Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

alenkam.
26. jan 2013

@sammy ahoj spolubyvajuca 😉 my sme od navratu domov soplavi, domcovi odsavam sople, furt chrci, uz som z toho na prasky... Dufam, ze terezka ok...
Inak sa pridavam k nazoru, ze strava na antolskej nejedla, to bola cista katastrofa... Ale postavicka sa rychlo vratila do skoro povodneho stavu aspon... 😀
@petra1402 no asi vies, ako to tam bolo so mnou, ja som si stihla zazmluvnit dr v pondelok o 10, dosla domov, o 12 sla rodit a maly o tretej na svete... Akoze cely pristup do okamihu zazmluvnenia cista katastrofa...
Velke dakujem vsak porodnym asistentkam ...

sammy
26. jan 2013

@alenkam. Jeej, ahoj, koho tu este nestretnem 🙂 Ja som na Konika velmi nechodila, az pred porodom som zas zacala, ked som studovala rozne temy o porodoch a pod. 😀 , teraz zas studujem novorodenecke problemy.
My sme zatial zdravi, aj ked odkedy sme prisli, trcime so vsetkymi detmi cele dni doma, Moniku nedavam do skolky, lebo sa bojim ze dovlecie nejaku chorobu a ktovie dokedy nebude chodit, no uz sa mi tu baby riadne nudia.
A myslela som si, ze pri tretom dietati uz bude pohoda, no trapime sa so soorom, Terezka ho mala v puse, uz vyzera ze ju ma cistu, no mna strasne bolia bradavky stale. Vlastne som to chytila asi este v tej nemocnici, no stale som to pripisovala nezvyku kojit, az predvcerom ma to uz nastvalo, ze to tak dlho nemoze trvat a uz teda poznam pricinu. Snad sa tej pliagy rychlo zbavime, doteraz som nevedela co to je.
Inak, stale sa musim smiat na tom ako "pacientky vecer pospavaju" pri vrestiacich novorodencoch 😀

alenkam.
26. jan 2013

@sammy ved aj doma len pospavas, nie? 😉 som sa dobre zasmiala... Aaa, dominik tiez soor v puse, dr nam cosi dala na to, tak vytieram... Odkial sme to tiez asi pozbierali, ze? ☹ ja tiez patka izolujem doma, ziadne jasle, nech cosi nedovlecie a teda uz fest nevie co so sebou... Ale este nejaky tyzden pockam veru... Buduci tyzden uz muz do roboty ide, este len zacne byt veselo... 🙂 btw, doma vetras? Vies ako na to? 😀

sammy
27. jan 2013

@alenkam. No pekne, tak som ale rada, ze to nebolo nejakou mojou nedbanlivostou, ale moze za to Antolska 🙂 Ta baba co bola s nami na izbe tiez dost lamentovala ako ju kojenie boli, tak tipujem ze to maju tiez.
Chcela som ist tento vikend von s malou, no kedze su take mrazy, este sme to odlozili. Ostava nam len vetrat 😀

petra1402
28. jan 2013

@sammy
@alenkam. Ahojte ;) ake príznaky má ten soor ? A ako vetrate ? Ja idem vzdy do druhej izby kým vyvetram a z otuzovanim som ešte nezačala neni to skoro ?

dada2107
28. jan 2013

@nemamlogin ja sa na to urcite opytatm, lebo by bolo fakt odveci a k by ma k niecomu nutili. noo som zvedava, co mi povedia 😒

sammy
28. jan 2013

@petra1402 Soor je taky biely povlak v puse, aj take akoby hrudky z mlieka. Ja som si najskor stale myslela, ze mala vygrcla trochu mlieka a preto to ma v puse, az ked som studovala tu bolest bradaviek mi doslo, ze to jedno s druhym suvisi. Ale ona ma pusu cistu uz 3 dni a ja stale rovnaka bolest, tak uz neviem co s tym.
S tym vetranim to bola len taka sranda, lebo mame zazitok z izby s jednou sestrickou, co nam vynadala, ze zle vetrame 😀
Tento tyzden sa ma konecne oteplit tak to uz urcite pojdeme von, vidim to tak na stredu. Dnes a zajtra ju dam na par minut na balkon. Dr. mi povedala ze uz moze chodit ked ma 2 tyzdne.

petra1402
28. jan 2013

@sammy ten povlak má aj moja tiez Som si myslela že to je od mlieka ale lekárka jej pozerala do pusky a nic nepovedala tak neviem ako sa to lieči ?

sammy
28. jan 2013

@petra1402 Ja som poslala mamu do lekarne, nech nieco vypyta a dali jej taky prasok (neviem co to je, nie je tam napisane), ten si dam na navlhcenu gazu a s tym jej vytriem pusu. Za den jej to zmizlo. Takze asi ti neporadim, ze co, jedine sa spytat v lekarni. Ale odporucaju v diskusiach aj sodu bikarbonu, ze je dobra, tu som mala v zalohe, keby jej to nezmizlo. No ono to treba liecit komplexne - aj pusu malickej, aj tvoje bradavky, lebo sa to potom moze stale prenasat. Ja si davam Canesten, ale asi by to chcelo nieco ine, kedze nevidim zlepsenie.

alenkam.
28. jan 2013

@sammy na bradavky skus candibene spray... Mne sodabicarbona nepomohla... Do pusy davam malemu difflucan, to mi dala dr...
Inak Dominko usopleny, ukaslany, dr nas do nemocky chcela poslat, dala zatial atb, ze skusime... Ze nue sme prvi, co sme si z porodnice doniesli takuto pliagu...

sammy
28. jan 2013

@alenkam. No to ma mrzi, ze ste na tom az takto zle, snad sa to zlepsi aj doma, drzim palce. Kedze mam 3 deti a kazde narodene v inom rocnom obdobi, vidim ze tento januar je jednoznacne najviac na figu, ale tak clovek si v tomto moc nenavybera.
O tom Candibene som citala, musim muza vyslat do lekarne, len ked odkedy sme prisli z porodnice, trci v robote celu vecnost a dohana ten tyzden co bol s detmi, tak neviem kedy sa k tomu dostanem.

horseshoe
28. jan 2013

Babulky chcem sa opytat, ked si chcem pozriet porodny sal na Antolskej, tak za kym mam ist aby mi to umoznil?Da sa to vobec popredu pozriet?

A este mozte mi niekto polopatisticky vysvetlit aky je cely priebeh, ked pridem do porodnice - od prijmu az po samotny porod? Lebo raz citam, ze najskor som na cakacke, potom vzdycharen, potom porodny box...Co je to cakacka, co vzdycharen? Kolko zien moze byt na tej porodnej sale naraz - kolko je tam boxov? Vidia na seba tie zeny? Kolko zien je vo vzdycharni? Kde moze byt so mnou manzel - uz na cakacke, ci vo vzdycharni, ci kde vobec? Asi sa budete smiat, ale som prvorodicka a mam v tom misung 😵 Samoska, ze idem na poradnu na Antolsku a tam sa to spytam, ale idem az 12.2.

Vopred vdaka 😉 😉 😉 A nesmejte sa 😀

jasminet
28. jan 2013

@horseshoe ahoj, ak mozem poradit, vykasli sa na prehliadku porodnych sal. zbytocne ta to vystrasi 😉 😀 nic take strasidelne tam nie je, ale to prostredie na cloveka dolahne.
boxov je tam myslim 3 vedla seba + 1 oddeleny, to je ta nadstandardna porodna izba. su od seba oddelnene murikom a neprihladnym sklom. cize ostatne zeny nevidis, sem tam pocujes. ale z predu na teba vidia porod. asistentky a lekari co tam chodia okolo....ale je tam zaves, tak si mozes s muzom urobit intimco - vramci moznosti 😀 😀 😀

muz s tebou moze byt od momentu ked ides na salu, teda box a potom este 2 hodky po porode. na cakacku (vzdycharen) nemoze.vtedy caka na chodbe pred porodnicou. ako to tam vyzera, to neviem, tam som sa nedostala nikdy. vzdy som isla rovno na pripravnu (klistir, vysetrenie) a sup na box...

levik
28. jan 2013

@horseshoe ja som pred 3 rokmi na porodnicu bola pozerat, ocakavania som nemala velike - adekvatne zazitkom z nemocnic, co som chodila pozerat chore babky, dedkov... A prislo mi to na Antolskej v porovnani s tym co som videla predtym celkom fajn 🙂 Raz cez vikend sme tam proste nabehli, zazvonili a dalo sa pozerat, tak nas pustili dnu a povodili. Mne sa zda, ze boxy su 4, ale mozem sa mylit. No a to, kam pocas priebehu pojdes, bude zavisiet od toho, v akom stadiu dorazis a aky bude priebeh..

Takze s kym sa stretnem? Mam termin o vyse 3 tyzdne, zatial sa nic nedeje, vyzera to rovnako ako prvy raz na porod okolo terminu.. Aby som este zase nechodila dva dni po schodoch, az budem mat svalovicu.

sammy
28. jan 2013

@horseshoe No ja mam 3 deti, ale na vzdycharni som nebola ani raz, ani neviem ako to tam vyzera 😀 Zakazdym som mala stastie, ze zrovna nikto nerodil a po priprave ma supli rovno na box. Takze prebieha to tak, ze ked prides, daju ta na monitor, ak treba, daju infuzku na streptokoka, tam stravis tak polhodinu. Potom nasleduje vysetrenie a klystir (pripadne holenie ak treba), na klystire stravis hodinu v zavretej miestnosti a potom bud ta vzdycharen alebo rovno porodny box. Boxy su tam tusim 4, ale nie som si ista, neratala som ich 🙂

spynkaa
28. jan 2013

@saranata Ked si tam bola 3x zazmluvňovala si si vždy lekára? Alebo nikdy?

horseshoe
28. jan 2013

@sammy Dikes 😉 hned mam trochz obraz o tom. 😉 inak ten klystir - davaju len ten alebo aj ten gel Yal ci ako sa to vola? je tam moznost vyberu?

saranata
28. jan 2013

@spynkaa ani raz som nemala zazmluvneneho lekara, ja som zo zasady proti

saranata
28. jan 2013

@horseshoe "vzdycharen" je obyčajna izba , su tam tri postele kupelna wc, a tv, je to hned vedla prijmovej ambulancie na porodnici

sammy
28. jan 2013

@horseshoe Na to som sa nepytala, ale pochybujem, ze by davali na vyber, podla mna len ten obycajny klystir.

spynkaa
28. jan 2013

@saranata Ďakujem, tiež sa mi to zdá ako vyhodenie peňazí....

horseshoe
28. jan 2013

@jasminet
@levik
vdaka aj vam zienky 😉 no presne ja zvazujem, ci tam vobec ist - kvoli tomu aby som sa nevystrasila zbytocne 😵 Inak to je naprd, ze muz moze byt az na tom boxe so mnou. Vsak praveze na tej vzdycharni ho najviac potrebujes - aby ti bol psychickou oporou pri tych bolestiach - pomasiroval chrbat, pokecal s tebou, aby si sa na neho mohla zavesit - aby ti pomahal, atd...A ved na vzdycharni mozem byt aj niekolko hodin, nie? to akoze on ma bude cakat kdesi na chodbe cele tie hodiny? Ved to je chore. 😖 Ach, no zase chcem asi privela... 😠

A @levik mozno sa aj stretneme - ktohovie - ja ak budem rodit skor a ty na termin, tak je to dost mozne 😀

horseshoe
28. jan 2013

@saranata Takze ak je to izba s 3 postelami - tak su tam max. 3 vzdychajuce zienky spolu? 😀 Ci ako? A fakt tam nema pristup manzel?

levik
28. jan 2013

@horseshoe Neviem ti zarucit, ze ta to nevystrasi, mna to ukludnilo, ze to tam vobec nie je hrozne. No treba preto prist nie zbytocne skoro, ale to sa tazko odhaduje, to je jasne 😀 Ja som mala prvy porod kontrakcie od 13.15., do porodnice som sa zacala chystat o 18., o 19. sme vyrazili, vysetrili ma, okolo 20. ma zacali pripravovat a potom uz rovno na box kde bol muz pri mne. A o 23.38 sa narodila Adrianka.

Niekedy som pocula, ze na vzdycharen mozu ist partneri, ak to ostatnym zenam neprekaza - tak neviem, ako to teda je.

Veru mozno sa stretneme 😉

saranata
28. jan 2013

@horseshoe pri prvej a poslednej som isla rovno na salu , pri druhej dcere som bola asi tri hodiny na tej izbe, tam manzela nepustili a bola som tam sama takze tak , to bolo pred troma rokmi , mozno sa niečo zmenilo neviem. ale myslim si ze stale plati ze muz moze ist priamo len na porodnu salu

saranata
28. jan 2013

@spynkaa ani nie kvoli peniazom ale lekar ma určite poslanie a mne to pride ako selektovanie ludi, tak raz tam idem rodit tak sa o mna musia postarat
a ked som tam ja a vedla "platiaca" rodička tak čo? mna nechaju umriet?
a z toho čo som tam zazila nemam pocit ze by tie druhe dostavali viac ako ja, takze tak
navyše to ze zaplatim lekara mi nedava falošný pocit istoty ako niektorým zenam , a celu robotu tam odrobím ako rodiaca zena ja 😀 😀 😀

ja to povazujem za zlegalizovanie uplatkov ktoré kralovali predtým 😝

spynkaa
28. jan 2013

@saranata Jasné úplatok to je určite. Ako je to potom pri cisárskom zazmluvníš si lekára a keď náhodou ideš na cisársky, tak aj ten robí ten tvoj zazmluvnený? Potom mi to príde ako vyhodenie peňazí, lebo sekcia sa považuje za normálnu operáciu, kde nie je iba zazmluvnený lekár 😖

saranata
28. jan 2013

@spynkaa sekciu som nemala tak neviem ale ak mas svojho lekara tak by ju mal urobit on , neviem ako to chodi v takychto pripadoch

eemmaa
28. jan 2013

@spynkaa ked si zazmluvnis dr tak robi aj sekciu. Ja som si nezazmluvnila nakoniec som mala sekciu no rez mam minimalny a krasne zasity tak ze zazmluvnenie beriem ako vyhodene peniaze radsej to investovat do babatka su tam fakt skveli dr takze sa nemusis bat toho ze nemas niekoho zaplateneho

nemamlogin
28. jan 2013

@saranata tu nejde o to že platiaca pacientka má väčšiu starostlivosť, ale má pri pôrode lekára ktorého si zazmluvnila.ty budeš mať toho ktorí má práve službu,je to o dôvere a každého osobná vec.aj pri sekcii máš svojho zazmluvneného lekára ktorí ťa operuje,pre niekoho vyhodené peniaze pre niekoho istota,vec pohľadu.určite to nie je úplatok keď zazmluvnený lekár musí byť kvôli pacientke pripravený 24 hodín denne aj v čase voľna.Nikto nikoho nenúti aby si lekára zazmluvňoval ale je fajn mať možnosť voľby.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre