Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

minix
10. jún 2010

Helen, ak za stane, ze mas zazmluvneneho a je na dovolenke, zvykne ti dohodit aj kolegu, zavisi od doktora😉

puhinka
10. jún 2010

@elly111 ,si zlatá,ďakujem

helen
10. jún 2010

@luciarichard ďakujem, dobrá správa!
@minix jasné, len ak nemám mať môjho ak už mi je to potom jedno.
@melkina to neviem, ale bude tam štvrtok. či to ti už môže byť neskoro, že? 😉

tehula
11. jún 2010

Ahojte, viete mi povedat, kedy ma MUDr. Oravec naplanovanu letnu dovcu? Vdaka

minix
11. jún 2010

Tehula, ak si zavolas do ordinacie, sestricka ti povie😉

tehula
11. jún 2010

@minix, dik volat som nechcela, lebo viem, aky frmol tam je, ze na telefony moc cas niet.
ja sa pytam, ze tie, co u neho planuju v blizkej dobe rodit, tak asi vedia, lebo on to oznamuje

melkina
13. jún 2010

ahojte....maminy co ste rodili na antolskej alebo boli pozriet saly.....ako su tam tie porodne boxy? oni su delene len takou stenou? alebo su nejako uzavrete? ci tam je aspon trochu sukromie.....nahodou to nemate niektora odfotene? 🙂
a už som sa tu pytala, ale neviete niektora nahodou, ci v utorok ordinuje už Rozemberg? lebo janač ma vraj volno....pripadne ku komu mi odporucate ist v utorok? 😕 dakujem 🙂

pipi1211
13. jún 2010

melkina ja som sice rodila pred troma rokmi ale myslim ze sa to nezmenilo, je to oddelene len stenami vedla boxov z predu nie cize uplne sukromie nemas. dokonca ked som ja rodila tak mali oproti na stene pri umyvadle zrkadlo a ked tam jedna baba akurat rodila tak jej moj muz videl presne tam kam nechcel 😠 😀 😀 😀 😀

melkina
13. jún 2010

@pipi1211 no super 😀 tak ak bude vela bab rodit a bude volny nadstandardny box, beriem asi radsej ten 😀

pipi1211
13. jún 2010

ale ten zasa nemaju radi doktori keby sa nahodou nieco stalo tak maju vsetko daleko 😒 neviem mne to nevadilo ze nebolo az take velke sukromie 🙂 aj ked sme sice mali show ked ta vedla nas rodila a ja som s nou potom bola na izbe ale tak co uz 🙂

melkina
13. jún 2010

@pipi1211 dobre, lekari ho radi nemaju, ale ak by som na nom trvala robia problem? 😕

pipi1211
13. jún 2010

to asi nie kedze ho maju k dispozicii. len tak mi bolo od doktorky vtedy povedane 🙂

melkina
13. jún 2010

@pipi1211 aha, no ved uvidim aka bude situacia 😉 dakujem za info 😉

minix
13. jún 2010

melkina, nemaju ho radi preto, lebo je od ruky, a inak maju vsetky rodicky pod kontrolou. 🙂

tie boxy su oddelene z troch stran, z predu mas len zatahovaci zaves, takze ta bude rusit akurat tak nejaka kriciaca mamicka, ako som bola ja. 🙂) Ale ked budes chciet zatiahnut, tak ti to zatiahnu, ja som lezala rovno oproti dveram, takze mi bolo vidno az hen, a poprosila som, aby zakazdym zatiahli a nebol problem.

Pokial nie si nejak extra hanbliva a ja som si myslela, ze som, ale v tej chvili mi bolo egal suviks jedno, co zo mna ide, tak prachy za nadstandardny box mozes vyuzit aj inak. 🙂

melkina
13. jún 2010

@minix dakujem 🙂 hanbliva nie som nejak extra.....mne ide skor o to sukromie....ale možno budem mat stastie a trafim cas, ked sa tam nebude hufne rodit 😉 prosim ťa a babetko ti aj prilozia po porode? a potom, ked si na sale ešte tie 2 hodky, može byt mm a babetko s tebou?

lenka23
13. jún 2010

Ahojte, prosím vás o radu. Tento týždeň mám ísť prvý krát na poradňu na Antolskú. Práve pozerám ten link s ordinačnými hodinami a rozpismi lekarov, ktorý tu bol uverejnený.
Chcem sa spýtať... Mám teda pozerať hodiny - prenatálnej poradne a stačí tam len prísť a čakať? Nijaké objednávanie?
A ešte jedna otázka. Máte niektorá skúsenosti s MUDr. Lipovskou?

pimpulienka
13. jún 2010

Ahojte kočky. otázočka. v 36 tt sa mi robil ultrazvuk, ešte ma nejaký do konca tehu na Antolskej čaká? aby som vedela, či je všetko v poriadku, hmotnosť malinkej a pod.
Mudr.Scholtza mám pôrodníka,len je ešte na dovolenke celý týždeň,takže príde až keď budem 39 tt, zastupuje ho Dr. Mareková, tá mi v stredu ani malinkej ozvy srdiečka nevypočula..len rýchlo zospodu pozrela, to bolo všetko.. 😒 už som si zvykla, že je to tam bežiaci pás, ale až takýto?

melkina
13. jún 2010

@pimpulienka mne UZV robili len v 38 tt a odvtedy nie....idem teraz do poradne v utorok, to budem 1 den po termine
( 41TT)...tak som tiez zvedava ci ma este nejaky UZV caka... 😒 ani na CTG ma zatial nikto neposlal....

melkina
13. jún 2010

@lenka23 a tak ako pises, pozri si ordin.hodiny prenatalnej poradne a cakaj.....objednavat sa nemusis..... a s dr.Lipovskou ja nemam skusenosť.....chodim na amb.č.27, tam je Janač a Rozemberg.... 😉

pimpulienka
13. jún 2010

melkina no ja som teda tiež zvedavá, či sa mi ešte urobí. a to som sai ja musela na ten v 36 tt pýtať sama, inak neviem, či by som ho mala spravený..
podľa mňa by ťa určite ešte mal čakať, hlavne, keď už budeš teda po termíne, no uvidíš.

lenka23
13. jún 2010

@melkina na Rozemberga som počula dobré ohlasy, no, možno skúsim aj tam. Ďakujem 🙂

melkina
13. jún 2010

@lenka23 ja som s nim bola zatial velmi spokojna ale aj s Janačom 😉 dokonca posledne 2 tyzdne som skoro vobec necakala, bola som o chvilku vybavena 🙂

lenka23
13. jún 2010

@melkina dobré vedieť... lebo čo tu čítam, tak v niektorých ambulanciach sa čaká dosť dlho.
Ja som tak čakala 2 krát na sone... Prvý raz mne a ešte asi 3 holkám sestrička nahlásila čas cez obednú prestávku 😖 takže som čakala niečo cez hodinku, a druhý raz to bolo len do hodinky 😉

lenka23
13. jún 2010

@pimpulienka to myslíš vážne, že si sa pýtala sama na ultrazvuk? To už na Antolskej?
No, som zvedavá čo vybavím tento týždeň ja. Ja som mala posledný ultrazvuk v nejakom 30 tt.

pimpulienka
13. jún 2010

lenka mňa sa doktor pýtal, že kedy som mala naposledy urobený, ja že v 32 tt a či bolo všetko o.k,, ja že áno malo by byť a on už potom o ďalšom ani nehovoril, tak som sa ja spýtala, či by sme nespravili aj v tom 36 tt(lebo veď v knižke máme na to voľné políčko, že má byť vykonaný) a on, že áno môžme.. až teda po mojej otázke. takže tak. dokonca aj na krvný obraz, ktorý mal byť v 36 tt (mám ho spravený na moje požiadanie v podstate v 37 tt) a keby som sa veľmi neozývala, že ho teda potrebujem spraviť,tak teda neviem ako by som dopadla.tam to ide strašne z rýchlika ☹ neviem..som sklamaná, ale nič s tým nenarobím, iné baby majú možno len pozitívne skúsenosti, to je prípad od prípadu. nechcem samozrejme strašiť.chápem, že majú toho veľa ale aj tak..

lenka23
13. jún 2010

@pimpulienka a komu chodíš?
To, že majú toho veľa im verím a nikto neberie. Ja som tiež nemala dobrý pocit z prvého ultrazvuku na Antolskej.
Boli sme tam asi 4 tehulky a vo vnútri v ambulancii na ultrazvuku, kde sa malo v 20 tt všetko skontrolovať sme išli tiež jak na "páse" každá tam bola asi 3 minuty s oblečením, vyšetrením....
Takže sme si potom s mužom zaplatili aj 3D pre náš dobrý pocit.

pimpulienka
13. jún 2010

lenka chodím k Mudr. Scholtzovi. Taktiež som mala veľmi ale veľmi rýchly ultrazvuk, nič som sa nestihla spýtať, nevidela malinkú..(ešte som si chcela potvrdiť pohlavie, ale ani to som nestihla v tom rýchlom tempe) neva, zvykám zvykám, veď čoskoro to budeme mať za sebou
3D máme z 23 týždňa tie zábery fakt stoja za to 🙂

lenka23
13. jún 2010

@pimpulienka tak to 3D nebanujem ani ja. My sme boli v Hlohovci. Máme tiež DVDčko aj fotečky a doktor malinkému všetko veľmi dôkladne pomeral. Tam bola maximálna spokojnosť 🙂
Máš pravdu už to len všetko vydržať, hlavne nech sú detičky v poriadku.

minix
13. jún 2010

@melkina mozno budes mat stastie na sale, ja som zo svojho 4h porodu bola na sale samucicka 2,5hodiny, potom sme tam boli z 5 len 2, takze tazka pohoda a to nas tiez strasili, kolko porodov bude a nakoniec takto na sukromnika😉 babatko mi prilozili po porode, moc sa jej nechcelo, ale potom bola ako taka pijavicka. Pocas tych dvoch hodin som ja bola sama, jednak som si potrebovala oddychnut, lebo som mala tazsi porod a jednak sa hrdy tatko ponahlaloslavovat a chvalit sa dcerenkou, tak som ho prepustila. Ja som bola tak vycerpana, ze som svoje kuratko videla az na druhy den o 5,23(si pamatam presne), ked mi ju priviezli na voziku. Teraz by som si ju urcite zobrala k sebe uz aj na porodnej sale pocas tych 2 hodin😉 myslim, ze by tam nechali kludne aj otecka, lebo za nami zastreli, a dopriali sukromie. Nikto manzela nevyhanal.

minix
13. jún 2010

A na ten uzv sa urcite pytajte. Ja som mala na antolskej len v 36tt, ked som zacala chodit do poradne. Potom uz nie, ale rodila som den po termine vyvolavanim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre