ze si babo musi vytahat aj zadne mlieko - preto ma jeden prsnik vyprazdnit uplne a potom mu mozete ponuknut druhy. vo vsetkej literature o dojceni to takto vysvetlovali. aj na fore babatka je super zena annag, ktora ma temu dakujeme annag a v nej radi babam s laktaciou. rada si to citam, lebo sa vselico dozviem - niekde pisala, ze babo uz prsnik vytahalo, ked prestava sat a zacina na nom zaspavat - a ja to aj citim, ze je zrazu trochu "mlandravy" 😀 osvedcilo sa mi to aj z hladiska vahoveho prirastku - ked nas prepustali z nemocky, mala vahu 3090g a o 8 dni na poradni 3500g. Cumela som jak puk, ale je fakt, ze ma uz riadne plne licka a sadielkove nozicky. obcas este robim to, ze si trochu odsajem pred kojenim - to vtedy, ked mam prsia prilis naliate a tvrde, aby martina nemala problem sat.

katka1981
23. jún 2009

My mame poradnu 2.7. do kelu krupy padaju. No a som zvedava tiez, lebo je tazka velmi. Ale dnes mi bola tazka aj flasa vinei 😀 Co len budem jest, aka som pazrava...........

katka1981
23. jún 2009

Ked nas prepustali tak mala vazila 3400 to bol pondelok a vo stvrtok na poradni mala 3480, ale doktorka hovorila ze kazda vaha je ina, cize tento udaj sme nemali brat ako smerodajny. Az ked ju bude na buduce vazit tak sa uvidi. Ale tipujem ze 4 kila by to mali byt.

dadka212
23. jún 2009

Mneme no ja som dúfala, že druhé dieťa bude opak prvého ale práveže je to jeho verná kópia 😀 no čo už 😝 a v šatke ju tiež nosím vo vertikálnej polohe...a tiež som zatial viazala iba ten základný úväz 😝

katrin79
23. jún 2009

Mneme: nam tie kvapky co mate vy vobec nezabrali, my sme dostali atb kvapky, lebo uz sme to mali v dost zlom stadiu a ocna povedala, ze tie co mame by nam moc nepomohli, s tymi jej len cistim okolo ocka, nakvapkam na vatovy tampon a vycistim, kedze to ma dezinfekcny ucinok, ale do oka davame atb, uz to ma pekne teraz, tak drzim palce, nech sa aj vase ocko vylieci

katrin79
23. jún 2009

mam otazocku, tie co vas sili pri porode za aku dobu ste boli uz fit? ja som si teda myslela, ze uz je vsetko v poriadku pokial som sa nevybrala s malou na hodinovu prechadzku a skoro som nedosla domov, po pol hodine ma to dole pekne zacalo stipat, teraz sa aj bojim ist von na dlhsie. Ked som doma, tak dole nic necitim, ale asi tym chodim sa to nejak rozdrazdi, no katastrofa to bola...

kobolova
23. jún 2009

katka, mneme, dadka - dakujem za povzbudenie, dufam, ze sa s malou "dohodnem" a aspon do terminu "vykukne" von 😀

dadka212
24. jún 2009

Katrin ja som bola pozašívaná až až...a fit som bola už úplne po 3 týždňoch, ale ja som si dávala repíkové obklady...

katka1981
24. jún 2009

kobolova, neboj, coskoro budes fit, zaklad je ze si si dala ATB a necakala ako ja "mudra", ja som myslela, ze mi to prejde s vincentkou a 5 dni som cakala a potom ked uz som bola total k.o. som isla na pohotovost.

katka1981
24. jún 2009

Katka, kup si ten sprej, co som ti pisala, je to rastlinny chlorofyl a naozaj robi zazraky. Ja som mala po herpese v zadku diery a revala som od bolesti a to jedine mi zastavilo mokvanie a krasne zahojilo. Nestipe to ked si to das.

katka1981
24. jún 2009

dadka, ja som to vcera prehnala s veternikmi a mala mala rano taku hnacku ze az. Je to zo sladkeho ze? A mne tak treba hned som pribrala pol kila.

akejka
24. jún 2009

kobolova - čo sa týka tej sekcie - poradím ti, mám za sebou 2 😉
1. nie je dôležité, kedy ti bábo 1. krát priložia, či hneď, alebo pár hod. po pôrode, ale ako často budeš prikladať bábo, keď ho budeš mať pri sebe. Odporúčam často - aj každú hodinu, hodinu a pol...ja som si tak 2. deň po sekcii naplno rozbehla laktáciu 😉 Toto isté ti odporučí aj čertica, máme s týmto rovnaké skúsenosti, však čerti ?

2. čo sa týka vstávania po sekcii, chodenia a pod. je najlepšie sa premôcť (aj keď to bolí šialene) a čím skôr začať chodiť, starať sa o mimi, hlavne sa vystierať (aj ke´d to strašne bolí), lebo to pomáha rýchlemu hojeniu jazvy.

3. jazvu ti v nemocke stačí ošetrovať čistou vodou - pri sprchovaní, prípadne sa drž toho, čo ti odporučí dr. Keďže mám skúsenosti s dobre hojacou sa ranou po sekcii, aj veľmi zle sa hojacou (celé šestonedelie praskanie rany, hnisanie...), doma odporúčam každý večer ranu omývať odvarom z repíka. Ak by si mala s ranou nejaké komplikácie, navretie, hnis a pod. bez váhania treba ísť na Antolskú na vyšetrenie.
Ak by si mala s jazvou, nejaký problém, ozvi sa mi (aj cez IP), poradím 😉

Držím palce, nech máš mimi malé a nemusíš podstúpiť sekciu 😉

certica
24. jún 2009

akejka, si mi pripomenula, ze si mam ist uvarit rep. caj na hrdlo 😀 😉
co sa rozbehnutia laktacie tyka, ja som obidvoch stroskotancov prikladala dokonca kazdu polhodinku!!! (furt nechapem, jak som toto mohla prezit) a byt mi dopriane sa aspon trochu vyspat, urcite sa mi o tom aj sniva. takto aspon viem, ze to online nonstop dojcenie bola realita a nie moje fantasmagorie 😀
takze MM zdar! 😎

majkas
24. jún 2009

ahojte,

uz som tu dlhsie nebola, aj ked zbezne som nakukovala

zatial ziadne nove babetka? my sme este stale kinderko, vazime podla UZV 3300g, podla poseldnej poradne v piatok to na porod vobec nevyzeralo. ale mala som predvcerom take pichlave bolesti dole, jak keby si mala pichala ihlicou do krcka alebo co... tak uvidime co povie doki teraz v piatok

kobolova / zelam skore uzdravenie, nech si co najskor fit a nech ti to vyjde na klasikus porod 😉

tehula
24. jún 2009

ahojte, fotky stale nie su, lebo tu je limit 700kb a nemam kedy zmensovat. Stale mam vela prania a zehlenia, inak mala poslucha. Dnes mi spala od 23.00 do 5.00, ked som sa uz rozhodla ju zobudit, lebo plienka hadam vazila aj pol kila, co tam vsetko mala uz 😀

Katrin: moja rec. Ja som po porode bola relativne velmi dobre na tom, az na bolesti zo sitia. Nastastie mi doktor vybavil cipky proti bolesti a dali mi aj zopar na domov. Ja som v noci aj revala od bolesti. Este stale ma to boli, ale uz menej. Vcera som vybehla takych 500m do obchodu pre zmenu ja, ze vyvetrat sa, no ledva som prisla domov, pot sa zo mna lial, schvatena som bola, ze som skoro odpadla. Snazim sa vela tekutin, lebo sa potim ako zena v klimakteriu 😀 😀 😀 , ale dufam, ze sa to bude zlepsovat.

Mne inak repikove obklady nezabrali, stipalo ma to este viac, resp, mna uz bolia take tlaky ku konecniku, nie stipanie rany. Obcas som musela aj panadol si dat, co som uz bola zufala.

kobolova
24. jún 2009

majkas, katka, akejka- dakujem 😀 , aj za rady ohladne casteho dojcenia a tej jazvy, hadam nam to nebude treba, ale clovek nikdy nevie... 😎. Normalne si to hadzem vsetko do wordu, vytlacim a beriem do porodnice, nech si "viem poradit", cha-cha... 😀

kukenzi
24. jún 2009

ahojte,

tehula, moja mala spala od 20h do 3h, ja sa ju snazim aj v noci kojit kazde 3h, len tuto noc som nejako zaspala 😀 ak sa malej aj podari v noci poplakat, co sa nevie rychlo nacucnut na mliekarne, lebo su tvrde jak hovado tak maly ma total na salame, vobec sa neprebudi 🙂

baby, su nejake nove deticky? inneska a ostatne?

nejak vas tu flakam, ale nechce sa mi vysedavat pri konosovi

inneska
24. jún 2009

kukenzi..zatial sme všetky ešte pokope 😀 ja určite ešte tak zo týždeň aj budem...furt zavretá, pôrod v nedohladne 😝

luciarichard
24. jún 2009

furt kindervajcko 🙂 ... este ze vonku nie je 30 stupnov lebo mne je aj pri 20 stupnoch veeeelmi horuco 🙄

kukenzi
24. jún 2009

tak cakam na spravy o rozdvojeni a dopredu zelam krasny porod co najmenej bolestivy 😉 , aby ste mali take nadherne spomienky ako ja pri oboch porodoch 😉

inneska
24. jún 2009

kuki..dakujeme a určito sa ozveme, ked budú naše babuliatka na svete 🙂

kukenzi
24. jún 2009

inneska, ty mas niekoho zazmluvneneho?

inneska
24. jún 2009

kuki...nemám nikoho zazmluvneného, nepovažujem to za potrebné(a peniažky viem aj inak investovať)...je mi jedno kto ma odrodí, hlavne aby mi malého riadne vyšetrili a dali si na tom záležať...

rozmýšlala som, kedy potom komu povedať, že bysom chcela nejaké lepšie vyšetrenia ohladom srdiečka, vzhladom na to, že nám jeden chlapec na srdiečko už zomrel...

mneme
24. jún 2009

maminy z antolskej, neviete mi niektora poradit, kde presne sa robi utz bedrovych klbov babatiek?

inneska, kazde rano a vecer budete mat s drobcom novorodenecku vizitu, tak mozno to je vhodna prilezitost poziadat o detailnejsie vysetrenie. alebo sa opytaj novorodeneckych sestriciek, urcite ti poradia na koho sa obratit. pri prepustani sa robi utz mozgu, mechura a obliciek, no to bolo ako na beziacom pase a nie s velmi prijemnou pediatrickou... ale urcite bude vsetko v poriadku, velmi vam obom drzim palce, nech ste zdravucki 🙂

inneska
24. jún 2009

lebo ked sa neterka narodila, tak švagriná vravela doktorke, že bratovi zomrel syn na srdcovú vadu, tak jej hned robili kardio vyšetrenia ...
ale určo sa tam niekomu ohlásim, preto tam idem rodiť, aby mi ho poriadne vyšetrili 🙂

kukenzi
24. jún 2009

mneme, hned chodba oproti gyn. ambulanciam na prvom poschodi.

beju
24. jún 2009

Dievčatá, teda hlavne maminy - nemáte prosím niektorá z vás nejaký šikovný zoznam vecí do pôrodnice na Antolskej?

Je dobré vziať si aj odsávačku mlieka? Neviem fakt .... nechcem si tam brať zbytočnosti.

kukenzi
24. jún 2009

beju, odsavacky tam pozicaju.

katrin79
24. jún 2009

beju: odsavacka sa ti isto zide, ale da sa aj pozicat...ked zacinas kojit a rozbieha sa mliecko odsavacka velmi pomoze, aspon mne pomohla, mala som velmi bolestive prsia, nedalo sa mi kojit, nemohlo sa to rozbehnut, tak som si prsia nahrievala pod lampou /tiez som si pozicala od sestriciek/ a odsavala,tak sa to pomalicky spustilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre