Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kkbb
11. apr 2013

citam, ze sa tu diskutuje o nadstandartnom porodnom boxe, ja som sa ho dozadovala, niekolkokrat som ich ich poprosila o tuto nadstandartnu sluzbu a sama najmudrejsia Federova mi povedala, ze im sa tam zle rodi a aj mne by sa tam zle rodilo !!! napriek tomu, ze bol volny a ja som bola ochotna zaplatit, nebrali na moju prosbu ohlad....myslim, ze pri porode nam trocha luxusu neuskodi, prave naopak, ja porod povazujem za velmi sukromnu zalezitost a tie klasicke porodne boxy na Antolskej su ako boxy pre kravy v kravine, tak som sa tam aj citila, ako vo vyklade, ziadne sukomie a to som tam rodila sama, ale stale som bola na ociach doktorke a PA, takze ziadne sukromie, stale ma niekto pozoroval, bolo to neprijemne.....myslim, ze toto ustavicne sledovanie a odoberanie anamnezy od adama teda od prvej menstruacie cez ochorenia pradedka 🙂))))))) sposobili, ze som sa nemohla ponorit do seba a porod sa mi zastavil a to som tam dosla otvorena na 8 cm....takze babenky, naozaj to zvazte, ja uz by som si buchla po stole a trvala nekompromisne na svojom a nenechala sa zmanipulovat, tolko moj nazor

mirka1004
11. apr 2013

@pufa v zmysle ako čoraz absurdnejšie?? 😕

pufa
11. apr 2013

@mirka1004 tak najprv som zistila, ze nepustaju ockov k babatkam, az na piaty den po porode. Mozu sa na nich dovtedy pozerat iba cez sklo... a teraz to, ze kupili iste drahy porodny box, ktory je pre nich ako lekarov nepohodlny a odhovaraju od jeho pouzitia mamicky co by tam chceli rodit... som zvedava co sa este dozviem.

mirka1004
11. apr 2013

@pufa ako ja Ti poviem asi toto bola som na normal boxe..mala som mm pri porode na boxe som bola od 6tej a porodila som 8:53 čiže rychlovka...za ten čas ma prišla pozrieť porodna asistentka hadam 2 krát max a potom bola až pri porode...a moj doktor ja som mala zaplateneho ma bol pozrieť 4 krát na box s tým že on sam o 8mej vravel ked som bola na 6 cm ( ešte o 5tej rano pred klystírom som bola len na prst ako posledné 2 mesiace tehu ) vravel že ešte 4 hodky ( pri prvorodičke je to od 3 cm každa hodina jeden cm )...čiže asi preto ma tam neriešili kedže sestričky sa vybodli aj na to ked im dokor o 8mej vravel že nech mi daju druhu davku atb do žily na streptokoka..a asi mali čas a ked ho volali, že rodim a doktor videl, že len vtedy mi davaju infuzku rychlo tak ich riadne dodrbkal lebo už som išla pomaly tlačiť...čiže ak budeš na zaplatenom boxe a budeš mať zaplateneho lekara tak je to jedno, ale ak nebudeš mať tak neviem neviem kokos ako často ťa tam príde niekto pozrieť 😖

cicimon
11. apr 2013

@pufa no napr ze na izbach su WC a v inych porodkach musis ist niekde na chodbu a cakat.... co s vlozkou medzi nohami a malym babom v izbe nemusi byt bohvieco

saranata
11. apr 2013

@pufa to ze sa babatka nevystavuju bacilom a neviem čomu ešte ja beriem ako plus, manzel videl deti pri porode a tie dni potom mu nesposobili ziadnu traumu ze ich nemohol vidiet inak ako cez sklo
ma to svoj dovod, radšej budem mat zdrave dieta
na kramaroch sa nosia deti von a to povazujem za nie normalne, tak male niekolkohodinove dieta vystavovat medzi cudzích ludí to teda nie
aj keby som mala tu moznost tak to neurobím , muz si deti uzil doma dost

o porodnom boxe sa nevyjadrujem lebo som na nadstandart .porodnom boxe nikdy nevidela nič extra , rodila som v klasickych boxoch a sukromia som mala dost,a to ze som vystavena lekarovi a PA je snad normalne ked rodím v nemocnici 🙂
@kkbb

jajka81
11. apr 2013

@sunflower80 vzdycharen je obyčajná izba s tromi postelami 🙂

jajka81
11. apr 2013

@pufa To, ze otecko môže vidieť dieťatko až po odchode z pôrodnice je pre ochranu tých deticiek. Mne by praveze prekážalo, ak by tam mohol chodit kadekto priamo z mhd a roznasat bacily...
Môj muž si užil malého po pôrode a potom sa chodil na nho kazdy deň dívať cez sklo a ked sme prišli domov a mohol si ho pomojkat, nemal pocit, ze o niečo prišiel.
Tie dni v pôrodnici mozu aspoň maminky využiť na rozvíjanie vzťahu s bábätkom a nácvik kojenia. Kupodivu môžem povedať, ze tie prvé dni po ppôrode boli jedni z najkrajších dni v mojom živote, práve kvôli tomu sukromnemu vzťahu, ktorý som mala so svojim synom.

pufa
11. apr 2013

@cicimon
@saranata
@jajka81 dakujem za nazory. pre moje vlastne dobro bude, ak sa na to aj ja pozriem trochu inac.. Mam este cas sa na to psychicky pripravit. dakujem vam 🙂

willy_wonka
11. apr 2013

@kkbb verim, ze napriek tvojej vyraznej nespokojnosti so sluzbami na antolskej a neustalom stazovani, si vdacna,ze si porodila zdrave dieta.

kkbb
11. apr 2013

@saranata do nadstandartnych izieb mozu ist aj navstevy, tam sa tie mikroby nesiria 🙂))))))))), druhu cast tvojho prispevku venovanu mne ani nekomentujem, pripada mi neuveritelne stupidna.

kkbb
11. apr 2013

@willy_wonka som vdacna, ze mam dve zdrave , krasne a velmi sikovne deti, avsak sklamem ta druhou castou odpovede, ani jedno svoje dieta som neporodila, zial (a zasa sa prosim do mna pustite 🙂))))))))))

pufa
11. apr 2013

@kkbb tak tomuto nerozumiem 🙂

kkbb
11. apr 2013

@jajka81 z vacsej casti ti davam za pravdu, avsak tu je moja skusenost : pri cisarskom mi moja kamaratka pozerala do brucha,ano, mohla byt na operacnej sale, ked ma clovek znamosti a peniaze, tak sa da vsetko, na nadstandartnu izbu mohli chodit navstevy, ja som tolerovala manzela a deti mojej spolubyvajucej a ona tolerovala mojho manzela a som jej za to vdacna, lebo starat sa na druhy den o dieta s 15 cm cerstvou jazvou a drenmi v bruchu nebola vobec sranda a psychicky mi manzelova pritomnost na sestonedeli pomahala, travil tam na izbe so mnou hodiny, vzdy vsak so suhlasom spolubyvajucej a to zdoraznujem !!!, na Antolskej sa na moje dieta navstevy pozerali cez sklo, napriek tomuto ich opatreniu dostal nozokomialnu infekciu - zapal oci a pupok sme riesili na pohotovosti a chirurgii este zopar tyzdnov...

saranata
11. apr 2013

@kkbb neviem co take som napisala.co je stupidne na tom ze mi pride normalne ked som pocas porodu kontrolovana lekarom?

kkbb
11. apr 2013

jedna vec je byt kontrolovana lekarom v urcitych intervaloch (ako na nadstandartnom porodnom boxe) , druha vec je mat lekara, 3 porodne asistentky, pediatricku a detsku sestru 2 hodiny par metrov od seba, teda ziadne sukromie 🙂

mayka81
11. apr 2013

@alena16 bola som tam v stredu a presne toto riesili v hornej ambulancii aj s primarom, ze co je to za objednavanie, ze to si nejako samovolne vymysleli v tych inych ordinaciach a poslednu mamicku poslala sestricka naspat dole...( mozno si to bola ty 🙂 tak neviem ze ako to nakoniec dopadne, ale ja tiez o ziadnom objednavani nic neviem, stale pridem, sadnem a cakam kym nepridem na rad...je pravda ze netreba prist ku koncu tych ord. hodin, lebo ta nemusia stihat...

alena16
11. apr 2013

@mayka81 Ano, to som bola ja 🙂 Ja som isla na poradnu najprv dole na 26-ku, kde mala byt normalna poradna od 11-12.30 hod.. Predtym bola rizikova, tak preto som dosla az o desiatej, i tak hodinu pred, ze keby nahodou. A odtial ma poslali na 108. Rano som preto nesla hned na 108, lebo pred dvoma tyzdnami, ked som tam isla prvy krat, tak mi nejaka sestricka pri 108 povedala, ze ten rozpis na dverach i tak neplati, ze si mam vybrat nejaku poradnu dole.

mayka81
11. apr 2013

@kkbb hmm ja myslim, ze pri porode v porodnici budem rada ked budem na ociach lekarom a ze na mna budu dohliadat ako mat pocit ze sa nieco moze presvihnut len preto ze za mnou nikto nezajde a nebudem na ociach, no a ako to byva, mala by som cely ten cas dilemu, ci mam ci nemam niekoho volat k sebe aby ma pozreli, tie pocity pri porode mozu byt velmi rozne a nie vzdy to musi znamenat to co si ja myslim...
a btw pri porode treba na ostych zabudnut, vobec to neznamena ziadnu potupu si myslim, lekar ma pozerat v porodnici tam kam ma pozerat.....

mayka81
11. apr 2013

@alena16 no to mi ta ozaj bolo luto, keby si sa nepytala asi by ta zobrali 🙂 doktorka aj tam este na 20 minut musela odist na poradu a vratila sa a este ja som k nej cakala posledna (ostatne co tam boli uz cakali na primara)... ja tam chodim stale v stredu, je sice napisana Dr. marekova, ale vzdy je tam bertoldova od 8-10.00 (minimalne do 10.00, niekedy dokonca pride primar ktory robi po nej az o 11tej. a raz som tam bola aj v piatok od tusim 13.30 znova ordinuje bertoldova a nikto tam vtedy nebol.
inac sestricku a doktorku to celkom vytocilo vtedy, ten vymysel s objednavanim, no nejako to tam maju nezladene v tych ambulanciach....

saranata
11. apr 2013

@kkbb oni su tam lebo si ich pacient a si na porodnej sale pred porodom a ked mas niečo proti tomu tak si rod doma, aj to sa da
to som ešte takuto kravinu nepočula od nikoho, aby mi v nemocnici prekazala kontrola lekara ach jaj, zeny mat vase problemy
je to fakultna nemocnica mimochodom , tak si vyberaj nabuduce inu, pri porode svojej prvej dcery som mala na sale asi 20 medikov ktorý sa boli pozriet na porod
a naozaj teraz rozmýslam kto z nas tu ma stupídne komentare 😕 😝

kkbb
11. apr 2013

@saranata jednak ma pacientka pravo na sukromie a jednak medici mozu byt pritomni pri vykone napr. pri porode len a zdoraznujem, ze len so suhlasom pacienta, lekari maju povinnost sa ta opytat, ci suhlasis s ich pritomnostou 🙂, takze povinnost je na strane lekara, nie pacienta...ale vsimam si tvoje prispevky a vidim, ze legislativa je pre teba spanielska dedina, je smutne, ked nepoznas ani svoje prava, z teba mali lekari urcite velku radost, take pacientky miluju 🙂

kkbb
11. apr 2013

@mayka81 respektujem tvoj nazor, urcite su zeny, ktore su rady obklopene lekarmi a technikou....na druhej strane su zeny, ktore veria, ze si dokazu porodit dieta same a ze im ho nemusi porodit lekar 🙂))))))))), ale na tie tu nikto neberie ohlad....neodpustim si, pacientka ma pravo na sukromie, vysetrovat sa da aj tak, ze je toto pravo zachovane, ak by bola vola na strane zdravotakov......som zdravotacka, absolvovala som x "ocumovani" pocas vysetreni, zakrokov, vizit, v nasich nemocniciach je co zlepsovat 🙂

saranata
11. apr 2013

@kkbb ach jaj zena sa preber , ja viem o svojich pravach a predstav si ze som suhlasila , su to lekari
a aj ten najlepší lekar sa niekde učil vieš, no myslím ze viac zien tu ma tiez svoj pohlad na tvoj sposob vyjadrovania a rovnako tvoje príspevky o niečom svedčia
prečo si potom nerodila doma? hm? aj u nas je to mozne, kazdý ma svoj pohlad ale nechapem prečo si sa ty nechala očumovat a a vysetrovat niekde v nemocnici plnej lekarov sestier sanitarov a asistentiek, ktorí ti nedopraju sukromie pri porode
ak si ty zdravotný pracovník tak potom asi nečítaš to čo píšeš , neviem akých pacientov miluješ ako zdravotak ty 😝

čo tu mam ja riesit prosím ta , ze idem rodit a lekar ma nema očumovat? ty si sa v ktorom storočí zabudla?
ako prepač ale toto tu riešiš?? rodila som na antolskej tri krat a nikdy ma nikto neočumoval , vysetrovala ma lekarka pred porodom a osetrovala po nom , nič viac
nechapem o čo tu tebe ide...
keby tam po tebe ani pes nestekol tak tvoje príspevky by boli zrejme ineho charakteru ze ano?

andysko
11. apr 2013

Joooj dievcata aka to "diskusia" tu zacala?
Nechcem sa do toho vobec zapajat len si myslim ze kazdemu vyhovuje nieco ine. Niekto chce byt pod dozorom niekto nie. Na druhej strane dr nemaju cas a ani povinnost sa pytat pacientky ci ma dostatok sukromia kedze si robia len svoju pracu. Keby pacientov nekontrolovali zas by nadavali ze na nich kaslu 🙂 a taktiez keby sa nieco stalo tak su oni zodpovedni za to. Takze to ze kontroluju paciata im nemozem vycitat. Ja patrim tiez medzi tie co su radsej pod kontrolou ako by som mala mat pocit ze na mna dr kaslu a bojim sa aby sa nic nestalo kym nie su pri mne

willy_wonka
11. apr 2013

@kkbb Ja len tolko k pravam pacienta(na margo medikov atd), ide o chartu, nie o statnu legislativu. Cize na pode.fakultnej nemocnice s.tym moc nepochodis.
Inak sa stotoznujem so @saranata .

kkbb
11. apr 2013

@willy_wonka zakon 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti § 11 ods. 8 pismená a), e), h), i)....dalsia pravne vzdelana

ninan2
11. apr 2013

@willy_wonka tak to sa teda uplne pleties...
"Práva pacientov v Slovenskej republike sú zakotvené vo viacerých zákonoch. Charta práv pacienta v Slovenskej republike je výberom najdôležitejších práv pacienta podľa právnych predpisov Slovenskej republiky, jej cieľom je uľahčiť občanovi orientáciu v jeho základných právach v oblasti zdravotníctva."
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat...

kkbb
11. apr 2013

@willy_wonka este doplnim, ze s tym pochodis nie len na pode fakultnej nemocnice, ale aj na sude a aj v Europe 🙂

cicimon
11. apr 2013

hlavne to odvolavanie sa na charty a pod nech skusia baby co maju fakt rychly porod...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre