Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dorotka
4. dec 2008

emjee presne ako hovoris ako dychat a tlacit a z poloh som ja aj tak vyuzila len tu na lopte 😉

janula10
4. dec 2008

emjee ano bola som ale nemusis absolvovat nic ja som tam isla len preto ze pisali ze ked bude otec pri porode musime tam ist...ale staci ked len otecko zaplati tesne pred porodom 500sk a zena nemusi absolvovat prednasku vobec....ja som isla lebo som prvorodicka a dalo mi to dost ak chces napis mi cez IP mail poslem ti poznamky....
akurat teraz v stredu idem na prednasku o epiduralke ze tu musis mat ak ju chces tak idem teraz nech to mam z krku uz teraz ledva funim 😀 tak sup sup nech to mam za sebou ty sa emjee nechystas?

a baby ja od tej prednasky mam dobry pocit z toho porodu lebo viem co ako prebieha.....
inak akurat ak nepatrite na antolsku ako nemocnicu a nemate zazmluvneneho lekara mi povedali dole na prijme ze sa moze stat ked nebudete akutny vas poslu do porodky kde patrite....podla obvodu

janula10
4. dec 2008

emjee tie zakladne veci mam v tych poznamkach a to dychanie to tiez ze netreba chodit jezikovej fakt to ti tam porodne asistentky povedia len treba dychat nosom nadych a vydych ustami a ako to ta nasmeruju ja sa na to spolieham tiez 😉

pepka
4. dec 2008

ahojte baby, ono to v tych porodniciach tusim chodi v takych vlnach. Ja som rodila 19.11., bola som jedina na porodnici a na sestonedeli nas bolo par bab na celu chodbu. Dva dni som dokonca mala sama celu dvojbunku pre seba. No kocky, co rodili tyzden po mne uz vraveli, ze tam bol teda riadny natresk, total plno.

janula10
4. dec 2008

pepka tak to mas za sebou....mala si zazmluvneneho dokiho? ja sa rozhodujem medzi niznanskou a drobnym ale uz som na 99% za niznansku rozhodnuta

martina2008
4. dec 2008

kocky, ja som mala pre vas podrobnu spravu, ale kym som ju odoslala, lebo maly sa prebral, uz ma to odlogovalo, tak len kratko:
dr. drobneho nepoznam, dr. niznansku urcite odporucam
na nadst. izbu som sa dostala druhy den, potom, ako som chodila stale otravovat, ci uz je volna
natresk bol, ale nikoho neodmietli
pepka ma pravdu, teraz podla mna bude vlna kludu, lebo sme porodili snad vsetky, co sme mohli
dr. rozenberga mama spolubyvajuca zazmluvneneho
napiste, co vas zaujima odpisem, hned ako mi to drobcek dovoli

janula10
4. dec 2008

mati tebe je hej ze uz mas po 😵 😵
ja som bola na tej prednaske napisala som si poznamky ako to prebieha a to ma ukludnilo nebojim sa nejako nicoho
jedine mozno len sa spytam ked tam ide aj otecko nic extra na prezlecenie netreba iba tie slapky nie? a daju mu plast.....

martina2008
4. dec 2008

tatko nemusi absolvovat ziadnu prednasku, staci ked pojde zaplatit 500,-Sk a zoberte si volake veci pre babo, lebo cez vikend neperu a dostali sme uz len body, co sa zle obliekalo a postolky, ktore boli dopukane, v casti, kde je umelina a musela som ich balit do plienky, aby sa neosuchavali maleho pokozku, budu na to somrat, ale vam to v tej chvili ulahci zivot

janula10
4. dec 2008

mati to fakt pre babo zobrat veci? no dobre ze hovoris to som nevedela....a na prednaske ked sa pytali baby na tej psychofyz. ze ci postolky treba oni ze to nepouzivaju tam.....
veci pre babatko ake mozeme zobrat? na spinkanie dupky?

certica
4. dec 2008

janula, mne tam postolky dali pre krpca

janula10
4. dec 2008

no vsak mi to bolo divne......
tak si radsej zoberiem jedny svoje a teda aj nejake dupiny pre maleho.....radsej vsak sa to nestrati

emjee
4. dec 2008

janula, ze podla obvodu? no som zvedava, ze kde by ma poslali, lebo v malackach porodnica nie je, do skalice mam dalej ako do blavy a v blave netusim kam patrime 😅 nechapem, ze este stale sa deli na obvody, idem predsa kde chcem 😅
jo a ja neplanujem zazmluvnovat 😅

certica
4. dec 2008

emjee, no kramare mas najblizsie. to by ale fakt musel byt nudzovy stav...

emjee
4. dec 2008

certica ale antolsku mam uz aspon omrknutu, na kramaroch by som sa stratila 😀

janula dakujem, najviac sa mi paci ten rooming-in 🙂 som nevedela, ze je to samozrejme

dadka212
4. dec 2008

Ja som raz bola na pohotovosti na Kramároch v tehu a tam mi pán docent hovoril, že kto ma tam poslal, že tam nepatríme podla obvodu, a tiež netuším kam patrím lebo ja som bola dovtedy v tom, že už sa to nedelí podla obvodov kto kam patrí 😝

A mimo reči, ale niekto mi hovoril, že kebyže si zavolám sanitku, tak to nie je taxík a že ma odvezie do najbližšej pôrodnice a nie kam ja chcem teda na Antolskú 😝 ale to je iba JPP takže neviem ako to je a dosť by ma to zaujímalo, keďže neviem či ma to nezastihne keď bude tato v robote 😝

janula10
4. dec 2008

no veru treba si davat pozor kto bude aj sluzit lebo niekedy neberu fakt ja osobne som bola na antolskej teraz na pohotovosti nic zle len som mala poplach a tam mi hovorili ze sa moze stat ze by ma nezobrali lebo uz pol roka som v biskupiciach ale ja budem mat zazmluvneneho tak to je ine....

emjee aj mne sa paci rooming-in 🙂 😉 😵 uz nech ho mame a mozno sa aj stretneme mame cca priblizne terminy aj ked som o 2tyzdne ze popredu asi velkostou baba tak sa mozeme spichnut 😉

emjee
4. dec 2008

ejha dadka no tak teda predsa len si zabezpecim aspon 3 varianty odvozu nez sanitku 😝
inak sila, ze na pohotovosti ti povedia, ze podla obvodu nepatris k nim, ved hadam na pohotovost ides tam, kde mas akurat najblizsie nie? si predstav, ze by si bola trebars v kosiciach a povedia ti, ze nepatris pod ich obvod 😝 😝 😝

emjee
4. dec 2008

janula ja som bola vcera na uzv, podla ms som vcera 30+0 podla uzv 33+2 😀 sloniiik 😀

janula10
4. dec 2008

no tak si na tom ako ja aspon nie som sama....idem v utorok na to meranie som zvedava na tie miery a vahu 😀 😀
pri najhorsom ked pojdes skor mi podopisujes do poznamok este infosky 😉 😀 😵

janula10
4. dec 2008

emjee to je ine to som sa ich pytala ze keby som dosla v uplne last minute oni ze to je ine tak aj v pripade ze si v inom meste ale ked to bude take ze cas mozu ta poslat inde....
ty si nechces zazmluvnit nikoho?

emjee
4. dec 2008

nie, nepoznam nikoho z nich blizsie a co tu citam, tak vsetci su dobri, tak hadam ma niekto odrodi 😀

janula10
4. dec 2008

jasne 😉
idem spat papa maminky cakatelky a maminky celkom 😉

dadka212
4. dec 2008

Emjee šak to, že nechápem prečo mi to povedal, keď som išla na pohotovosť 😕 preto som sa rozhodla pre Antolskú a urobila som dobre odtial ma nikto nikdy nevyhnal 😀 😉
a s tou sanitkou neviem, lebo to mi iba niekto povedal, ale zas zmysel to dáva 😝

Inak ten roaming-in sa aj mne páčil až do chvíle kým suseda nemala dieťa, ktoré vôbec nespalo 😅 ale nie je to super, mať bábo pri sebe ja som ani vnoci nespala (nie kvôli plaču bábätiek) ale, som čakala do rána kým mi drobca prinesú 😵

certica
4. dec 2008

no, tak ked sme u tych sanitiek a obvodom a pod. ... tak ja som po porode volala domov pohotovost, pozreli ma a zhodnotili, ze potrebujem odborne vysetrenie, ze mi zavolaju sanitku a MNA sa pytali z tej pohotovosti, ze ci, ak ma zoberu na antoskej, ak ma tam odvezu 😀 . tak ja ze sorry, ale to by ste hadam mali vediet vy, nie ja 😨 😅 . som ani nevedela, jak sa volam, co mi bolo naprd 😀

certica
4. dec 2008

no, tak z toho sa nevysomarim ani ja 😀 , to co som vypotila 😲
islo o to, ze ja som mala vediet, na ktorej pohotovosti v BA budu ochotni ma vlastne vysetrit 😀

dadka212
4. dec 2008

Certica no to je super, keď to tak je 😉

kattom
4. dec 2008

mata som rada, ze sa malemu aj tebe dari.. dnes som bola v poradni a v pondelok idem na prijem.. tak ak tam budes este nahodou, sa uvidime.. termin sice az na vianoce, ale babo ma 3500 g podla ultrazvuku, prvy porod cisarskym, som nizka a zacala ma boliet jazva.. takze aj druhe bude cisarskym.. aj sa tesim, aj som v soku.. nemam nikoho zazmulvneneho, ale ak by nahodou daco, tak sa chcem dohodnut s janacom (tym myslim, ak by so mnou do stredy nic nerobili)

inak baby, dnes som bola na ultrazvuku - objednana na 11:15, dnu som sa dostala o 13:30 ☹ mali vela akutnych stavov z ambulancie 26, co im posielali..plus doktorka musela ist k porodu hore pomahat.. predo mnou cakali dokonca maminky, co boli objednane na 9:45 😖 .. takze, aj ked sa objednate (co treba - da sa telefonicky alebo ak vas poslu z poradne, tak aj osobne u sestricky), tak pocitajte s tym, ze budete cakat.. ale na druhej strane, vobec si neurobii obedovu prestavku a potom to zacala brat sestricka na striedacku - tehulku a akutny stav

pepka
5. dec 2008

janula10, ja som mala zazmluvneneho Dr.Paldiu, uzasny clovek.
S Dr.Niznanskou som sa pocas pobytu tiez par X stretla a mam s nou len dobre zazitky.

pepka
5. dec 2008

janula10, ja som maleho mala v postolkach, vyfasovali sme, a veciciek pre deti maju tiez dost, akurat ako pise martinka, cez vikend sa neperie v pracovni, tak sa moze stat, ze nebude pradlo, aj nocne kosele a plachty a tak.....

janula10
5. dec 2008

pepka dakujem a paldia je primar?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre