Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jasminet
18. sep 2009

aj moji rodicia stresovali po tych udalostiach v maji...ak teda naozaj musis mat niekoho, tak dr.scholtza som mala ja, baby si chvalia dr. oravca...je to na vas. podla mna aj tak vacsina bab rodi bez zazmluvnenia 😉

apple15
18. sep 2009

jankohrasko: ja si myslim, ze nemusis mat nikoho zazmluvneneho, vobec to nieje povinne. je to skor o tom, aby si sa citila viac "bezpecne". ja som mala mat dr. scholtza, ale isiel na dovolenku, takze budem u dr. rozemberga. zatial, co ku nemu chodim je uuuplne perfektny, strasne mily a stale usmievavy a doporucil mi ho dr. scholtz. takze, ak by si sa rozhodla zazmluvnit jednoznacne doporucujem dr. rozemberga, ale ak vam to nevyjde, myslim, ze na antolskej su dobri lekari.

jankohrasko
18. sep 2009

Ja som bola dnes u Dr. Scholtza na ultrazvuku.. teda aspon od neho mam peciatku 😒 v tehu preukaze.

apple15
18. sep 2009

no, len vcera mi hovoril dr. rozemberg, ze dr. scholtz odchadza na dovolenku zase buduci tyzden, ale neviem na ako dlho

elule
18. sep 2009

Ahojte na antolskej som rodila dva krat prvy krat som tam mala svoju gynekologičku ku ktorej som si odchodila cele tehotenstvo a zazmluvnila som si ju aj k pôrodu dr.Lipovska a druhe tehotenstvo som k nej chodila tiež ,ale už do rizikovej poradne a k pôrodu som si nikoho nezazmluvnila mala som pri pôrode mladu pani doktorku ktoru som poznala z ultrazvukov a môžem Vam povedať že pôrod prebehol naozaj super doktorka bola prijemna a v pohode vôbec som sa nebala väčšina doktorov na antolskej je super a preto si myslim že vyhodiť peniaze za zazmluvnenie doktora su zbytočne vyhodene peniaze 😀

jankohrasko
18. sep 2009

dakujem vsetkym velmi pekne za nazory 😀

apple15: drzime palceky pri porode 😉 kedy mas termin?

apple15
19. sep 2009

no s mojim terminom, je to tazke. mala som 8.9., ale asi mi ho zle vyratali, takze ho mam teraz niekedy, ale v pondelok uz idem do nemocnice, ked sa teraz cez vikend mala nenarodi 🙂

jankohrasko
19. sep 2009

apple15: drzime palceky, nech je to rychle a bezbolestne 😉

alexandrah
20. sep 2009

baby, tehula, a ine - diky moc, tak neviem, asi sa tam teda pozerat nepojdem, raz ma chyta panika, potom idem ku kamoske, a vidim tam 3 mesacneho chlapceka, a predstavim si, ze za chvilu uz budem mat riska, tak mi je vsetko jedno, aj tehu, aj porod, aj nemocnica, ze to za to stoji ...tak som jak na hojdacke ... ja by som si chcela zazmluvnit rozemberga, uvidim, ci ma vezme, ak by sa mi nepodarilo, zoberie ma na kontroly pred porodom proste hocijaky lekar, co bude v ten den ordinovat?? nerada by som dosla k niekomu do poradne, a ten mi povie, ze ma vela pacientok, tak uz ma nevezme ... a aj keby som nemala nikoho, mozem tam rodit, a chodit na kontroly aj ked tam nepatrim?? a ako je to s platenim, keby som napr. chcela nadstandard, kedy mam komu povedat, a zaplatit, aby vedeli?? to asi nie az v den porodu, ale predtym, nie??

tehula
20. sep 2009

alexandrah> praveze na nadstandart sa ta budu pytat az na porodnej sale, ci chces. Ak bude volny, prevezu ta nan po tych 2hodinach lezania na sale, ak ale nebude, prevezu ta na klasicku izbu a akonahle sa nadstandart uvolni, prevezu ta z izby nan. Plati sa az pri odchode z nemocnice, prave preto ze nikto nevie, kolko dni na nom nakoniec stravis. Aj ked maly nahodou bude mat silnu zltacku, tak ta nechaju o den dva dlhsie v nemocke.
Cize je to hop alebo trop a moc sa na nadstandart nespoliehaj 🙂

alexandrah
21. sep 2009

aha, takze dobre ze viem. a to, ze chcem tu sama izbu, v 1. porodnej dobe, aby tam mohol byt so mnou muz, to kedy?? to asi treba predtym, alebo pri prichode do nemocnice? snad budeme obaja ok, ja nemam fakt rada nemocnice, nech som tam co najkratsie, ale budem sa tesit z babatka, tak to zvladnem uz len koli nemu!! a izby su tam ok? sprchy a tak ... niekto pisal, ze v ruzinove moc nefunguju, ci co...

nefertitiavi
21. sep 2009

kokso tak to su fakt pekne ceny 😒
no doktora si cchem zazmluvniť určite. chodim ku Korbelovi a som s nim strasne spokojna a zazila som ho aj pri porode-sestra ho mala zazmluvneneho a pri porode som bola aj ja. dokonca na konci ked uz bol maly Davidko na svete tak tam pustil na chvilku aj svagra 🙂
planovala som aj nadstandard ale podla toho co pisete ta cena za to nestoji, takze asi radsej nic

tilly
21. sep 2009

baby,je tiež na antolskej taký strašný nátresk? býva nadštandard voľný?

certica
21. sep 2009

tilly, a ty co vymyslas s antolskou? 😀 natresk je podla mna vsade, na ten nadstandard sa prilis nespoliehaj. otazka stastia 🙂

k.a.t.k.a.
21. sep 2009

a ak budem mat planovanu sekciu, budem vediet nejaky ten tyzden dopredu presny datum, existuje moznost dopredu si objednat nadstandard? 😅

jasminet
21. sep 2009

k.a.t.k.a - urcite nie. uz tam urcite budu nejake baby lezat, vyhadzovat ich nikto nebude...

k.a.t.k.a.
21. sep 2009

jasne ze nechcem vyhadzovat 😀 len nech o mne dopredu vedia, ked sa uvolni, nech zbytocne neslubuju inej 😅

tehula
21. sep 2009

katka> rezervovat sa neda, budu to riesit az v den D 😔

arabeska
21. sep 2009

kati a ty budes mat zase sekciu?ja len cumim ako ti tie tt pribudaju 😕 😉

alexandrah
21. sep 2009

baby, a preco je tam nadstandard na nic? co tam je/neni?? boze, preco este neotvorili kocha ... az v marci ...

k.a.t.k.a.
21. sep 2009

alexandrah mne tam nechybalo nic neviem 😅

jani no tak asi sekcia, ja uz s inym ani neratam ked aj prva bola 😝 Pri malej som chcela prirodzene ale holt nedalo sa a teraz uz ked som raz narezana, tak by som teda ! poprosila aj druhy raz, ja nebudem riskovat nejaku rupturu 😝

skybaby
21. sep 2009

kocky idem zajtra prvy krat za pani Jezikovou na to cvicenie len som sa jej zabudla opytat kam mam presne za nou prist. kto mi vie poradit????
dakujem 😉

smileko
22. sep 2009

skybaby, tu v diskusii som nasla toto:
drobec17 • 34tt • 25. aug 2009 o 14:32
Moncuska: cca 3tyzdne som sa tam snazila dotelefonovat a nedarilo sa mi to, tak som sa tam vybrala osobne v stredu je tam od 12,15 do 13,00 a naozaj tam po celu dobu bola. Priamo u nej som sa nahlasila, dala mi prvy termin (cvicenia su hned vedla jej kancelarie - alebo ako to nazvat), takze ak ti to pomoze tak ja mam termin 8.9.2009 o 11,00hod. Pridu kludne chvilku predtym a urcite ju zastihnes. Je to z hlavneho vchodu, okolo bufetu na rehabilitacne oddelenie - ked vojde dverami dnu nepojdes chodbou,ktoru uvidis pred sebou ale das sa dolava a tou chodbou dvere cislo....hm a teraz neviem ci 17 alebo 7c. Take su tam len jedny...nastastie...uz skoro na konci chodby vlavo....zoberie si tvoju tehu knizku, OP, zapise si udaje, opyta sa u koho budes rodit, da ti termin prveho cvicenia a da ti papier do pokladne na uhradu, s ktorym potom prides na to prve cvicenie. Odporucaju sa tak 6-8cviceni - jedna sa o prednasky spojene s cvicenim, takze aj nieco na prezlecenie je nutne.
Viac zatial neviem.

skybaby
22. sep 2009

smileko si poklad, dakujem 😉
skoda ze to nemame naraz

smileko
22. sep 2009

skybaby, veru skoda. Ja by som to tiez prijala... Ty uz budes mat po tom a ja tam este budem stresovat a hladat to 😀

moncuska
22. sep 2009

caute, takze vcera som bola tiez prvykrat na cviceniach u p. Jezikovej, velmi prijemna zena a myslim, ze sa dozvieme aj dost uzitocne informacie.

alexandrah aj nadstandartny porodny box sa zajednava a plati az vtedy, ked prides do porodnice rodit a bude prave vtedy volny. Dopredu sa neda zarezervovat. Okrem toho vraj doktori dost odradzaju od toho, lebo im tam nieco nevyhovuje, ale ak ho naozaj chces a bude volny, trvaj na svojom 😉

Tie co budete mat partnerov pri porode, je vraj dobre, aby ste s nimi absolvovali prednasku otcovia pri porode. Nie je to povinne, ale uzitocne 🙂 Kazdy druhy pondelok o 12.30 v zasadacke na tretom pochodi. Netreba sa objednavat, staci prist. Najblizsi termin je myslim 5.10.

Tie, co chcete epiduralku, musite absolvovat povinnu prednasku o epiduralke. Terminy presne neviem, ale malo by to byt vypisane na gyn.ambulanciach, alebo vam povie doktor, ku ktoremu tam chodite na poradnu 😉

jasminet
22. sep 2009

ta prednaska "oteckovia pri porode" je skor o tom, kam kedy prist ked to na vas pride, ako to prebieha pri porode, na sestonedeli a pride nejaka pani z ceptry rozpravat o odbere pupocnikovek krvi. oteckovia tam sice chodia, ale nepovedia tam nic take, co by si si tu na konikovi neprecitala... moj to neabsolvoval a ani mu to nechybalo... 😀

arabeska
22. sep 2009

katka,aj si jazvu citis ?budes zase rodit u rozenberga?ja is myslim ze on ta nenexa urcite trapit 🙂 a uz musime dat stretko,som ta s pupkom este nevidela 😅 😀

alexandrah
22. sep 2009

jasminet - a pustili ho k porodu, ked nebol na tej prednaske? ja som pocula, ze to musi absolvovat ... a o tych vsetkych prednaskach (epi, oteckovia) mi povedia v ambulancii, ked uz tam pojdem?? a k rozembergovi sa treba objednat, alebo staci dojst? ci mozem dojst proste k hocikomu pred porodom?
moncuska - diky za info, tak uvidim, co bude volne, uz mi to aj zacina byt jedno, len nejako uz porodim ... a tiez kamoska mala ten box pre seba, a lekari jej "nadavali" - co ste si to vymyslela, lebo je to nejak od ruky, a nemaju ju tak pod kontrolou, ako ostatne pacientky, tak ju ani nechodili velmi kontrolovat, tak asi iba preto ... ale ona sa nedala, ze sak ked to ponukate, som to vyuzila ... napokon aj tak bude, ako ma byt ...

jasminet
23. sep 2009

alex - jasne, ze ho pustili. proste zaplatil 500sk, dostal plast a isiel ma drzat za ruku 😀 ved ani ty nemusis ist na tu prednasku, ziadnu peciatku nedostavas, nic. iba pri epi... vravim, na tej prednaske sa nedozvies takmer nic, co si tu neprecitas...

o vsetkom ti povedia v ambulancii, ale musis sa pytat, sam od seba ti nikto nic nepovie (na to tam asi nie je cas).
objednavat sa nemusis ku nikomu, staci ked prides pred ambulanciu toho doktora, kt. si vyberies, odsedis si radu a ides dnu. ked sa ti nepaci doktor, druhy krat mozes ist ku inemu...

nadstandardny porodny box - to som aj ja pocula, ze to maju dost z ruky - ked si na normalnom porodnom boxe, tak na teba porodne asistentky vidia spoza svojho pultu, doktor si tam chodi ruky umyvat (aspon na ten moj chodili), takze ta maju pod dohladom aj bez toho, ze by vstali od stola.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre