Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ajuskamimi
30. máj 2007

oki, pojdem, sak predpokladam, keby aj nahodou som sla cisarom a v piatok mi povie, ze musim na prijem, tak skor ako v pondelok ma snad neprijme, este aspon cez vikend nech ma necha doma, lebo ja by som tam v nemocnici asi zdivela. No a ak teda budem na prijme, tak sa vypytam aby som mohla zbehnut dole na cvickooo 😀

clea1
30. máj 2007

ajuska aj so mnou chodila jedna kočka cvičiť do poslednej chvíle. 🙂

rybka78
30. máj 2007

ahoj clea,

od kolkeho tyzdna si zacala chodit na cvicenia k p. Jezikovej?

mon10
30. máj 2007

Ahojte baby, nevedeli by ste mi povedat nieco blizsie ohladom epiduralky? Treba ist na nejake skolenie?

ajuskamimi
30. máj 2007

MON na Antolskej to funguje takto, asi mesiac pred terminom by si mala v poradni povedat, ze ak budes rodit normalne chces EPI. Lekar by ta mal poslat na predoperacne vysetrenie a konzultaciu s anesteziologom a ak ti vsetko dobre dopadne, tak ta poslu do pokladne to zaplatit.

mon10
30. máj 2007

dakujem, v com spocivaju tie predoperacne vysetrenia?

ajuskamimi
30. máj 2007

no to este presne neviem, zajtra idem na ne, tak potom napisem, ale co mi doteraz robili ako predpripravu na to tak to je - kompletny krvny obraz (brali mi asi 3 skumavky krvi) a EKG. To je zatial vsetko co k tomu mam a uvidim zajtra na tom predoperacnom, co este budu chciet. Neviem ci mi este raz nebudu brat krv na potvrdenie krvnej skupiny.

mon10
30. máj 2007

ja som teraz v 37 tt a neviem ci to vsetko stiham. Kedy si to zacala vybavovat?

ajuskamimi
30. máj 2007

stihas, neboj. Krv mi brali v 37tt a EKG som mala behom jedneho dna. Kedy ides najblizsie do poradne?

mon10
30. máj 2007

Neviem sa rozhodnut, ci si mam zaplatit lekara, ziadneho osobne nepoznam a ani si neviem vybrat. Ako si na tom s lekarom ty?
Nevies aj nejake infosky ohladom kurzu pre oeckou pri porode?
Velmi pekne dakujem za odpoved. 🙂

ajuskamimi
30. máj 2007

prave teraz v pondelok bola ta prednaska pre oteckov pri porode, takze najblizsia bude az o 3 - 4 tyzdne, takze neviem, ci si to uz nahodou nepresvihla 😉 tam na tej prednaske ti da p. Jezikova do knizky peciatku o absolvovani tej prednasky a vraj iba na zaklade tej peciatky moze byt tato pri porode a samozrejme po zaplateni. Ale skus sa opytat doktora, ked si ho vyberies, resp. v najblizsej poradni, ze ak to nestihnes a chces ho mat pri porode, ci je to mozne, podla mna ano, sak koniec koncov si za to platis.

Neviem kedy presne mas termin, ale ak ides rodit na Antolskej, tak o take dva tyzdne by uz mala fungovat normalne, takze nemusis si zmluvnit ak nechces. Ja osobne som si zazmluvnila iba kvoli tomu, ze rodia iba zmluvne kvoli malovacke a chcem rodit na Antolskej. Ja mam Dr. Sholtza ale hodne tu chvalia aj Rozenberga aj Dubackovu (ta bola na tej prednaske a fakt vyzera super).

mon10
30. máj 2007

do poradne sa chystam buduci utorok, ak si dovtedy nejakeho lekara nezazmluvnim

ajuskamimi
30. máj 2007

sak uvidis, ale ked budes v tej poradni, kludne sa opytaj aj na tu EPI aj na tu prednasku, resp. co v pripade, ak ju nestihnes spolu s manzelom absolvovat, uvidis, poradia ti 😉

mon10
30. máj 2007

neviete mi dat cislo na dr. dubcakovu? Neviem sa rozhodnut, bojim sa, ci sa mi pri porode budu venovat rovnako aj ked nezaplatim. 😖

vydata
30. máj 2007

Cauko mon ja tiez idem prvy krat do poradne okolo 9.6. na Antolsku lebo tam este nechodim moj lek.ma tam vypise po 5.6. tiez nikoho mepoznam a ani neviem akeho lek. by som si vybrala.
Ale ako citam je tam dost vela dobrych lek. tak tazko povedat ku komu.
Ja si asi nezazmluvnim nikoho,do mojho terminu 11.7. dufam ze vymaluju.

certica
30. máj 2007

ajus, inak helen pisala do porodnice kramare, ze uz maju princeznu 😀

ajuskamimi
30. máj 2007

MON urcite budu 😉

CERTI hej uz ma aj fotky v albume, VIKINKA je nadherna 😀

certica
30. máj 2007

noo, na tie fotky som aj zabudla 😲 😀

lusil2005
30. máj 2007

mon saq kludne chod do poradne ku komukolvek koho si vyberies, a to ci si ho zazmluvnis sa mozes rozhodnut kedykolvek.

pipi1211
30. máj 2007

mon10 chod za nou osobne... zajtra idem na prijem a viem ze ma naisto sluzbu tak si ju tam niekde odchyt alebo ma ordinacne hodiny kazdy pondelok do 10.00 je fakt super 😀 😀 😀 😀

pipi1211
30. máj 2007

ozaj nejde niektora aj z vas zajtra na prijem? 😕 😕 😕 😉

siskatan
31. máj 2007

ahojte, ja som rodila na Antolskej minulý rok v apríli a môj manžel bol pri pôrode tiež... neabsolvovali sme tú prednášku u pani Ježíkovej a ide to aj bez toho, ak človek absolvuje prípravu hocikde inde (aj súkromne), takže na základe mojich skúseností nie je nevyhnutná, vtedy som sa na to pýtala 😉 a pečiatku v knižke som nemala žiadnu 😎

lejla77
31. máj 2007

lusil:
este ma napadla jedna otazka - strihali ta? Alebo ani to uz nestihli? 😔

janetka
31. máj 2007

Baby, skuste mi poradit, chodila som pri prvom tehotenstve k dr. malovej na antolsku, dr. si robi momentalne II. atestaciu, tak 10 mesiacov tam nebude, nakolko som teraz otehotnela, a ju zastupuje ina lekarka, neviem co mam urobit, byvame asi 20 km od BA a cestovat tam s prvym synom, hore dole, lebo ordinuje len 2 hodiny za tyzden, sa mi zda komplikovane, hlavne to cakanie tam. Neviete mi poradit nejakeho lekara, lekarku, ktorej sa da objednavat priamo na urcenu hodinu a zaroven je porodnikom na antolskej? dakujem
j

clea1
31. máj 2007

rybka 78 , na cvičenie chodím od 30tt, mala zrovna voľné jedno miestečko. Ale vraj berie až tak od 32-34tt.
Mon ja mám na Dr. Dubčákovú číslo na mobil, ale na Tvojom mieste by som tam šla osobne. Zdá sa mi to lepšie. Aj ja som sa bola opýtať osobne. Má poradňu každý pondelok od 8.00-do 10.00

lejla77
31. máj 2007

kocky a kedy su tie cvicenia? Viem ze v pondelok tusim o 11.00 ... v ine dni??? A chodi sa len 1 x do tyzdna? A v robote si musite brat dovcu, alebo ako to je?

clea1
31. máj 2007

lejla myslím, že každý deň sa cvičí o 11.00 a niektoré dni aj o 13.00. Keď za ňou pôjdeš , tak sa na dni dohodnete. Objednáva v po až pia od 7.15 do 7.45 a str. a pia aj o 12.00-13.00 osobne aj telefonicky.Chodí sa 1X a myslím, že dovolenku si brať nemusíš, je to príprava a na to by si mala mať nárok.

lejla77
31. máj 2007

clea1:
Dakujem. Ja som za nou uz bola asi pred 2 tt a to ma odpisala, ze mam prist neskor.
no zo zakona uz nemas na to narok, preto som bola zvedava, ako to riesia babenky.

ajuskamimi
31. máj 2007

lejla ja som zacala chodit na to cviko tiez tusim od 34tt a to som si cerpala este zvysnu dovolenku, lebo mas narok na dovolenku normalne 20 dni, no a potom som nastupila na MD, takze mne sa to dalo zvladnut. Ale ak este pracujes, tak ja neviem, mozno ti potvrdi priepustku, ked si donesies. Sak ked sa pojdes objednat na konkretny termin, tak sa jej na to opytaj a uvidis.

lejla77
31. máj 2007

ajuska:
hm... ja mam tiez este 20 dni dovolenky - ale nemozem si ju vybrat... sefka mi ju neda... Tak nech mi uzna kazdy tyzden jeden polden volno, no nie? Poviem, ze je to povinne. 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre