Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

martinex
25. feb 2011

ja sa tiez pripajam k odporucaniu na dr. hammerovu...pred tyzdnom mi odrodila uz druheho syna a musim ju pochvalit,fakt bola super 😉 aj ked som rodila bez epi,cize moc vysmiata som nebola 😀

sharlotta
26. feb 2011

@alexandrah
@nika222 ja som kojila aj so zapalom s atb, pri teplote 38 a cele telo ma neskutocne bolelo, ale nechcela som malu odstavit, aby sa mi nezastavila tvorba mlieka. A kojila som aj so skrvavenymi bradavkami, dodnes ma bolia, ale kaslem na to...

nika222
26. feb 2011

@sharlotta aj ja som chcela kojit aj pri atb, ale malemu to mlieko strasne vadilo a nechcel sa prisat tak sme to nejako vzdali. Teraz po 10 rokoch mam ale vacsiu vydrz a odhodlanie a uz tyzden bojujeme s krvavymi a popraskanymi bradavkami. Ale ked vidim aky je malinky spokojny tak to dokazem prezit. I ked sa vzdy potom potrebuje dokrmit flasou tak dufam ze je to takto lepsie ako nic. No ale to je do inej temy 🙂

nika222
26. feb 2011

@martinex jééj spoznavam ta z poradne 🙂 tak uz aj vy to mate za sebou a maly davidko ma brasku 🙂 gratulujem

aaddeell
26. feb 2011

ako to je ked zena odrodi, viem ze ostava este 2 hodiny na porodnej sale ma pri sebe aj babatko? ked zena porodi daju hned babo aby sa prisalo?
musim mat na porod koselu s gombikmi koli kojeniu?

tea333
26. feb 2011

@aaddeell no ja som rodila akutnym cisarskym, dietatko mi len ukazali, a potom mi ho priniesli az na druhy den (rodila som poobede). priniesli mi ho len raz, druhykrat som si prenho rychlo sla ked ma prelozili po 26 hodinach.Dodnes je mi z toho smutno, ze sme museli byt odluceny.uz by som takto nerodila, aj ked antolska bola inak v pohode.
Este je smutne, ze nadstandard bol plny a tak ocko videl maleho 5 dni len cez sklo 😢

dadka212
26. feb 2011

@aaddeell na pôrod nemusíš mať košelu s gombíkmi, dieťa ti po pôrode ukážu alebo dajú na bruško potom ho pôjdu poutierať,zabaliť,vyšetriť, prinesú ti ho na nejakú tú chvílku cca 10minút skúsiť prisať a pomojkať a potom ho odnesú na novorodenecké...aspoň tak som to mala ja 2x aj moje kamošky čo viem...

jasminet
26. feb 2011

@dadka212 @aaddeell mne malu doniesli ukazat uz poutieranu, zabalenu a potom s nami bola asi 15-20min. muz isiel hned so sestrickou popozerat a pofotit malu, medzitym mi sestra prisla povedat miery vahy a potom mi ju priniesli, pofotili nas, pomuchlali sme sa a kym ma sili ju drzal muz nez prisla pre nu sestra a neodniesla ju.
neskusali mi ju davat prisat ale je pravda, ze som o to ani velmi v tu chvilu nestala 😅 ale som si ista, ze keby som to chcela tak by nebol problem 😉

martinex
26. feb 2011

@nika222 jasne,konecne to mame za sebou 🙂 pozeram ze si bola kusok rychlejsia ako ja 😎 tak gratulujem tiez

dadka212
26. feb 2011

@jasminet dávajú aj na brucho, ale mne ani jedného nedali, Danielka bola celá fialová asi trocha pridusená a Maťko mal zas velmi odtlačenú šišatú hlavu,tak ich išli asi skontrolovať...ale ukázali mi oboch ako som ich porodila aj som si mohla chytiť 🙂 potom mi ich priniesli ale neviem aký čas medzitým ubehol a ani kolko boli u mňa to len odhadujem 🙂

Maťka len skúsili dať prisať a hneď ho brali do inkubátora, lebo mal horšie dýchanie ale Danielku som si užila, ale pravdupovediac som aj bola rada, že ich odniesli,hlavne prvého som mala čo robiť so sebou nieto ešte keby mi tam nechali dieťa...

alexandrah
26. feb 2011

ahoj @nika222 - to som moc rada, ona mi vravela, ze si robi atestaciu az v septembri, cize ani si ju akoze oficialne zazmluvnit nemozem, ziadne peniaze jej ani nepojdu, ale napriek tomu, ze sa mozme ustne dohodnut, a urcite bude vsetko tak, akoby som si ju zazmluvnila ... cize ked jej zavolalm o pol noci, ze rodim, pride. to je uzasny pristup!! naozaj na nu mozem napisat zatial iba same pozitiva!! 🙂 ty si sa s nou tiez takto dohodla na porod?? ci to bola nahoda, ze tam bola??

nika222
26. feb 2011

@alexandrah ano neda sa oficialne zazmluvnit ale dohodnut sa da. My sme boli dohodnute uz od 12 tyzdna kedy som ju stretla prvy krat na uzv ktory mi robila a hned som sa jej spytala ci mozem u nej rodit 🙂 Dala mi cisielko a odvtedy som k nej chodila do poradne. Boli sme dohodnute ze keby nieco mam volat. Ale bohuzial maly bol lenivcek a nechcelo sa mu samemu tak sme dohodli vyvolavacku v case ked mala 24 hodin sluzbu aby sa mi mohla venovat 🙂

alexandrah
26. feb 2011

@sharlotta - velka gratulacia ku kojeniu, neviem, co na to napisat, no ja som kojit potom uz nemohla, kedze sa mi zacalo stracat mlieko, po 3 ch silnych atb, a to som prikladala kazdu hodinu, aj skusila odsavat ... ale super, ze TY si kojila, urcite je to moja vina, a mohla som aj ja, KEBY SOM CHCELA, ZE??? @nika222 - presne, ako pises ...
@aaddeell - ahoj, no mne po porode nedali babo na brusko, doniesli ho na prisatie ked bolo uz v perinke, ale bol taky vycerpany po tazkom porode, ze sa nevladal prisat ... potom ty musis byt 2 h. na sale, a stlacas si brucho, aby sa ti z neho vyplavila krv, a stahovala sa maternica, a kazde babo odnasaju na 2 hodiny do inkubatora, do tepla, a tak ... potom ho prinesu az na izbu 🙂

alexandrah
26. feb 2011

@nika222 - tak aj mne, dala mi cislo, keby daco, a dohodla sa so mnou takto ...

nika222
26. feb 2011

@alexandrah ked ti povedala tak tak to urcite plati 🙂 prajem vela stastia a rychly a čo najmenej bolestivý porod 🙂

jabadaba
26. feb 2011

@gretkab vdaka gretka. ved prave, ja to chcem len ako poistku ak by nahodou este nic neslo, ja budem po sekcii, chcem sa najprv dat do poriadku, aby som bola v pohode a medzi tym ak sa spusti budem len rada, ak nie tak dieta hladom trapit nemienim. To mi pride surove.

A pokutne sa niekde plizit akoze tajne, aby nevidel primar, tak akoze pardon, to ked tu citam az mi smiesno pride. Ja som svojpravny clovek, nie blb, ktoreho rozhodnutia sa nerespektuju. Takze pan primar nech si zastrasuje svoje sestricky kolko chce, ja zo seba idiotka robit nenecham. On ma svoje postoje a nazory ja mam svoje ako rovnocenny partner. Takze tu je na mieste respekt.

petraivan
27. feb 2011

@martinex jeeeej kukam na nete a pozeram ze sa pozname 🙂 lezali sme vedla vas na izbe...maly sme "spolocny" problem so zltackou 😉 no my este stale bojujeme na antolskej dnes to uz vyzera trosku nadejne, ale nebudeme sa tesit predcasne ☹

martinex
27. feb 2011

@petraivan to nemyslis vazne ze ste este tam?! ja odpadnem..som na vas v piatok myslela ze pojdete uz domov...a ako sa drzite? my sa slnime pod oknom,ale nemam pocit zeby zltol,tak snad sme ok..o2tt ideme na kontrolu k nasej detskej kvoli tomu

petraivan
27. feb 2011

citam par stran do zadu a trosku sa mi rozum zastavuje ☹ ja som rodila dva krat na antolskej a nemozem na tuto nemocnicu nic zle povedat. Spominali ste kojenie a dokrmovanie UM. U mna bol pri obidvoch detoch problem ze maly silnu zltacku, pri obidvoch som musela odsavat a tak dokrmovat, plus umele mlieko, nakolko mlieka nemam bohuzial "na rozdavanie" reci typu ked nekojis niesi matka som pri prvej brala dost k srdcu, teraz sa nad tym ani nepozastavim, bola som rada ze obe deti aspon nieco papali. Teraz pri druhom som povdacna za UM ktore v podstate je k dispoziici ak si ho vypytam. Kazda sestricka, lekarka doporucuje kojit ale nie kazda z nas ma tu moznost, tak preco mam seba aj dieta trapit a nechat ho hladovat ? Ja som stastna za to ze tu to mlieko je a mam istotu ze nebude mat maleho hladneho a to je najdolezitejsie aby priberal a aby sa vyhrabal zo zltacky.
Co sa tyka detskych sestriciek aj doktoriek , su perfektne, vo vsetkom pomozu, my sme este stale na antolskej a nestretla som sa so ziadnou neochotou, vsetky nam pomahaju , staraju sa o nas a za to som im VDACNA !!! Maleho mam viac u sestriciek ako u seba kedze je stale pod tou modrou lampou a nemusim sa bat, ze nieje onho postarane, vzdy ked pridem za nim tak tam spinka spokojne babatko. Takze este raz velke DAKUJEM.

petraivan
27. feb 2011

@martinex 🙂 hej este stale sme tu, kazdy den je v predu na tom modrom svetle a stale mu to stupalo ☹ dnes je prvy den co dosli z dobrou spravou ze to kleslo v krvy na 232 takze dnes je konecne pri mne a budeme opalovat po obede, snad slniecko pride co najskor a asi sa zacnem modlit 😉 aby to uz netupalo, tak uvidime ake hodnoty budu zajtra 😒 nebudem sa tesit predcasne ale dnes konecne sme sa tu tesili aj doktorka aj sestricky a hlavne ja 🙂

alexandrah
27. feb 2011

kocky, to si pamatam, s tou zltackou, je peklo, jaka som bola ja stastna, ze mojmu synovi nevypukla, a mohli sme na 4 ty den ist domov ... a to bol december, slnko nikde ... drzim moc palce, aby sa to co najskor upravilo!!! 🙂

martinex
27. feb 2011

@petraivan teda..a pritom vam to tak pekne kleslo vtedy....tak drzim palce nech vam to zaberie a uz pojdete domov...viem si predstavit ze uz to tam je na maslu 😠 my pre zmenu teraz bojuje s alergiou na pampersky 😖 slak aby to trafil

sharlotta
27. feb 2011

@alexandrah to bola len "poznamka redaktora", prepac, ze to tak vyznelo, neuvedomila som si to...

alexandrah
27. feb 2011

@sharlotta - v poriadku, dakujem 😎
@martinex - ahoj, my pouzivame huggies, su velmi dobre, na pampersky som uz pocula, ze moze byt alergia ... sice ty uz 1 dietatko mas, takze asi mas odskusane vselico ... no huggies sa nam velmi osvedcili 🙂

martinex
27. feb 2011

@alexandrah mne sa prave huggies neosvedcili v tom,ze sa mi mali v nich precurat a prekakal..proste som ho mohla vzdy celeho prezliect... a ja som pouzivala babylove,len teraz som kupila pampers-mali lepsiu cenu 😠

alexandrah
27. feb 2011

aha, tak sranda, no asi si vzdy treba odskusat, co komu vyhovuje 🙂

martinex
27. feb 2011

@alexandrah este premyslam ci to neni z jedla,kedze sa nam to vyhadzalo az vcera vecer...uvidime..ale to je do inej temy 😉

petraivan
27. feb 2011

@martinex hej kleslo a nasledne hned aj vystupilo ☹ dnes sa to trosku zlepsilo tak snad sme na dobrej ceste 😒
to mi je luto s tymi plienkami treba skusat, alebo to mozno bude aj z jedla 😉
mam tu uz net tak to tu je uz pohoda, nakoniec mi to tu bude aj chybat 😉 , ved tu mame full servis, staraju sa o nas, varia, upratuju...to doma nebudem mat 😀 😝

alexandrah
27. feb 2011

@martinex - z jedla, akoze z mliecka? ci to sa tomu starsiemu?, sak ako skusena mamina urcite vies, co robit, prip. co dostal papat, par dni nedat, potom skusit len to, ci neni nejaka reakcia 🙂
@petrivan - no veru, drzim palec, ja som lezala aj chvilu na rizikovom, potom som sa vypytala domov, tyzden som upratovala, lebo doma katastrofa, a potom som sa vratila na porod 😉

martinex
27. feb 2011

@petraivan tak co sa potom stazujes,uzivaj si...ja uz musim varit,upratovat, o deti a muza sa starat...uz mi nikto nechysta ranajky,neprezlecie postel 😖 moja,toto veeelmi dlho este nezazijes! 😀
@alexandrah hej,akoze z mlieka...ale nie som si vedoma co som take zjedla...sak uvidime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre