Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mackomucko
27. jún 2007

hm... este by ma zaujimala jedna vec. so sestrou sa rozpravam o porodoch a takych veciach. mna by zaujimalo, ze ako sa zenske venuju svojim detom, ked su stale na nete?
mam jednu znamu a ta ma problemove deti a nic nerobi cely den, ani na net nechodi a nic nezvlada a decka su teda riadne vytrete. tak by ma zaujimalo, ze o com to je?

mackomucko
27. jún 2007

hm... ja ked sa male narodi na net uz nepachnem. ja som zenska, co nepotrebujem klabosit, ked mam nieco krajsie pri sebe.
a tiez som za mladi vzdy pucila oci na zenske, ktore sedeli na pieskovisku, fajcili cigi a decka si sypali piesok do oci. to som sa kosila. nechapem, niektore zenske si vyrobia deti a potom ich len okrikuju a kaslu na ne a radsej klabosia s kamoskami, akoby klabosili s deckami o vsetkom, co je naokolo.

pipi1211
27. jún 2007

joooooooooooooooooooooooooooj pane boze... tak sa pekne vyrozpravaj... prijemny a bezbolestny porod,ktory bude podla tvojich predstav a nie na hroznom Slovensku Ti zelam...a hlavne zdrave babatko!!!

mackomucko
27. jún 2007

este aj moja mama mi vzdy hovorila, ze ona nechape zenske, co maju decka, vyjdu si von s kamoskami a na decko sa cely cas ani nepozru. aj v rodine mam taku, je jak vymetena, decko jej beha sto metrov od nej, a ona na neho ani okom nemikne, ze kde pobehuje. kludne by mohli chodit zahranicni hostia na slovensko a kradnut decka, vsak matky sa ani neobzru po nom co robi. A to som si vsimla, ze to je casty syndrom u zien.
Ja som ina, ja teda mam oci vsade a nespustim z neho ani oko. Co ma po nejakej kamoske. Kamoska mi moze byt tak ukradnuta.

mackomucko
27. jún 2007

a co by som sa nemohla vyrozpravat. chces povedat, ze zena sama o sebe nie je ukecany tvor?

pipi1211
27. jún 2007

no skapem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 este nieco pekne nam povies? 😀 😀 😀 😀

mackomucko
27. jún 2007

pozri, ty si mala porod v pohodke, vyhovovalo ti to. ja slovensko nemusim. tak neviem, preco by som mala byt menej hodnotna. proste ked sa ti nepaci moj nazor, vsak s nim nemusis suhlasit.
a vsak sama uznaj, ze tu zeny pisu same horory. ved sa mi necuduj, ze som z toho potom hotova, ked som sa chcela vzdelavat a nacitat si co najviac, tak som chodila na slovenske stranky a tam len horor a horor. tak sa mi necuduj, ze mam absolutny odpor voci slovensku. aj moja mama zazila trikrat horor. tri deti jej zomreli. tak ja mozem iba z toho cerpat, co som nacitala a co mi vsetky zeny na slovensku povedali.

mackomucko
27. jún 2007

chces povedat, ze to nie je pravda. tak ja som take veci na vlastne oci videla, ako zenske kecaju na pieskovisku a decka sa im mlatia o dusu. chces mi povedat, ze to nie je realne?
no jasne, co ine sa da povedat na to, ked je to pravda, ze?

certica
27. jún 2007

jasne, pis, rozpravaj, kecaj, lebo po porode sem uz nepachnes, treba pripadny deficit zazehnat uz teraz. aj ked, zacinas sa opakovat a to nielen v tejto teme 😉 . zatial to z tvojej strany vyzera na never-ending story...
mimochodom, moje dieta spi (a nenavarila som mu makovy odvar 😀 )

mackomucko
27. jún 2007

pozri, ked to nie je pravda tak mi povedz. ty si si nevsimla, ze podaktore zenske sa na decko ani nepozru, co robi a len klabosi a klabosi. ja som si to teda vsimla. nehovorim, ze vsetky, ale napr. to co som videla, som videla a mozes si mysliet co chces o mne. zato, ze nejaka zenska sa na svoje decko ani nepozre a necha ho behat kade tade, zatial co ona sa vykecava, tak ako ja s tym nemozem nic urobit.
dokonca som tu citala na fore take voloviny, kde zenska pisala, ze: pockajte baby, ja tu pisem na fore a mne sa tu decka mlatia vankusmi a maju z toho ohromnu srandu, ze mi robia zle.
to tu bolo napisane!
jemine, tak co ta zenska vypisuje voloviny a nejde sa venovat svojim deckam.

pipi1211
27. jún 2007

tak tvojej mamy je mi uprimne luto... ja zasa poznam kopec zien co boli na slovensku spokojne... a naco chodis potom na slovenske stranky ked tu len horory citas?hm? sak si studuj tam kde budes rodit...no nie?

mackomucko
27. jún 2007

pozri, vyjadrujem svoj nazor a mas pocit, ze mam deficit? ha...
ale tak pozri sa napr. na temu, porodnica zvolen a tam posledna sprava, zase len horor, ze nepichnu EPI
tak som blba, za to, ze tu zeny pisu horory?
aaaa...
a mate vobec nejaky nazor na poziciu zeny v zivote a na to, ze zena ma svoje prava pri porode a tak?
alebo treba sa drzat len starych praktik?

mackomucko
27. jún 2007

tak lebo som nebola vzdy v zahranici, tak som sa musela pripravovat na to, co je na slovensku. Nastastie sa stal zazrak a som. A teraz aspon viem, ze ake praktiky nie su nevyhnutne aby zene robili pocas tehotenstva a pocas porodu.
a moja mama ma naozaj hrozne zazitky a vzdy mi hovorila, nenechaj si robit to a ono. moja mama bola na tom velmi zle a ja som jej tretie dieta, pretoze predo mnou jej doktory uspesne pomohli prist o dve zive deti.

pipi1211
27. jún 2007

no pod davaj, este.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mackomucko
27. jún 2007

Ak by som bola na slovensku chcela by som rodit v podrepe, vo vode, mat pri sebe manzela, ktory tam len tak pride a nemusi absolvovat pripravu, ani zaplatit poplatky, nechcela by som klistir, nastrih, ani len otazku, ze ci chcem. Nechcela by som aby sa vo mne pocas tehotenstva vrtali. A chcela by som aby boli vsetci ku mne mily.
A toto ako som studovala sa na slovensku neda dosiahnut, alebo len nieco s priplatkami, ci uplatkami....
tu sa to da, ak je porod normalny, tak je to takto.

mackomucko
27. jún 2007

no mozno sa ti do zda divne, ale je to tak.
myslis, ze zato, ze sa to niekde tak robi, tak je to divne? alebo chore? alebo ten clovek je chory, ak to tak ma?
no jasne, s tebou sa bavit neda. ty si stara skola.

mackomucko
27. jún 2007

bi cusbi \w au ouou JCseR YVIG xgyswe

certica
27. jún 2007

macko, mne len stale unika, co vlastne chces tymto dosiahnut???? mame ist vsetci rodit do zahranicia alebo sa tam nebodaj do jedneho vystahovat..? 😕 ked si taka sebavedoma ZENA, hrdinka, ktorej zalezi na postaveni v spolocnosti atd... - preco teda svoje hrdinske "ciny" neuvedies do praxe a nejdes rodit na SLOVENSKO, aby si to tu ako priekopnicka prav nam vsetkym UKAZALA... preco si to nejdes skusit a nepohnes ladmi, hmm? porodny plan uz mas urcite do bodky premysleny, tak sup do niektorej porodnice a predloz svoje poziadavky, ved co je na tom take tazke?? 😉 je uzasne jednoduche hrat sa na hrdinku tam, kde to vlastne vobec nie je nutne vsak?

zuzuinka
27. jún 2007

mozno sa mylim, ale, nemali by byt tieto prispevky o antolskej?

pipi1211
27. jún 2007

no zuzi macko to tu pekne rozprudila.... ale uz niako stichla 😀

ALE BABY TOTO SA VAM FAKT OPLATI PRECITAT... POBAVITE SA 😀 TEDA ASPON JA SOM SA POBAVILA 😀 😀 😀 😀

ale fakt je to tema o antolskej... tak uz mlcim ako hrob 😀 😀 😀

mackomucko
27. jún 2007

NO JA SOM HRDINKY KUSOK UROBILA NA SLOVENSKU, CELE TEHOTENSTVO MA NIKTO NEVYSETRIL ANI RAZ ZNUTRA A MALA SOM ULTRAZVUK NA SLOVENSKU AJ BEZ TOHO.
A VER TOMU, ZE SA MOZEM VSETKYM ZENAM NA HLAVU... KED SU SPOKOJNE S TYM, CO TAM JE.
A KED STE VSETKY TAK MUDRE, TAK MI PORADTE AKO SA DA ODREGISTROVAT. ALEBO MA ODREGISTRUJTE

zuzuinka
27. jún 2007

ja mam skusenost z porodu zo zahranicia, teda nie ja osobne, ale bola som pri mojej sestre ked rodila. bolo o nu velmi dobre postarane, rodila na polohovatelnom kresle a s epi. v nemocnici som bola s nimi dva dni, potom sme isli domov. ale moja segra vyzeralo rovnako vycerpane a ubolene, ako moje kamaratky, ktore rodili na slovensku. myslim, ze kazdy porod je iny a niekedy nepomoze ani maximalny nadstandard, ani inovacia nemocnice, porodnej saly. porod je porod, nie je to med lizat, mozno ho lekari, sestricky vedia ulahcit, ale aj tak.... okrem toho na slovensku uz existuje moznost doplatit si vsetko mozne, takze neviem kde ma mackomucko problem. okrem toho bude rodit vonku, tak naco sa vobec rozculuje

mackomucko
27. jún 2007

JA SA NEROZCULUJEM. akurat mi je luto tych vsetkych zien, co tu pisali negativne skusenosti. a nemyslim len tuto, ale celkovo v globale.
ved mne je tych zien, co zazili utrpenie luto. nech mi nikto nehovori, ze vsetky horory boli zo strany zien, ja myslim, ze sa k tomu pricinili najma dobry zdravotnicky personal.

mackomucko
27. jún 2007

PROSIM BABY, TAK MY VYBAVTE, NEJAKO MA ODREGISTRUJTE. BUDEM MOC VDACNA

pipi1211
27. jún 2007

naco sa chces odregistrovat ked sa ti nepaci tak sem nechod a nepis... len tebe to stale neda a nakukas sem...

zuzuinka
27. jún 2007

vypni si comp a vykopni si tuto web stranku z oblubene 🙂

bubu25
27. jún 2007

maco, ved si este neodrodila ani v tej slavnej GB. Tak nekric hop, kym si nepreskocila, pretoze ani jedna z nas nemoze vediet dopredu, aky porod nas caka, ci bude lahky alebo tazky a mysliet si, ze len preto, ze rodis v zahranici, ze ti to zaisti porod ako prechadzku ruzovou zahradou, na to by som sa velmi nespoliehala. Takze zvazuj slova, aby si si to niekedy nevycitala 😎

mackomucko
27. jún 2007

JA JU NEMAM V OBLUBENYCH. KED STE TAKE MUDRE, TAK POVEDZTE AKO SA DA ODREGISTROVAT.
ALE VIETE CO. ani raz ste nepovedali nic k veci. som dala otazku, ci je clovek blby, len preto, ze nesuhlasi s praktikami na slovensku. a odpoved nikde.
ak ste take mudre, tak mi pomozte odregistrovat sa.

mackomucko
27. jún 2007

neodrodila, ale myslim, ze je dolezite to, ze ma ukludnuje, ze som neni na slovensku a urcite je to pozitivne, ak ma ukludnuje to, ze som neni na slovensku.
a som tu napisala, ze je mi luto tych zien, co tu pisu strasne veci, ktore zazili.
a porad mi, ako sa da odregistrovat. a uz si mozete pisat co chcete a mat kludne forum ako pred tym.

pipi1211
27. jún 2007

uz prestan s tym odregistrovanim a daj nam tu pokoj 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre