Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

akinomka
24. júl 2009

jeeej, beju vitaj. mooooc, mooooc gratulujem k julii. tiez som ku koncu nemala uz plodovku, ale nastastie ked dr. vyjadril nejake obavy, okamzite prisli tlaky na konecnik a mala bola vonku rychlostou svetla.

a neboj mliecko sa rozbehne, len prikladaj a pi vodu, fenikl.cajik... a hlavne sa velmi tes z malickej. ziadny stres, aby bolo dost mliecka.

tehula
24. júl 2009

beju gratulujem. som spravne pochopila, ze nakoniec ti sekciu v spinale urobili?

Ja som bola dnes na kontrole u MUDr Oravca, zlaty, zobral ma hned aj jednu maminu s dvojickami, lebo v cakarni aspon 20zien a mala mi uz hucala v kociku.

s mliekom hlavne ziaden stres, rozbehne sa to, akinomka dobre pise 😉

pepina11
24. júl 2009

ahojte, som tu nová.... mňa by zaujímalo, som v 32 tt... a bábo mám stále otočené riťkou dole.... či si myslíte, že sa ešte otočí... a ktorého doktora by ste mi doporučili.... Ď za odpoveď.

luciaj
24. júl 2009

aj ja som mala malu otocenu dole ritkou a neotocila sa spravne ani do porodu, aj som skusala vsetky mozne sviky a nic ... rodila som nakoniec SC a bola som rad, pretoze lekar povedal, ze mala julka kratky pupocnik, ze dobre ze ma nepokusali ani rodit normalne.

pepina11
24. júl 2009

aha dík za odpoved luciaj 🙂 .... a prosím ťa kto ti robil cisársky ? môžeš mi povedať nejaké bližšie infošky.... za chvílu sa budem musieť prihlásiť do poradní.... a neviem koho by som si tak zvolila.... tiež mi známe doporučovali nejaké cviky... ale nemyslím si že to nejako zaberie.... a robia doktori s tým drahoty, alebo sa dá dohodnuť že v tomto prípade by mi robili tiež cisársky.... že či sa môžem k tomu vyjadriť.... aby sa malej niečo nestalo....

veronikap
24. júl 2009

pepina, bábo sa môže otočiť kľudne aj týždeň alebo deň pred pôrodom.. to sa nedá nejako určiť, takže to neznamená, že nie je otočené teraz, tak sa už neotočí.. žiadne strachy..
kľudne sa môže stať, že je bábo pekne otočené a tesne pred pôrodom si to rozmyslí a otočí sa zadočkom dole...

aspoň takto nám to vysvetľovala teta, ku ktorej som chodila na cvičenie pre tehotné 😉

pepina11
24. júl 2009

aha .o) tak uvidíme..... a ako často chodíte do poradne ? raz za týždeň ?

tehula
24. júl 2009

pepina, ja by som sa tym zacala zapodievat, ak sa neotoci do 37tt. POtom je uz mensia pravdepodobnost, lebo ma malo miesta. Navyse, v pripade SC by som pomaly zacala vybavovat predoperacne vysetrenia. ALebo by si chcela rodit KP spontanne?
Ale este mas cas, neboj, otoci sa 😉

lienocka235
24. júl 2009

koniec panvový na antolskej nie je dovod na cisarsky rez.. to je oficialne vyjadrenie hovorkyne nemocnice..

pepina11
24. júl 2009

Kp spontanne... neviem čo znamená.... dobre teda... tak do tho 37 tt mám ešte čas.... to je ešte daleko :o)

pepina11
24. júl 2009

KP teda znamená... že sa rodí prirodzene... že ide najskôr riťkou von ? a nie je to nebezpečné ?

iron
24. júl 2009

pepina, mas este cas,... Ked pojdes ale najblizsie na poradnu opytaj sa lekara, predsa len maju viac skusenosti s tymi vecami... 😀

pepina11
24. júl 2009

ok holky :o) prediskutujem to s lekármi...

guapa103
24. júl 2009

no aj u mna je to koniec panvovy a navyse mam uzku panvu a rovno mi doktorka povedala, ze ak nebude mat maly viac ako 3,5kg tak sa to bude skusat najprv normalne a len ak by to nepostupovalo alebo boli komplikacie tak sa robi sekcia. na predoperacne vysetrenie sa v tomto pripade posiela pre istotu vzdy... a navyse, taka pikoska, ze sa mi nepodarilo zazmluvnit ziadneho lekara (prvy traja povedali, ze maju v mojom termine dovolenku zrovna, stvrty mal pred podpisanim zmluvy uraz a bude na PN a ked mi teraz posledna dr. povedala, ze ona este nema atestaciu, aby som si ju mohla zazmluvnit, tak som to vzdala uplne..), takze som zvedava co tam so mnou porobia 🙂

tehula
24. júl 2009

guapa103, koho si si chcela zazmluvnovat? Ved nemozu vsetci dovolenkovat 😠

guapa103
24. júl 2009

no najprv som to skusala u dr. havaldu... a ked sestricka vysla s tym, ze bohuzial, tak som sa jej pytala na dr. niznansku, ta ma ale vraj len rizikovu graviditu tak som sa este nesmelo opytala na doc. korbela a to mi povedala, ze ma tiez dovolenku.. takze v tej amabulancii som to vzdala a skoncila som u dr.paldiu, ktory mi urobil prvu poradnu v nemocnici a potom mal ale ten uraz... sestricka mi povedala, ze ho zastupuje dr. greksova, ktora je strasne fajn, ale ta sa neda zazmluvnit, takze tak... a uz som si povedala, ze zostanem u nej, aspon budem mat prijemne poradne 🙂 a nebudem uz teraz zase lietat z ambulancie do ambulancie, kto by ma tak laskavo zobral.. 🙂

tehula
24. júl 2009

MUDr. Greksova je ozaj strasne fajn, Ved ak by si predsa niekoho chcela, skus sa jej opytat, koho by odporucila, ved s nimi robi, tak pozna ich pracu 😉

guapa103
24. júl 2009

ale zda sa mi zase zbytocne chodit k nej do poradne a potom mi k porodu pride niekto, kto si o mojom stave precita z tehotenskej knizky... to je to iste ako ked tam dojdem len tak a mozno budem mat prave stastie a dr. greksova bude mat sluzbu 🙂 a okrem toho, ja uz teoreticky mozem rodit kazdu chvilu 🙂 takze uz som si to uzavrela, ze bude jak bude, proste ked uz sa mi po piatich pokusoch nepodarilo nikoho zazmluvnit, tak kaslem na to... nieco tam so mnou snad urobia 🙂

mneme
24. júl 2009

guapa, v tomto stadiu uz je asi fakt zazmluvnovanie zbytocnost. drzim palceky a zelam pohodovy porod 😉

guapa103
24. júl 2009

mneme dik 🙂

akinomka
24. júl 2009

guapa...mneme ma pravdu v tvojom stadiu uz nikoho nezazmluvnuj. uvidis budes mat skvely a rychly porod, a preto ti nie je sudene mat zmluvu. peniazky vam ostanu aspon doma pre drobceka. drzime palce

pepina11
25. júl 2009

guapa103, a odkedy máš bábo takto otočené od začiatku ? kedy máš termín? a skušala si nejaké cviky ? a ty už máš vybavené tie predoperačné ? a budú ti pôrod vyvolávať ? ja rozmýšlam, že začnem chodiť dr.Dubčákovej alebo dr.Rozenberg.... ešte uvidím....

guapa103
25. júl 2009

pepina babo je takto otocone od zaciatku... dva krat v dlzke asi dva tyzdne bol dole hlavou, ale potom sa zase otocil a od 34tt je uz takto hore hlavou.. termin mam 3.8. ...cviky som ziadne neskusala, lebo som od zaciatku tehotenstva rizikova a musela som vacsinu tehotenstva prelezat. na vysetrenia idem buduci tyzden. a nepredpokladam, ze by mi porod vyvolavali. doktorka povedala, ze ak neporodim do terminu, tak ma zobere do nemocnice a potom sa uvidi co so mnou...

baluu
25. júl 2009

Ahojte.

Chcem sa spytat kolko ste asi cakali ked ste boli na vysetreni na klbiky v nemocnici na Antolskej. Sme sice objednani k doktorovi Kusinovi, ale ten si uctuje 14 euro za klbiky a 14 euro za to ze mu pozrie nozky. Je to dost a ktovie ci nebude potrebna kontrola. Takto nas ti lekari zruinuju.
Dakujem za odpovede.

akinomka
25. júl 2009

baluu.... vraj ani na antolskej sa dlho necaka. ja som bola u dr. Kusina, ale baby na teme Rodili sme na antolskej (tema uz pre mamicky s detickami) pisali, ze su tam od 8.hod a ordinuju do 10.30. ale treba prist na osmu. netreba sa objednavat. viac si precitas na tejto teme (st. 7 a mozno aj neskor) :
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tehula
25. júl 2009

baluu, cakala som asi 5minut, ide to tam rychlo a vlastne beru vsetky babatka naraz dnu, lebo si ich musis povyzliekat, tak ich nenechaju tak na chodbe

baluu
26. júl 2009

Dakujem baby za odpovede a link. Pojdeme teda tam. Ja som sa bala ze sa tam dlho caka a Kusina nam odporucila nasa detska.
Podla datumov vidim ze sme sa na Antolskej minali. Ja som mala zazmluvnenu dr. Bertoldovu. Bola skvela aj ked ja som mala sekciu. Ale myslim ze vacsina lekarov je tam vynikajucich a myslim si ze aj ked si niekto lekara nezazmluvni nebude lutovat. Kocka co bola so mnou na izbe nemala, sa bala ze ju v nedelu odrodi vratnik, rodil ju Korbel. Mala krasnu jazvu po sekcii este v nemocke a bola spokojna. Ono hlavne zalezi kolko porodov za ten den je. NIekedy je tam blazinec ako ked som rodila ja. 20 porodov z toho 11 sekcii.
Drzim palce vsetkym tehulkam nech im vsetko dopadne ako si zelaju. Ale aj napriek nejakym problemom sa to da vsetko zvladnut.

danka_ba
26. júl 2009

guapa103 ja mam termin 2.8 🙂 tak dufam ze tam nejaky porodnik bude ked to na mna pride 🙂
zazmluvneneho nemam nikoho, nakolko tak ziadneho doktora nepoznam a co som tam bola 4x tak 2x u Drobneho (tak som bola aj 1x) a potom ho vzdy niekto zastupoval. Tym ze v lete ma kazdy nejaku tu dovolenku tak ani pocas posledneho mesiaca ta nevysetruje ten isty doktor .. tak to bolo aj pri mojom prvom porode.
Ja len dúfam že to bude čím skôr 🙂

guapa103
26. júl 2009

danka 🙂 tak sa tam mozno stretneme 🙂 ja som chcela mat lekara zazmluvneneho len kvoli tomu, ze maly je koncom panvovym a ja mam uzku panvu, tak som chcela mat taku vnutornu istotu, ze niekto bude poznat moj stav 🙂 .. ale nezadarilo sa, tak som zvedava ako to prebehne 🙂

danka_ba
26. júl 2009

No v tom pripade by som sa aj ja snazila mat tam niekoho koho poznam. Inak maly sa ti este moze otocit ... co by bolo fajn. Myslim si ale, ze riskovat nebudu tak ti budem drzal palce 🙂
Mne tvrdne brusko par krat za den, v utorok idem do poradne tak som zvedava ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre