Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

monika2712
8. sep 2012

@gojka mila pani toto je verejne forum a ludia tu mozu pisat co chcu. Ostavam vo "vasom" zariadeni, ale idem si zazmluvnit dr. o ktorej viem ze sa bude chovat aspon troska ludsky narozdiel od niektorych inych s ktorymi som mala tu cest sa stretnut. Nechapem preco by som rovno mala menit porodnicu ked staci zmenit lekara? Ak nie je niekto schopny mi odpovedat na jednu jednoduchu otazku, odbije ma a posle prec, pripadne ma vyhadzuje z ambulancie ked este nie som ani len oblecena po vysetreni tak si nezasluzi odo mna pekneho slova a nie som jedina kto sa na istu pani dr stazuje ze nepodava ziadne informacie, to stastie maju asi iba pacientky ktore si ju zazmluvnili, ostatne berie jak na beziacom pase a o nicom ich neinformuje. Su tu aj sukromne fora kde sa o pani dr. a jej sestricke bavia a tiez to nie su chvaly ale staznosti. Ospravedlnujem sa tymto za vyjadrenie "trubka", mala som napisat dr ktora ma ignoruje a nepodava mi ziadne informacie, lebo ved na co ze? na ludsky pristup tu bohuzial akosi niekto pozabudol.

ivanka.7
8. sep 2012

@sunnessie ja som sla tiez hned na sestonedelie

dulkagabulka
8. sep 2012

@gojka
ak dovolite, zaujima ma, ako ste mysleli toto:
"akým právom Vy /čo ste nič/ "
Nečítala som celú diskusiu, len ma zarazil ten slovný zvrat...zda sa mi,ze @monika2712 sa stažovala ( tiež nie vyberaným spôsobom) prave nato a preto, lebo mala pocit, ze je "nič" , čo ste jej aj nam svojimi slovami iba potvrdlili..prepačte, ale mna uplne zamrazilo

nexa
8. sep 2012

@gojka Nedá mi nereagovať. Môžem vedieť odkiaľ máte informácie, že @monika2712 je nič? Poznáte ju? Viete aké ma vzdelanie? A Vy sa pýšite titulom? Nie je doktor ako doktor! Ak doktor nemá láskavý a ochotný prístup ku pacientkám tak si s prepáčením svoj diplom a skúsenosti môže tak akurát strčiť do riti, lebo keď nemá pacientov sú mu na prd. Takých doktorov tu nepotrebuje žiadny pacient. Mám dojem, že nervy praskli Vám a nie dotyčnej. Podľa vášho príspevku ste zrelá na psychiatriu Vy. Každý má právo vyjadriť svoj názor. Zaráža ma, že sa poniektorí s titulom MUDR. alebo iného titulu hráte na Bohov, povyšujete sa a k tomu ste takí istí ľudia ako všetci ostatní. To isté jete, to isté seriete. Tiež keby ste zo zariadenia odišli nikto by za Vami neplakal! Prišiel by niekto iný a život ide ďalej. Uvedomte si, že bez pacientov by ste šúpala nohami doma! A takýmto prístupom Vám na to ani nedávam dlhý čas!

sedem
8. sep 2012

@gojka 🤐 nehanbite sa za svoj prispevok?

stut
9. sep 2012

Ahojte ! nedá sa mi nezapojiť. Ľudia sme všelijaký a určite každý každému nesadne. Ale pokiaľ sa jedná o ZP. Sú predsa školený aby takéto situácie zvládali. Pokiaľ sa jedná o medicínu je to poslanie ktoré vyžaduje skromnosť a pokoru medicína sa jednoducho naučiť nedá žiadny lekár nevie o nej všetko preto tá pokora. Ak sa mýlim opravte ma .Je to množstvo informácií ktoré keď sa učíte vlastne nemáte ani kedy rozmýšľať či je to pravda. Jasné ja som doktor kto je viac. Súhlasím. Ale som dobrí doktor????? Titulom sa oháňať nedá ale vedomosťami áno. A ten syndrom nadradenosti tu je ,a tak isto syndrom citového vyhorenia. Okrem toho Zdravotnícky pracovník a pacient
1. Zdravotnícky pracovník si vo vzťahu k pacientovi plní svoje profesionálne povinnosti.
2. Zdravotnícky pracovník sa k pacientovi správa korektne, s pochopením, s rešpektovaním
intimity a trpezlivosťoua nezníži sa k hrubému alebo nemravnému konaniu. Zdravotnícky
pracovník rešpektuje pacienta ako rovnocenného partnera so všetkými občianskymi právami
i povinnosťami vrátane zodpovednosti za svoje zdravie.
3. Zdravotnícky pracovník nesmie pomáhať porušovaniu cti a dôstojnosti človeka alebo sa na
ňom zúčastňovať. Každý zdravotnícky pracovník je povinný oznámiť príslušným orgánom
podozrenie z hrubého alebo krutého zaobchádzania a týrania pacienta, a to najmä maloletej
osoby a osoby zbavenej spôsobilosti na právne úkony.
A pokiaľ toto niekto nechce dodržiavať v zdravotníctve nemá čo robiť . Nakoniec poslanie lekára si hlboko vážim ale o čom som písal to je vlastne ten rozdiel medzi zdravotníckym remeselníkom a lekárom toť všetko.:

kvetinka211
9. sep 2012

@gojka ak naozaj pracujete na antolskej, tak prosim nekazte takymito neprofesionalnymi komentarmi meno vasim kolegom ... ja som mala s touto porodnicou prevazne velmi dobre skusenosti ... a podobne spory ktore ste tu mali pred dvoma rokmi s inou zenou ma pred porodom dost vystrasili ... tak prosim nestraste ine mamicky a ak tam naozaj pracujete, som rada ze sme sa zrejme nestretli, pretoze ja som pri porode stretla len velmi mily personal a na sestonedeli prevazne tiez 😉

ivanka.7
9. sep 2012

@kvetinka211 konecne niekto, kto to pekne vystihol. Vyjadrenie @gojka malo daleko od slusnosti a Antolskej urobila skor medvediu sluzbu. Na druhej strane celkovy prejav @monika2712 ma tiez trochu desi a ak sa podobne sprava aj na poradni, tak sa veru necudujem, ze sa na nu personal neusmieva. Aky pozicaj, taky vrat.
Odo mna tam nikto nevidel ani cent a starali sa o mna ukazkovo.

ach, opravujem, mala som zaplateneho manzela pri porode a epi, tak nejaky ten cent nemocnica videla, ale pochybujem, ze daco z toho slo personalu :p

monika2712
9. sep 2012

@ivanka.7 neviem ci si spravne pochopila na co som sa ja stazovala. Ja si nepotrpim na tom aby sa na mna niekto na poradni usmieval, pokial by mi odpovedali na to co som chcela vediet. A ver tomu ze ja som bola max.prijemna, nemala som dovod nebyt, kedze som cakala ze sa konecne nieco dozviem. Ale dozadovala som sa informacie o tom ako budem rodit, ktora sa mi ani po dvoch poradnach nedostala. Uz od 30tt mi hovoria lekari ze idem zrejme na cisarsky,kedze cakam chlapca ktory je KP a teda ak sa neotoci, tak som cakala ze na poradni v porodnici sa uz konecne dozviem ako to teda bude, ci sa v takychto pripadoch cisarsky planuje alebo sa caka na to kym sa dieta vypyta same alebo sa riskuje prirodzeny porod.
Na prvej poradni mi na otazku ci to bude cisarak povedala, ze nemusi to byt automaticky cis., ze zalezi aku bude mat vahu, ze teda uvidime nabuduce po spravenom sone. Na druhej poradni po spravenom sone a po tom ako som jej oznamila ze moj chlapec ma uz 3.7kg a je 2 tyzdne po predu mi povedala iba "super". Na otazku ako budem teda rodit som nedostala odpoved ziadnu! Bolo to potom ako sa ma spytala ci chcem aby ma rodila ona, a moja odpoved bola nie. Neviem ci by si ty ako prvorodicka bola spokojna s takymito odpovedami, resp.ignoraciou, mimo toho ze mi ina doktorka na sone povedala ze to je na 99 percent cisarsky a takisto to povedala aj anesteziologicka, ktora sa cudovala naco som vobec chodila na poucenie o EPI, ked to je jasny cisarsky,isla som pre istotu, kedze mi nikto nepotvrdil ze to naozak bude cisarsky.
Z kazdej strany pocuvam a aj tu baby na MK mi pisali, ze v pripade chlapca KP sa planuje cisarsky na ukonceny 38tt ktory ja koncim prave dnes a dodnes neviem ako to na antolskej chodi a ci teda mi cisarsky naplanuju alebo nie, alebo ma bude este niekto presviedcat na prirodzeny porod.
Pride ti to normalne nevediet 2 tyzdne pred porodom ako si na tom a co ta caka? mne ide len o zdravie mojho babatka, mam v pazi ci sa na mna niekto usmieva alebo nie.. chcem sa vyhnut zbytocnym komplikaciam pri porode, poskodenia zdravia mojho dietata.. od poradne som poriadne nespala, pretoze ma zozierali obavy z toho co sa stane ked mi odtecia voda a ja budem musiet na akutny cisarsky, alebo ci este nenatrafim v porodnici na niekoho kto ma bude presviedcat ze je to v poriadku a mozem rodit prirodzene.

Za svoje nevhodne vyjadrenie som sa tu uz ospravedlnila ak to tu este vobec gojka cita, a tesim sa na zajtra k doktorke Malovej, ktora verim ze bude mat uplne iny pristup ako ta druha ku ktorej som chodila doteraz.
Nechcela som svojim vyjadrenim urazat ziadny personal tejto nemocnice, keby som nebola presvedcena ze su tu skveli lekari a sestricky, tak tam ani nejdem, povazujem Antolsku za naj nemocnicu v BA. Akurat ze som mala smolu na lekarku s ktorou sme si zrejme len nesadli.

ivanka.7
9. sep 2012

@monika2712 nuz, ja som si v zaplave tvojich staznosti a ironickych poznamok na cele poradne skoro ani nevsimla tu info o cisarskom a KP. Ale ja neviem, na jasnu otazku prichadza vacsinou jasna odpoved, aspon mne sa nikdy nestalo za cele tehotenstvo ze by som odpoved nedostala na nejaku otazku, ktoru som normalne formulovala a polozila. Ak sa tak stalo a nedostala si odpoved, tak to nie je dobre. A samozrejme je cisto tvoja volba ku komu budes chodit na poradnu a u koho budes rodit, takze ak u niekoho nemas dobry pocit, je logicke, ze pojdes za niekym inym - aj keby ti vadilo len to, ze mu odstavaju usi.

monika2712
9. sep 2012

@ivanka.7 no ani mne sa nestalo ze by som nedostala odpoved u mojho gynekologa ku ktoremu som chodila cele tehotenstvo, stalo sa mi to az tu a teda ma to nemilo prekvapilo, ze na tak jasnu otazku mi niekto nevie odpovedat a myslim ze jasnejsie sa otazka formulovat neda, ako to ako budem rodit. A ano je to moja volba ku komu budem chodit, ja som si na zaciatku myslela ze to snad bude jedno, ved vsetci su tam dobri.. zrejme som sa teda zmylila, a niekedy si ludia proste bud nesadnu, alebo niektori lekari nevedia alebo nechcu reagovat na otazky ktore su mu dane?
No uz to dalej neriesim, poriesila som si prechod k inej doktorke, a ak sa bude dat aj jej zazmluvnenie, aby sa mi nestalo znova nieco podobne uz pri samotnom porode, ze sa nedozviem nieco co potrebujem vediet lebo sa niekomu nebude chciet odpovedat.

slavkav
9. sep 2012

@monika2712 ja som rodila pri Malovej - len odporucam. a k chlapcovi a KP - moj maly bol tak - tak sme rovno planovali sekciu. o prirodzenom sme sa ani nebavili. ale nie na koniec 38tt - ale tusim koniec 39tt a aj tu sekciu schvaloval prednosta ci kto ...

monika2712
9. sep 2012

@slavkav super dakujem za info 😉

anicka245
9. sep 2012

@monika2712 u Malovej sa naozaj dostaneš do dobrých rúk, bola som toho svedkom že svojím pacientkam sa venuje maximálne. Držím palce!

monika2712
10. sep 2012

Ahojte, niekomu som tu slubila ordinacne hodiny aktualne, kedze menili ambulancie, takze nech sa paci: 25 a 26 c.dveri.

anicka245
10. sep 2012

jej keď som tam zahliadla meno Dlhopolcek tak hned úsmev na perách 🙂 on je taký zlatý, ma nás tu na oddelení a keď sa s tebou rozpráva musíš sa usmievat lebo aj on sa stále usmieva 🙂 k nemu chcem chodiť druhé tehotenstvo 🙂 mladý chalan ale všetko trpezlivo vysvetli a nemáš zabrany sa hocičo spýtať 🙂

monika2712
10. sep 2012

@anicka245 ty uz lezis co? mne tiez dneska zistili vysoky tlak aj bielkovinu v moci, ale tak uz do pondelka vydrzim hadam, ak aj maly vydrzi a v pondelok rodim. 😉

lusinda1989
10. sep 2012

@monika2712 takze konecne si sa nieco dozvedela ze??? tak sa tesim... ja tam zasa zajtra planujem ist a uvidim este pred ake dvere si sadnem 🙂 heh sak ta dr zajtra nerobi a neviem ci ju bude niekto zastupovat v kazdom pripade na pol osmu som tam 🙂

anicka245
10. sep 2012

@monika2712 a to si ťa tam nenechali? Bože ja som tu už týždeň všetko mam negatívne akurát len tlak mi skáče a idú mi robiť všetky vyšetrenia nanovo. Nie je tu zle sú tu fakt super sestričky ale je mi tu už dllllho..hlavne keď necítim že mi niečo je..už ten vyssi tlak mam z vnútornej nervozity že tu musím byt..dúfam že skoro porodim každý deň mam kontrakcie tak snáď sa to už rozbehne naplno..

bambi29
10. sep 2012

@anicka245 no podla toho co vravis a noveho rozpisu myslim ze budem chodit vo stvrtok poobede 🙂 Malova alebo Dlhopolcek to istia 🙂

monika2712
10. sep 2012

@anicka245 vies co ten tlak nie je este tak zly, a meram si aj doma a doma ho mam vzdy oK, len u doktorky ho mavam zvyseny, ale dnes bol 130/90, myslim ze zly je az ked je spodny 100 a viac. a teraz som si merala doma a mam pekne 120/80. podla mna to skor bude stresom ked som tam.. a ta bielkovina asi tiez nebola tak zla.. opuchy nemam, takze snad to je vsetko OK. ja si musim vybavit predoperacne do piatku a v pondelok uz lezim aj ja.. a si na obyc izbe ci nadstandard? je tam plno teraz?

anicka245
10. sep 2012

@monika2712 ja mávam teraz tak okolo 130/90 dnes po vizite som mala 145/85 🙂 internistka mi povedala že ten tlak je hraničný že to nie je nič vážne..ale aj tu mam už zostať na pozorovani. No ja dúfam že do pondelka tu už nebudem! 😀 by som sa zblaznila 🙂 povedali mi že tento týždeň mi skúsia vyvolat porod tak uvidím..hej je tu plno, ale pred víkendom sa zvykne zmenšit počet 🙂 tu ani neviem či je nadstandard myslím že ani nie, som na obyčajnej izbe ale pohoda, hlavne je tu veľký balkón a vyhľad na jazero takže vonku sa dá fajn relaxovať. A robia tu super bielu kávu 🙂 😀

monika2712
10. sep 2012

@anicka245 aha ty nelezis na porodnickom, sestonedelie ci jak sa to vola? lebo tam su dve izby nadstandard.

anicka245
10. sep 2012

@bambi29 ja by som tiež tak chodila 🙂 k malovej chodím aj ako k svojej gynekologicke takže odporúčam no a k dlhopolcekovi napíšem len 🙂 lebo on sa proste fakt stále usmieva 🙂 aspoň tu 🙂

cicimon
10. sep 2012

@monika2712 na 600nedeli sa lezi az po porode

anicka245
10. sep 2012

@monika2712 nie ja som na oddelení rizikovej gravidity. Ak máš naplánovaný porod tak ťa dajú najprv sem. Aj teraz zajtra baba ide na plánovaný cisarsky a dali ju sem.. Aj tie čo im plánovane vyvolavali. Veď uvidíš kam ťa dajú. 🙂

monika2712
10. sep 2012

@anicka245 no ja asi nastupim v pondelok a v pondelok uz aj rodim. tak uvidim kam ma daju.

lusinda1989
11. sep 2012

akoze dnes je na antolskej gynekologicke oddelenie hore nohami ordinuje tu jeden jediny lekar. . . cakam tu od pol osmej rano a asi este dlho budem. . . .

keyka
11. sep 2012

@lusinda1989 a co tam maju dako vela porodov alebo co? ja sa tam chystam zajtra a teda cakat tam tak dlho nevim nevim s tymi opuchmi ;)

ivanka.7
11. sep 2012

@lusinda1989 stane sa, den, ked som rodila ja, bolo 15 porodov :D potom sa tazko veri reciam o vymierani Slovenska :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre