Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

matta308
28. aug 2010

@jasminet takze celkovo mas z antolskej dobry pocit?? lebo ja som chcela ist najprv do ruzinova...ale chcem si zazmluvnit jedneho doktora a on rodi na antolskej..😀 takze teraz zistujem ako to tam je... ja sa bojim toho,ze mi nikto neporadi ked nebudem vediet ako kojit...toho sa velmi bojim...lebo nemam vobec ziadne skusenosti...😀

jasminet
28. aug 2010

@matta308 ja by som tam aj druhe isla rodit, ked budeme cakat, bola som tam velmi spokojna, aj s personalom, so vsetkym. koho si zazmluvnujes?
hm, tie rady, poradi ti kazdy, ale kazda sestra trochu inak. hlavne sa ale treba pytat pytat pytat, chodit, otravovat. nikto nepride sam od seba...
ani ja som nemala ziadne skusenosti, tiez prvorodicka, tam na veku nezalezi - ci mas 17 alebo 29, pre kazdu je vsetko nove.
inak - si hrooozne mladunka, ja som si v tvojom veku este knizky citala a ty uz babo. klobuk dole a hlavne drzim palce 😉

matta308
28. aug 2010

@jasminet chcem si zazmluvnit dr.Oravca...rodila unho moja teta aj jej sesternica a boli velmi spokojne...no,v pondelok mam 18...😀 trosku sme si skomplikovali vsetko,ale snad to zvladneme nejako...vsetkeho sa bojim...ani som nikdy neprebalovala mimco(ja viem,hanba mi..😀 ale nemala som ake...) ja som taka nepriebojna,ticha..😀 ale tak,pomaly si zacinam zvykat,ze nedostanem vsetko popod nos...😀 a inac,mas krasnu dcerku..🙂

jasminet
28. aug 2010

@matta308 to vies - ticha voda... 😀 dakujem 🙂
neboj, moja krpata bola prve babo, ktore som kedy videla, nikdy som ziadne na rukach nedrzala, nebola prilezitost. tiez som sa bala, potom malu aj chytit, aby som jej neublizila. dnes mi to ani nepride, ked tu s nou poletujem po byte. nikdy som si ani prepredstavovala, ze budem utierat grcky a pokakane zadky a ze pri tom ani okom uz nepohnem 😀 😉
tak vsetko najlepsie k narodeninam, krasny darcek ste si dali...

matta308
28. aug 2010

@jasminet no...to bude nas vianocny darcek...😀 dufam ze sa narodi v termine...lebo to by boli vianoce...v nemocnici..😀 ako dlho tam vlastne treba byt,ked je vsetko ok?? 4 dni??

jasminet
28. aug 2010

@matta308 to budete mat maleho mikulasika, teda mikulasku 😉
hm, to ti nepoviem presne, ale myslim, ze 4, my sme boli tusim 5.

matta308
28. aug 2010

@jasminet parada...🙂 teraz sa mozeme len modlit,aby bolo vsetko v poriadku...🙂 heh,no dufam ze to nebude mikulasik,lebo by musel byt cely v ruzovom..😀 snad sa pan doktor nemylil...😀

jasminet
28. aug 2010

@matta308 neboj neboj, vsetko dobre dopadne 😉

luciarichard
28. aug 2010

@matta308 po normalnom porode si v nemocnici 4 dni po sekcii 5-6 dni 😉 . Mne sa mala narodila v piatok vecer a v utorok na obed nas uz pustali 😉 Drzim palce nech vsetko dobre dopadne ! 😎

matta308
28. aug 2010

@luciarichard dakujem...🙂 dufam ze dopadne...

mode
28. aug 2010

matta308 z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, že vždy lepšie v pondelok 18 ako 38. Mať tak znovu 18 a terajší rozum, všetko by som urobila inak...

andzi
28. aug 2010

kočky, neviete ako prebieha na Antolskej pôrod sekciou? Po sekcii prevážajú priamo na normálnu izbu alebo najskôr na pooperačnú? Ak chcem spinálku, po ktorej nesmie žena zdvíhať hlavu min. 12 hodín a veľa piť, toto je ako zabezpečené? Sú sestričky v tomto nápomocné, napr. že pomôžu vybrať veci z tašky a pod? Neviem si to inak predstaviť, keďže mám len ležať, ako by som si inak sama pomohla. Dík

smileko
28. aug 2010

@andzi ja som rodila spinalom. Previezli ma na odd. sestonedelia, tam mali izbu, kde boli vsetky po CR. Musela som lezat 24 hodin, az potom ma postavili. Sestricky doplnali tekutiny do poharov, dalo sa ich zavolat, ked som nieco potrebovala a doniesli mi ukazat aj maleho 😉

lulusha
28. aug 2010

@andzi cauko, ja som rodila pred tromi tyzdnami sekciou - spinalkou...pravdu povediac, radsej by som sa uz dala uplne uspat, pretoze: 1. zle mi ju pichli - asi na stvrty raz sa to podarilo, bolelo to ako des, uz ma skoro isli uspavat, az sa to podarilo, ale strielalo to do nohy a este dva tyzdne som mala bolesti 2. necitis rezanie, ale veru tahanie a tlacenie na brucho si uzijes poriadne, revala som ako tur 3. musis naozaj lezat 24 hodin a hrozia velke bolesti hlavy - aspon tie ma vsak nastastie obisli - pri celkovej anesteze ta postavia na nohy ovela skor
jedina vyhoda je, ze uvidis babatko ihned 🙂
sestricky su napomocne, hned si na svojej izbe, mozes ich volat tlacitkom a aj ti podaju veci z tasky...vela toho potrebovat nebudes, akurat asi mobil, taka budes K.O....pit budes cez hadicku, cajik, budu ti ho doplnat a nalievat...po 24 h ta postavia na nohy, pojdu ta osprchovat a ja som isla na nadstandart..boli to muky, ale kazdym dnom sa to zlepsovalo...
drzim palce 😉

andzi
28. aug 2010

@smileko a teba to nebolelo to ťahanie dieťaťa a tie tlaky? Ja som sa zase rozhodla pre spinál ani nie tak pre to, aby som dieťa hneď videla ale preto že úplná narkóza je pre tehotné veľmi nebezpečná, jednak pre dieťa a jednak žene hrozí že vdýchne žalúdočné šťavy.
@lulusha a kedy si asi cca začala cítiť nohy? To ťahanie dieťaťa bolo bolestivé alebo si cítila len tlak?

smileko
28. aug 2010

@andzi mna to nebolelo. Citila som, ze mi nieco s bruchom robia 😉 , ale bolest som necitila. Ale to mas asi individualne.

barboramarek
28. aug 2010

@andzi ahoj ja som rodila na ant. 2 x a prvy raz v epiduralke, 2 x v spinalke, nohy citis po takych 4 az 6 hodinach, brucho som citila uz po 2 hodinach. k vyberaniu dietata: neboli nic, su to len pre niekoho neprijemne pocity. a pichnutie spinalky je neprijemne, ten moment ked pichnu to tak akoby vystreli do nohy a potom uz to je.
neviem s porodom mam dobre skusenosti. tie bolesi su najhorsie ked si zacnes citit brucho a este nemas dotecene infuzky 😉
sestricky su super tie co sa staraju o rodicky, na tie ktore sa staraju o deti mam trosku tazke srdce, az na 2.
to moja skusenost. drzim palce 🙂

nya
28. aug 2010

Moja kamaratka rodila so spinalnou anestezou 2x v priebehu 2 rokov.
Prvy krat u Kocha a druhy krat na Kramaroch. Hovorila, ze ten rozdiel medzi tym co citila prvy a druhy krat bol velmi velky. Vraj, ak by ten prvy cisarsky rez bol taky, ako ten druhy, uz by asi ani deti nechcela mat.
Asi to velmi zalezi od anesteziologa ako to pichne.

lulusha
28. aug 2010

@andzi fu, dost to bolelo, ale mozno som len ja padavka 😅 tahanie, tlacenie na brucho, vytahovanie placenty a aj potom som citila kadeco... ale tak dalo sa to prezit... nohy som si citila potom asi po par hodinach uplne, trosku som si ich citila furt, len boli take tazsie...
inac mne tiez hrozila embolia a mala som cudne stavy aj po spinale, ale asi som len nejaka hlupa vynimka...

barboramarek
28. aug 2010

oba porody boli sekcie 😉

andzi
28. aug 2010

@barboramarek a čo bolo lepšie? spinálka či epidurál? Ja som čítala, že epidurálka je lepšia, lebo keď prestane účinkovať, tak sa len doplní dávka.

barboramarek
28. aug 2010

@andzi ahoj, epidural pri planovanej sekcii nedavaju, u mna uz som mala epi a isla som na sekciu, neni to bohvie co, kedze pocase prestavala ucinkovat a uz nedali dalsiu davku, ale ked maleho vybrali tak ma este uspali.
hlavne si citila dost vnutro, jedina vyhoda ze ta skor postavili. ale to by som neriesila. urcite spinal, hlavu mozes mat jemne vyssie, nemusi byt v jednej rovine s telom. pri spinali naozaj neni citit bolest, len potom ale to mas jak po operacii.
inac ja so sekciu mam len dobre skusenosti. super hojenie aj poporodna adaptacia.

andzi
28. aug 2010

Baby, takže ak tomu správne rozumiem, tak tá spinálka začína účinkovať okamžite a keď ju vpichnú, tak to budem cítiť ako keby mi vystrelili kŕče do nôh? A pichajú ju ako? V sede či pri ležaní? Pichajú to priamo až na operačnej sále? A ako prebieha príprava na cisársky rez? Myslím ako klystír, holenie atď.?

minix
28. aug 2010

@andzi ked pises, ze si sa rozhodla pre spinal, doktor ti dal na vyber? nerodis "normalne"? 🙂

ja som mala epiduralku a druhu idem na sto percent opat s nou, citila som vsetko, kontrakcie, tlaky, vsetko, nikto mi neskakal po bruchu a ked vyprchala, doplnili dalsiu. Nevyhoda bola ta, ze nedobre vypocitali, kedy ta davka odznie a mne "vyprchala" pred samotnym grandioznym finale a bolesti som mala tak hrozne, ze mi museli pichnut dalsiu extra davku, inak by ma asi roztrhlo.

Napriek tomu dakujem doteraz anesteziologickam, ze som nic nevidela, citila len postipanie a potom velku ulavu...starali sa vzorne aj pocas porodu, neustale to kontrolovali....ja som za vsetkymi 10-imi.

andzi
28. aug 2010

@barboramarek a koľko bolela tá rana keď odznela anestéza? Dávajú potom niečo na tíšenie bolesti? Ja som počula, že nie, lebo vraj všetko prechádza do mlieka.

andzi
28. aug 2010

@minix musím ísť sekciou, bohužiaľ, nie som nadšená, ale čo už. Anesteziológ mi dal na výber a poučil ma o výhodách aj nevýhodách úplnej aj regionálnej anestézy.

emjee
28. aug 2010

@andzi ak mas planovany cr, tak by si nemala aspon 12 hod. pred nim jest (mozno aj viac, neviem, je to brusna operacia, mozno ak nebudes dlhsie jest, tak sa vyhnes klystiru)
ja som mala svoj klystir - yal, vyholia ta (lebo ta mozu este pozerat) a vyholia ti aj brucho
spinal sa picha v sede - najprv ti daju umrtvovaciu inekciu, aby si necitila vpich tou spinalovou ihlou, potom ti pichnu spinal a v priebehu pol minuty si prestanes citi nohy a brucho - uz sedis na operacke, len ta prevalia na stol a idu na to
po odozneni spinalu rana pobolieva, treba vstavat bokom, ale prvych 24h musis aj tak lezat
stichy vyberaju na 6. den po porode

barboramarek
28. aug 2010

@andzi neboj bolest bola tak hodku potom zacali ucinkovat lieky od bolest, rana nejak extra neboli viac ako 2 dni ale boli ta cele telo a nevlazdes ja som si rano a vecer pytalala od bolesti tak 4 dni. ked sa mas starat na druhy den o dieta tak sa tomu nebran, velmi ti to pomoze. zalezi od operatera, ja som mala stale toho isteho. pri synovi som si tak 5 dni nevedala v poho lahnut na bok. pri dcere som na druhy den uz kmitala uplne v poho. ale tym ze sekcia je operacia tak sa tak telo aj sprava ako po svalovici celeho tela, nejak tak sa to da vysvetlit, preto tie lieky od bolesti. aj ta co lezala somnou po sekcii nemala bolesti ale proste to na teba pride ze nevladzes a to od bolesti ta tak vzpruzi, nevem to lepsie popisat, dufam ze ma chapes.a kedze si ich pytas na sestonedeli tak predpokladam ze vsetky matky tam sa aspon snazia kojit ak uz nekoja a preto si nad tym nerob hlavu a kludne si pytaj nieco od bolesti,su to bud inekcie alebo cipky.

barboramarek
28. aug 2010

@emjee aj ja som mala klystir, nejes uz od piatej poobede. od pol noci uz nepijes.

barboramarek
28. aug 2010

@andzi spinal ked pichnu tak mi do jednej nohy akoby vystrelila bolest alebo take pichnutie, to je vsetko, sekunda a potom ta hned polozia do lahu, uz si na operacke, pichaju ho v sede s vyhrbenym chrbatom.
pred sekciou dali klystir a vecer pred tym som sa oholila, brucho mi neholili.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre