Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kvetinka211
28. feb 2012

@smileko tiez som mala zo sebou misku, supla som to vacsinou tam a zjedla v klude na izbe 😉 aj preto, ze sa mi zle sedelo na tych stolickach v jedalenskej casti a nerada jem s cudzimi ... to jedlo zasa nebola az taka vyhra, takze mu ine servirovanie neuskodilo ... vascinou ryza/zemiaky/cestovina a bravcove mäso v nejakej tazko identifikovatelnej mukovej omacke ... ale zasa zjedla som vzdy vsetko, lebo som po porode bola neuveritelne hladna ... a davali tam aj super cerstve rozky a straasne vela vianocky 😉 ovocie, zeleninu pripadne nejake veci s vlakninou nech ti @tarina potom nejaku donesu, lebo toho tam vela nebolo a kedze to bola pre mna velka zmena v stravovani, cakala ma potom velmi neprijemna zapcha 😒

erikababula
28. feb 2012

Ja som tam lezala dva mesiace lekari su super aj sestricky a este aj jedna upratovacka tam je velmi prijemna takej tmavsej pleti ja si myslim ze aj druhy krat pojdem na antolsku🙂

mima77
28. feb 2012

@misik1 ja som bola minulu stredu prvyx aj na poradni na Antolskej... aj zajtra idem... dole na chodbe bolo straašne vela žien všade, no a sestrička ma chcela odbiť a poslať na inú ambulanciu, lebo tam ich je dosť, ale to sa tam nesmiete nechať dievčatá...!! 😅 inak vás budú posielať všetci inde...! tak keď videla že sa ma nezbaví, tak mi dala ešte nakoniec dobrý tip - čo mi výrazne skrátil čakanie... poslala ma hore na prvé poschodie na č. 108 že tam určite nebude toľko ludí a ako novú má rýchlo zoberú - a tak aj bolo! 😀 nemala som konkrétne žiadneho Dr. vybratého a ani si nechcem nikoho zazmluvniť, tak preto mi to bolo viac-menej jedno kto ma odsleduje do porodu. Zobrala ma Dr. Bertoldová - a bola celkom dobrá... takže keď si už nebudete vedieť rady, tak skúste tú č. 108 ambulanciu... ale neviem či tam sú každý deň...

mima77
28. feb 2012

včera sme inak mali cvičný poplach... ráno také kontrakcie, každých 5-10 min. tak sme trielili na Antolskú na pohotovosť... ale nakoniec sa všetko dalo do poriadku a som ešte v celku! 😅 voda neodtiekla, tak sa žiadna akcia nekonala...! 😀

ivanka.7
28. feb 2012

@mima77 Nestras, mam termin len 6 dni po tebe a nemam este nachystane, co mam mat! :D

mima77
28. feb 2012

@ivanka.7 no, nechcem ťa strašiť - o to mi naozaj nejde... ale prvého syna som rodila na začiatku 36tt a keďže som to rovnako neočakávala, nemala som nič pripravené - všetko mi prali a chystali svokra, švagrina a moja mamka... trapas ako delo, ale tiež ma nenapadlo že to môže prísť aj skôr...! 😀 tak teraz som sa poučila z vlastnej chyby a už v 34tt som začala chystať - čisto pre istotu a svoj dobrý pocit! aj tašku do pôrodnice som vtedy balila tak, že v to ráno ma napadlo, že by sa aj patrilo mať dačo prichystané a potom keď bude treba dochystám a napodiv so dohadzovala veci ešte v ten istý večer a išla...! 😅 praskla mi totiž voda a bolo... nie je to velmi časté, ale ako vidíš, stať sa môže všetko! 🙂

ivanka.7
28. feb 2012

@mima77 Ja som bola vcera na poradni a vsetko je ok, tak hadam este nie, ale veci si uz chystam, vacsinu mam kupenu, tak keby bolo zle, zvladneme 🙂

purple
28. feb 2012

@mima77 Mohla by si mi prosim napisat v ktore dni a o kolkej ma ordinacne hodiny dr. Bertoldova? Chcela by som sa ku nej prihlasit. Vdaka.

misik1
28. feb 2012

@mima77 no,tak ty uz nacvicujes nastupy aj kontrakcie...chces byt prva,co? 😉
moje veci su kade tade,uz len dat rychlo do tasky,ale akosi sa k tomu furt nemam,uy to musim urobit

tarina
28. feb 2012

tak ja som rodila prvy krat presne na termin a druhy krat v 37 tyzdni a tiez nic nachystane 😅 ale kedze som nemala kontrakcie ako pri 1.tehu, odtiekla mi vda, tak som bola schopna tiez tie najdolezitejsie veci nahadzat do tasky a zavolat si sanitku.a potom mi ostatne veci nosil postupne manzel. teraz to tiez zanedbavam, kazdy den si poviem ze uz sa dnes pobalim a stale nic 😀 a ked si predstavim ze som v 36 tyzdni 😲

tarina
28. feb 2012

@mima77 a v stredu si tam o kolkej bola? lebo podla hodin na dverach, v stredu dr. bertoldova neordinuje...ci tie ord. hodiny neplatia?

nikolet_89
29. feb 2012

@1mariannka11 fiiiha tak to ti verim rodila ma lekarka, ktora je na antolskej este kratko je mladunka takze ju kontrolovali este dvaja lekari...celkom sa to dalo...ale bez EPI by som asi neporodila :D ako uzila som si su v podstate len na zever, ale som zato rada

mima77
29. feb 2012

@purple
@tarina neviem aké ma Bertoldová ordinačné, lebo to tam ani na dverách nesedelo... ale viem že v stredu má istotne medzi 9-10 hod. hoci dnes nás brala neskoro - tuším až po jedenástej... ale to bolo skôr výnimka, lebo musela ísť ku sekcii niekomu, tak sme museli čakať, ale bola aj tak velmi milá a proste všeobecne velmi zlatá lekárka to je! a nie je už najmladšia, tak aj skúsenosti určite bude mať vačšie! ja som s ňou velmi spokojná - natrafila som myslím čistou náhodou na dobrú lekárku... 😅

purple
1. mar 2012

@mima77 a da sa zazmluvnit Bertoldova k porodu? Lebo chcem zacat chodit na poradnu k tomu lekarovi, ktoreho si mozem aj zazmluvnit. Vdaka za info.

mima77
1. mar 2012

@purple no, tak to veru neviem, ale ja myslim že asi ano... lebo keď musela isť ku sekcii, to znamená že je aj ako pôrodník... chcelo by to brnknúť tam... len momentalne nemam ani len tel. čislo.... ale ja keby že nie som po pol ročnej PNke a teda nemám na zazmluvnenie, tak by som si tiež zazmluvnila práve ju...! antolko ma presvedčila! 🙂

michelle1984
1. mar 2012

ahojte dievčatá, vie mi prosím niektorá poradiť aký je postup ked chcem ísť sa zapísať do prípravných kurzov na antolskú? kam a za kým mám ísť, čo mám mať zo sebou?

vladikaw
2. mar 2012

@michelle1984 ahoj, ked som tam ja chodila (v novembri), tak trebalo mat listok od doktorky, ze si ok a mozes cvicit, potom si zavolaj p.Jezikovej (02/68673403), volaj tak rano do 8ej, lebo potom ona beha vsade mozne, s nou sa dohodnes, ona ta zaradi do skupiny, kde je menej tehuliek, chodit budes na prizemi vlavo od informacii, oproti bufetu, do velkej telocvicne c.18 (tak to je vsetko aj na jej vizitke), zaplatis si poplatok, ale to ti povie ona sama a potom na kurz len pohodlne oblecenie 😉

misik1
4. mar 2012

caute..zajtra idem prvykrat na poradnu do nemocncie..nejde niektora???

dzovana
4. mar 2012

ahojte, idem pridat svoju druhu skusenost z antolskej. Vo stvrtok nas s malym pustili domov. Medzi detmi mam rozdiel takmer 21 mesiacov. Prvy porod bola akutna sekcia, takze druhy planovali ako sekciu, ak sa babo nevypyta do terminu. Nastastie 2 dni pred terminom sa maly vypytal na svet sam a mne (aj ked na mna porodne asistentky pozerali ako na blazna) umoznili rodit prirodzene. Natrafila som na super dr- MUDr. Lamprechtova a Malova (na dr Lamprechtovu som mala stastie aj pri prvom porode). Na porodnici som bola opat sama, co bolo super, pre ten klud a ticho 🙂 Porod bol v celku rychly, bez komplikacii, bez EPI. Na sestonedeli tiez fajn, sestricky ochotne, mile. Naozaj mozem vsetkym Antolsku len odporucit.

misik1
4. mar 2012

@dzovana kiez by vsetci boli takto spokojni...aj ja verim ze budem aj druhykrat,ved preto tam idem... 😉

dzovana
4. mar 2012

@misik1 urcite budes 😉 potom daj vediet ako si dopadla v poradni

misik1
4. mar 2012

@dzovana jasne,porovname co vravia na poradniach mamickam po sekcii,ze ako budu rodit druhe... 😉

kristip
5. mar 2012

Ahojte, ja sa tento tyzden tiez chystam prvykrat do poradne, mala by som to stihnut do zajtra, kedze zajtra mi konci 37. tyzden, ale cakam este vysledky kultivacie a moja doktorka, co je primarova zena, mi povedala, ze skor ako pridu vysledky nemusim chodit, tak neviem...snad ma pravdu. Rozdiel medzi detickami budem mat 20 mesiacov. Tiez som mala prvy porod ukonceny akutnou sekciou, tak som zvedava ako to dopadne. Velmi by som chcela prirodzene 🙂

tarina
5. mar 2012

neviete niektora ci dr. bertoldova ordinuje aj vo stvrtok alebo v pondelok???
@misik1 ako si dopadla v poradni? spokojna? 😎

dijuri
5. mar 2012

@adetka na Antolskej je Jiska aj klinika pre rizikove,patologicke deticky,viem to preto,lebo tam bol moj maly a aj deticky mojich spolubyvajucich na izbe. Dokonca som bola na izbe s mamickou ktora porodila dietatko s vahou 1050g,alebo som aj videla take malicke 800 g babatko,ked som chodila za mojim dietatkom,na Kramare robia prevoz hlavne ked ide o problemy so srdieckom.
a co sa tyka sestonedelia-velmi mile oddelenie
co sa tyka patologickych rizikovych novorodencov-maximalna spokojnost,profesionalita na urovni
gynekologia,porodnice-bez vyhrad,mam len mile spomienky co sa tyka porodu

misik1
5. mar 2012

dnesna poradna dopadla dobre, maximalne zatvorena,tak skoro to nebude a ked videl doktor moje maxi brucho a potom si ho aj prehmatal,tak vravel,ze uz teraz je velka tak na 3500a za mesiac este dost porastie,ze nie je sanca ist prirodzene a ked pozrel,ze prva mala 4150,tak vravel,ze to bude o tom istom....ja sa tomu nebranim, sme dohodli predbezne ,ze niektory pekny den posledny marocvy tyzden to urobime a hotovo...o tyzden mam ultrazvuk a poradnu, potom interne predoperacne....takze ja asi takto...uz som unho rodila,takze sa nan spolieham

@kristip ty tiez napis,co ti povedali ako to bude,ked si mala sekciu a asi tak davno ako ja

iwwi
5. mar 2012

ahojte.vo stvrtok caka aj mna prva poradna na antolskej tak som strasne zvedava ze ku komu sa dostanem.uz teraz som z toho vyklepana.

ivanka.7
5. mar 2012

Ja sa tam idem zajtra rano posadit pred nejake dvere, tak uvidim.

evatko
5. mar 2012

@kristip ja ked som prisla do porodky s druhym , par dni pred terminom(rodila som v den terminu s vyvolavacou), vsetci mali kopu reci, ze ake mam velke brucho, ze to bude strasne velkeee babo, a bla bla.. dcera sa narodila 50cm, 3500g, takze pohodka
inak teraz mam tri x take velke brucho(uz od 30 tt), a uz sa to riesi na ulici, v obchode, v nemocke, u svokrovcov... fakt moja oblubena tema, nech su vsetci tichooooo 😠

mima77
5. mar 2012

no dievčatá... ja som mala dnes zasa planý poplach...! ☹ už tam chodím ako na klavír na pohotovosť... vždy v pondelok ráno a tá istá lekárka tam je...!! 😀 no len dnes ma to fakt že dojalo... minule som aspoň na monitore mala zaznamenané kontrakcie a dnes - nič - rovná čiara!! a pritom mi tam kríže skrúcalo od bolesti ako besné a kontrakcie od 3:20 rána a toto bolo kdesi po 10 hodine!! som bola taká naštvaná a aj nález nulový - vôbec som sa neotvárala... iba zle, krče jak hruza!! celý deň mám kontrakcie, už aj po Magnézku čo si dávam, pritom našťastie ozvy v poriadku a dieťa v pohode... len mňa tu skrúca!! 😠 tak už mu dohováram, nech si to konečne rozmyslí - buď nech ide von, alebo nech dá ešte pokoj...! tak som zvedavá velmi na túto noc....! vraj keď na monitore človek leží na boku, tak sú skreslené tie kontrakcie... tak asi preto ich nezaznamenalo a mňa poslali domov... už mám toho veru dosť!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre