Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

monika2712
13. sep 2012

@babo_dadush ja ak bude volna tak by som chcela ist na nadstandard kvoli sukromiu a kupelke.

diapozitiv01
13. sep 2012

@moncuska
a komu sa chystas? no dnes som mala stastie bola som iba 4. v poradi xixi

monika2712
13. sep 2012

@marcelatje s tebou to jak vyzera? kedy uz ides rodit?

diapozitiv01
13. sep 2012

@monika2712
ja mam este cas, najskor za 2 tyzdne xixi

moncuska
13. sep 2012

@diapozitiv01 k MUDr. Bertoldovej, mala som ju zazmluvnenu aj pri prvom porode, tak dufam, ze ma zoberie aj teraz. Hlavne dufam, ze mam spravne info o jej ordinacnych hodinach, lebo ak ju nezastihnem, budem asi musiet k niekomu inemu kedze teraz koncim 36 tt, aby som nieco nepresvihla 😅

keyka
13. sep 2012

@moncuska neviem ake mas infosky o ordinacnych hodinach..ale zajtra by tam mala byt...a keby si ju nestihla je tam myslim aj pondelok a aj v stredu. Tiez k nej chodim a v pripade, ze by si ju zajtra nestihla tak urcite ta zoberie aj v 37. Kamaratka bola tento tyzden prvy krat a to bola na konci 37tyzdna a nebol problem, len jej dala na rychlo dorobit vysetrenia ;).

marcelatje
13. sep 2012

@babo_dadush ja ako jedinú výhodu nadštandardu vidím to, že ti tam môže prísť návšteva a obchytkať si bábo 😀 (inak len ukážeš cez sklo) ale stále musíš brať ohľad na mamičku čo tam s tebou bude, takže žiadne návštevy typu 5 ľudí alebo si zaplatiť za obe postele. Na oddelení je vraj 40 lôžok a len na dvoch izbách sú 3 postele inak po dve. Čo sa kúpeľne týka samozrejme bunkový systém, čo je však stále 4 mamičky na 1 sociálne zariadenie - stále lepšie ako tie spoločné umyvárky na chodbe na Kramároch.
Ja sa na ten nadštandard spýtam, ale ak nebude voľný bude mi to v podstate jedno. Tých pár dní to vydržím 🙂

marcelatje
13. sep 2012

@monika2712 😀 😀 😀 😀 termín mám zajtra, tak najradšej vtedy, ale ak cez víkend neporodím idem v pondelok do poradne a tam sa uvidí, dokina zatiaľ neplánovala žiadnu vyvolávačku tak snáď sa to spustí samo 🙂

monika2712
13. sep 2012

@marcelatje a komu chodis? ja ak zajtra vsetko stihnem vybavit, tak v pondelok nastupujem na cisarsky.. zacina mi celkom lepit.

marcelatje
13. sep 2012

Ja chodím k MUDr. Nižňanskej. A prečo ideš na cisársky?

monika2712
13. sep 2012

@marcelatje KPcko a 4kg valibuk 😖

marcelatje
13. sep 2012

@monika2712 my vyzeráme tiež na malého slona 😕 ale bude to dievčatko a je otočená dobre tak snáď to pôjde ok.
A ten cisársky nejako prežiješ s vedomím že je to v záujme bábätka, neboj budem držať palce 🙂

oliverka
13. sep 2012

@marcelatje Na nadštandarde som bola sama 😉 Okrem neobmedzených návštev je obrovská výhoda aj súkromie 😉 😉 😉

monika2712
13. sep 2012

@marcelatje no tak drzim palce aj tebe.. my sme mali pred dvoma tyzdnami uz 3.7kg, tak som zvedava kolko nameraju v pondelok a kolko bude realita. ale povedala mi doktorka, ze keby aj bol dobre otoceny, ze asi by som ho aj tak neporodila.. tak si vravim, ze maly ma chcel asi usetrit, vedel preco sa neotocil.

@oliverka prosim ta, ako je to s navstevnymi hodinami na nadstandarde? platia tam tiez od 15.-17.00 alebo mozu ostat alebo prijst aj neskor? ja mam problem ze manzel tie navstevne hodiny vobec nesitha ☹

marcelatje
13. sep 2012

@oliverka určite závisí aj od obsadenosti, teraz je tam jedna baba zo súkromky kam chodím a vravela že je toľko pôrodov že aj postele pridávajú 😀 to bude asi tým počasím. Samozrejme ak je menej pôrodov aj pohodlie je väčšie. Ako vravím ak bude nadštandard voľný budem rada, ak nie prežijem, nebudem z toho robiť tragédiu. Nechystám sa do hotela budem hlavne rada že je bábätko zdravé 🙂

monika2712
13. sep 2012

@marcelatje no to je prave teraz ten problem, ze maju strasny natresk .. tiez sa bojim ze to bude tlacenica na izbach akurat ☹

oliverka
13. sep 2012

@marcelatje Keď som sa hneď po pôrode pýtala na ten nadštandard, povedali mi, že so spolubývajúcou musím ja súhlasiť. Ak nie, zostanem sama. Bola som na č. 12, aj vedľa na 11 bola len 1.

marcelatje
13. sep 2012

@monika2712 snáď sa to do pondelka ukľudní, oddelenie sa trošku vyprázdni a bude tam kľud 🙂
A neboj všetko pôjde ako má a do týždňa ideš domov 😉

marcelatje
13. sep 2012

@oliverka a zaplatila si za 1 či 2 postele? Lebo nám vraveli že ak chceme celú izbu musíme zapaltiť za dve postele. Možno mali vtedy práve trošku voľnejšie a nebol taký nástresk ako teraz.

monika2712
13. sep 2012

@marcelatje no dufajme.. ja sa budem tiez hned pytat na nadstandard ale ak aj bude volny tak ma tam daju az na druhy ci treti den.. no uz by som bola najradsej doma.

oliverka
13. sep 2012

@marcelatje
Platila som 40 za noc. Rodila som v júli, aj vtedy bolo plno, jedna odišla, druhú hneď nasťahovali. Ale radšej sa spýtaj, ako to riešia, či spolubývajúcu nanútia 🙂. Ak áno, vtedy sa platí tuším 18.

marcelatje
13. sep 2012

@oliverka ty si platila ten vyšší poplatok akoby za jednoposteľovú izbu aj keď tam boli postele dve. Inak ak by tam bola ďalšia mamička platila by si 18,- takže si si v podstate zaplatila "samotku" 😀 preto by ti nikoho nenanútili nasilu, záhada vyriešená 🙂
http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

oliverka
13. sep 2012

@marcelatje
Hm, máš pravdu, ale nikto sa ma nepýtal, či chcem byť sama. 🙂 Jednoducho mi nikoho neponúkli a účtovali 40 🙂 . To sa ale nesťažujem, bolo nám s malým výborne, nikoho sme nerušili, ani nikto nerušil nás 😀

monika2712
13. sep 2012

@oliverka prosim ta ako to je s tymi navstevami ?? som ti pisala vyssie.

oliverka
13. sep 2012

Ak si sama, návštevy neobmedzene 24 hod, môžu tam aj spať. Vtedy platíš za seba menej a za druhého tých 18 (izba ťa celá vyjde na 53). So mnou tam bol muž 1 noc, inak sama s malým.

Ak ste 2 cudzie, návštevy klasicky v návštevných hodinách. Či môžu na izbu, neviem, ale asi nie. Aspoň z nástenky na izbe som to tak pochopila.

monika2712
13. sep 2012

@oliverka ok diky.

marcelatje
13. sep 2012

@monika2712 nám v pondelok neonatologička ohľadne tých návštev vravela nasledovné:
1. ak si sama platí to čo napísala oliverka vyššie
2. ak je tam ďalšia mamička musíš na ňu brať ohľad, napríklad ak kojí, mala by tvoja návšteva odísť, lebo by jej to mohlo byť nepríjemné, plus žiadne hromadné výpravy, snažia sa regulovať počet osôb na izbe aby to neobmedzovalo spolubývajúcu, samozrejme ak spí tiež ju netreba rušiť jednoducho sa musíte navzájom tolerovať, rešpektovať a nerobiť si naprieky 🙂

toľko teória, ako je to v praxi zatiaľ neviem 😒

nika31
13. sep 2012

ahojte, na klasické izby návštevy bohužiaľ nepúšťajú, len na nadštandard može ísť návšteva dnu. Inak musia mamičky chodiť von a detičky ukazujú len za sklom. nadštandard stojí 20 na den, ak chceš celú izbu len pre seba,teda zapaltíš obe postele, tak 40 eur. ale podľa mňa to stojí zato si to zaplatiť, čo sa týka kúpelne🙂, ale aj súkromia hlavne.

christie
14. sep 2012

ja dufam, ze mi vyjde nadstandard, lebo idem na sekciu a tie postele tam su na nezaplatenie. Nie je to len o navstevach, co je super, ze muz mohol prist aj mimo navstevnych hodin, je tam telka (co teda ja som osobne vyuzila, ked som bola v koncoch a malych som mala este v inkubatore 🙂 a tiez su tam vlozky a podlozky zdarma, co tiez potesi. a izby su hned pri jedalni 🙂 tak uvidime, ako teraz dopadneme. Este vydrzat aspon 5 tyzdnov. Inak teraz je velmi vela porodov a vela cakateliek, co su v 36-38 tyzdni.. takze bude plno :(

cicimon
14. sep 2012

@christie nam hovorili ze uz ani na nadstandarde nedavaju vlozky....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre