Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

nika2007
23. máj 2009

preco nenapises meno ? keby bol taky cisty tak to meno napises...dobre bola si na antolskej-NAHODOU si natrafila na dobreho dr tak si unesena,co ani ja nemozem povedat ze NAJKRAJSIE OKAMIHY....preco mam niekoho klamat ?Mna tiez nechali sice LEN tri hodiny trapit,lebo mala nezostupolvala pri porode,nakoniec ani nevedela prejst cez panvu,tak mi za 5 12 rychlo robili sekciu...a bola to taaak NEOCHOTNA DR,lebo som rodila od polnoci-dovolila som si ju zobudit a potom sa este MUSELA TRAPIT SO MNOU A volala sa lattakova michaela-budem ju mat v hlave do konca zivota...TU BOLO OCIVIDNE VIDIET ZE SOM JEJ NIC NEDALA V OBALKE a tak sa patricne chovala...ale ten pribeh je dlhsiiiiiTakze neviem preco tajis meno toho doktorka ked je taky uuuuzasnyyyy

dadka212
23. máj 2009

je mi to lúto, ale také veci sa bohužial stávajú 😔 ....

...btw. mňa nechali trápiť v bolestiach 3 DNI a vidíte idem tam znova...bohvie čo sa stáva v iných pôrodniciach/nemocniciach a ani o tom nevieme 😝 sú to všetko ludia a nie sú neomylní, len v takýchto prípadoch to má bohužial tragické následky ☹

teda osobne by som to radšej nevedela, ale už som si to prečítala 😖 😝 no musím myslieť pozitívne...

zuzkad
23. máj 2009

nika je mi luto, ze si mala takuto skusenost s Miskou Lattakovou...ja som jej obalku tiez nedala a mala som ju pri porode, bolo to skoro rano a od zaciatku bola velmi zlata na mna, nemozem povedat na nu nic zle naozaj...odrodila ma super a velmi ma podporovala pri porode a tlaceni, dokonca aj po porode prisla za mnou pozriet ako sa mam a naozaj nie su v tom peniaze ...takze mozno v tvojom pripade to bolo zhodou okolonosti, ale samozrejme nebola som tam tak nechcem sudit.
Ja som rada, ze som ju mala pri porode, nezazmluvnenu a dakujem jej 🙂 🙂 🙂 🙂

nika2007
23. máj 2009

neviem CO v tom bolo,ale ja na MISKU v zivote NENAJDEM pekne slovo...pre mna obycajna fuseracka 😠

majula
23. máj 2009

nika2007 prosím ťa klídek...veď ja netvrdím o žiadnom doktorovi, že je úžasný 😅 teda áno, o svojej pôrodníčke tvrdím, že je úžasná a potom kopec iných báb tu chvália ďalších a ďalších doktorov...a tie najkrajšie okamihy som myslela chvíľu, kedy mamičke prinesú svoje bábätko a bude mať po tom všetkom 😵 takže tak 🙂

anica
24. máj 2009

Nika2007, ty musis byt ale riadne nahnevana 😀 Aj ja som sa pri prvom porode natrapila....14 hod. porod, z toho asi 5 hodin prisernych "oxytocinovych" kontrakcii kazdu minutu...chcela som zomriet a bolo mi jedno, ci babo prezije....doktorka / meno nepamatam / mi nechcela spravit cisarsky, ze to pojde prirodzene a ze pockame...myslela som, ze ju zabijem 🙄 Nakoniec som aj tak skoncila cisarskym. S odstupom casu som ju zacala chapat, preco cakala. Ved keby mali kazdej mamine robit cisarsky rez iba preto, ze to nejde jednoducho, tak by boli iba sekcie 🙂 A pri nej je ovela vyssie riziko komplikacii nez pri normalnom porode.
Myslim si, ze niekedy je tazke odhadnut ako sa to nakoniec vyvinie... niekedy je pomer medzi hlavickou a panvou dobry, ale staci trosku iny zaklon hlavicky, ked vstupuje do porod. ciest a je problem...
Nastastie ten druhy porod bol jednoduchsi 😉 Myslim si, ze antolska je dobra porodnica a ja som tam bola spokojna aj napriek strasnemu porodu.

mirka.m
24. máj 2009

mna taktiez zaujima ktoremu doktorovi sa to prihodilo.odbornici su tam vsetci. lezala som tam 60 dni a dost lekarov sa mi na vizite vystriedalo, preto by som chcela vediet kto bol ten nestastnik. rodit by som tam isla znovu

iba
24. máj 2009

ahojte, mam otazku k predporodnej priprave u p. Jezikovej - v ktorom tt ste tam zacali chodit? mne dal moj dr. vymenny listok az teraz v 32 tt, aj to som si sama vypytala.
priprava zahrna len nejake prednasky ci aj cvicenie? a zucastnuju sa aj manzelia? diks.

hav
24. máj 2009

iba, ja som na predporodnu pripravu k p. Jezikovej zacala chodit v 34 tt - volala som jej aj skor, ale skor ma nechcela vziat - ale myslim si, ze berie podla toho, ako ma obsadene kurzy. Priprava trva 2 hodiny a je rozdelena tak, ze priblizne hodinu sa cvici a hodinu je prednaska. Na priprave sa nezucastnuju manzelia.

tehula
24. máj 2009

ahojte. Ja sa chcem spytat, ci ste niektora sla rodit bez tych pripravnych kurzov. Ja som na ziadnom nebola a asi sa ani nechystam

cuchre
24. máj 2009

tehula, ja som nechodila lebo som musela doma lezat a povodne som si aj myslela, ze naco 🙂 rodila som len dve hodky, tak som to zvladla, ale na dlhsi porod by sa mi asi spravne dychanie zislo 🙂

tehula
24. máj 2009

cuchre, tak to si mala rychle veru. No ja som planovala chodit, ale to som este nebola na MD, potom jak MD zacala sa vyvrbili este nejake veci do toho, co mi zabijali cas...a uz sa mi zda aj neskoro sa tam trepat. Vlastne som uz v sobotu mala vselijake stavy, ze som myslela, ze je cas

hav
24. máj 2009

tehula, urcite je vela mamiciek, ktore na pripravu nechodili (z tejto temy sa mi zda, ze napr. zuzkad nechodila a pefektne to zvladla; skovka chodila a tiez to perfektne zvladla ale tusim pisala, ze ked uz mala kontrakcie, nedalo sa jej celkom predychavat tak, ako sa to uci na priprave - takze si myslim, ze jedna vec je teoria a druha prax 😉 ) Mne na tych pripravach dost pomohlo aj cvicenie - som si ponatahovala svaly, o ktorych som uz aj zabudla, ze ich mam 😉 a prednasky - p. Jezikova dost vravela take prakticke vecicky. Ale clovek sa moze aj tak zariadit, ze si cvicit a studovat veci k porodu bude doma (uz je nekonecne vela literatury k tymto temam) Zalezi na cloveku, co mu lepsie vyhovuje a ako stiha 😉

titkovamiriam
25. máj 2009

ahojte zienky jedna s tych zomretych zien bola moja kamoska,spravy som nevidela len mi mama hovorila ze to bolo v spravach.je to strasna tragedia!!! dcerku ma v poriadku a bude vyrastat bez mami. nechapem co sa mohlo stat a preco ju az dva krat po porode museli operovat ☹ a aj tak zomrela-mlada zena sportovkina.

dadka212
25. máj 2009

Tehula ja som nechodila vôbec na nejaké prípravy ani pri prvom ani teraz a v pohode sa to dá zvládnuť....oni ti aj povedia ako dýchať 😉

monkula
25. máj 2009

o mňa sa Lattáková starala celé tehu, rizikové, kedykoľvek ma zobrala hore, spravila UZV, bez zbytočného čakania, a objednávania, ak sa jej niečo nezdalo, hneď odbery, výtery, UZV, no naozaj ani krivého slova na ňu nemôžem povedať...

akejka
25. máj 2009

ja si myslím, že tie 2 úmrtia rodičiek za posledné 2 týždne na Antolskej sú len nešťastná zhoda náhod. Mohlo sa to stať hocikde inde...išla by som tam rodiť znovu, lebo sú tam podľa mňa všetko veľkí odborníci. Dúfam, že výsledky pitiev nepreukážu zavinenie lekárov...lebo podľa doterajšieho vyšetrovania za tie úmrtia lekári nemohli.

Mne život zachránili, keby som neprišla do pol hodiny, roztrhalo by ma niekde v aute...
takže tým, že ma už nenechali tlačiť, netrápili ďalej a urobili urgentnú sekciu mi zachránili život. A za to som im vďačná...

mneme
25. máj 2009

to, co sa stalo na antolskej su hrozne tragedie, myslim, ze sa to muselo dotknut nielen nas, ktore sa tam chystame rodit, ale kazdej jednej zeny. predstava, ze tak dlho ocakavana chvila narodenia dietatka sa zmeni na smrt matky ma rozplace zakazdym, ked na to pomyslim.

hoci sama este s porodom skusenosti nemam, odmietam sa tym nechat prilis ovplyvnit, inak by som sa zblaznila od strachu o prcka, o seba i manzela. tak sa radsej spytam, ci niekto nema nejake pozitivne spravy od novych rodiciek - co je s rybcou a slnecnicou? mata by sa uz asi coskoro mala vratit z porodky...

kwetinnka
25. máj 2009

Ahojte, ja som tiez chcela ist na antolsku, k tým rodickam...aj keby to bolo lekarskym pricinenim lekari vzdy drzia pri sebe nikdy by na seba nic nepovedali. Nasim známym sa tam narodil syn....resp.neviem ci este babetko zije,doktory vedeli ze je otoceny zadockom,ale nevolili sekciu ale rozhodli sa ich oboch trapit...a babetko je na tom velmi zle..najnovsie spravy nemam....ale myslim ze je to velka nezodpovednost. Chcu ich zalovat,aj ked neviem ci tym nieco dosiahnu.Toto by sa profesionalovi nikdy nemalo stat,hlavne ked vie v akej je dieta polohe a vie co tym riskuje.

matinkam
25. máj 2009

Ja by som sa rada tiez vyjadrila k Miske Lattakovej. Budem u nej kazdu chvilku rodit, zatial sa o mna aj o malickeho stara ukazkovo, je vzdy mila spolu s jej sestrickou. Dufam, ze to tak bude pokracovat aj dalej. Je hrozne citat, co sa stalo na Antolskej, preto musim mat aspon aku taku doveru voci svojmu doktorovi.

kwetinnka
25. máj 2009

ak mas svojho doktora,tak samozrejme je to ine:o) drzim palceky

akejka
25. máj 2009

mneme presne tak, nestrachuj sa, dr. Oravec je výborný, bude o teba dobre postarané 😉
Slnečnica a rybča už asi porodili, inak by tu hodili príspevok... 😉 tak čakáme, aké mali pôrody 😉
mneme, ako tak pozerám, ty už to máš "za pár" 🙂 . Kedy ideš do poradne ? Som zvedavá aj na tvoj popis pôrodu, aký bol dr. Oravec...či si využila epidurál...

zuzkad
25. máj 2009

monkula, matinkam aj ja mam s Miskou Lattakouvou len dobre skusenosti a velmi som bola zaskocena na reakciu co pisala nika, ale samozrejme, kazdy mame svoj nazor a skusenosti. Ja naozaj mozem Misku len a len chvalit...a pri samotnom porode je super naozaj, mne velmi pomahala, povzbudila ma strasne a po porode ma chvalila, co mi dobre padlo 😉 😉 martinkam uvidis, ak ju budes mat pri porode budes s nou spokojna 😉 😉 😉 prajem super porod a zdravucke miminko 🙂 🙂 🙂

monkap
25. máj 2009

ahojte,
nepatrim k vam, ale som sem nakukla ... a vidim, ze sa pytate na nasu majovku rybcu ... takze:
Vcera, 24.5. o 19.15 sa nam narodil Matyas, 3990 g a 55 cm.
Rybca

akejka
25. máj 2009

jeeeej, tak gratulujeme rybče k Matyasovi 😉 Inak poriadny valibuk 😀

tehula
25. máj 2009

ahojte, ja sa nestresujem vobec tymi poslednymi pripadmi, co sa udiali na Antolskej. Moj strach prameni uplne inde. To je skor fobia zo zelenych kachliciek, ihiel a pristrojov, no a este soc. zariadeni 😀
Bolest, komplikacie ci nebodaj zdr. problemy su u mna az druhorade, na to cas ani len chut nemam mysliet.

Konecne som uz skoro zbalena, len nemam stale kupene tie podlozky na postel. Chcem sa spytat, kde to dostanem kupit.

akejka: mneme tusim si Oravca nezazmluvnila, ja ano, zatial este dovolenkuje, no od zajtra by mal byt naspat.

rybca: gratulujem k Matyasovi, ja len pozeram, aky valibucisko pekny sa vyklubal.
To moja dcerka zatal vyzera poriadne malinka, az som bola zarazena, len 2550g

jasminet
25. máj 2009

tehula - ja som kupila tie podlozky na postel, pod dieta a z tych si 3-4 beriem.
kupila som ich v internetovej lekarni, ale predpokladam, ze ich maju aj v drogerii...

tehula
25. máj 2009

jasminet, mohla by si mi prosim hodit link do IP, ze ktora lekaren? Resp, aspon obrazok, ze ktore su to, lebo nasla som vselico na nete, ale aj take, ze jedna podlozka stala okolo 7eur a to sa mi zda, ze nebude ono 😒

miluska.h
25. máj 2009

ahojte babulky 🙂 gratulujem rybce a prajem vela zravicka a radosti 🙂 🙂 🙂
tehula: ja som si kupila podlozky v lekarni na Strecnianskej, ale maju ich aj v drogerii. kupujem ich teraz malemu, je to znacka Fixies - 10 ks a stoja cca 5,5 Eur.

tehula
25. máj 2009

ahoj miluska, dakujem za info. Nasla som cosi na nete ze vel. 60x60cm od fixies.
Lebo zatial som hladala len v ramci zdr. potrieb a to boli asi rozne plachty do nemocnic na lozka....sa mi zdalo, ze to nebude ono

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre