Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

beatt
9. jan 2013

@ivanka.7 ja so tam rodila teraz, 30.11. sa mi narodial dcerka cisarskym. Takze asi by potrebovali sestricky nech ich uz tam niekto da do pozoru, lebo dokonca aj jedna sanitarka si tam dovolovala ako keby bola minimalne primarka. Moje ocakavania neboli velmi velke, chcela som len, aby mi ukazali zakladne veci - prebalovat, kupat, kojenie, ako s novorodencom manipulovat a asi som cakala vela, dokonca j ludsky pristup...snazila som sa ich obhajit pred sebou tym, ze ved maju velmi vela porodov a nestihaju, ani nas nemali kde ukladat, uz to pomaly vyzeralo, ze aj na chodbe budu postele.😀..ale ako si pred sebou obhajis sestricku, ktora do teba naziape ako do maleho decka, ked jej povies, ze leukoplast z rany si skusis zlozit sama v sprche,ale ze ked ti to nepojde, tak ze jej zazvonis, aby ti prisla pomoct a ona by ta zdrbala, ze ako si to predstavujes, ze ten zvoncek je tam len na surne pripady a pod,? no kukali sme vsetky tri baby na seba v nemom uzase, ze co to ma znamenat..a este jedna pikoska, po 12 hodinach stavaju zeny po cisarskom na nohy, mne to islo velmi tazko, a to niesom nejaka padavka, strasne sa mi tocila hlava, skoro som odpadla a oni do mna, ze nech sa netvarim, ze sa mam snazit a dostali ma do sprchy, kde som si musela sadnut a nevedela som sa postavit., takze sa pohorsovali, ze aka som neschopna..na druhy den mi vzali krv a zistili, ze som silne anemicka, ci ako to nazvali, a dostala som transfuziu krvi a este niekolko flias do zily, ze aby som sa pozbierala..no a potom som sa uz vedela postavit...tak co si o nich pomyslis?

ivanka.7
9. jan 2013

@beatt fiha 😕 tak to si teda poriadne blbo vychytala 😒 Ja to nechapem, ako mozu byt tie skusenosti take rozdielne, ved sa tam nemohol obmenit komplet personal a boli sme tam obe tych 5 dni, ze sa aj sluzby vystriedali. Ja som prvy den, co som bola na nohach (vstavala som az o 24 hodin a sestricky mi krasne do sprchy pomohli dve - a to bola jedna v noci) omylom zazvonila v sprche na ten zvoncek lebo som si myslela, ze je to svetlo. A sestricka len (kedze som bola ten den uz tretia) "mamicky co nam to dnes robite, ved my sa o vas bojime" a usmievala sa pri tom.

nemamlogin
9. jan 2013

@beatt by ma zaujímalo kde sa môže pacientka v takomto prípade na tie sestričky sťažovať?veď aj oni majú nadriadených,možno vrchná sestra? podľa mňa by sa to nemalo nechať tak,že veď o pár dní idem domov,lebo sa to nikdy neskončí.ak ich tá práca nebaví tak tam nemajú čo robiť,si predstavte baby že vy by ste sa takto správali v práci a stále by sa na vás niekto sťažoval,kto by vám to toleroval,nikto.možno by nebolo od veci to dať aj do telky.lenže komu sa chce keď odtiaľ vypadne s bábätkom v náručí sa tým ešte zapodievať, chcelo by to aby to zažila práve nejaká novinárka alebo poriadne naštvaného ocina ☹ práve z týchto obáv chcem pri pôrode muža.

beatt
10. jan 2013

@ivanka.7 no ja tiez neviem, ze co sa tam deje a to so len spomenula par veci..ono tohobolo este viac, co cloveka zarazi..baba, ktora dosla na pooperacne vravela, ze pred dvomi rokmi po cisarskom stavali na nohy az po 24 hodinach a tiez bola prekvapena, ze uz po 12 tych..ale vravim, ono by to nevadilo, snad vedia co robia, len keby mali ludskejsi pristup. Keby som sa ja spravala nejako zle, povysenecky, alebo by som bola drza, zla, neprijemna, tak nepoviem nic, zasluzila by som si taku reakciu, ale takto to len nechapem.

beatt
10. jan 2013

@nemamlogin stazovat sa clovek moze, ale ako to zariadit, ked zena po porode je rozhodena, je rada, ze to ma za sebou, hormony pracuju, ak je prvorodicka, tak kuka na ten maly zazrak a nechapem 😀, proste v nemocnici to nejde. Potom dojde domov, ak dopadne ako ja, tak bude doma jeden den a hned do nemocnice, na tyzden so zltackou ( to uz som isla inej nemocnici a spravali sa tam uuuplne inak..a to neviem, ci preto, ze som si zaplatila nadstandard, ale su fakt v Dunajskej lepsie sestricky, alebo len nemaju tolko roboty, tak maju cas a su v pohode...neviem)..no a potom je rada, ze uz sa vsetko zlepsuje a neriesi to...a okrem toho, ked chce clovek rodit aj druhykrat v Antolskej, tak si radsej nerozhneva personal, lebo nikdy nevies...

sammy
10. jan 2013

Tie co ste prenasali, po kolkych dnoch vas hospitalizovali?
Ja uz prenasam tretie dieta a fakt ma to nebavi cele 😒

jajka81
10. jan 2013

@sammy neviem ci tí to pomôže.... Ja som bola 7 dni po TP na monitore a sa im zdalo, že sa malý malo hýbe, tak ma hospitalizovali a na druhy deň mi vyvolali porod. Koľko prenášas ty?

sammy
10. jan 2013

@jajka81 Ja zatial "len" druhy den, no pri tretom dietati by clovek cakal, ze uz budem mat davno odrodene.
Prvu som rodila na Kramaroch, tam ma prijali siesty den prenasania, ale kedze bol vikend, nerobili nic, az sa sama rozhodla vypytat na deviaty den. Druha bola na Antolskej, ta sla treti den po termine bez hospitalizacie.
No toto tretie ani nevyzera ze by sa chystalo na svet este tento mesiac 😀 Zajtra mam poradnu, tak som zvedava, co vymyslia.

jajka81
10. jan 2013

@sammy mne tam vtedy vraveli, že po týždni by ma hospitalizovali tak ci tak. Tak si este asi počkas 🙂 Držím palceky, nech sa mimi dovtedy rozhodne ísť von samé...

nemamlogin
10. jan 2013

@beatt A toto je presne to prečo si môžu dovoliť sa k nám takto správať.Sťažovať sa treba,samozrejme ak sme v práve a so slušnosťou,v opačnom prípade sa to bude pri ďalšom pôrode opakovať a nakoniec dopadneme tak že ani prvú pomoc nám nikto nedá,veď ich nadriadení možno ani netušia čo sa tam deje ak sa nikto neozve.Nechcem sa tu hrať na hrdinku ktorá spraví poriadok s nemocničným personálom, ale pevne dúfam,že napriek hormónom a všetkým okolnostiam ktoré si spomínala v sebe nájdem dôstojnosť,silu a zdraví rozum a nenechám nejakú kravu aby sa na mne odbavovala a riešila si svoje komplexy. Jednoducho raz už musia pochopiť, že oni sú tam pre nás nie naopak.A takýmto prístupom kazia meno nemocnice čo sa iste vedeniu páčiť nebude.Doba kedy sme sa museli báť otvoriť si ústa už dávno skončila.To by sme si mali ale uvedomiť všetci.ešte na záver by som dodala že je zaujímavé aký sú tam super lekári (vzdelaný ľudia) a nepríjemné sestry a upratovačky (česť výnimkám) , to akože hlúpych necháme vládnuť?

beatt
11. jan 2013

@nemamlogin no chapem, len ja som v sebe tu silu nenasla. Patrim k tym, co vzdy riesia veci, ale tentokrat to bolo nad moje sily. Bola som vycerpana, stastna, ze som prezila ( lebo pocas zakroku som mala na male, som sa im zacala dusit, mala ma tlacila ..) a vystrasena z noveho, z toho maleho cloviecika, co sa nevedel ani pohnut a ja som zrazu za neho zodpovedna.😀..

csina
11. jan 2013

@sammy veľmi som zvedavá, ako s tebou naložia.... tak daj potom o sebe vedieť 😉 ja som podobný prípad... prvúsom prenášala 6 dní a druhú 9 a teraz som ešte zatvorená, zabetónovaná a dr. sa včera vyjadril, že na pôrod skôr sa určite pripravovať nemusím..hoci mám tehu cukrovku a pichám inzulín, pokiaľ sa niečo nevyskytne, tak to siliť nebudú..

kadan
11. jan 2013

@lopezka
ahoj zoznam je v pohode akurát nočná košeľa min. 2 ks s krátkym rukávom, župan tiež tenký, podotýkam že je tam strašné teplo a radiátory sa nedajú regulovať, vetrá sa iba cez balkónové dvere
otecko prezúvky nepotreboval
a rektálny/ či ako sa volá/ vankúš, ak budeš maž nástrih bude sa ti hodiť

rukavičky nám zakázali
plienku na odgrgnutie by som si radšej zobrala, ja som mala 2 a zišli sa, akurát ich nenechávaj v postieľke keď dáš bábo sestričkám, ani zbytočne veľa plienok, až nejaké bábo nebude mať dajú mu vaše, tak aby vám to vystačilo
krém na riťku dostaneš

odsávačky na mlieko elektrické majú iba 2 na celé oddelenie... to len pre info

sammy
11. jan 2013

@csina Ja mam tiez tehu cukrovku, i ked vlastne mozno ju ani nemam, lebo mi vysiel len hranicny ten glukozovy test v 26tt, odvtedy chodim na diabetologiu a tam som mala vzdy hodnoty uplne ok. No uz ma tak beru akoze ju mam, tak co uz. Zjavne ich netrapi, ze prenasam s touto diagnozou, odhad vahy malej bol tento tyzden 3,5 kila, takze asi bude mat rovnako ako moje starsie deti, pri ktorych som cukrovku nemala.
No a otvorena som uz asi 2 tyzdne, ale to je asi jedno, kedze sa inak nic nedeje 😀
O jednej mam poradnu, tak potom dam vediet co a ako, no tipujem, ze mi napisu, ze v pondelok mam prist s vecami ak sa nic neudeje.

csina
11. jan 2013

@sammy no..ja tú cukrovku mám a to dosť výraznú, ale teraz mi zdvihli dávky inzulínu opäť tak uvidíme, ako sa popasujem..ja som bola včera na prvej poradni na Antolke a prekvapilo ma, že posledné UZV som mala robené v 30 tt a objednali ma o 2 t... to budem 39tt, tak ja neviem, čo vlastne mi chcú mimoriadne sledovať v tej rizikovej poradni.. 🙄 lebo to je jedno s naj vecí, čo by mali zisťovať, ako je veľké bábo... 😠

csina
11. jan 2013

@kadan ty to sranduješ, že si berú súkromné veci ako erárne??? ale aby som teda rozumela, popíš mi prosím ťa presne ako to je s návštevami.. viem, že bábo len cez sklo ale ako? to ho necháš za sklom v postieľke a ideš von za návštevou? to akože keď je bábo hore tak ani návštevy sa nevítajú, lebo veď by tam samé v tej postieľke plakalo... na Kramároch som mohla s malou na chodbu a tam sme si ju kolísali a spinkala..ale niekedy sa zobudila... čiže návštevy asi vyšikujem, že idem kolísať za sklo? a čo oblečko pre malé, majú dostatok erárneho, alebo treba doniesť na ten pobyt z domu?? nerobia prieťahy, keď sa dogrcká aj niekoľkokrát denne, že treba vymieňať? a tie odsávačky ma zaujímajú..treba si pýtať u sestry, či sú voľne dostupné...vysterelizované? odstriekané mlieko odovzdávaš, vylievaš alebo si môžeš uskladniť v nejakej chladničke?

saranata
11. jan 2013

@csina babatko ukazeš cez sklo a potom ho odnesieš na sestersku izbu kde nan "daju pozor" a ideš za navstevou von 😉
oblečenie pre deti je erárne a je ho tam dost, ked budeš potrebovat čiste tak ti ho vymenia bez problemov
odsavacku si pýtaš u sestier, chladnicka je na chodbe , je na tebe či budeš uskladnovat , samozrejme su sterilizovane

cicimon
11. jan 2013

@csina ak chces odsavat mlieko, sestry ti daju nan nadoby a maju na to aj zvlast chaldnicku, len treba pytat

horseshoe
11. jan 2013

Ahojte zienky. Chcem sa opytat - ked absolvujem poucenie o EPI na Antolskej, tak kde mi spravia tie odbery krvi - priamo tam? Alebo v poradni u gyndosa na Antolskej? Bez tych odberov mi je vlastne to poucenie o EPI nanic, vsak?

csina
11. jan 2013

@saranata no, tak to asi návštevy nechám návštevami a všetci nech prídu k nám domov..lebo neviem neviem.... 😀 😀 😝

saranata
11. jan 2013

@csina ja som tam rodila tri krát, a nebol to problem , take babatko stále spí takze nakojene spokojne a isla som za navstevou a boli sme aj dole v bufete , samozrejme neboli to hodinove navstevy 🙂 🙂 🙂
aj napriek tomu je to pre mna prijatelnejšie ako vystavovat babatko pár hodín po porode medzi kvantum cudzích ludí ako je to na Kramaroch 😉

cicimon
11. jan 2013

@csina idealne je pred tym, ako vies ze ti ma dojst navsteva dieta nakrmit a uspat 🙂

anuskaaprazko
11. jan 2013

@horseshoe ja ked som bola vcera na poradni, tak sa ma pytali ci si idem davat EPI a ja ze ano a hned o tyzden idem uz aj na odbery, takze bud sa ta to spytaju na poradni alebo im to pripomen ze chces EPI aby ti spravili odbery 🙂

horseshoe
11. jan 2013

@anuskaaprazko ok, vdaka 😉

csina
11. jan 2013

@anuskaaprazko robia ich nalačno? už si nepamätám.. 😅

anuskaaprazko
11. jan 2013

@csina vidis toto si nepamatam ci mi povedala na lacno, ale pojdem asi na lacno a zoberiem si so sebou nejaky chlebos 🙂

mici2
11. jan 2013

@alena16 my sa tiež chystame s manželom na kurz a potom by sme chceli vidieť oddelenie, tak som zvedava co mi povie ta p. Jezikova

alena16
11. jan 2013

@mici2 Ved "marcelatje" pisala, ze prednaska pre oteckov pri porode sa uz nerobieva, tak na aky kurz??

marcelatje
11. jan 2013

@alena16 pokiaľ si dobre spomínam, pani Ježíková organizuje nejaké cvičenia spojené s akoby prednáškami, ale to je čisto dobrovoľné a nemá to nič spoločné s prítomnosťou otecka pri pôrode....teda čo to sa tam asi dozvie, ale k pôrodu môže ísť aj bez toho 😉

sammy
11. jan 2013

@csina Tak je to ako som predpokladala, ze ak cez vikend neporodim, v pondelok rano na prijem. Inak zas som absolvovala ctg a prietoky dnes, vyzera to zatial ok, tak ma pustili, ze cez vikend by som tam bola zbytocne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre