Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

bambi29
28. aug 2012

dievcata prosim ordinuje niekto z tych doktorov na antolskej aj v poobednych hodinach? lebo tu citam same ranne 🙂

bellada
28. aug 2012

suhlasim s @ivanka.7 cakanie je proste normalne, ja som tam vzdy stravila aspon 2 hodky, proste lekari kedykolvek mozu odbehnut k porodu a pacienky musia holt cakat, ved predsa nebudu rodicke na stole hovorit "pockaj moja este netlac mudr ma poradnu" 😀 tak to proste je a treba sa s tym zmierit, funguje to tak aj v inych nemocniciach myslim 😉 a co sa tyky pristupu lekarov, so ziadnym nie je 100% pacientok spokojnych, proste kazdemu vyhovuje pristup ineho mudr, nehovoriac o tom, ze aj oni su len ludia a mozu mat "svoj" den, v kazdom pripade si treba s nimi vsetko vydiskutovat, povedat ak ste nespokojne a ziadat iny pristup, maju toho vela a nie vzdy proste zvladaju tu situaciu

bellada
28. aug 2012

@ivanka.7 ako ja som s nimi problem nemala, bola to sranda, lebo oni chudaci studenti boli vacsinou strasne vystraseni 😀 som cakala kedy skolabuju 😀 a veru boli ovela milsi ako uz doktori 🙂

ivanka.7
28. aug 2012

@bellada tak tak, kazdemu vyhovuje daco ine, ja som len chcela hodit aj iny pohlad na vec :D a ano, asertivita je dobra vec :D

tehula
28. aug 2012

@monika2712 a ostatne, nechcem vyzdvihovat plusy statneho zariadenia, ale halo zobudte sa a preboha neporovnavajte uroven a vybavenie statneho vytunelovaneho zariadenia a sukromneho centra, kde kazda baba zacaluje 150eur rocny pausal, hoci tam na prehliadky sa chodi v menej castych intervaloch ako chodia zeny posledny mesiac v nemocke tyzdenne. Ano, neni su tam toaletaky, ano, neni su tam pekne wecka, ano caka sa tam, ale treba si uvedomit, kym v sukromnom centre ten lekar sedi na riti v ambulancii a moze vas objednat na konkretny cas, tak v nemocniciach chodia doktori bezne pocas poradni aj k vykonom, porodom, sekciam, komplikovanym operaciam a pod. Sama som druhy porod mala pocas poradne mojho lekara a kedze som ho mala zazmluvneneho a venoval sa precizne, tak bol asi viac so mnou na porodnom boxe ako v ambulancii na poradni. Zato som ale zazila, ze aj ked ma po ordinacnych hodinach,, ale este su tam zeny, tak ich neposle domov, ze chodte, mne uz padla ale vybavi vsetky aj na ukor svojho obeda a wcka. To bola moja skusenost a oba razy som chodila na antolsku.
Inak co sa tyka vybavenia porodnych boxov, su vynovene a dokonca standardny box je novsi ako ten sukromny. Takze neriesme teraz prevedenie stoliciek v cakarni a wcka na chodbe, ale ked uz, tak vybavenie, co je treba k porodu a na starostlivost o novorodenca.
Fakt niekedy nemozem citat tieto dristy a pindy, ked je to tam az tak hrozne, tak si treba zaplatit a ist napr do Kocha rodit, ved je tu aj ta moznost. Ako by ste sa citili, kebyze mate zazmluvneneho porodnika a dojde tam raz kuknut, ze no co moja, uz si to vyprdla? Sorry, ja si idem poradnu robit.

A pre info Monika, len aby si sa vyhla dalsiemu sklamaniu, necakaj, ze v inych dverach sa ti budu venovat viac, ono ozaj cela poradna frci vsade tak, ze dobry den, ako sa citite, sestricka uz ti maca lakmus nad umyvadlom v moci, podte na tlak, medzitym sa doktor pyta, sup na kozu a uz so stiahnutymi gatami si ruky klucku podavaju. Je to tak vo vsetkych dverach, mozno miesto 5 tich minut bude poradna trvat 10min a to tesne pred porodom, ze sa dohodne postup, co ako a kedy, ale to asi az ked je aj zmluva podpisana.

zuzkag2
28. aug 2012

@cantharis ahoj, tu je cislo 02/68673025.

monika2712
28. aug 2012

@ivanka.7 dakujem za info, a @tehula ja to vsetko chapem, akurat ze doktorka bola u seba uz od 9tej, a potom este zobrala nejake baby prednostne neviem preco, si boli objednane alebo co.. OK s tym ze budem cakat som ratala, ale s tym pristupom naozaj nie.. nepodala mi takmer ziadne informacie a ked som sa nieco spytala, tak na mna bud ona alebo sestricka pozerali jak na blbca, ale som tam prvykrat a naozaj netusim ako to tam chodi, tak by nebolo odveci podat aspon zakladne informacie. A akoze aspon zaklad, ze mat vymeneny papier na koze by som ocakavala ze to je normalne. A ze ci sa ma sestricke otvarat ampulky s mocom? no a od coho tam ona potom je? ved mi len zmerala tlak a namocila papierik do mocu. to bolo vsetko co spravila za ten cas.. ona si moze navliect rukavice a otvorit to, ja som to musela spravit holymi rukami a nemala som sancu sa ani umyt po tom, lebo hned ma posadili na tlak a na kozu. Akoze troska hygieny by nezaskodilo, a ked sa im to nechce, tak aspon nechat zenu nech si umyje ruky po tom nie? alebo teda aspon mat debilne mydlo na wckach! chapem ze za to doktorka nemoze ze ho tam nemaju, ale tak aspon nech sa nemusim paplat s vlastnym mocom nie?

No som zvedava ze ako pochodim na buduce.. ale rozmyslam ci sa neposadim pred ine dvere, da sa to vobec? ist na poradnu druhykrat niekomu inemu?

moonlightka
28. aug 2012

@monika2712 veru tak toto by nasr...aj mna...@tehula hygiena je hygiena a mala by sa dodrzovat...hlavne u lekara...nikto tam nechce kozene sedacky a prepychove wcka ...ale cistota v zdravotnickom zariadeni by mala byt zakladne vec...naco tam napr. ten paier na tu kozu davaju ked ho nevymienaju...tak to ho tam nemusia vobec davat 😝 😝 😝 😝
@tehula

monika2712
28. aug 2012

@moonlightka no papier vymenila az po mne..zrejme maju jeden platok na 5 pacientiek! ako fakt uzas.. aspon ze ostatne veci sa mi podarilo vybavit, na EKG nebolo ani nohy, a sono.. no ta ma najskor odbila a dala mi dost neskory termin, tak som tam potom este volala,ze potrebujem ist skorej, tak mi dala taky divny cas, ze medzi 11-11.30 ze nejak ma vezme pomedzi ostatne ci co.. tak som zvedava ci ma fakt vezmu 😀 no nabuduce beriem do kabelky antibakterialny gel a aspon dva baliky vreckoviek. 😀 inak akoze cistota wcka nebola tak hrozna, to sa dalo, len to ze tam nie je ani papier, ani mydlo ani papierove utierky.. to je troska moc.. sak ta klucka musi mat kolko bakterii na sebe?

moonlightka
28. aug 2012

@monika2712 aspon viem ci sa mam aj ja vyzbrojit...tusim vymenim svoju malu kabelu za ruksak 😀 😀 😀 budem tam chodit jak na poldennu turu 😀 😀 😀

monika2712
28. aug 2012

@moonlightka no nezabudni jedlo a pitie a ja by som dnes prijala aj vankus pod zadok 😀 no nic, uz to mam za sebou, viem s cim pocitat, snad to bude nabuduce lepsie, snad mi poda aspon viac informacii ako dnes a po tom sone uz budem hadam mudrejsia aj ja, ze co ma caka, ci cisarsky alebo nie.

tehula
28. aug 2012

@monika2712
@moonlightka
na pobavenie z wcka. pri prvom TP nebola cely mesiac, ak nie dva na wcku vymenena ziarovka, museli sme tam po tme chodit 😅 Ale preto pisem, ze som chodila do poradne radsej pred obedom, vycurana, najedena, napita a vybavena za max 15min.
Mydlo ani toaletak ani nic vo wcku nehladajte a kedze sa asi setri, co pisete s tym papierom na koze, mozno to pri frmole nejako zabudali potiahnut na novy bal, tal mozno neni dost na sestrickine rukavice, aby otvarala moc. Viem, ze sa to neda tam vylievat v ziadnej ordinacii, lebo tiez by vkuse museli dezinfikovat. Toto su prosto veci, co su tam zauzivane a nezmenia sa v dohladnej dobe k lepsiemu. Treba to tak brat a prezit. Niekedy velke ocakavania prinesu holt sklamanie.

A Monika, samozrejme mozes ist na dalsiu poradnu kludne inam. Nie si nicim viazana, len pri niektorych dverach sa treba aj spytat, ci ta vezmu, lebo niektori doktori si asi robia nejake limity. Tusim o Havaldovi som citala, ze ma toho dost, ze preto sa treba vopred spytat, ci ta vezmu do poradne. Nie som si ista ci presne on, nech baby napisu, kto to tak ma.

moonlightka
28. aug 2012

@monika2712 a kedy ides? buduci tyzden? beries aj ruksak 😉

monika2712
28. aug 2012

@tehula OK, vdaka, lebo ja som povodne chcela ist k Dr.Malovej, lenze ta tam bude az od buduceho tyzdna. Lenze tato si ma uz objednala na odbery, tak teraz neviem ci mam ist na odbery k nej -k jej sestricke, a potom na poradnu do druhych dveri.. fakt neviem co spravim.
Inak dalsia vec, co som si vsimla az ked som vysla von, tak recept na zelezo a aj lekarsku spravu som mala vypisane na moje meno za slobodna a aj na stary trvaly pobyt. V tom chaose vo vnutri som si to samozrejme nestihla ani len pozriet, nie co este citat, nastastie v lekarni mi recept zobral a lekarska sprava je len premna, ale ze si ona sama nevsimla ze na knizke ma ine meno ako na recepte a na tej sprave.. no tak je jasne ze mala total zmatok sama. Nechapem ani kde to vzala, ale je mozne ze som v systeme pod rodnym cislom, kedze som tam bola kedysi davno na pohotovosti.

monika2712
28. aug 2012

@moonlightka v pondeok o 11tej sono, o 13tej prednaska o EPI, a utorok 7.30 odbery a nasledne poradna.

bellada
28. aug 2012

@monika2712 rataj s tym ze na sono sa tiez dost caka a objednavaci cas sa nedodrzuje, pretoze aj tam je to vsetko o tom aky doky tam je a ci neodbehuje k porodom, ja som tam teda cakala vzdy dost dlho a ani raz som nesla podla casu, dokonca som to nestihla ani v ordinacnych hodinach, ale zobrali ma aj potom
a to ze si mudr niekoho uprednostnila, to mozu byt jej pacienky ktore ju maju zazmluvnenu a tie chcela vybavit prednostne na dohodnuty cas, na sone sa totiz prave preto tiez dost dlho caka, ze si tam lekari vodia svoje pacientky ktorym napriklad treba aj surne to sono urobit

moonlightka
28. aug 2012

@monika2712 juj toho mas dost...no drzim palce nech to ide hladko...potom daj vediet 😉

monika2712
28. aug 2012

@bellada aha no super, tak to som zvedava ci ma stihne, kedze o 13tej musim byt na prednaske o EPI 😒

moonlightka
28. aug 2012

@bellada
@monika2712
ozaj a tieto poradne su povinne, ci sa nejaka moze vynechat? to sa robi kazdy tyzden?

bellada
28. aug 2012

@monika2712 a s tym menom za slobodna, mne to tak tiez robili a chodila som k inemu mudr, asi sa to proste tak robi...

bellada
28. aug 2012

@moonlightka no ak ti je lahostajny zdravotny stav teba a baba, tak vynechaj, za vlasy ta tam nik nedotiahne 😀 ale je to len pre tvoje dobro 😉

moonlightka
28. aug 2012

@bellada nejde o to, len kebyze nieco mam a jeden tyzden nestihnem...inak neviem ci to nahodou zo zakona nie je aj povinne, iba preto sa uistujem

tehula
28. aug 2012

@monika2712 ano, to si potom uz v systeme zaevidovana, ved nabuduce na to mysli a daj si to prepisat. K odberom tolko, ak si uz objednana na ne, daj si ich spravit tej sestricke, spytaj sa kedy bude vysledok a potom ked pojdes na poradnu inam, tak si zaklop k povodnej a vypytaj vysledok, pripadne to spomen dalsej doktorke a oni si to vybavia medzi sestrickami.
veru sono je ina kapitola, tam nikdy nejdes na objednany cas. Chodia tam niekedy aj pacientky zhora z oddelenia, ak im hore nema kto sono urobit, to dojde zastup v zupanoch a idu postupne. Alebo sa stava, ze doktor z poradne dobehne s pacientkou, napr ked checkuju, ci je ozaj tehotna, vylucenie mimomaternicoveho, akcia srdca a tak, chapes. Cize su tam vpady aj inych pacientov a treba pockat.

monika2712
28. aug 2012

@bellada s tym menom nechapem, ale ona tam mala vsekto zle, aj meno, aj ulicu dokonca tusim aj kod poistovne ktoru som mala predtym. tak si nemyslim ze to je uplne v poriadku.. nabuduce im to poviem nech s tym potom este nemam sama niekde problemy 😠

monika2712
28. aug 2012

@tehula no len odbery a poradnu mam v rovnaky den ☹ tak uz asi budem musiet ist k nej. no sak nic, prezijem dako.. to sono ma teraz viac trapi, ze mi ho nestihnu spravit ☹

tehula
28. aug 2012

@monika2712 no najma poistovnu treba upravit rozhodne. To by mohol byt problem
Sono ti stihnu to sa neboj, v najhorsom treba na poradni povedat, ze si sa na rad nedostala atd, ak budes mila, mozno ta lekar vezme okamzite na sono v ramci poradne.
Ja som sa tam raz dohadovala so sestrickou na uzv, ze kedy termin, tam nieco kvakala, ze naco zas sono atd, ze ved som mala, pritom som bola 37tt a posledne bolo druhe morfo v 31tt, moj lekar to pocul, sa pristavil, ze co, som povedala, ze mi termin nemaju aky dat, sestricka furt kvakala svoje, on mavol rukou, ze vykasli sa na nu, dojdi do poradne, sono spravime vtedy. Aj tak bolo, isiel tam so mnou mimo poradia.
To sono musia urobit, ved si 37tt a je dolezite, ci je babo este KP, aby sa mohla planovat sekcia.

monika2712
28. aug 2012

@tehula no sak nahlasim im to nabuduce, hadam nezabudnem a to sono.. no dufam, ze ma vezmu urcite, budem im tam omielat ze sme KP a ze potrebujem vediet vahu maleho urgentne. Ako dlho im inak trvaju vysledky z krvi obvykle? pocitam ze asi tyzden?
Ozaj baby a je nutne brat to zelezo? mam len jemne znizenu hladinu a velmi sa mi ich nechce brat, moj doktor mi na to nepovedal, a tato krutila hlavou, ze preco mi nepredpisal zelezo.

lusinda1989
28. aug 2012

@monika2712 no hej dnes tam bol den blbec tiez som tam bola prvy raz a sklamana asi ako ty ale dr bola podla mna mila. . . stretneme sa aj o tyzden 🙂 ja mam utz v utorok o 11:10 a rano 7:30 odbery a potom poradnu no des. . . ekg som aj ja dnes stihla bez cakania. . . ale to predbiehanie niektorych ludi bolo desne. . . ved sme tam boli vsetky tehotne a kazda z nas toho mala plne zuby nechapem tie co maju zaludok na to aby sa predbiehali. . .

bellada
28. aug 2012

@monika2712 ja som zelezo brala poctivo, terba ti ho na krvotvorbu, po porode to bude dolezite aby si sa rychlo regenerovala 😉 ono ked ho mas teraz len mierne znizene, tak do konca tehu ti este velmi rychlo moze klesnut

tehula
28. aug 2012

@monika2712 vysledky z krvi su asi do 2-3dni hotove aj stery. Jedine cyto im trva 2tyzdne.
Zelezo ber, lebo najma po porode ti jeho hladina tak klesne, ze az. Preco ho nechces brat? Ja som brala poctivo do porodu a jedna z mala som po porode mala super krvny obraz, ze primar hned zadrel, ze pani, vy mozte rodit aj kazdy den s tymto KO. Inak nedostatok zeleza sposobuje aj problemy s hemoglobinom, prenosom kyslika k plodu, tak aby nebolo hypoxicke, mysli na babatko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre