Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

babika0
22. dec 2010

@minix jezsimaria 25, to sa tam kam zmesti?? to si neviem predstavit pomoc ☹

alexandrah
22. dec 2010

ahojte, ja som mala tiez stichov kopec, ani mi nechceli povedat kolko, ale urcite viac ako 30 ... rodila som cez vakuovy extraktor ... lokalku mi pri siti dali automaticky, nic som necitila, dokonca mi pichli dalsiu epi, asi by som to sitie neprezila bez nej, predsa len, neslo o 4 stichy ...a ako sa to potom da?? no mesiac som si nesadla, nemohla som chodit, baby po cisaraku tam behali v pohode, a ja bolesti strasne ... takze tak ...

minix
22. dec 2010

@babika0 ja som na rozdiel od @alexandrah rodila prirodzene a vidíš, tých 25 JD0002267119718029 bolo vonkajších a k tomu ešte nejaké vnútorne...ale tiež mi to povedal az môj gyndos na prehliadke po 600-nedeli, osetrujuci doktor odpoved vždy taktne zahovoril.😉 Nesadla som si poriadne asi dva týždne, ale teraz nemám absolútne žiaden problém-akurát sa mi to pri takom kvante stehov trosku zle zrastlo a musela som ísť na presitie....dúfam, že prvý a aj posledný krát😉

seba1
23. dec 2010

@trinity525
@minix to by bolo super, keby tú lokálku dávali pri šití automaticky, alebo keby ju aspoň vždy ponúkli, ja si pamätám, že mi stále hovorili, že mám dať dole zadok, keď som si ho pri tej bolesti dvíhala 😖

awe
23. dec 2010

@michaela8561
@mirkita kocky, dakujem za zoznam 😉

alexandrah
23. dec 2010

inak, ja som uz po tom porode nebola ani schopna reagovat, bola som v polo bezvedomi, takze by som si ani tu lokalku asi nevypytala, esteze moj lekar mi ju dal sam od seba, aj tu epi ... inak by som to neprezila ... a tiez nechapem, preco ju niekde nedaju, co setria?? sak to je sitie do ziveho masa, nechapem ...v kazdom pripade idem k tomu istemu porodnikovi, no dufam dufam, ze budem mat lepsi porod, inak neviem ...

certica
24. dec 2010

celemu personalu antolskej prajem krasne vianoce 🙂

mici111
24. dec 2010

@seba1 heeh presnee, aj ja si to pamatam, ze mi lekarka, co ma sila hovorila, ze mam dat dole zadok..ked mi to nepovedala 100x.. 😀 😀 ale tak to je asi reflex 🙂

minix
25. dec 2010

@certica a co si ty, sestricka? 😉

dankadina
25. dec 2010

baby poradte, kto je dobrý pôrodník na antolskej, najmä ked možno bude sekcia? Chcem si lekára zazmluvniť. Druhá otázka musím absolvovať poučenie o epi, ak som už epi mala, je to povinné?

trinity525
25. dec 2010

@dankadina musis prist iba na prednasku, ale len pre papier od anesteziologa a ist s papiermi k pokladni. Na prednaske sa hned Dr. opytala kto uz mal EPI a povedala, ze mozu ist.
Len si prides po papiere s jej podpisom a peciatkou.

certica
25. dec 2010

@minix fuuha 😀 , no od sestricky mam daleko. preco?

minix
25. dec 2010

@certica ked zelas personálu...😉

dankadina
25. dec 2010

@trinity525 dakujem a nevies kto je dobrý porodník, potrebujem si zazmluvniť

williamjozef
25. dec 2010

@dankadina ahoj ja mam zazmluvneneho Scholtza 😉

trinity525
25. dec 2010

@dankadina no este som nerodila, ale za porodnika budem mat Havaldu, zatial som s nim velmi spokojna 😉 no referencie mozem dodat az po porode 🙂

jabadaba
25. dec 2010

Baby, poznate na Antolskej nejako Dr,Markovu? Ak ano, viete mi k nej nejake referencie? Dikes.

dankadina
26. dec 2010

@trinity525 budem rada ked mi napises ako si bola spokojna

certica
26. dec 2010

@minix to ja uz tradicne kazdy rok...

@jabadaba asi dr. marekovu myslis... ?

@dankadina u mna rozemberg. ale aj ini su v poho 😉

minix
26. dec 2010

@dankadina u mna oravec😉

nya
26. dec 2010

@certica
Ja chodim k Rozembergovi do poradne. Tak ako mi moja byvala kolegina dala na nho zle referencie z porodu, ja na nho nemozem povedat zle slovo. Velmi milo ma prekvapil. Netreba verit vsetkemu a treba si spravit vlastny nazor.
Rozemberg je zatial velmi fajn lekar, este aj na poradne chodi o dost skor, asi aby vsetko stihol.
Aj sestricka je u nho celkom fajn.

lulusha
26. dec 2010

@dankadina ja som mala sekciu a rodila ma Mudr. Bertoldova - vraj je na sekcie odbornicka a aj najkrajsie sije 😀 ja som bola maximalne spokojna, aj Petra Polnisova u nej rodila sekciou 😉
baby, vcera som videla v telke pripsevok, ako jednej mamicke zomrelo prave na Antolskej babo-este v brusku, kvoli nejakemu zanedbanemu zapalu v krvi, co nezistili - neviete o tom nieco?

jabadaba
26. dec 2010

@certica ano, myslim, ze Marekova sa vola. Vedela by si mi nieco k nej povedat? Je Ti povedoma ci snad k nej chodis? Strasne by som bola vdacna za akekolvek info.

minix
26. dec 2010

@jabadaba marekovu mala moja kamosky, plánovala ju aj k pôrodu, ale pani doktorka ju potom zopár "dobre mienenymi radami" tak znechutila, že od nej odišla a rodila na blind, kto bude mat službu. Hovorila jej veci, že ak si ju nezazmluvni, nebudú si ju všímať, ak si ju zazmluvni, tak jej zabezpečí lepšiu opateru a podobne dristy.

certica
26. dec 2010

@jabadaba osobnu skusenost mam len minimalnu na to, aby som posudzovala, cize len sprostredkovana info od jednej mojej kamaratky (cca 2r. dozadu) - ta zmenila dr. marekovu este ako svoju riadnu gyn. z dovodu, ze ju prave pocas tehotenstva tlacila neprimeranym sposobom do zmluvy, pricom ona sama nemala v plane k porodu zazmluvnovat nikoho. a to bol pre pani dr. dost problem. takze pre nedobru atmosferu, narusene vztahy a celkovo komunikaciu sa rozhodla pre zmenu gyn.
takze nieco obdobne na styl prispevku od @minix

certica
26. dec 2010

@nya iste, najlepsia skusenost je ta vlastna, v lepsom pripade este aj moznost porovnat 🙂
a spominam si na prispevok ohladom negat. ref. tvojej kolegyne. tusim si si to chcela osobne overit 😀, ci..?

nya
26. dec 2010

@certica
Skor nahodou som sa k nemu dostala.
Prvy krat som bola u Havaldu a na dalsi tyzden mal uz dovolenku, tak som isla k Rozembergovi, ktory tam v ten den myslim bol ako jediny lekar v poradni. Minuly tyzden ma sestricka od Havaldu poslala k Rozembergovi znova, ze ked som tam uz bola tyzden pred tym a robili mi aj nove krvne testy, tak nech idem tam.... tak som isla, ale ani mi to nevadilo. Medzi tym som narazila zase na Rozemberga na UTZ, takze uz som mala aj taky pocit, ze ho trosku poznam a mala som z neho dobry pocit.
Trochu ma nastvalo, ze som u Havaldu cakala asi hodinu kym ma sestricka poslala prec a pritom ked som videla, ze Rozemberg ide do svojej ordinacie, tak som aj rozmyslala, ze idem radsej k nemu.....
Takze teraz v utorok idem uz rovno Rozembergovi, povedal, ze mozem chodit k nemu.... tak som aj rada, ze som sa nenechala ovplyvnit jednou negativnou referenciou a spravila si vlastny nazor.

nika222
26. dec 2010

@jabadaba no tiez nemam nejaku extra skusenost s nou ... robila mi ultrazvuk v 30 tyzdni a mozem povedat ze ho pekne odflakla... namiesto placenty vzadu ktoru mi nasledne nato kontroloval Dr.Rozemberg bola u nej v predu, a celkovo bola dost neprijemna... Ja chodim do poradne k Dr.Hammerovej a to sa neda porovnat. Po tomto zazitku s Dr.Marekovou vazne rozmyslam nad zazmluvnenim niekoho lebo ju dostak k porodu keby mala sluzbu tak zbohom...

nika222
26. dec 2010

Baby ako ste riesilili zazmluvnenie.? Myslim to ste sa rovno spytali dokrora mozem u vas rodit? Lebo mi je to celkovo take divne... 🙂 dik

minix
26. dec 2010

@nika222 ja som sla na istotu, na prvej som si doktora otukla, či mi sedí a na druhej sa spytala, co všetko treba ak si ho chcem zazmluvnit, jasne že som to vedela dopredu😉 aj tak mi dal ešte čas na rozmyslenie a podpisovala som cca 2 týždne pred pôrodom. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre