Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mysinka2007
27. júl 2010

@janulka66 som na tom podobne ako Ty, termin o tri dni a zatial vobec nic.... brucho vysoko a zatvorena 🙄 . Nasa babulka asi caka na horucavy 😝

janulka66
27. júl 2010

@mysinka2007 a mala vraj ma cca 3600g tak som zvedava kolko bude mat o tyzden....mohla by sa poponahlat 😉

bellablonde
27. júl 2010

kocky ja som na tom uplne rovnako ... krcok ledva trocha skrateny, otvorena na spicku prsta, po termine, hlavicka mobilna - ani nenalieha... proste som zavreta ako stara konzerva... no hruuuza

hobit
27. júl 2010

@andullinka dakujem...nevies nahodou aj cas a miestnost, prosim ta?

andullinka
27. júl 2010

@hobit ahoj, no byva to o 12.30 a je to v zasadacke na 3. poschodi nad bufetom. Ako vojdes do nemocnice, tak doprava a schodami hore. 😉

katy1979
27. júl 2010

@pipi1211 tiez ti mozem len odporucit dr. Hammerovu. Aj som to tu pisala. Chodila som k nej do poradne a akurat mala aj sluzbu na porodnici ked som rodila. Ako naozaj mila,vsetko vysvetli,poradne robi naozaj precizne ziadne polminutove poradne. Ja jej drzim palce nech jej to vydrzi.

pipi1211
27. júl 2010

a k tej Haerovej sa netreba objednavat? 🙂

tea333
28. júl 2010

@pipi1211 si odpovieme same ked nas otoci vo dverach 😀 😀
ale nie, uz som citala ze sa do tych poradni neobjednava 😉

mysinka2007
28. júl 2010

@bellablonde
@janulka66 uz som skusala vselico, a stale nic... Bola som vcera na dlhej prechadzke, malinikovy caj, horuca sprcha a stale nic. Zajtra sa chystame na kontrolu, nechcem zazit minuly piatok na Antolskej este raz 😢 , nerobim si velke nadeje, ze by sa to mohlo spustit 😒

janulka66
28. júl 2010

@mysinka2007 a ku komu chodis? ja som tietoveci este neskusala, uvidim co v utorok 🙂 u doktora

lukmaj
28. júl 2010

@bellablonde , @mysinka2007
Holky, tak ja som na tom podobne. 2 dni po termine a babatku sa vobec nechce. Dnes mi robili prietoky, vsetko v poriadku, babo ma cca 3kg, ale ja som uplne zatvorena a nevyzera to na porod v tychto dnoch.
My sme skusali uz vsetky babske recepty a nic....tak si nase babatko dava nacas...asi este nie je pripravene....
Tak sa tam mozno nakoniec vsetky naraz stretneme.
Drzim palce, aby sme to vsetko zvladali a aby nas trpezlivost a dobra nalada neopustali pri tom cakani 🙂
pekny den

bellablonde
28. júl 2010

...hlavne ta dobra nalada 😅
@mysinka2007 vratili ta minuly piatok domov?
mna nastastie zajtra beru na hospit kvoli cukrovke, aspon nejaka "vyhoda" v tomto dlhom cakani

velika1
28. júl 2010

dievcata, neviete niektora poradit, prave som sa dozvedela, ze ak si chcete uskladnit pupocnikovu krv, tak platite cca € 30,-za uskladnenie na rok, ale je tam hacik, tu krv mozu pouzit pre hocikoho....ak ju chcete mat uskladnenu len pre vas, tak je rocny poplatok cca € 100,-. Je to pravda? poculi ste niektora o tom? Kolega z prace mi to tvrdi, rodili pred par mesiacmi v TT.... v tom pripade je to taky maly podvod by som povedala....

martinex
28. júl 2010

@velika1 ano je to pravda...pokial ju das do verejneho registra,tak sa k nej ani ty nemusi dostat,ked ju budes potrebovat pre svoje dieta. daju ti proste nejaku co bude tej istej skupiny. ak si ju uskladnis sukromne,pre seba a svoje potreby,tak platis zakl. cenu cca 800€ a rocne 50€. kuk tu http://www.cordbloodcenter.com/sk/07_ce_sl.htm

velika1
28. júl 2010

@martinex fiiiha, tak to som veru nevedela...a pokial viem, tak ziadna buduca mamina z mojho okolia to ani nevie!!! no to teda podavaju informacie....ale super diky za link....

bets
28. júl 2010

ja platim rocny poplatok uz 5 rokov a posledny rocny poplatok bol 19,92 EUR. zakladna cena uz si nepamatam presne, bolo to pred piatimi rokmi, ale okolo 24 tis. SK

velika1
28. júl 2010

@bets h
@martinex hej uz som volala ja na Eurocord, mozes sa na ich stranke aj registrovat, oni ti poslu zmluvu a vsetko co k tomu treba...som sa pytala aj na tu cenu, tak je to 826,- jednoazovo a rocny poplatok 49,- a je to len pre tvoje mimco....to len keby si dala do verejnej banky, tak to by si vraj nic neplatila....takze som sa ukludnila🙂)) a uz som na ich listine🙂)

mysinka2007
28. júl 2010

@bellablonde tak to mas "vyhodu" s cukrovkou, odpoklonkovat by som urcite nedala, bola som okrem poradne objednana aj na sono a tam je poradie vselijake ... 😨 a cakat naraz do dvoch ambulancii je nemozne, zbytocna nervozita a strasna horucava v cakarnach 😝

mysinka2007
28. júl 2010

@janulka66 nemam nikoho zazmuluvneneho, ja osobne v tom nevidim velky zmysel, hlavne teraz, ked je dovolenkove obdobie. Len dufam, ze to neolutujem 😀

mysinka2007
28. júl 2010

@lukmaj
@bellablonde
@janulka66
😅 mozno si dame spolocnu dovolenku na Antolskej 😎

hobit
28. júl 2010

@andullinka dakujem...pojdem asi toho 9.8.

dzudka
29. júl 2010

Ahojte chcem sa spytat ked chcem rodit na antolskej a mat manzela pri porode treba aby siel na nejake "skolenie" lebo prve som rodila na kramaroch a musel ist na nejaky pohovor ci co....
radsej by som bola keby sa nemuselo ist 🙂
dakujem

alure
29. júl 2010

@dzudka
mne vravel môj Dr. že sa to síce robí,ale nie je to nevyhnutné. Takže my nejdeme a nakoľko už mm pri pôrode bol,ani to nepovažujem za dôležité.

pokahontas2
29. júl 2010

ahojte,
neviete, ako to teraz aktualne vyzera na antolskej? je tam moc plno? a este do porodnice si beriete len nocne kosele, a v tom mame byt cele 4dni, alebo aj nejake teplaky, tricko...dik🙂

bambola
29. júl 2010

@pokahontas2 ja som si tiez vzala aj teplaky ale oni ti to tam nedovolia nosit. jednak musis rano na vizite ukazat pipinu a za druhe by si si mala vetrat poporodne rany. takze to tam velmi neradi vidia. navyse teraz je tam tak horuco, ze my so spoluleziacou sme mali tie erarne nocne kosele niekedy aj len do pol pasa 😀 inac ta erarna je lepsia lebo si nezaspinis tu svoju a je taka velka, ze sa vetras 🙂

pokahontas2
29. júl 2010

@bambola diki 🙂 aj tak mam tasku uuuplne natrepenu, tak aspon toho bude menej 😀

bambola
29. júl 2010

@pokahontas2 urcite si neber zupan, ja som to tam v taske len prekladala. ale zase boli horucavy a aj von na dvor som chodila v nocnej koseli ale v tej mojej, sme to volali zo spolubyvajucou, ze "gala" ked nam prisla navsteva tak sme navliekli svoje nocne kosele 😀

alure
29. júl 2010

@bambola
ahoj spätne gratulujem k Maťke 🙂 Dúfam že máš dosť mliečka a maličká pekne spinká
čo sa týka vecí čo si treba priniesť so sebou do pôrodnice,všimla si si niečo špeciálne čo si nemala a zišlo by sa? Beriem si len tie podložky,vložky ,hygienu,nočnú košielku (ale fakt si myslím že tie ich erárne sú lepšie) kojeneckú podprsenku a jednorázové nohavičky. Pre malé pampers plienky,lieh,kozmetiku (hydratačné mlieko a šampon) dve tri obyčajné plienky. Bazírujú tam na nejakom špeciálnom kréme na zadoček? Ja som už pri synovi nepoužívala žiadnu rybilku ani nič podobné ale obyčajnú modrú indulonu,ktorá má veľmi dobré odpudzovacie vlastnosti a nikdy sme nemali žiadne zapareniny ani nič podobné....tak len pre info 🙂
Maminy prajem krásny deň

elina313
29. júl 2010

@alure ja som pre malinkú nebrala žiadnu kozmetiku pred 8 rokmi, detičky kúpu a natierajú oni, mastičku na riťku a lieh nám dávali a dokonca ani žiadne podložky pod seba, dávali nám, že krížnu plachtu. Je v tom nejaká zmena kočky, ktoré ste rodili ?

jasminet
29. júl 2010

@alure,
@elina313 pre babo len plienky jednorazovky a vlhcene utierky. maste na zadok maju, lieh uz nepouzivaju, po kupani nenatieraju deti nicim (aspon min. rok). oblecenie a latkove obycajne plienky davaju tiez. pre seba podlozky treba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre