Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

inneska
21. júl 2009

adi..havalda je vraj jeden z najlepších 😉 a vdaka nemu sa mi podarilo dostať vyvolávačku 🙂

adenka
21. júl 2009

innes ano pocula som, preto som sla k nemu... no stale zvazujem to zazmluvnenie...

inneska
21. júl 2009

ja vedieť ako dopadnem, tak určite zazmluvňujem 🙂 ale je to na každom, ako sa rozhodne, nie je to práve najmenej euráčikov 🙂

akinomka
21. júl 2009

adenka... ja som mala zazmluvneneho lekara, ale tiez mi robili ultrazvuk az v 38. tyzdni a potom uz vobec. zo spodku ma vysetroval vzdy, mozno preto ze som bola druhorodicka. kamaratka, ktora chodila do poradne so mnou, ale lekara nemala zazmluvneneho, mala rovnaku starostlivost - v poradni. ked prisla do porodnice, tak sa jej vsak mohli venovat viac. 3 dni nevedela ci jej odteka plodovka, alebo nie, tak cakala cakala a nevedela ci pojde domov, alebo nie. nikto sa jej nevyjadroval. nakoniec usudili ze to bola plodovka a vyvolali jej porod.

veronikap
22. júl 2009

dobré ránko 🙂 trochu som si vás počítala a normálne začínam mať dojem, že pokiaľ si nikoho nezazmluvním, tak neviem čo so mnou bude... alebo to je len tým, že sa stalo teraz zazmluvňovanie lekárov populárnym?

ja som rodila na Antolskej pred dvoma rokmi, bez zmluvy a nemala som pocit, že by sa nestarali.. prenášala som týždeň, tak som išla do nemocnice a hneď na druhý deň ma ráno pozrel primár a rozhodol, že sa to ide rovno vyvolať..

ja začínam chodiť do poradne do nemocnice cca o mesiac, tak uvidím možno potom...

catharine
22. júl 2009

Čaute babi !

Som tu úplne nová. Som v 35 tt. a chystám sa rodiť na Antolskej. O týždeň tam mám ísť prvý krát do poradne. Chcem sa spýtať Vás už skúsených ako to tam chodí. Je v poradni vždy iný doktor, alebo si treba jedného vybrať a k nemu chodiť. Ako to tam prebieha, keď prídem prvý krát? A ešte by ma zaujímalo - posledný ultrazvuk mi robili v 30 týždni, malý bol už vtedy veľký mal 2 kg, obávam sa, že bude príliš veľký ako moja prvá dcérka a budem mať problémy pri pôrode, preto ma zaujíma, či ešte budú robiť ultrazvuk, alebo to záleží od doktora?

jankaw
22. júl 2009

Ahoj Catharine, ja mam v albume pofotene ordinacne hodiny niektorych ambulancii, tak podla toho si mozes vybrat kam pojdes, aj ked teraz su dovolenky tak mozu ordinovat uplne inac. Ja chodim k dr. Oravcovi. Rano prides, sadnes si pred ordinaciu kam chces chodit, treba si doniest moč a na ultrazvuk tak posle dr. Ja idem na UZV dnes, teraz som v 38 tt.

adenka
22. júl 2009

tak dnes som sa objednala na ultrazvuk, budem 37+1 tak hadam ma neokrici ze to bolo skoro... ale fakt nechcem s prvym vysetrenim prietokov cakat na 39tt...
no buduci piatok mam opat poradnu a tam sa rozhodnem ci chcem zmluvu alebo nie.... zacinam sa viac naklanat myslienke ze ano...

akinomka
22. júl 2009

adenka... urcite nebude na teba nikto kricat, vsak je pochopitelne ze chces mat istotu ci je s tvojim babetkom vsetko ok. a bude, uvidis 🙂

veronikap... neviem ci je zazmluvnenie popularne. u mna to bola vnutorna potreba, mat istotu ze bude o mna a malicku dobre postarane a porodnik bude poznat priebeh mojho tehotenstva. je to na kazdeho rozhodnuti (a bohuzial aj financiach), ci si zazmluvni alebo nie. niekedy ide vsetko hladko, co je super, ale niekedy sa musis dozadovat vacsej pozornosti kade tade, ked nemas zmluvu ... bohuzial.

danka_ba
22. júl 2009

Ja som si zatiaľ nikoho nezazmluvnila - ani predtym, tak dufam ze nebudem lutovat...
Neviete nahodou niekto koho treba kontaktovat ak chceme otecka pri porode?

adenka
22. júl 2009

danka nikoho...pridete, vyplatite to a potom by ho mali pustit...

veronikap
22. júl 2009

akinomka, úplne s tebou súhlasím.. ono je super, ak máš svojho gynekológa zároveň aj pôrodníkom... čo nie je môj prípad.. to by som vôbec neváhala podpísať s ním zmluvu, lebo ma pozná celé tehotenstvo, podrobný zdravotný stav...
len v nemocnici ideš do poradne v podstate v priemere len 4x a každá návšteva trvá pár minút.. tak mi to príde fakt divné, že sa ti budú "inak" venovať, len preto, že za to zaplatíš.. a nemyslím si, že za ten krátky čas ťa ten lekár nejako extra dobre spozná.. hlavne ak tehotenstvo prebieha bez problémov a akýchkoľvek komplikácii.. tak mi to príde ako zaplatenie za nič... ale asi taká je doba..
neviem či sa vyjadrujem jasne, neviem to lepšie popísať..
ale tým nevylučujem, že si to na poslednú chvíľu nerozmyslím, ak by som napr. prenášala, nech sa tam nemusím doprosovať nejakých vyšetrení...

tehula
22. júl 2009

akinomka, ty tiez chodis k MUDr. Oravcovi aj riadne do ordinacie?

olivka_zlatko
22. júl 2009

baby a neuvazovali ste, ze ked si zazmluvnite tych "vychytenych" doktorov, ze oni uz aj tak nemusia mat prehlad,ked maju tak vela rodiciek zazmluvnenych? lebo co tak citam, tak chodite vacsinou k dvom doktorom, max.trom 😀 ti uz musia peniaze vidlami doma prehadzovat 😀 😀 treba dat sancu mladym perspektivnym 😀 ja vam potom poviem po nedeli ako to dopadlo s nami, dufam ze vsetko bude oki 🙂

catharine
22. júl 2009

Ako tak čítam Vaše postoje k zazmluvneniu, poviem aj ja svoj názor. Kamoška rodila na Antolskej v máji a mala zazmluvnenú doktorku, ku ktorej však chodila celé tehu. Keď bola otvorená na 4 cm a prišla na poradňu tak ju presvedčila aby si dala epidurálku a vyvolala jej pôrod, neviem, či by takto postupovala aj keby ju nemala zazmluvnenú. Keď precitla z epidurálky a začala cítiť kontrakcie - veľmi silné tak o 15 minút bola malá na svete. To bola druhorodička. Pri samotnom pôrode však bola doktorka len pár minút, nebolo o ňu nejak zvlášť postarané.
Počula som, že 5 000,- dostáva nemocnica a doktor tisícku alebo dve, takže on z toho v podstate nič nemá. Moja doktorka mi odporučila nikoho nezazmluvňovať, pretože v prípade, že prídete nečakane rodiť a zazmluvnený doktor nebude mať službu, tak pokiaľ nepríde sa Vás nikto neujme, čo môže byť niekedy naozaj na škodu. Je to však indivinduálne, preto zazmluvnený lekár radšej pôrod vyvolá aby predišiel tomu, že sa má hnať do nemocnice z pohodlia domova za pacientom.

olivka_zlatko
22. júl 2009

Ja som zase pocula ze doki ma 5.000 a nemocnica 2.000. Tak neviem co je pravda. Ja zazmluvneneho nemam ale kedze mam tehot.cukrovku,tiez mi porod vyvolaju na termin. Vraj vtedy nie je dobre prenasat. Ale ked to mamickam pomaha, aspon nejaka istota,ze tam bude dobry lekar pri nich,tak len kvoli tej istote...dnes prave odsudili nejakeho gynekologa, co jednemu babu poskodil mozog a jedno kvoli nemu uz predtym zomrelo...Stary paprdo, a este do kamery povedal, ze na Slovensku je to tak za dobrotu na zobrotu...Nech zhnije v base...Tak va takychto pripadoch je dobre mat pri sebe niekoho, komu ta mamicka aspon trochu doveruje.

tehula
22. júl 2009

Porodnik dostava 5tis a nemocnica 2tis. Jasne, ze si pekne zarobia, este dodam, ze skoda, ze aj anesteziolog z toho nic nedostane. Je to tazka robota a musia utret hubu a robit len za plat.

olivka> moj doki pri porode bol cely cas. Pocula som, ze zvyknu prist len na samotny vytlak, ale ja som mala super skusenost. Som rozhodnuta zazmluvnit si ho aj k druhemu porodu. Do ambulancie chodim aj mimo tehu k nemu, takze je to trochu ina situacia

diddi
22. júl 2009

ahojte,nemate nahodou tel.c. na dr.Niznansku do ambulancie /22.ambulancia/..... a pripadne v ktore dni/hodiny robi... Vdaka

danka_ba
22. júl 2009

K tomu oteckovi pri porode netreba absolvovat ziadny pokec? Lebo na kramaroch to bola podmienka ....

certica
23. júl 2009

danka, kedysi davno to tiez pozadovali, teraz uz nie. staci zaplatit

danka_ba
23. júl 2009

Aha, super - dakujem 🙂

janula10
23. júl 2009

diddi ja k nej chodim sukromne, nechces tam kontakt?

akinomka
23. júl 2009

veronikap...mat gynekologa a porodnika v jednej osobe je ideal. asi som to nespravne napisala, ale tiez som si musela vybrat porodnika. kedze som mala problemy pri prvom porode (zaseknuta placenta, krvacanie maternice...) a aj pocas druheho tehotenstva, tak pre mna bolo riesenim zazmluvnenie si porodnika, ktory ma bude aspon ciastocne poznat a je odbornik. lepsie ako ist primo do porodnice k uplne neznamemu, mozno aj neskusenemu. stresu som si zazila dost v tehotenstve, pri porode som uz nechcela.

tehula...nechodim k nemu do ordinacie, bol len pri porode.

catharine... podstatne nie je ci mas zmluvu, ale ci mas zmluvu s dobrym porodnikom, ktory pride okamzite a aj sa o teba stara. inak su to vyhodene prachy.

olivka_zlatko
23. júl 2009

tehula - tak mu supni nieco do vrecuska,ked ti bude robit epi 😵 😵 😵 😵 nenapadko 🤐

veronikap
23. júl 2009

akinomka, to je o inom, keď máš nejaké komplikácie.. človek je vtedy určite aj vo väčšej psychickej pohode..

inak, mňa dnes príšerne bolí chrbát.. neviem ani ležať, sedieť, stáť.. nič... ešte že si na poobedie zobrala malú babka, tak som fakt nič nemusela.. len sa potiť vo vlastnej šťave 😒

práve dávali v správach, že čo pred dvoma mesiacmi zomreli na antolskej tie dve maminy, že to bola vina lekárov.. ale nič konkrétnejšie k tomu.. ani nemocnica sa ešte nevyjadrila..

mneme
23. júl 2009

baby, uz tu nechcem velmi rozmazavat tu zazmluvnovaco-nezazmluvnovaciu temu, ale keby nebol medzi zazmluvnenim a nezazmluvnenim ziadny rozdiel, naco by som si to potom platila? 😅 nie je to o tom, ze ked mas zmluvu mas specialne zaobchadzanie - rodis na tom istom sale co ostatne, aj na sestonedeli mas rovnaky servis, zdravotna starostlivost je skratka rovnaka. ide presne o to, co pise akinomka, ze si vyberies porodnika, ktory je dobry a ktoremu veris. teda je to o osobnom pristupe, ktory - nebudeme si nic nahovarat - nema kazdy gynekolog. na to, aby poznal priebeh tehotenstva a ty si si o nom urobila dojem staci par navstev v poradni, nemusite sa predsa skamaratit 😉

janula10
24. júl 2009

ahojte tehulky ja som rodila na antoslkej je to naj super porodnica, odporucam a s tym zazmluvnenim len tolko ze ja som mala zazmluvnenu porodonicku s ktoru som bol amaximalne psokojna!!!! je to iny pristuip pri porode...ale je to na Vas....drzim Vam palceky, su tam super aj sestricky na sestonedeli, aj strava dobra vsetko.....odporucam porodnicu jednoznacne 😉

iron
24. júl 2009

ahojte maminky a buduce maminky....
Ja som rodila na Antolskej v marci tohto roku. Bola som maximalne spokojna. Moj porod trval cca 12 hodin plus dalsich 8 co sa pomaly zacinal (to som bola doma ale bolo to v pohode). So starostlivostou ako aj so samotnym porodom som maximalne spokojna...uz tera planujem druhe babo.. 😀
Zazmluvneneho som nemala nikoho, vsetci lekari co tam su, su dobri....ak maju byt komplikacie tak budu aj pri zazmluvnenom lekarovi....a este som mala epiduralku, najlepsia vec, aku vymysleli po internete....nasledky po nej ziadne,... bola som ale vdaka nej psychicky uplne v pohode a na babao som sa strasne tesila...bolest ziadna...az zaverecna faza ale to bolo cca 10 minut so vsetkym.... 😀

beju
24. júl 2009

Ahojte kočky-maminky, tak sa bleskovo hlásim, lebo malá konečne zabúvala.

Doma sme od 19.07.2009.

Môj názor, osobná skúsenosť:
Zazmluvniť lekára? Kto má najmenšiu možnosť určite áno - je to rozdiel a veľký. O mňa sa staral doktor Oravec - bola som veľmi spokojná s jeho starostlivosťou a so všetkým mesiac pred, počas i po pôrode. Super

Pôrod mi vyvolali - stačil čípok v nedeľu o 22,00h a už to od 02,00h šlo - vyvolávačku ani nemuseli dať. Od 03,00h som už bola na pôrodnici. Do 12,00h som si užila kontrakcie v 5 minútových intervaloch. Plodová voda odtiekla okolo 04,00h a potom, keď mi okolo obeda anesteziologička pichla epi. Vtedy vytiekla asi všetká. Naďalej som cítila kontrakcie, ale už neboli také silné. Úžasne sa mi uľavilo. Maličká však nepostupovala dolu aj napriek tomu, že som sa pekne otvárala. O 14,30 bol už Oravec trošku nervózny pri pohľade na monitor a povedal, že ak sa situácia nepohne do trištvrte hodky urobí sekciu. A tak aj bolo - malá bola už dlhší čas bez plodovej vody, tak nechcel riskovať.
O 16,15h sa nám narodila krásna zdravá dcérka. Bola som pri vedomi - dostala som zosilnenú dávku epi. Bol to prenádherný pocit počuť svoje dieťa 1 x zaplakať. Neskutočné emócie.

Rovnako ako iron - epi je zázrak. Aj u mňa bez následkov - žiadne bolesti hlavy ani chrbta.

Jediný stres,ktorý som mala bol, že sa mi veľmi pomaly rozbiehalo mliečko. V podstate som začala odsávať len včera, takže sme sa potrápili. Ale ešte nemáme vyhraté, tak to nechcem zakríknúť. V noci ale celkom pekne spinkáme, tak sa to snáď nezmení nejak diametrálne.
Na poradni nás pani doktorka pochválila, že sme krásne bábätko a PRIBERÁME.

Takže: zazmluvniť určite áno
a tiež zabezpečiť si epi - je to fakt super vec

beju
24. júl 2009

A ešte by som chcela vyzdvihnúť laktačné poradkyne a personál na šestonedelí na Antolskej - veľmi zlaté a obetavé sestričky.

Bola som veľmi spokojná.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre