Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lea1333
22. jan 2013

este mam taku otazku ako to je z porodnym planom na antolskej respektuje sa?

dada2107
22. jan 2013

@lea1333 dakujem pekne 🙂 tak to nebudem musiet vyckavat neskutocne hodiny, teda ak ma zobere 🙂

lea1333
22. jan 2013

@dada2107 no niekedy sa aj tak stane ze cakam niekedy ma dr cisarak alebo tak ale necakam tam zase vela hodin!

saranata
22. jan 2013

@lea1333 ja som teda ziadny porodný plan ako taký nemala ale moje poziadavky a veci ktoré som odmietla mi boli plne respektovane 😉

lea1333
22. jan 2013

@saranata ja nechcem niake zazraky ale tak aspon nieco ale asi pokial nemam zazmluvneneho lekara tak to asi nema vyznam ze?

saranata
22. jan 2013

@lea1333 rodila som tam tri krat a nemala som zazmluvneneho lekara 😉

lea1333
22. jan 2013

@saranata a bolo ok aj ked si nemala zazmluvneneho dr?

saranata
22. jan 2013

@lea1333 jasne.hned ako sa ma ujala porodnicka som jej povedala co chcem a co nie a aj ona pocas porodu konzultovala vsetko somnou a manzelom. Pred troma rokmi mudr.Greksova(teraz v januari by mala nastupit po materskej)a teraz to bola Mudr.Kosibova.normalne sluzbukonajuce lekarky bez zazmluvnenia.

lea1333
22. jan 2013

@saranata tak super a kto je na antolskej taky porodnik ze teda nic moc?ja chodim dr malovej ale nebudem ju zazmluvnovat!

saranata
22. jan 2013

@lea1333 na Malovu tu čítam len dobre, ja som ju tam ani nevidela 😀
ja mam skor pozitivne skusenosti, aj pred 13 rokmi aj minuly rok,
len raz mi robil usg mudr.Scholtz a vtedy som sa citila ako kus masa, velmi zly dojem , zly pristup otras, ale citam ze s nim ma vela zien dobre skusenosti takze mozno len vtedy mal zly den , čo by si ako lekar mohol odpustit 😒
ale inak nič, v prvom rade ide o pristup tvoj samotný, idem do nemocnice porodit svoje dieta nie som VIP host v hoteli Hilton a tak to treba brat , nie som tam sama , je tam vela rodičiek a svet sa netočí len okolo mna, ak to berieš s nadhladom tak sa nemaš čoho bat , a budeš na to všetko velmi dobre spominat tak ako ja 🙂
drzím palceky 🙂

lea1333
22. jan 2013

@saranata jej dakujem sak jasne ja viem ze nejdem na dovolenku alebo do welnes ale tak ludsky pristup ocakavam 🙂

saranata
22. jan 2013

@lea1333 ja som ho tam nepostradala, len niekedy tu čítam take veci ze sa mi rozum zastavuje, ja nehovorim ze moze tam niekto mat zly den a urobí to zly dojem , ale niektoré veci ktoré tu maminkam vadili mi pripadali scestne, je to nemocnica a navyse porodnica kde je neraz velmi vela rodičiek naraz tak to treba tak aj brat
pre mna to boli najkrajšie dni v mojom zivote nie preto kde som bola a čo mi kde chybalo ale preto lebo som tam porodila svoje deti a travila tam s nimi prve dni zivota, nič by mi to nepokazilo, ani oduta sestrička a ani lekar ktorý ma svoj den 🙂 , proste su aj situacie kde sa treba odosobnit, ja som sa vsak naozaj nestretla so zlym pristupom , lekarky ktoré som mala mali maximalne profesionalny pristup pocas porodu aj po nom , hlavne otvorena komunikacia a mozem porovnavat smer k lepšiemu o mílove kroky kedze som tam rodila pred 13 rokmi a pristup bol značne iny ale vtedy to bolo tak, dnes je to viac naklonene k zelaniam rodičky, vratane bondingu , odmietnutia nastrihu , vyvolavačkam a podobne
takze po uvodných otazkach ked ta prijmu sa dohodni s porodnickou čo by si chcela a ona ak to pojde a bude mozne ti vyhovie , ja som problem nemala tak mi vyhovela vo vsetkom , mala bola zdrava apgar 10 tak mi ju nechali cele tie dve hodiny na sale pokým tam bol somnou manzel.
myslím si ze sa da dohodnut , nemaju s tým problem

lea1333
22. jan 2013

@saranata tak super si ma povzbudila ked ze sa bojim :-/ som len prvorodicka 😅

saranata
22. jan 2013

@lea1333 strach budeš mat aj tak, to je prirodzene
ja som bola tiez prvorodička , teraz je to tam lepšie tak prístupu by som sa nebala. aj tie porodne asistentky su fajn, počuvaj ich , ja som mala take super zenske tam aj ked som rodila v noci a nad ranom a bolo nas tam riadne naraz

alena16
23. jan 2013

Baby, uz som sa to tu nedavno pytala na cvicenie, ale teraz som sa docitala na tejto diskusii asi rok dozadu, ze byvaju cvicenia (bezplane), ale aj nejake plate kurzy. Mozte prosim napisat blizsie o tom, ktora rodila fakt posledne mesiace? Je lespie chodit na kurz, ci stacia tie cvicenia? Aj tam sa prebera teoria? A tie predporodne prednasky, co byvali raz za mesiac, vzdy s nejakym porodnikom uz naozaj nebyvaju?? To iba teraz niekedy zrusli?

xlucia
23. jan 2013

@alena16 platene kurzy, tam sa normlane cvici. neplatene cvicenia, tam sa aj cvici aj relaxuje, ucis sa tam dychat a mas aj vysvetlene veci okolo porodu a dietata.
tie prednasky stale byvaju, na dverach maju vypisane datumy

alena16
23. jan 2013

@xlucia Dakujem 🙂 Na platenych sa iba cvici?

xlucia
23. jan 2013

@alena16 pokial viem tak len cvici

dada2107
23. jan 2013

ahojte baby. tie ktore rodili na antolskej sekciou, nutili vas do spinalu alebo sa da vydobit aj celkova anestezia?

monika2712
23. jan 2013

@dada2107 nenutili ale osobne si myslim ze spinal je ovela lepsia volba, ked som videla tie chudatka zmatene baby po celkovej, ktorym sestricky ani nevedeli povedat ci je ich dieta v poriadku, som rada ze som maleho mohla vidiet hned ako ho vybrali.

dada2107
23. jan 2013

@monika2712 no ja som prave prve mala spinalom a vobec som to dobre neznasala, tak preto by som chcela radsej celkovu. len viem, ze sa asi viac priklanaju k spinalu.

monika2712
23. jan 2013

@dada2107 ano pretoze celkova narkoza je pre telo ovela vacsia zataz ako spinal. a co ti bolo po spinale? ja som bola ok, ani bolest hlavy nebola ako nas strasili sestricky furt ze nedvihat hlavu, aj tak som dvihla.

monika2712
23. jan 2013

@dada2107 ked budes u anesteziologicky s papiermi tak treba povedat ze by si radsej celkovu a kvoli comu a uvidis co ti povie.. ja som mala pocit ze mam na vyber, nebolo mi to povedana stylom ze musim ist na spinal.

dada2107
23. jan 2013

uz pri samotnej operacii mi prislo zle, davali mi kyslik a pri konci som uz acala mat nejaky zachvat akoby som uz zacala pocitovat bolest. potom triasku som mala asi 3hodiny a aj nohy som si necitila asi 12hodin. mala som aj transfuziu krvi, takze to mohlo byt aj tym, neviem, ale teraz naozaj by som to radsej prespala, len neviem ako to chodi na antolskej, ci po dohode mozem ist aj celkovou, alebo robia okolky ohladom toho.

dada2107
23. jan 2013

@monika2712 no dufam, ze sa mi to podari, k tebe prisla v den operacie, alebo robili predtym nejake vysetrenia?

monika2712
23. jan 2013

@dada2107 ako som pisala vyssie, ak bude sekcia planovana a pojdes k anesteziologicke, tak jej to treba vysvetlit.

monika2712
23. jan 2013

@dada2107 ja som mala planovanu, takze u anesteziologicky som bola v piatok a sekcia v pondelok.

adrika01
23. jan 2013

@dada2107 Ahoj tak ked mas dopredu dane ,ze pojde cisarskym tak celkovy ti nespravia pokial nemas dobreho znameho ja mam znameho ,ale aj tak to nevybavil.. je to zivotu ohrozujuce aj diatata aj teba preto to nerobia a nedavaju na vyber..ja som mala cisarsky a po 2 rokoch som porodila normalne aj ked som chcela cisarak,lebo bola to kratka doba po cisaraku tak najprv ,ze vyskusame normalne a ked to pojde tak cisarak nebude... a bola som rada,ze ma nemuseli rezat ..... a pristup na antolskej ja som bola spokojna sestricky na porodnici uzasne pomahaju aj lekari uzasny pristup..... 🙂

dada2107
23. jan 2013

no mne teraz tiez urcite naplanuju. mozem sa ta este spytat, planovali ti 2tyzdne pred porodom alebo v ktorom tyzdni?
@monika2712

monika2712
23. jan 2013

@dada2107 tyzden pred. oficialny termin bol 23 a narodil sa 17.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre