Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katka1981
22. jan 2009

Presne mi hovoris z duse. Niekedy ma clovek na druhykrat vacsi strach, lebo ked to prvykrat dopadlo super, druhykrat top moze dopadnut horsie. (ja som si takto povedala ked som isla na 2. laserovu operaciu oci, ale vsetko dopadlo dobre aj 2.krat). Tak dakujem, aj ty si ma ukludnila, ste zlate. Ja som si totiz bola ista, ze rodit budem u mojho gynekologa, ku kt. chodim uz 8 rokov, ale on odkedy odisiel z Kocha, uz nerodi, a nebyt modreho konika, ani o tom neviem ☹

marrrka
23. jan 2009

caute zeny, emmjee tak to mas riadneho valibuka v brusku 🙂) ja sa akurat chystam do posl.poradne k dokine. a ako sme vcera vraveli o soferovani, mne skapalo auto jednu dedinu pred bydliskom, skoro ma sklak trafil, stale je tam odparkovane bo sa nedalo nastartovat. parada, teraz ked potrebujem byt mobilna.
ozaj aj vy sa furt prehnane pozorujete? stale kukam ci mi kleslo brucho, cakam krvave hlieny a poslickov..uf.a krize vas tiez bolia?

michaelka
23. jan 2009

Marrka mne kleslo brucho pred tyzdnom, ziadne krvave hlieny, ani poslickovia 😀 Zajtra mam termin ale porodim snad az vo februari 😖
Ale moja mama mi vravela ze tiez nemala ziadne sprievodne javy tak uvidime...
Inak hlienova zatka kamoskam odisla tak 2 tyzdne maximum pred porodom a poslickov mali az tak ku koncu, vy mate este cas baby. Asi aj ja 😎

marrrka
23. jan 2009

michaelka uz si par dni vravim ze uz chcem rodit, porazi ma z tych krizov, som jak kripel, ledva sa hybem. a ono mi ukazuje este 29 dni. no zajtra sa zbalim do porodnice nech som nachystana. keby sa tak uz krpata chcela vytukat z bruska 🙂)

ozaj emmjee ty si fakt malicko pribrala, ja uz nadhernych 17kil :((((

marrrka
23. jan 2009

michaelka ja uz poslickov citim obcas, take ako pri menzese, ale to raz za den, max.dva razy

emjee
23. jan 2009

ze ako som dokazala pribrat tak malo? neviem, pred tehu som pribrala aj zo vzduchu, v tehu som sa vobec neobmedzovala, do 12tt som nepribrala vobec, potom max. 1 - 1,5 kg mesacne, nejake zvracanie bolo, ale nic extremne, najviac som pribrala teraz za poslednych par dni (2,5 kg za 2 tyzdne)
ale hovorim, ze som mala pred tehu riadne vypestovanu slaninu, takze ziadna kocica nie som, len sa tak gulam 😝 a posledne dni mam pocit, ze uz mam maleho v nohavickach 😅 aj ked na uzv vraveli, ze je vysoko, tak neviem kde sa roztahuje vsade 😀

tiez sa furt pozorujem, ci uz padlo brusko, ci neodchadza voda alebo zatka, ... dnes som zas ecelu noc "rodila", brusko ma hrozne tlaci, mam obvod 118 cm 😅 a pocit, ze kazdu chvilu prasknem, nevladzem jest (niet miesta na jedlo), ale konkrakcie ani tvrdnutie nemam, vcera ma akurat boleli dost krize, ale to preto, ze som naozaj obehla polku blavy (furt mi odisiel bus pred nosom a musela som cakat 10 - 15 minut na dalsi)

vcera som vymakla v poradni rozemberga - velmi mily pan doktor, prvy, co ma pocuval tym "sluchatkom" a vypytoval sa kopec veci, ... velmi zodpovedny pristup

michaelka
23. jan 2009

Vidite baby a ja mam pocit ze sa ma porod vobec netyka 😅 Jedine co ma stve ze mi zacalo praskat brucho...
Ja som pribrala 16 kg doteraz, ale posledny mesiac priberam kilo kazdy tyzden...
Emjee ty mas stastie ze sa na teba tak nelepi, ja sa ani nechcem vidiet po porode, teraz robi to brusko kamuflaz zadku a stehnam. Ale ked bruska nebude... ☹
Inak mam kamosku co ked isla rodit mala navyse 9 kg!!! Samozrejme ich nechala v porodnici a ked som ju videla asi po 3 tyzdnoch, vyzerala ako predtym, akurat ze mala vacsie prsia... Sen kazdej maminky...Niekto ma holt stastie.
Emjee ja chodim k Rozembergovi, tiez som tam bola vcera ale asi som ta nevidela. Je zlaty, vzdy usmiaty.

katka1981
23. jan 2009

mna bolia tiez krize, asi musis zacat cvicit, lebo ledva chodim, slaba chrbtica... u mna. Ja sa tiez bojim ze sa potrham, ale uz sa s tym zmierujem, hoci ked to zacne, budem smutna...

emjee
23. jan 2009

michealke kedy si tam bola? ja okolo 10.30
inak mas pravdu s tou kamuflazou zadku 😀 ked bruska nebude, zase budem trcat len na jednu stranu 😝
mna sa ani strie nechytali - do minuleho tyzdna, kedy mi brusko hrozne moc vyskocilo

palculienkkka
23. jan 2009

emjee ... pjosím ťa nahoď link ordinačných hodín Dr. na Antolskej .... dík dík dík..neviem to nájsť...
práve som prišla z poradne a sme o.k. 😀 v pondelok sa idem zahlásiť na Antolskú u Dr.Oravca... poznáte ho ?

palculienkkka
23. jan 2009

dík čertík 😀 to som hladala

michaelka
23. jan 2009

Emjee ja som prisla asi 10:45 tak sme sa mozno tesne minuli

marrrka
23. jan 2009

caute :o) no tak som dnes bodovala s TK 143/97, taky som este nemala, plus moje opuchy a zadrziavanie vody, esteze som nemala bielkovinu v moci, inak vam uz pisem zo spitala s preeklampsiou. buduci tyzden teda masirujem na antolsku

alu78
23. jan 2009

kocky a kde maju tito lekari ordinacie? Na prizemi vedla vytahov co je tam taka chodba?

majusa
23. jan 2009

alu, v poliklinickej časti, ľavá chodba 😉

... ja idem zasa v utorok, tak som zvedavá čo nového sa dozvieme. Ale keď sa splnia slová mojej mamule, tak v nedeľu som tam jak na koni. Uvidíme, či ju vyhlásime za bosorku

alu78
23. jan 2009

ja mam z toho labyrintu chaos, ked som tam isla na prednasku som to nevedela najst ☹

alu78
23. jan 2009

ja tam tiez mam ist v pondelok najneskor v utorok, zacal sa mi skracovat krcok 😝

marrrka
23. jan 2009

majusa a mna by nechcela tvoja mama vidiet? ze kedy 😀

emjee
23. jan 2009

michaelka a nesla si autobusom? ja som isla 10.30 len z ordinacie, kym som sa vysuchtala (medzizastavka na wc 😀) mohlo byt aj viac, stretla som nejaku tehulu ked som kracala na zastavku autobusu
fuha marrka taky vysoky tk, mne ledva nameraju nieco 😀 zatial ani nepuchnem nastastie

certica
23. jan 2009

emjee, ja som mala tp 13.2., viki isel nakoniec 7.2. a bud rada, ze neopuchas. ja som mala nohy jak klaty, az teraz vidim, aky strasny rozdiel to bol. len ja uz som si vtedy normalne myslela, ze to nie je voda, ale tolko tuku som nabalila 😲

emjee
23. jan 2009

certi ja mam nohy jak klaty aj bez opuchov 😝 a nie je to voda, lebo take boli uz pred tehu

janula10
23. jan 2009

ahojte
emjee gratulujem k vahe a ja ze na konci 36tt 3,1kg vela....ale robil mi to moj malym uzv tak cca presne mi povie doktorka v pondelok na konci 37tt miery a vahu som zvedava ale je to aj odychlka 300g podla mna....tak ty uz to mas za par emjee Matejko sa uz aj popyta na svet mozno.....skoda ze si sa zabudla spytat to najdolezitejsie ze ci sa otvaras..... 😀
aj si rozmyslala ze ked pojdes cisarskym ci pojdes spinal alebo narkoza celkova?? ja som uz rozhodnuta ze pojdem spinal ak by nahodou k tomu doslo tiez pri vahe juniora mojho

marrrka ty si uz v nemocke??? ci som zle pochopila....no opuchy mam aj ja ale tlak bol pondelok dobry uvidime teraz v pondelok

certica
23. jan 2009

emjee 😀 , si ma teraz zaklincovala...
janula, obavam sa, ze si vyberat velmi nebudes moct 😀 . pokial nie je problem, uprednostnuju spinal

marrrka
23. jan 2009

janula nastastie nie som, piclo by ma, ja nemocnicu eee, este som nikdy nebola :((( oddychujem doma a davam si magne b6.

michaelka
23. jan 2009

Emjee, nie, ja stale autom jazdim, ani si nechcem predstavit ist MHD. Naposledy som isla v 8.mesiaci, total hruza, bolo mi zle, nikto ma nepustil sadnut...
Odvtedy sa uz bojim a len autom jazdim

marrrka
23. jan 2009

michaelka to su sprostaci ti ludia, nemaju ohlad na nic. kazdy len von oknom cumi akoze si ta nevsimol :(
ozaj, nesmejte sa mi, ako budem vediet kedy mam krpatej nakremovat zadok a kedy napudrovat? 😀

janula10
23. jan 2009

certica aha...no som rada lebo spinal je zevraj lepsie a to by som si dala ak by som mohla, len asi mi aj niekto poradi mam napisane v knizke nieco ze
fibrikogen 4,78 mierne zvyseny norma je 4,3 sestricka mi povedala ze to sa berie len pri cisaraku neviem co to je....
emjee nevies je tu pisane o tom nieco? 😉

marrrka to som rada ze si doma, ziadne predbiehanie 😀

annamary
23. jan 2009

caute baby, aj ja zatial neopucham, ale dr. janac z antolskej povedal ze prstene uz vsetky dole a magne b6 a ze len lezat lebo dvojicky a ja som uz taka nepohybliva aby sa nam nahodou este uz nenarodili.

janula10
23. jan 2009

baby je to fibrinogen mierne ho mam len zvyseny....a pri cisaraku ze sa to berie do uvahy no mne cisarak nehrozi ale clovek nikdy nevie do poslednej chvile

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre