Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

vesi
14. mar 2008

bora, mne robil Dr. čierny cisársky a prvý CR mi robil Dr, Rozemberg aj ten je fajn, mne vyhovoval aj Dr. Janáč, ale na toho sú rôzne reakcie, ja som s ním v rizikovej poradni bola veľmi spokojná, aj ked som ležala na rizikovom, ale nerodila som pri ňom....

čerti, ja som tiež čítala korčule 😀 😀 😀

vesi
14. mar 2008

a etš som zabudla, chodím k nemu teraz ako k obvodákovi, ale ani ma nenapadlo spýtať sa či chodí ešte rodiť na antolskú, ja už neplánujem dalšie 😅 , ale môžem ti naňho dať tel. č. ak sa ho chceš opýtať, ked tak napíš do IP 🙂

certica
14. mar 2008

vesi, ja vzdy citam ine alebo to, co chcem 😉
bora, ono ti kazda asi napise ine meno 😀 , tak neviem, nakolko to pre teba bude smerodajne... ale ja rodim u dr. rozemberga (ak to so mnou do porodu vydrzi 😀 )

vesi
14. mar 2008

certi, ja chcem vzdy rýchlo prečítať a potom to tak dopadne 😅

certica
14. mar 2008

a ty kam sa ponahlas, sak si na MD 😀

bora8
14. mar 2008

no budem si musieť zohnať nejakého doktora..... ešte že mám dosť času...... ale dosť ma to hnevá, lebo som s ním bola spokojná, chcela by som doktora ktorý tam je na stálo....

vesi
14. mar 2008

certi, už len rok, tak sa ponáhľam.... 😀

timietinka
14. mar 2008

Ahojte maminy! Vedeli by ste mi teda prosim poradit, ci ani nie?! ... Spytam sa este raz: Dnes rano mi vysla hlienova zatka ... Vy ste si ju ako skoro spozorovali pred porodom? Co myslite, kolko mam este casu? Ako mozem tento cas predlzit, ak potrebujem neporodit este taky tyzden? Poradte prosiiim

janettba
15. mar 2008

Timietinka- so zátkou je to diskutabilné, niekomu odíde a rodí do dvoch - troch dní. Ale ja som prípad, že mne hlienová zátka odišla a nič sa nedialo, nakoniec mi pôrod po vyše týždennom prenášaní aj tak museli vyvolávať. Ale ked sa to už spustí, tak už asi nič nezadržíš - možno by pomohlo byť v kľudovom režime a veľmi sa nenamáhať, ale neviem či to veľmi pomôže. Držím palčeky, aby si vydržala čo najdlhšie, ako potrebuješ.

certica
15. mar 2008

timietinka, tiez si myslim, ze to velmi neovplyvnis

timietinka
15. mar 2008

JANETT, CERTI, JAHODKA ... dakujem Vam pekne za odpoved ... sice som dufala, ze nejake ucinne rady existuju 😀 😀 tak ale vidim, ze sa budem musiet len modlit a verit, ze vsetko vyjde tak, ako ma 😵

ivetah
16. mar 2008

ahojte, tak ja som rodila na antoslkej 22.2. a chcem tu napisat, co to zo svojich skusenosti. absolvovala som vsetky tri oddelenia: rizikove, porodnicu aj sestonedelie. rizikove - bola som hospitalizovana dva dni po termine a bola som dost nespokojna s pristupom lekara, lebo sme cakali, kym sa porod spusti sam, hoci bolo jasne, ze mam velke dieta uz v den prichodu do nemocnice. a cakali sme az na 4. den, kym mi vyskocil tlak a bola z toho preeklampsia. no na 5. den som porodila. myslim, ze mohli byt aktivnejsi a tie testy a tabletky na vyvolavanie porodu sa mohli riesit skor.
porodnica - vyborny pristup lekarov aj porodnych asistentiek. hoci som mala tazky porod, mala mala 4150g a 53cm, mam dobre spomienky.
sestonedelie a novorodenecke - vyborne! bola som v casi B a tam boli vsetky sestricky skvele, niektore viac ine menej, ale boli ustretove a hlavne fakt mali prehlad o tom, co ktora mamicka preziva a referovali lekarom. mali pochopenie pre maminky po porode, pomohli, poradili, ked bolo treba. vyzdvihnem len dve: ked ma prijali, bola tam taka blondina, uz som sa s nou viac nestretla - asi mala potom dovolenku - to bol taky blondavy anjel a potom este jedna tmavovlasa (dlhsie, vlnite, moletka) to bol ciernovlasy anjel. fakt uzasne!
a na novorodeneckom - ja mam len dobre skusenosti, dcerku mi popestovali, ukazali kadejake triky, poradili, mali pochopenie. a podla mna sa k detickam spravali uplne skvele. 😀

timietinka
17. mar 2008

IVI ... vdaka za popisanie Tvojej skusenosti ... ale co povies na doktorov? Stretavala si aj ich? Ja som zatial stretla MUDr. Janaca a MUDr. Drobneho - to su ti, ktori sa mi zdaju celkom fajn, ale dnes som mala "tu cest" s MUDr. Oravcom a ten bol dost protivny 😖 .. ale zas MUDr. Niznanska sa mi zda velmi zlata .. 🙂 .. Dnes sme s nou mali Kurz pre oteckov a bol tam aj primar s detskeho ... a to vyzera tiez velmi fajnovy chlapik 🙂

certica
17. mar 2008

timie, asi ti aj tak kazda povie nieco ine. ono tazko z jedneho kratkeho stretnutia vyvodzovat zavery, pokial sa teda zo strany lekara nejedna o nejaky neprijatelny extrem

timietinka
17. mar 2008

CERTI ... no ved ano a preto som sa pytala IVI, lebo ona je uz za tym 😅 .. Ty poznas niekoho lepsie?

certica
17. mar 2008

ja som nemala s nikym z menovanych nikdy zlu skusenost (okrem oravca, s tym som sa nestretla), ale ze by som ich lepsie poznala..? to by bola odvaha tvrdit 😉 😀

verulka
17. mar 2008

timi, ja poznam len niznasku a snou mam viac nez len dobre skusenosti 😉 iked ma este nerodila- to budeme mat premireru 😀 ale je po vsetkych strankach uuuuzasna 😵

ivetah
18. mar 2008

timi, stretla som tam viacerych lekarov a je pravda, ze kazdy ma iny pristup a hlavne aj ty to vnimas inak ako ina maminka. nemala som na sestonedeli negativnu skusenost, tych co si pisala som sice stretla, ale to je fakt len na kratko (okrem oravca) pocas vizity. akurat mozem povedat, ze dr. niznanska je skvela a velmi prijemna. aj dr. dubcakova, dr. gerova... ja osobne som sa nejako viac priklonila pocas tehotenstva k zenam - lekarkam 🙂
a na novorodenckom su vsetci velmi mili a prijemny, teda je tam primar a tri doktorky, ale to si aj tak nevyberas 😉

ksb
18. mar 2008

Ahojte - opäť po pár dňoch sa pripájam do debaty, chcela by som sa opýtať na prípravu na antolskej - mala by to mať na starosti p. Ježíková, ale neviem sa jej už nejaký čas dovolať. V ktorom týždni treba tam začať chodiť a ako to prebieha? Nemáte nejaké skusenosti?

marse
18. mar 2008

babulky prosim vas nema niekto zoznam veci co si vziat so sebou do porodnice, pre seba myslim...kolko coho a tak...dakujem 🙂

otrivinkajanka
18. mar 2008

marse aspom tri nocne kosele wc papier hygienicke veci ako sprch sampon kefku pastu vlozky papuce uteraky mydlo hreben fen a podlozky pod seba ked budes krvacat kupis ich v lekarni

sorrelia
18. mar 2008

ksb
nemam zatial skusenosti, no p. Jezikovej sa ani ja nevim dovolat
asi je najlepsie si ju "odchytit" 😀 piamo v nemocnici pred cvicenim, aspon ja sa na to chystam

diddi
18. mar 2008

p.Jezikovu najlepsie zastihnete pred cvicenim, ona je vacsinou mimo ambulancie, lebo beha na porodne a sestonedelie...inac vrelo odporucam jej cvicenia a zacat je dobre tak v 34-35tt...a tiez je super absolvovat skupinovy pohovor s porodnikom a pediatrom - to vsetko vysvetli p.Jezikova

sorrelia
18. mar 2008

diddi
prosim ta, a kde na Antolskej prebiehaju tie cvicenia a o kolkej ? rada by som sa zahlasit, a odchytit 😀 p. Jezikovu ale netusim kam bezat 😅

janettba
18. mar 2008

Babule, možno sa to tu už objavilo, ale ja idem na budúci týždeň už do nemocky a vyfasovala som oficiálny zoznam vecí čo si treba vziať do pôrodnice, tak vám to tu prepíšem, ak by ste potrebovali 😉
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
CO SI ZOBRAT DO PORODNICE?

Dokumenty:
- preukaz pre tehotné
- preukaz o zdravotnom poistení (niekoľko fotokopií preukazu poistenca EU, kde je uvedená iná krajina ako Slovensko - budete ich potrebovať k rôznym vyšetreniam Vás aj dieťaťa)
- občiansky preukaz
- sobášny list
- prehlásenie o uznaní otcovstva (notársky overené ak nie ste vydatá a partner uznáva otcovstvo)
- výsledky špeciálnych vyšetrení v gravidite, alebo z minulosti

Osobné veci:
- nočná košeľa (1 - 2 so zapínaním vpredu, inak dostanete nemocničnú)
- župan
- uterák
- mydlo
- zubnú kefku a pastu
- hrebeň
- toaletný papier
- papuče (prípadne šľapky na sprchvanie)
- ponožky (v zimnom období teplé)
- voľnejšie nohavičky (v lekárňach a zdravotníckych potrebách dostať pre ženy po pôrode)
- menštruačné vložky (s vyššou absorbčnou schopnosťou)
- jednorazové absorpčné podložky do postele
- materskú podprsenku (2)
- vložky do podprsenky
- masť na ošetrovanie bradaviek (poradia vám v lekárni)
- nápoje (nesýtené minerálne vody)

Pre dieťa:
- jednorazové plienky
- jednorazové vlhčené utierky (na utieranie zadočka)

Pre dieťa pri odchode z pôrodnice:
- oblečenie podľa ročného obdobia
- body, plienky, poštolkové nohavičky, čiapka, rukavičky, ponožky, dupačky
- v zime: fusak, svetrík, kabátik, teplá čiapka, teplá deka
- autosedačka

Na dokumentáciu príchodu dieťaťa na svet: fotoaparát, videokameru (mobilný telefon s fotoaparátom)

Na príchod Vášho dieťaťa a Vás sa tešia
pracovníci I. gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a FNsP
a Novorodeneckej kliniky M.Rusnáka SZU Bratislava-Petržalka

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

diddi
18. mar 2008

fuha, myslim, ze v pondelok a v utorok to byva, ale hodina?...tusim 11.00...viem ,ze sme sa o tom bavili v junovkach 07, a to bolo okolo aprila, maja

sorrelia
18. mar 2008

heh tak dakujem 🙂 , hadam sa mi ju podari dakde zlanarit

diddi
18. mar 2008

este chcem doplnit janettba - baby, zoberte si vela,vela toalet.papiera, nie je tam a ak si ho nahodou nechate na WC, tak o neho pridete..na 1WC je tam 6 bab...ja som mala so sebou aj pribor a pohar na pitie a zopar ziletiek na holenie 🙂 - bola som tam tyzden pred porodom...a nocnych kosiel som mala viac, aj pyzamo - este pred porodom, lebo ukazujete len brusko na vizite, tak si nemusite vyhrnat celu nocnu koselu, aby vam vsetci videli vase nohavicky, vcetne medikov, ktorych je tam hojne a niekedy to dost otravuje ked vam magaju brusko a hlavne nevedia ci tie hmaty su ok - ja som im na druhy den povedala, nech mi brucho nechaju tak, lebo male su z nich nervozne /fakt sa vzdy rozkopali/ a potom tie ich otazky - a inak je vam co?....a co vas trapi a co vam je... 🙂

tak drzim vam palce...a inak je tam moc fajn, super personal a aj lekari/lekarky

jahodka11
18. mar 2008

sorrelia, ja som chodila na cvicenia vo stvrtok na 8-mu rano.... najlepsie je, ked tam pojdes osobne a sa prihlasis, lebo dotelefonovat sa tam sa skoro neda 🙂

timietinka
18. mar 2008

SORRELIA - nepomohla Ti info, kedy treba volat p.Jezikovej? Lebo toto ma napisane na dverach: aby ste volali p. Jezikovej od 7.00 - 7. 45 to v kazdy den od pondelka do piatku a od stredy do piatku mozte este aj poobede a to od 12.15 - 13.00 ... inokedy to tam nezdvihaju ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre