Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katrin79
6. jún 2009

tehulky, dnes je tu nejaky utlm, ci uz rodime? 😉 mne dnes priserne tvrdne brucho, do toho ked sa malicka otaca, tak vidim hviezdicky, tak brutalne to boli a robila to celu noc, som sa ani moc nevyspala....ja uz mam pocit, ze mi brucho praskne kazdu chvilu, sa nevladzem ani zohnut nic, som uz z toho dost nervozna, co asi nie je moc dobre, ale asi si nepomozem, uz mam toho dost ☹

kukenzi
6. jún 2009

katrin, ja este nerodim.

kobolova
6. jún 2009

baruskah: len v skratke
- Rozemberg je fajn, sice unho nerodim, ale baby si ho chvalia...
- zoznam, co si zbalit do nemocnice ma kazda nemocka svoj - ten z antolskej ti posielam do IP, davaju nocne kosele, ale teraz, ked rodi tolko bab, s tym mali tiez problem..., davaju aj pribor a pohar pri jedeni, treba si doniest nejaku nadobku, do ktorej si prehodis jedlo, ak by si sa nestihla pocas tych vymedzenych 30 minut najest a dojest si to potom
- kvoli comu by som ja brala nadstandard su navstevy priamo na izbe, inac vsetkych i oteckovi ukazujes babatko len cez sklo
- ak budes mat manzela po porode, moze zostat este pocas tych 2 hodin, ktore stravis po porode na sale, potom uz nie a co sa tyka tyzdna, tak tam moze byt asi len pocas navstevnych hodin

ninimimi
6. jún 2009

Ahojte!Ja som cíce rodila na Antolskej pred rokom no išla by som tam rodiť zase i keď som nemala šťastie na epidurál /bola som jedna z 10 ktorej nezaberie/ tak dúfam že keď tam pojdem po druhýkrát tak už budem mať vačšie šťastie.Epidurálka bolela len trošku viac bolo nepríjemné keď musel zastať s ihlou v chrbte a ja som musela predýchavať kontrakciu a moc sa nehýbať.Takže jediná výhrada je na toho anesteziológa bol to taký starší cudzinec pre info. Antolska je podľa mna super mna odrodila Dr.Greksová, vtedy tuším ešte nemala atestáciu no nakoľko som nemala nikoho zazmluvneného a ona mala službu, tak ma odrodiť musela 😀 No ak otehotniem určite je budem kontaktovať bola veľmi milá a dobrá a krásne ma zašila čo pochválil aj moj gynekológ.A najlepšie sú tam sestričky na novorodeneckom a najme Anka Kopáčová, to je jedna veľmi milá a dobrá duša.Veď sa s nou určite stretnete a uvidíte samé.Takže sa budúce maminky nebojte, budem Vám držať palce a hlavne aby Vám zabrala EPi. 😅 Ja som sa rodiť vobec nebála čo som bola sama prekvapená jednoducho som to brala úplne normálne.Celý čas som bola pokojná a keď sa mi malá narodila iba jemne zaplakala a spinkala si nerušene ďalej 🙂 A ešte jedna vec po porode som mala chuť ísť válať stromy.Jednoducho tak ako som na konci nevládala po tom všetkom som dostala taký prúd energie že som nemohla do rána zaspať a stále som myslela na to že som rodila a som matka a vže to nebolo až také strašné ako sa všade písalo.Držím Vám palčeky 🙂

majkas
6. jún 2009

jeej ninmimi dakujeme za povzbudenie 😉
ja som sa s dr. Greksovou stratla raz na UZV a mozem len potvrdit ze bola velmi mila, vsetko vysvetlila, este aj nastelovala monitor aby sme si mohli sfotit malinku 😉

majkas
6. jún 2009

katrin to bola asi nejaka divna noc, ja som nespala tiez a to ma ani nic nebolelo...

inneska
7. jún 2009

dobré ránko 🙂

chcem sa spýtať, sestrička je stále tá istá v jedných dverách?? oravec ma poslal v stredu ráno na krv, vraj tam k nemu mám prísť....ale to tam bude iný doktor...a sestrička?? mám znížené trombocyty a nerobili mi rozbor na zrážanlivosť(???), tak to chcú mať ešte raz...a vraj to budem mať aj k tej EPI, aby som si to prišla potom pred 14 zobrať...

a kolko presne stojí tá epi?? všetky píšeme v sk korunách, ale kolko je to v €?? nech si tam presne zoberiem...

inneska
7. jún 2009

a potom pokladňa, spomínali ste, že je niekde dole, ako majú príjazd sanitky(som to vtedy len tak preletela, lebo som bola v tom, že epi si nedávam) 😅 alebo inde?

certica
7. jún 2009

innes,
sestricka by mala byt ta ista v danych dverach. a ta pokladna je ako pises, v casti centralneho prijmu v suterene

inneska
7. jún 2009

čertica....ďakujem 😉

inneska
7. jún 2009

čerti..máš krásnych chlapcov 😉 určite ti robia velkú radosť 🙂

dadka212
7. jún 2009

Inneska a stoji to necelych 83 eur 😉

inneska
7. jún 2009

dadi...dakujem aj tebe 😉 ako sa darí danielke? v noci spinká či ponocujete? 🙂

certica
7. jún 2009

innes, dakujem. je s nimi celkom sranda... 😀

beruskah, dr. rozemberga mozem odporucit vsetkymi 20-timi. bol pri obidvoch mojich tehu aj porodoch 🙂

dadka212
7. jún 2009

Inneska no darí sa celkom fajn, vnoci je to dobré je hore tak 2x na kojenie a cez deň by sa síce stále nosila, tak idem kúpiť šatku, ale inak je to dobručké bábo 🙂 a keď už pri dvoch deťoch stíham aj variť, upratovať a aj niečo upiecť, tak si myslím, že to zvládame dobre 🙂

Minimimi dr. Greksová rodila aj mňa a zospodu ma tiež "vyšila" super 😵 zato teraz čo tam mám 😔 no ale repík pomáha dokonca už aj sedieť môžem 😀 ja som vtedy bohužial nevedela ako sa volá, inak by som šla za ňou aby mi odrodila aj druhé, už len kvôli šitiu, ale aj pri pôrode je hrozne jemná, milá,všetko vysvetluje, čo ako a prečo robí... no moja asi najlepšia skúsenosť s lekárom 😵 jej meno som zistila až teraz v pôrodnici a ešte mi ju dokonca kamoška odporúčala, že je to jej kamoška 😀 ale to som nevedela, že je to "tá čo ma rodila"...

inneska
7. jún 2009

dadka..tak to je super, že už takto všetko stíhaš 😉 šikulka...ale ked je dietko dobré, tak sa dá viacej toho stihnúť..má doma pokladík, teda dva 😉 tak len nech sa vám takto stále darí a ste spokojní a šťastní 😉 a hlavne zdraví, to je najdôležitejšie 🙂

dadka212
7. jún 2009

ďakujeme no hádam aj to zdravie sa malinkej zlepší, inak si neprajem nič 🙂

kukenzi
7. jún 2009

dadka, to je super, ze to uz vsetko stihas 😵

nove babatka nemame?

tehula
7. jún 2009

ahojte tehulky a maminky.
Katrin, majkas> dufam, ze tuto noc ste spali lepsie. Ja ano. Citim sa teraz o vela lepsie, tak to dufam nezakriknem
Dadka> ty si aka sikulka pri dvoch malich detoch vsetko stihas 😲
Inneska: sestricka je stale ta ista, len doktori sa tam striedaju cez tyzden. EPI cenu ti uz baby napisali, nejak 82.95 tusim.

inneska
7. jún 2009

tehulka...vlastne s tým odberom krvi doki nič nemá, len sestrička zoberie a pošle na rozbor, že? a som rada, že ti je lepšie..nech to to vydrží až do pôrodu...ja prespím celé noci, ani o sebe neviem, ani na vecko nechodím, si pripadám až divne, či som vôbec tehu, ked mi nič nieje 😀 ale aj prvé tehu bolo takéto super, len s tým , že som pravidlene v noci chodila na vecko, teraz už ani to ... 😅

dadka212
7. jún 2009

no stíham to zatial, uvidíme ako to bude, keď už Danielka bude "živšia" 😀

Tehula no super, že je ti lepšie 😉

Inneska presne tak, všetko zariadi sestrička 🙂 a ja som tiež toto tehu mala také "necikacie" vnoci 😎

katrin79
7. jún 2009

ahojte, no dnesna noc este horsia ako vcera a tie ranne bolesti, ako keby mi islo podbrusko roztrhnut, ale teraz uz lepsie...

tehula
7. jún 2009

Katrin> ja som tie bolesti take mala v piatok v cakarni. Ma az pot oblieval, ruky sa mi triasli a bolest, ako by mi maternicu dnu trhalo na franforce. Ale ty mas poradnu v utorok, tak uvidis, co sa menilo, ak dovtedy neporodis.
Hlavne daj potom vediet. A drzim palce, aby si sa lepsie vyspala aspon jednu noc.

majkas
7. jún 2009

ahojte maminky aj maminky cakatelky,

tehula, dnes som spala dobre skoda ze mi zvonila rano budik 🙂
katrin, to je dobre ze sa uz citis lepsie, skus si pspat aspon cez den a vela oddychuj
dadka tak klobuk dole, pri 2 detickach to asi da zabrat 😉

my sme sa rozhodli dnes nevarit, ideme sa napapat niekam von tak zelam vsetkym krasnu nedelu 😉

kukenzi
7. jún 2009

tak ja chodim aj toto tehu na zachod, hoci trochu menej ako pri prvom, len ja truba este vecer pijem caj z lanovych semien.

katrin, aj ja mam take napnute brucho, akoby mi slo kazdu chvilu prasknut. ved ale v stredu sa vidime v porodnici, tak to uz dako hadam prezijeme. moja nadcha je na ustupe, aj suchy kasel sa uz zmenil na hlienovy, tak to musim rychlo doliecit, lebo neviem, ako by som v takomto stave predychavala.

katrin, o kolkej ides na poradnu? aj ja idem v utorok.

majkas
7. jún 2009

inn a tie necikacie noci ti zavidim, ja idem aj 3krat... ☹ 🙂

monr
7. jún 2009

ahoj kočulky
ja by som mala v pondelok nastúpiť do nemocky na pozorovanie
tajne dúfam, že odídem už aj s bábenkom.
možno sa tam s niektorou zrazím, ak by ste došli skôr.
🙂

luciarichard
7. jún 2009

Ahojte dievcata ja sa zajtra chystam prvy krat do poradne na Antolsku k dr. Sysakovi tak som zvedava co mi povie lebo moja doktorka tvrdila ze nasa mala ma uz teraz cca 3,5 kg no nerada by som porodit malu mamuticu 🙂

dendulka999
7. jún 2009

Ahoj monr: ja tiež mám termín ako ty

dendulka999
7. jún 2009

Aha tak nie ja mám júna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre