Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

marcelatje
15. okt 2012

@vvia tam ti požičajú a doma uvidíš, mne keď sa napríklad zlomila tá moja tak laktačná mi požičala tak som nemusela kupovať. Teraz už ju ani nepotrebujem 🙂

sophie32
15. okt 2012

Dievcata, dakujem za vsetky odpovede....inak je hrozne, ze to co je uplne bezne inde vo svete, je problem len u nas...aj po sekcii je mozne prilozit babatko, ked nie dojcit, tak aspon nechat mamicke na hrudniku lezkat....vsetko sa da....len chyba snaha a ochota....ja sa len obavam, ze ked nezacnem hned dojcit, potom to uz bude problem...ked zacnu dokrmovat z flase, potom byva problem s prisatim....ake su vase skusenosti?

marcelatje
15. okt 2012

@sophie32 dojčenie si naštuduj vopred, ja som nemala šťastie na sestričku ktorá mi to ukazovala. Narvala prsník malej do pusy, nos jej doňho tiež zaborila, mne tlačila bradavku tak, že som všetkých svätých videla ...malá nemohla dýchať strašne plakala. No stres pre mňa aj pre malú. Nakoniec sme správne prisatie zvládli až doma za pomoci laktačnej. Ale ako tak sme sa prisávali aj v pôrodnici, len mliečko nebolo 😅

monika2712
15. okt 2012

@sophie32 v porodnici dokrmuju striekackou nie flasou, takze to sa bat nemusis a neboj sa mlieko sa rozbehne len treba prikladat, mna to naucili tam, niekolko krat mi boli poradit pozriet sa ako nam to ide, mne teda pomohli dost aj ked mlieko sa mi poriadne rozbehlo az posledne dva dni pobytu a tak poriadne az doma.
S tym prilozenim na prsnik alebo hrudnik po sekcii si to osobne neviem ani predstavit, pri plnej narkoze nerealne, a po spinalke, no ja som mala pod prsiami uz tu plachtu aby som nic nevidela ale necitila som si nic uz od prs, a teda miesto pre maleho tam nebolo lebo hned za plachtou mali na mne polozenu misu do ktorej hadzali nastroje, tak neviem kde by mi ho polozili, fakt nebolo kam.

andulqa
16. okt 2012

@sophie32 ahoj, bohuzial prilozenie po cisarskom aspon na chvilku kvoli laktacii na slovensku nie je bezna prax, co viem, tak sa to podarilo minimalne raz v kosiciach, takze mozne to je, ale treba proste fakt na tom trvat...v BA by si si to mozno dokazala vybavit na Antolskej, to je najpristupnejsia porodnica co sa tyka prirodzenych porodov, tak mozno aj toto by sa dalo vybavit 🙂 budes mat planovany cisarsky?

marcelatje
16. okt 2012

@monika2712 @sophie32 nás tiež najskôr dokrmovali striekačkou, ale keďže bola stále hladná a papala veľa dali nám fľašu, asi závisí od sestričiek na ktoré natrafíš, boli v podstate milé až na nejaké výnimky na ktoré som natrafila, ale tých je tam málo. Ale vždy pred dokrmovaním dávaj bábo prisať sa nás asi zachránilo iba to 😉 inak by sme boli už len na fľaši. Aj teraz dokrmujem, ale cez cievku takže sa pekne prisaje 🙂

sabrinka26
17. okt 2012

ahojte baby, prosim vas nema niekto kontakt priamo na pani doktorku Filkaszovu?

szdan
17. okt 2012

ahojte baby, som z malaciek a chcela by som rodiť na antolskej, takže posledný mesiac by som mala začať chodiť na poradne tam. Viete mi niektorá poradiť, kam treba ísť na poradňu, či sa dopredu telefonicky objednávať a pod. informácie? Lekára si zazmluvňovať nebudem, tak neviem aký je postup a ku komu ísť

sabrinka26
17. okt 2012

@szdan ahojky, ja som zacala chodit na poradne minuly tyzden, a staci ked tam prides, sadnes si a cakas.. 🙂

sabrinka26
17. okt 2012

@szdan na strane 790 mas odfotene ordinacne hodiny a mena lekarov 🙂 ja chodim k Filkaszovej..

szdan
18. okt 2012

@sabrinka26 Ďakujem moc

zumza
18. okt 2012

@macoja Rodila ma Dr. Palova - taka mlada a bola tam potom aj Dr. Dubcakova

zumza
18. okt 2012

@macoja Sestricky tiez v pohode - vacsina, ja som stretla asi 2, co boli take nemastne neslane, teda moc sa nezaujimali, ale ostatne super, s babetkami sa stale rozpravali, chvalili ich, aj nas 🙂

veronikani
21. okt 2012

Tak už to mam za sebou.... Sestričky na sestonedeli a novorodeneckom su super, poradia a pomozu.... Čo sa týka porodu - kebyze nemám zazmluvneneho lekára dopadlo by to zle...

alenkam.
21. okt 2012

@veronikani preco zle? Co sa stalo?

veronikani
21. okt 2012

@alenkam. malá mala zamotanú pupočnú šnúru okolo nožičky a nepustilo ju to dole do pôrodných ciest ... vôbec som sa neotvárala a plodová voda začala byť zelená, no na šťastie ma nenechal lekár trápiť sa ( vraj klasicky čakajú minimálne 12 hodín) a rýchlo ma dal na sekciu. pôrod trval od 11.00 a o 16:12 bola malá na svete....

veronikani
21. okt 2012

@marcelatje presne toto isté robila aj mne, hneď po sekcii mi ju doniesla a ešte mi povedala že ja mlieko nebudem mať a nebudem vedieť dojčiť .... uplne fantasticky som sa cítila ...

jankagun
21. okt 2012

@veronikani fuuu tak to Ti spravili cisarsky rekordne rychlo.super! ja som sa trapila pri prvom porode 18hodin,malá nemala vodu uz 26hodin predtym a stale doktori akosi cakali ze sa zazrakom otvorim a porodim prirodzene,a ked uz som zacala odpadavat od boleti po 3vyvolavackach,tak sa rozhodli ze spravia cisarsky.a to bolo za 5min 12.mala bola uz modra a ja taka zoslabnuta,ze ma nevedeli po narkoze 8hodin prebrat..zle ma zasili a po 2tyzdnoch ma museli rezat znovu....v aprili cakame druhe babo a urcite si chceme zazmluvnit lekara...ak sa mozem opytat,kde a u koho si rodila?Dakujem

andulqa
22. okt 2012

Na antolsku treba brat aj oblecenie pre babatko alebo tam daju nejake erarne? 🙂

cicimon
22. okt 2012

@andulqa netreba, davaju erarne, az na cestu domov treba doniest

veronikani
22. okt 2012

@jankagun no pekne ťa nechali vytrápiť sa.... ja som sa trápila len pár hodín ale bolo to neskutočne bolestivé, riadne som si trhala vlasy.... rodila som na Antolskej u pána primára MUDr. Róbert Paldia. Kebyže nemám zazmluvneného lekára asi aj mňa by tak nechali trápiť sa.... neľutujem tie peniaze a na druhý krát budem určite chcieť zas zazmluvniť

kristin11
22. okt 2012

Baby,chcela som ist na prednasku o epiduralke a najblizsi volny termin je az 20.11 a to 30.11 mam termin.Tak dufam,ze to stihnem,som absolutne netusila,ze to je takto.

sliwi
22. okt 2012

@kristin11 no ja mám poučenie o EPI 2.11. a termín 13.11., takže dúfam že dovtedy do stihnem. fakt tam majú všetko narvaté

kristin11
22. okt 2012

@sliwi vobec som nevedela,ze to takto je,lebo sestra rodila v marci a ziadne objednania si nevyzadovali,tak co uz,budeme verit,ze to vydrzime,teda nasi drobci 🙂A tie vysetrenia z krvi,co k tomu potrebuju si uz mozem dat urobit,aj ked nemam este prednasku?

sliwi
22. okt 2012

@kristin11 na tie by ti mala dať doktorka v poradni termín.. ja som bola v poradni minulý utorok a hneď na druhý deň v stredu som mala prísť na odbery, zajtra idem na poradňu a už by som mala mať aj výsledky.

evpa
22. okt 2012

zenusky, ja som rodila na antolskej teraz 17-teho, nemala som nikoho zazmluvneneho a mozem antolsku odporucit vsetkymi nie desiatimi ale dvatsiatimi 🙂 uzasny porodnik- Mudr. Dlhopolcek, uzasne porodne asistentky, sestricky ci uz na sestonedeli alebo novorodeneckom mile, usmiate, ochotne...nebola som ani na nadstandarde, lebo mali uplne obsadene cele oddelenie. Ja som velmi spokojna a stastna, vsetko dopadlo nad ocakavania, miminko vsetku bolest vynahradilo. Vsetkym zelam minimalne taky porod aky som mala ja, rychly a bezproblemovy a samozrejme zdrave babatko v naruci 🙂

zuzkag2
23. okt 2012

@jankagun Ahoj, ja som rodila teraz 11.10. a mala som zazmluvneneho dr. Oravca. On nie je sice velmi ukecany, ale vzdy mi povedal vsetky informacie, aj viac krat zopakoval, pytal sa ci rozumiem. A porod som mala vdaka nemu tak nadherny, ze nikdy v zivote som asi nic krajsie nezazila, aj ked to bolelo, jasne... Je velky odbornik a presne vie co robi, naozaj, co povedal to platilo. Vdaka nemu sa malicky narodil za 3 hodky od prichodu do nemocky. nadhera 🙂

mily7
23. okt 2012

@jankagun ahoj ked som citala o tvojom porode zle mi doslo. ja som nemala zazmluvneneho lekara ale chodila som k dr. Havalda a ak chces obetovat tie peniaze na lekara tak jednoznacne odporucam. perfektny.

mily7
23. okt 2012

ahojte babenky, ja som rodila v aprili a epidural odporucam, ja som si myslela, ze to bude menej boliet, ved som mavala bolesti neskutocne pri menzese a lekarka, ze take mavaju porod nie v takych bolestiach ale je to lepse a tak bla bla, myslela som si ze vela znesiem a pcha ked som predychavala sama ze muza poslali na chvilu prec na hodku a ja sama v kupelni, sestricky nikde som myslela ze koniec a modlila som sa ze ked nestihnu epi tak nech rodim cisarakom. epi pichnuta bez problemov, trooocha mi polavilo a potom zas som citila tlaky vo velkom takze ziadne ze zena nevie tlacit a taaaak tak neviem ci zaucinkovala malo alebo nie ale pri druhom ju tiez chcem. porod dopadol na jednotku, vychvaleny sme boli, lebo som spolupracovala a drzala sa ako sa len dalo. negativa, stale pristup niektorych sestier, nehnevajte sa baby ako to tu kazdi vychvaluje nie je to taka slava. bolo mi tam tazko a nechali ma samuuu keby ze v bolestiach nenahanam sestricky po nemocke ze uz som precistena umyta a potrebujem aby ma pozrel lekar lebo chcem epi aby stihli tak ju nemam a trpim tam dalej sama. taktiez po porode naliate prsia neskuuutocne prvorodicka nemala som tucha ako odsavat, vysvetlenie take ze bum bum prask aj som za nimi bola a ked som mala prsia ako kamen a na niektorych miestach mekke tak sestricka, ze to jedobre uz to nemate take ako predtym. jasne, videl ma aj lekar, ten dal len oxytocin na domov a ja doma 40 tky horucky. nechcela som ist domov lebo sme sami a bala som sa co bude a nakoniec doma bolo najlepsie lebo v tych 40 tkach som v sprche vytlacila mlieko teda manzel, lebo ja som nebola schopna tak tlacit a taak mi podalo. takze ozaj je to kto ako. jednoznacne odporucam laktacnu si zohnat vopred!!!! pri druhom ked nahodou nebudem pamatat co a ako alebo len budem potrebovat ozivit spomienky alebo budem mat zas problem otazky tak si uz zozeniem laktacnu. mala som po porode doma ked som uz bola a pomohli viac ako lekar.

jankagun
23. okt 2012

@mily7 ahoj,a on ordinuje kde?myslim v ktorej nemocnici.ja som zo Zvolena,ale tu rodiť určite nechcem,v BB som rodila 1x a stacilo,uplna katastrofa....takze teraz hladame nejakeho lekara z BA (ak by ma teda nejaky zobral aj ked som z daleka)..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre