Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mhviezdicka
11. aug 2008

ahoj ivana,
Mudr. Janac ordinuje v ambulancii c. 27, zajtra by tam mal byt hned rano 😉

haanka
11. aug 2008

Baby a Janac je dobry? Ja rozmyslam ze by som si ho zazmluvnila... On ma asi kolko rokov?

ivana7
11. aug 2008

mhviezdicka dakujem, si zlatá, pohla si mi 🙂 , inak by som to pracne musela hladat

ivana7
11. aug 2008

haanka
ja zle tipujem vek ,ale myslím, že má okolo 40 rokov.ja som ho zažila v porodnici na Antolskej pred rokom,ked som rodila dcerku a on síce nebol pri porode, ale dohodli sme sa, že bude pri druhom 😀 , mne ako lekar vyhovoval, je dobry odborník a má rešpekt aj u kolegov ako som postrehla.Mne celkom vyhovovala aj jeho povaha a jeho ironicky a čierny humor, ale viem, že vela žien ho nemusí,lebo on si velmi nedava servítku pred usta.máš tu aj na konikovi o nom celu temu,ale nie je velmi lichotiva. 😀

dudricka
11. aug 2008

Ja som Janaca zazila ked som tam lezala v 31.t.t, on ma svoje nalady ale ako odbornik je velmi dobry a najlepsie robi USG. Mne robil potom usg po prepusteny so sestonedelia. Je velmi naladovy a ma okolo 40, 45 rokov, inak sympatak.

monkula
11. aug 2008

ivana, hej? daj mi link...
ja som janáča zažial pri druhom pôrode a musím povedať, že my sme s istrašne sadli... 😀
Sestrička sa ma pýtala ešte pred pôrodom ,že akosa bude volať dieťa, tak reku Chiara Christine a on len prevráti loči, že chúďatko, ký msa to naučí písať a ja som mu odsekla, že ak bude múdre po mamičke, tak sa podpíše už troch rokoch aj s priezviskom...
Potom sme sa obaja rozosmiali a bolo, ironický je, má aj čierny humor, ale ja tiež... 😀

dadka212
11. aug 2008

Ja som k Janáčovi chodila na poradňu a viem, že kopa báb odtial odchádzala s plačom 😝 on je taký svojský aj mne vynadal, že som pribrala jak sviňa 😀 no čo už som mu povedala, že som 5 mesiacov ležala s vyloženými nohami a kukala do bedne tak je jasné, že som rozkysnutá 😀
Mňa sice nerodil, ale jednu mamičku čo som sa s ňou bavila áno a prišiel ju pozrieť po pôrode na izbu, že ako sa má, ale mala ho zazmluvneného tak možno preto, ale viem, že sa o ňu staral aj po pôrode...

dadka212
11. aug 2008

Inak tu je tá diskusia o ňom, nič lichotivé 😀 , ja o ňom nemôžem povedať nič zlé ja mám na neho dobré spomienky 😎
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ivana7
11. aug 2008

monkula, tak dadka212 to urobila za mna:o)
no ja som ho zazmluvneneho nemala pri 1 porode, bola to nahoda, že som na neho mala štastie, i ked ma nakoniec on nerodil,ale chodil za mnou a celkom sme si tiež sadli. ja si pamatam, že ked ma videl na izbe jesť obložený rohlík, tak mi vraví, aby som už tolko nejedla,že som ho mala radšej dať jemu 😀 , tak som mu ho ponukla(ved nie som lakomá) a on, že už je oslintany, tak mu vravím, nech začne jesť z opačného konca, no a bolo hned kopec dobrej nalady 😀 , myslím si, že ked človek nie je vzťahovačny a vrati mu rovnakou mincou(samozrejme nie jedovato) tak aj on sa chová inak., presne tak ako to urobila ty monkula 😉

monkula
12. aug 2008

teda, alea mu tam chudákovi dali...
A ktorý je Kutlák? a zažila som aj Oravca a bol fajn a ešte na jedného sa na nete nadávalo, aj toho som mala ako izbového lekára, prepúšťal ma domov a tiež bol fajn...
Veľmi nepríjemný bol na mňa Hlinšťák...
Po Jarkovom pôrode som išla na kontrolný UZV, mal tam akurát medičky a priložil mi sondu a posmešne: no, teda, máme tu prvú matku a hneď takýto nález.. a začal tam niečo splietať po letinsky, a ja že čo sa stalo? a on: a to mi nehovorte, že neviete, že máte myom ako hrom... nevedela som.. a čo to máte za lekára, kt oje vaším obvoďákom? KeĎ som povedala ,že Paldiová, sklapol, je to manželka primára...
a viete čo je najväčšou iróniou? Že prvý UZV v tehotenstve mi robil práve on.... 🙄
A mojej spolubývajúcej, keď sa chudenka driapala na ten stôl povedal: nočo je, čo je, ide vám to ako v lete na saniach... 😠 😠 😠

ivana7
12. aug 2008

Kutláka ani Hlinšťáka nepoznám, nemala som tu česť,ale Oravca som tiež zažila na izbe a celkom normalny. 😉

monkula
12. aug 2008

Hlinšťák bo lešte na ZOvhovej ,ale zahliadla som ho sviňu aj na Antolskej..
A už ma napadol ten druhý lekár, čo naňho frflali na nete a ku mne bol teda veľmi milý..
Uherčík 😎

sivula
12. aug 2008

Idem buduci tyzden na usg. Neviete nahodou niektora, ako to tam bezi? Treba platit za to? Pustia aj manzela? Kde sa tam vlastne robi usg? Diky.

certica
12. aug 2008

sivula, na usg sa objednava (ale aj tak si pockas v poradi), manzela pustia, neplati sa
kutlak uz na antolskej neni

sivula
12. aug 2008

Dik certica. Zajtra idem do poradne, tak sa hned objednam.

monkula
12. aug 2008

ceri, to ej ten prispatý, ako ste mi ho s vesi opisovali? 😀

Ja osm sa na UZV nikdy neobjednávala.... ale ja som boal rizikovka, mňa tam volali stáel po poradni a veru so msa aj načakala ale moja lekárka boal fajn, vzala som manžela, aj syna...

sssara
12. aug 2008

Ahojte neviete mi niekto povedat ako je to na Antolskej s cisarskym? vo stvrtok idem na príjem a v piatok mi ho maju robbit. ☹

monkula
12. aug 2008

ja neviem skús čerticu....

diddi
12. aug 2008

sssara, spravia ti krystir, alebo daju cipok, ak si uz rano bola, potom ta poslu do sprchy a potom si odkracas na porodnu sala, tusim na posledny box, kde pride "babica", da ti kanylu do zily, oholi, nacievkuje a cakas... 🙂 potom dojde sanitar s vozikom a prenesie ta nan..zober si zupan so sebou, lebo inac pojdes hola cez chodbu kde manzelia "podporuju" manzelky v dychani..inak na tom boxe ked budes cakat si mozes vypocut-ak budes mat stastie...prirodzeny porod vedlajsich mamiciek 😉 ...no a ako ta dovezie do operacne saly, tak ta tam s usmevom privitaju anesteziologicky, pohlatkaju ta, podebatuju s tebou, medzi tym ti pichnu epiduralku no a o chvilku si necitis nohy a mysel mas trosku "zatienenu"...ptom ti daju plachtu pred hlavu, aby si nebola zvedava 🙂 a potom, co si ja pamatam, tak anesteziologicky mi povedali..."...aaaa Miuska uz je na svete"...vobec som nemala na mysli,ze mam pocuvat ci place, ako vyzera kam mi ju odnasaju, proste nic - vypadok...a o 3 minuty..."aaa uz aj Elluska je medzi nami" 🙂 ...a opat nic, len som otocila hlavu a videla som cierne vlasy 🙂 vobec neviem ako dlho to cele trvalo, ako dlho ma sili...viem len,ze prisli sanitari a nalozili ma na postel a odviezli na izbu...no a tam som sa pomaly zo vsetkeho spamatavala 😉 ...musel tam byt v epiduralke nejaky oblbovak, lebo som vracala a to ja vzdy po narkoze 😒 ...no a potom si polezis 24hod....musis lezat rovno, nesmies sa zdvihat...lebo dostanes obrovsku migrenu a tam kde ti pichli epiduralku ti pride anesteziologicka prefuknut vpich...inac je to celkom vpoho..neboj!!!...prijemne zvitanie s babatko!!! 😉

sssara
13. aug 2008

diddi, dakujem pekne trochu si ma ukludnila. A prosim ta babo mi ukazu kedy manzel môze prist za mnou alebo az na druhy den? Po sekci si na normalnej izbe? Dakujem 🙂

monkula
13. aug 2008

sssara, si na normálne izbe, len chodba je rozdelená na dve strany ,na jednej sú pacientky po sekcii na druhej po normálnom pôrode, teda aspoň tak to bolo, keď som tam ležala ja...

diddi, Tvoje dcérky majú krásne mená...

jancia
13. aug 2008

baby nemate niektora t.c. na Dr. Janaca? Dakujem... a prosim do IP 😉

petruci6
13. aug 2008

diddi co znamena nacievkuje???? 😕

jancia
13. aug 2008

petruci aby si mohla cikat tak ti zavedie cievku... ak to spravne chapem... 😉

petruci6
13. aug 2008

bleeeee 😝 presne toho som sa obavala

monkula
13. aug 2008

petruci, to nebolí..
Mňa cievkoval Janáč tesne po pôrode, pretože som mala plný moč. mechúr a nemohla som vytlačiť placentu, tak aby mala miesto... 😀 😀

diddi
13. aug 2008

hej, nacievkovanie znamena zaviest cievku az do mechura...neboli to,len je to trosku neprijemne a budes to mat az dovtedy kym pride na druhy den sestricka, aby ta postavila a "naucila" chodit, bude sa ti tocit hlava, preto nepozeraj na zem, ale sestricke do oci....mne dievky neukazali, lebo sa narodili predcasne, tak ich hned osetrovali a davali do inkubatorov...manzel prisiel hned za mnou na izbu a isiel aj dievky pozriet na 6.posch. Ja som lezala vtedy na 5.posch. lebo bol v nemocnici stav malovania a sestonedelie bolo plne, tak sme tam lezali vsetky co sme mali cisarak

monkula vdaka 😉

natasa8
14. aug 2008

Ahojte dievcata... ktore mate skusenosti s porodom na Antolskej, mam otazocku:

...Tie veci co si mam zobrat do nemocnice budem pouzivat len po porode na sestonedeli, alebo uz pocas porodu? (Myslim najma uterak, nocnu koselu prip. zupan, toaletny papier...)
Alebo si mam zabalit dve tasky... jednu na porod a druhu az na sestonedelie?
Kde ste mali "batozinu", kym ste rodili?

dadka212
14. aug 2008

Natasa niektoré veci budeš používať už počas pôrodu, nočná košela (pokial nechceš erárnu-ktorú odporúčam aby sa ti nezakrvavila tvoja), toaletný papier keď ti zavedú klystír atď...., ale batožinu som mala za pôrodným boxom uloženú, takže keď som niečo potrebovala tak som si to vybrala, alebo mi to vybral muž 😉
a keď ťa budú viezť na izbu tak naložia aj batožinu a a odvezú ju s tebou na izbu 😉

alexandra
14. aug 2008

natasa ja som si spravila 2 tasky, jednu mensiu prirucnu a druhu na sestonedelie - plienky, podlozky a podobne.. Ked som bola na izbe, vylozila som si veci a velku tasku poslala domov. Ked som odchadzala, tych par veci som si zbalila do tej mensej a bolo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre