Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dada2107
23. jan 2013

@adrika01 no ja normalne asi tazko, pretoze pri prvom, pri nepostupujuci porod som musela cs a pri otvoreni mi zistili ze mam maternicu s prepazkou, takze normalne by som vraj ani neporodili. noooo tak to hrozne, ked nemas moznost volby ☹ ja mam z toho spinalu normalne traumu dodnes a to som uz 6rokov po.

dada2107
23. jan 2013

@monika2712 tak to som zvedava, lebo ja mam terminy dva...jeden koncom februara a druhy okolo 10marca.

monika2712
23. jan 2013

@dada2107 ja si myslim ze tentokrat to vobec nemusis znasat tak zle.. ved tak ako kazde tehotenstvo aj kazdy porod je asi iny.

dada2107
23. jan 2013

@monika2712 mozne to je, kazdej zene asi sadlo nieco viac, ked tak citam diskusie, niektore boli spokojne so spinalom, ine s celkovou.

gooobi
24. jan 2013

ahojte, neviete mi niekto poradit kedy ma poradnu Dr.Kristufkova?

nemamlogin
24. jan 2013

@dada2107 ahoj,ja mám plánovanú sc 7.2. a dnes mi dorobili predoperačné vyšetrenia,najprv krv na druhý deň som bola na internom vyšetrení a dnes u anesteziologičky a inú možnosť ako spinál nespomenula.

gulkaaa
24. jan 2013

@verronicka veľmi pekne ďakujem :o)

petra1402
24. jan 2013

Ahojte maminky chcem sa svami podelit o moju skusenost z antolskej.... Bola som nemilo prekvapena z celeho pristupu.... 14teho som bola prijata nakolko som uz 7 dni prenasala prijali ma na rizikove oddelenie moja izbova lekarka bola mudr.Kosibova , bola neprijemna a najviac ma urazilo ked mi dala spravit testy na HCV co je hepatitida C ktora sa standardne vobec nerobi ani pocas tehotenstva len preto ze mam tetovania..... neviem asi som nanu posobila ako narkomanka dotklo sa ma to... to je prve negativum potom sa ma snazila presvedcit ze este neprenasam ze som vlastne v termine a nechceli mi vyvolat porod... nastastie prisiel sam 15teho v noci ....porod bol fajn prijemny personal rodila ma mudr Šustová ktora sa viac zaujimala o mojho muza ako omna ako o rodicku no pobavilo ma to :D keby nebolo pani doktorky Orozsovej tak neviem neviem to je ten najvacsi poklad aky sa tam mohol zjavit pocas mojho porodu naozaj odporucam keby som vedela ze je taka super aj by som si ju zazmluvnila.... 🙂 oddelenie sestonedelia uplny grc neviem ci som ja taka narocna ale strava podla mna bola to co ostalo z vecere predtym z inych oddeleni .... starostlivost nic moc novorodenecke bolo super ale ostatne nic moc a tety sanitarky ktore za pol hodinu dosli 15 krat ze obed vecera ranajky a bolo im jedno ze prave kojime a nemozme sa dostavit na ten obed hned ....prislo mi to ako v cirkuse , a najviac ma pobavilo ked ma v nedelu prepustali a chcela som si ist do satne po svoje veci a bolo mi povedane ze to som si mala vybrat do piatku lebo cez vikend je satna zatvorena co som nemala odkial vediet :D takze som sla domov v muzovej bunde a keby som si nedala doniest topanky tak idem v papuciach :D takze premna Antolska dakujem uz NIKDY ..... ale mudr OROZSOVA je TOP to je moja skusenost 🙂

si_si
25. jan 2013

@gooobi ahoj, Dr. Kristufkova ma poradnu pondelok, stvrtok a piatok 13:00 - 14:30

saranata
25. jan 2013

@petra1402 mudr Kosibova je uzasny lekar a aj clovek a to ze da urobit vysetrenia ma asi svoje opodstatnenie a očiernovat ju kvoli precíznosti je maximalne zcestne bez urazky🙂
a k nemocnici ako som uz pisala je to nemocnica a nie hotel , podstatna je starostlivost a ta tam teda je v poriadku.

to len pre ostatne maminky ktoré tam planuju rodit 🙂 🙂 🙂

sonkab
25. jan 2013

Ahojte baby, viete mi poradit - uz je to predsa 2,5 roka co som rodila, tak uz si toho moc nepamatam 🙂
1, este stale ordinuje Dr. Oravec v pondelok doobeda na 25 ?
2, v pondelok budem 35 +1, uz mam ist do poradne do nemocnice alebo az ten dalsi tyzden ked budem 36+1 ?

saranata
25. jan 2013

@sonkab ahoj tiez som k nemu chodila, ordinuje v pondelok a aj v piatok na 25
stačí ked pojdeš v tom 36 tt🙂

sonkab
25. jan 2013

@saranata dakujem za info 🙂 Ja som k nemu chodila prve tehu, nakoniec ma aj odrodil (mal sluzbu - nezazmluvnovala som) a i ked nepatri medzi ludi s najpriatelskejsim spravanim (aspon ku mne nebol nikdy extra prijemny), to co ma spravit, spravi 🙂

saranata
25. jan 2013

@sonkab hej poznam ho ,dva krat som rodila počas jeho sluzby aj ked ma odrodil vzdy niekto zjeho "poddanych" a chodila som k nemu do poradne,
no je taky , usmev je nad jeho sily ale je dosledny preto som isla k nemu aj teraz
ale zazila som ho aj v dobrej nalade tak vie aj to niekedy 😀 😀 😀

sonkab
25. jan 2013

@saranata so mnou sa pri prvom porode trapila jedna mlada doktorka a ked som ju po 9 hodinach uprosila na sekciu, prisiel on, nieco spravil a za 3 minuty bol maly vonku prirodzenou cestou. Takze co sa tyka odbornosti, tiez maximalna spokojnost 🙂

saranata
25. jan 2013

@sonkab odbornik to je , a čo na tom ze komukacia je taka aka je, ja som k nemu nechodila na pokec ale na ine 😉

dada2107
25. jan 2013

@nemamlogin to sa ta vazne ani nespytala? fuuu,,,, tak to asi budem musiet ja sama potom spomenut.

petra1402
25. jan 2013

@saranata tak podla mna to vobec nieje na mieste to nieje o preciznosti ze mi dala spravit tie testy kedze tam bola kopa inych maminiek s tetovaniami a u nich to zahadne nebolo potrebne proste som si snou nesadla vobec sa nezaujimala nic nepovedala a ked som sa pytala odpoved bola velmi stroha.... takze moja skusenost snou bola zla... myslim si ze s lekarom je to aj o sympatiach a evidentne ja som nebola sympaticka jej a ani ona mne..... a ja nehovorim ze chcem aby sa omna starali ako v bavlnke no aj na nemocnicu to bolo zle okrem porodnych asistentiek a laktacnych poradkyn tam ochota bola nulova.....

saranata
25. jan 2013

@petra1402 moze sa stat ze si clovek s niekym nesadne, to beriem , ale to tiez moze mat nejaky dovod
a samozrejme kazda ocakava uplne ine a ma ine naroky ,ale treba si uvedomit kolko je tam rodičiek a kolko sestier , a ze su tiez len ludia, ja som tam rodila 3 x a nemala som zlu skusenost a z vlastneho pozorovania viem ze vela matiek si za ten pristup moze do velkej miery aj svojim pristupom, tolko moj nazor
netreba zovšeobecnovat a treba brat niektore veci s nadhladom , si tam 5 dni zo svojho zivota so svojim vytuzenym babatkom , neviem čo by sa muselo stat aby mi tieto dni niekto znechutil 🙂

petra1402
25. jan 2013

@saranata ja som sem len napisala svoju skusenost ktora nebola dobra myslim ze je zbytocne tu polemizovat .... kazdy je zvyknuty na iny pristup... chovala som sa slusne a tak aby sa oni kumne spravali rovnako...no mudr.kosibovu by som neodporucila nikomu vy ano to je to ze kazdy ma inu skusenost 🙂 prajem pekny den....

sammy
25. jan 2013

@petra1402 To ma mrzi, ze mas take zle skusenosti. Ja som rodila tretikrat, takze uz som nemala velke ocakavania a nejak som to tam proste prezila ten tyzden. Najhorsie bolo rizikove, uz potom sestonedelie bolo v pohode. Strava tam je aka je, nosili mi z domu jedlejsie veci 😀 a ked niekto nemal svoj den, tak som sa snazila nad to povzniest. Nastastie pri porode som mala opat dobru doktorku - Mudr. Kurimsku, ktoru som predtym vobec nepoznala.
Z novorodeneckeho boli celkom mile tety, i ked kazda vravela nieco ine, no ale na to som tiez uz zvyknuta.
Moj prvy porod na Kramaroch bol otrasny, ja by som viac nesla tam. Antolska celkom usla uz po druhykrat. Ale kedze sa viac rodit nechystam, uz mi to bude vcelku jedno kde to ako funguje 🙂

petra1402
25. jan 2013

@sammy no ved jasne ale rizikové mne prišlo normalnejsie ;) a tety z novorodeneckeho boli ok ja som mala najväčšiu výhradu na tu kosibovu ;) A uz ste doma ?

alena16
25. jan 2013

Baby, vedeli by ste mi niektora povedat, kedy robi poradne pre tehotne Dr. Dlhopolcek? Nie pre rizikove, ale normalne. Dik 🙂

nikalentilka
25. jan 2013

@petra1402 ahoj, aj mna "rodila" nedavno MUDr.Kosibova, nechcem na nu kydať, ale dost ma nastrihla, zasita som bola az po konecnik a ked ma sila, tak sa stale dohadovala s druhou porodnickou, ci je to dobre a podobne, moj manzel bol z toho na nervy, lebo sa bal, ci to bude OK, ja som to tak nevnimala....no v kazdom pripade, som rada, ze mam porod stastne za sebou a rana uz je zahojena, teda aspon myslim 😀

sammy
25. jan 2013

@petra1402 Ano, uz od soboty, mala sa narodila nakoniec 15-teho vecer, slo to dost rychlo, len neviem preco ten prostin zabral az tak neskoro ked to uz nikto necakal 🙂 Trochu bolo blbe na sestonedeli, ze tam bol taky natresk a boli sme cely cas 3 na izbe a este nas dali na koniec chodby na najstudensiu izbu, kde tahalo, tak som si malu musela davat na noc k sebe do postele, lebo bola cela studena.
A vy vsetko ok?

petra1402
25. jan 2013

@sammy my podobne tiez spavala somnou lebo tam tahalooo a vsetko v poriadku dakujeme 🙂

petra1402
25. jan 2013

@nikalentilka no ja mam takuto skusenost stou Šustovou tie sa na vsetko pytala ako ma ma sit ci je to dobre a mna prezmenu ani nenastrihla ale roztrhlo ma az po konecnik ... aj zopar vnutornych som mala a povedala som ze je to horsie ako porod to sitie teda aspon premna ... 🙂

jajka81
25. jan 2013

@petra1402 Ahojte, mňa rodila Mudr.Kosibova a ja sa absolútne nemám na čo sťažovať. Bola mila, slušná, bola ochotná ma počúvať a ja som jej veľmi vďačná za pekný zážitok z pôrodu. Po profesionálnej stránke sa mi tiež zdala v pohode, i ked ja som bola bezproblémový prípad. Ale páčilo sa mi, že kazdy deň na sestonedeli ma prisla pozrieť a spýtať sa ako sa mám ja aj maličký. A to určite nebolo jej vrelymi sympatiami k mojej osobe, ale skôr pocitom zodpovednosti a láskou k svojej práci.... Ja ju s kludnym svedomím odporúčam ktorejkoľvek maminke.

any395
26. jan 2013

TEHULKY z BA a okolia ponuka pre vás 🙂 tehotenské cvičenie na fitlopte s pôrodnou asistentkou 3.2. nedeľa podvečer,
resp. v pondelok 4.2. ráno v BA-centrum radosť
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
http://www.facebook.com/events/147256182098232/

nemamlogin
26. jan 2013

@dada2107 skús sa opýtať aj tvojho pôrodníka,sa ti vôbec nečudujem keď máš takéto skúsenosti.ja sa tiež bojím aj prirodzene aj sc ale drobec musí nejako von🙂 poznám baby čo kvôli otrasnému zážitku z pôrodu už nechcú viac deti ☹ každá z nás je iná,inak preciťuje bolesť a máme rôzne zážitky a je to každého osobná vec akým spôsobom chce rodiť.
Preto všetky tie čo odcudzujú mamini ktoré si chcú pôrod uľahčiť nech sa strčia do zadku a starajú o seba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre