Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzkag2
3. sep 2012

@marcelatje jejo, dakujem 🙂 no jasan, len je to nevyhnutnost, ked ho nahodou budem chciet, preto tam idem. a inak, radsej necitam vyhody, nevyhody...lebo si to isto nedam ;-D

marcelatje
3. sep 2012

@zuzkag2 ak vieš kde sú na Antolskej gynekologické ambulancie tak z tej chodby keď sa pozrieš cez tú presklenú stenu hore tak je tam tiež taká chodba a v tej je tá ambulancia č.106, takže musíš ísť na koniec tej chodby na prízemí a buď po schodoch, alebo výťahom sa odviezť na 1. poschodie a trafiť sa do tej správnej chodby, ale nie je to nič náročné neboj 😀

zuzkag2
3. sep 2012

@marcelatje uz som tu, trafila som🙂 dokonca uz nam aj knizky zobrali dnu do ambulancie🙂 dakujem za radu🙂

marcelatje
3. sep 2012

@zuzkag2 šak teda sme len tehotné, nie dementné 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petaba
3. sep 2012

@cicimon @oliverka baby ďakujem za rady 🙂

zuzkag2
3. sep 2012

@marcelatje no u mna sa obcas prejavuje silna tehotenska demencia 😀 v kombinacii s blodn hlavou, niekedy fakt na zamyslenie 😀

marcelatje
3. sep 2012

@zuzkag2 a ako prebiehalo to poučenie? Čo si sa dozvedela? 😕

zuzkag2
3. sep 2012

@marcelatje bola som tam 3 minuty, dozvedela som sa ze ked budem na 4 prsty otvorena, pichnu mi kanilu do krizovej oblasti, a kazde dve hodky mi podaju utisujucu latku. to je vsetko 😉 presne ako si hovorila 😉

marcelatje
3. sep 2012

@zuzkag2 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzkag2
3. sep 2012

@marcelatje 😎 aka som uz teraz mudra, tak ako ty 😀 😀 😀 😀

moonlightka
4. sep 2012

caute babky, je na antolskej aj nejaka prehliadka porodnice alebo nic take?

moonlightka
4. sep 2012

@katynka77 koho si mala porodnicku?

lopieta
4. sep 2012

@moonlightka treba si zavolat do porodnice a ked prave nebudu mat vela porodov, tak ti nemocnicu ukazu. Aspon to nam povedala porodna asistentka.

moonlightka
4. sep 2012

@monika2712 ahoj moni ako si dopadla?

moonlightka
4. sep 2012

@lopieta len dufam ze to tak naozaj robia...boli ste niektora na tej prehliadke aj skutocne?

monika2712
4. sep 2012

@moonlightka no dnes som cakala o nieco menej, asi tak o pol hodku, ale zase bleskovka, a zase som sa vlastne nic nedozvedela, rano mi vzali krv, dokina pozrela krcok, zas ani knizku neotvorila, som jej musela hovorit ze ako sono a tak, a ked som sa spytala ze co teda s tym cisarskym, tak ma jednoducho odignorovala a neodpovedala mi vobec. Buduci utorok tam vraj nebude a ze ked chcem ist ku nej do poradne mam dojst vo stvrtok a ked mi to je jedno tak v utorok a ze bud ju niekto budu zastupovat a ked nie tak mam ist hocikomu inemu ale mam si vyzdvihnut hlavne vysledky z krvi od sestricky. Takze pojdem asi utorok, beriem vysledky a sadnem hocikomu a snad sa konecne aj nieco viac dozviem.

moonlightka
4. sep 2012

@monika2712 tak tak ja by som urobila to iste po takejto dvojnasobnej skusenosti 😉

monika2712
4. sep 2012

@moonlightka no hlavne ked mi povedala, ze vo stvrtok tam bude mat asi natresk tym padom, tak tam naozaj nemam chut ist.. a tie jej mudre reci, sa snazi byt akoze hovadsky vtipna miestami.. no ja neviem, ale tato osoba mi nejak nesadla fakt.

moonlightka
4. sep 2012

@monika2712 ja tiez takychto doktorov nemam rada...ak mi nesadne ako clovek, naco sa s nim trapit...ja som uz pomenila doktorov... 😉

katynka77
4. sep 2012

@moonlightka mna rodila Mudr. Malova. Ale ja som si ju neplatila, to vyslo, ze mala sluzbu, ale bola tak neskoutocne prijemna a mila, vtipkovala tam so mnou, no ja som bola maximalne spokojna. A co ma dojalo najviac, ze asi 2 dni po porode prisla za mnou na izbu (nemala ani sluzbu), ze ako sa mame, ako sa citim, ci je vsetko OK. Proste pristup, ako ma byt 🙂

moonlightka
4. sep 2012

@katynka77 jej super dakujem za referenciu

monika2712
4. sep 2012

Baby prosim vas ak tu mala niektora planovanu sekciu, kolko pred TP vam ju naplanovali? je mozne ze mi ju daju az par dni pred TP alebo tyzden pred, aj ked sa uz pomalicky otvaram a skracuje sa mi krcok? cakala som ze to daju tak dva tyzdne pred terminom, ale na zaklade dnesnej poradne usudzujem ze skor ako tyzden pred to nebude.

cicimon
4. sep 2012

@moonlightka ja som ped 2,5r aj bola pozret porodnicu, len treba dopredu zavolat ci to tam nemaju plne.... ale ak tam nieco prave rodia tak na salu vas nepustia

monika2712
4. sep 2012

Este otazocka, kedy uz posielaju na monitor? ja som zatial nebola, je to OK?

sunnessie
4. sep 2012

Este doplnim otazku od @monika2712
Aky je postus po prijati pri planovanom cisarskom

hanka1111
4. sep 2012

@monika2712 ja som mala plánovanú sekciu, oficiálny TP som mala 3.9. a aj sekciu mi naplánovali na 3.9. keď som ešte chodila na poradňu, tak jedna baba mala termín sekcie tiež rovnaký ako TP a ďalšia sa už v 38tt, záleží to asi od lekára. Mne sa tiež skracoval krčok a nakoniec som rodila v 38tt, keď mi doma odtiekla plodová voda. Keď som došla na pôrodnicu, lekárka ma vyšetrila (vaginálne, usg, ctg), spísali papiere (všetky možné otázky ohľadne chorôb, tehu...) a potom som čakala na prednostu, aby dal stanovisko, či teda sekciu budú alebo nebudú robiť a kedy. Samozrejme sekcia sa po odtečení vody nedá odkladať, tak som najskôr čakala 3 hodinky na tej príjmovej ambulancii, kde mi dali prípravu pred sekciou a potom som ďalšie 3 hoďky ležala v pôrodnom boxe, odkiaľ ma už potom zobrali na sálu. Tam čakala kopa lekárov, sestier a neviem kto ešte, napichli mi spinál a za pár minút bol malý na svete. Hneď ako ho vybrali mi ho ukázali. Videla som potom aj manžela ako došiel za malým do tej miestnosti, kde detičky ošetrujú, keďže rovno z toho operačného stola tam vidieť. Potom dali do poriadku mňa a odviezli ma na izbu, manžel ma čakal na chodbe, ešte sme spolu chvíľu rozprávali a mňa potom odviezli na 4p. na odd. šestonedelia 😉 Malého mi potom doniesli asi hodinku a pol po sekcii na chvíľu a aj sme ho prvýkrát priložili.

monika2712
4. sep 2012

@hanka1111 super dakujem za infosky, ja som sa bala, ze ked mi odtecie voda, ze mi nedaju spinal ale rovno celkovu anestezu. Len nechapem ze podla coho to planuju jednej az na TP a inej uz na 38tt.

monika2712
4. sep 2012

@hanka1111 este taka otazocka, stihla si mat urobene predoperacne odbery a pohovor s anesteziologom kvoli spinalu?

bellada
5. sep 2012

@monika2712 ja som bola na monitore az ked som mala prve kontrakcie slabucke a odisla mi hlienova zatka a isla som pre istotu do porodnice, to bolo v sobotu a v nedelu som rodila, presne na svoj termin, isla som na klasicky porod, ale po celom dni na sale, ked som sa ani po vyvolavackach neotvarala, ale kontrakcie boli, z toho bola vecer tak ci tak sekcia, este dobre ze som si dala epiduralku (hoci som bola proti nej predtym) lebo takto som ten den prezila s usmevom, inak by ma tam asi slahlo po tolkych hodinach...

bellada
5. sep 2012

@monika2712 ak si bola na skoleni o epi, tak to je aj ako spinal 😉 pred porodom ti nikto nic uz nevravi, odbery sa robia ked ta prijmu na porod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre